Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 19 Haz 2021, 11:21


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Forum kuralları


Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim


Sayın üyelerimiz,

Son günlerde giderek artan yoğunluk, stres ve polemikler nedeniyle , bütün üyelerimize bazı site kurallarını yeniden hatırlatmak istiyoruz.
1- Her ne şekilde olursa olsun kesinlik içeren, okuyanları yönlendirip yanlış kararlar vermelerine neden olabilecek fiyat vermek,
2- Teknik ve temel analizlere, gerçek verilerle oluşturulmuş matamatiksel çalışmalara dayanmayan her türlü inecek çıkacak yorumları yapmak,
3- Mesnetsiz, asılsız, gerçeğe dayanmayan ve yönlendirmeye dayalı haber, yorum ve açıklamalar yapmak,
4- Kişi ve kuruluşlara hakaret, suçlama ve ithamlarda bulunmak,
5- Verilere ve tekniğe bağlı yorumlar yerine, duygulara bağlı yorum yaparak mesnetsiz sonuçlar çıkartmak,
6- Site içerisinde polemik, kavga, sürtüşme ve hakarete varan kavgalar çıkartmak ve bu kavgalara karışmak,
7- Bilgi paylaşımı yerine yönlendirmelerde bulunmak ve SPK düzenlemelerine aykırı yorumlarda bulunmak
KESİNLİKLE YASAKTIR. Bu tür davranışlara hiç bir zaman izin verilmemiştir , bundan sonra da izin verilmeyecektir.

Burada yazılan her türlü yazının, sadece yazanı bağladığını, doğruluğu konusunda hiç bir garantisinin bulunmadığını ve yazılanların sizi yanlış yönlendirerek hatalı kararlar almanıza ve zarar etmenize neden olabileceğini unutmayınız. Burada yazılan yorumlar sizlere doğru/yanlış çeşitli bilgiler verebilir, ancak hangi yazının doğru, hangi yazının yanlış bilgiler içerdiğini, ne bizim ne sizlerin bilmesi mümkün değildir. Bu nedenle lütfen yatırımlarınızı burada okuduğunuz yazılara göre değil, yasal yatırım uzmanlarına danışarak yönlendiriniz. Aldığınız her kararın tek sorumlusu sadece kendiniz olacağınızdan, lütfen her kararınızı , araştırarak, öğrenerek, kendi akıl süzgecinizden geçirerek veriniz.
Herkese bol kazançlar diliyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 679 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 13 Şub 2016, 12:01 
Çevrimdışı
MReha

Kayıt: 06 May 2011, 11:40
Mesajlar: 1463
Ettiği teşekkür: 328
Aldığı teşekkür: 1808
MReha yazdı:
MReha yazdı:
experty yazdı:
Üstatlar bi yol gösterin lütfen şimdide hîsse satacakmış ne yapmalıyız


Sayın experty;
Maalesef patronun sağı solu belli olmuyor, 1.79 defter değeri olan hissenin buralara kadar inmesi akıl alır gibi değil ancak borsada herşey mümkün. Sadece bu hisse değil, son 3 ayda Tanın bütün hisseleri çakıldı.

EGCYO: Aralık 2013'de 0.39 taban seviyeyi gördükten sonra Nisan 2015'de yaklaşık 16 aylık yükseliş trendini 1.68 zirve ile sonlandıran hisse, buradan gelen satış ve düşüş trendi ile 0.60 seviyesine kadar düştü. Hissede ana maliyetlenme bölgesinin bile altında, AŞIRI SATIŞ BÖLGESİNE gelinmiştir.

2015 tüm işlemlerin ağırlıklı ortalaması 1.06,
2014'ün tüm işlemlerinin ortalaması 1.00 TL iken bu düşüşün maliyet ve mantıkla açıklanabilir bir noktası bulunmamaktadır.

Grup Şirketi EGLYO 6.48'den 1.52 görüp 1.65 TL, EGCYH ise 0.82 görüp 03.6 seviyesine inmiş ve 0.37 TL'dedir. Bir patron düşünün, borsaya açık 3 şirketi dibin dibini boylamış ve hala hisse satışından söz ediliyorsa, şirketler güven erezyonuna uğramış ve B Grubunda bulunuyorsa, kısa vadede hisseye talep yaratılıp güven nasıl sağlanacak bilmiyorum.

Şu an ne teknik, ne de temel gerekçelerle açıklanacak bir şey yok. SPK'nın bu duruma el koyması, incelemeye alması lazım. Bunun için de SPK'na resmi başvuru yapılıp durum hakkında bilgi talep etmek, şikayette bulunmak lazım. EGCYH de 0.87 TL defter değerine haizken değerinin yarısından azına kadar inmişken bu durumun sorgulanması gerekir. Batık bir durum mu var, patronun şahsi sıkıntılarımı var? Sorulacak daha bir sürü var. Ne desek boş.

Çok param ve vaktim olsa dahi şu aşamada sorgulanması gereken önemli noktalar varken bu hissede olur muydum bilemiyorum.

Teknik olarak 0.60 desteği kırılırsa, 0.50-0.50 bandı araında yeni destek bölgesi var. Bir diğer şık da, acaba bu hisse satışıyla yeni bir ortak mı devreye giriyor? Eğer öyleyse bu hisse için bir ümit olabilir.
Kısacası denklemde bilinmeyenler fazla, bunlar belirginleşmeden şudur demek de mümkün değil.
3 KASIMDA BUNU YAZMIŞIZ. DAHA ÖNCEDEN YORUMLAMIŞIZ, GÜVEN ÇOK ÖNEMLİDİR, GÜVEN KAYBOLDU MU BORSADA BUNU YERİNE KOYMAK ZORDUR.


Yukarıda bunları demiştik, kokusu çıktı.

GÜNCEL FİYATLAR / (YORUM GÜNÜ FİYATLAR)
EGCYO 0.46 / (0.62 İMİŞ)
EGLYO 0,80 / (1.65 İMİŞ
EGCYH 0.25 / (0.37 İMİŞ)

_________________
Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 22 Şub 2016, 15:35 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Borsa İstanbul, Egeli&Co'ya sermaye güçlendirmesi ve sermaye kaybının giderilmesi için uyarıda bulundu ve zaman verdi

Borsa İstanbul, Egeli&Co'ya uyarıda bulundu. Borsa İstanbul, bono itfasını gecikmeli gerçekleştiren Egeli&Co'ya sermaye kaybının giderilmesi ve özsermayesinin güçlendirilmesi konusunda alacağı tedbirleri 31/03/2016 tarihine kadar açıklanmasını istedi.

BORSA İSTANBUL'DAN KAP'A YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürlüğü 19/02/2016 tarihinde
A) -Payları Borsamız Ana Pazarı'nda işlem görmekte olan Egeli&Co Yatırım Holding A.Ş. (Holding) nin tahsisli olarak ihraç ettiği TRFVYOR21615 ISIN kodlu, 2.450.000 TL nominal değerli, vade sonu 12/02/2016 tarihi olan, Borsada işlem görmeyen bonosunun itfasını 18/02/2016 tarihinde gecikmeli olarak gerçekleştirmesi,
-Holding ile Kolektif Yatırım Ürünleri ve Yapılandırılmış Ürünler Pazarı'nda işlem gören iştirakleri,

Egeli&Co Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve
Egeli&Co Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin

halihazırda vadesinde ödenmemiş kamu ve personel borçlarının bulunması,

-Holdingin 30/09/2015 tarihi itibariyle %12,6 oranındaki sermaye kaybının (31/12/2015 tarihli finansal tablolarında artacağı öngörülmektedir) bulunması

nedenleriyle, her üç şirketin finansal durumlarını güçlendirecek önlemler almaları konusunda Kotasyon Yönergesi'nin 35 inci maddesinin 1 inci fıkrasının (d) bendi kapsamında uyarılmasına,

B) Sermaye kaybının giderilmesi ve özsermayesinin güçlendirilmesi konusunda alacağı tedbirleri 31/03/2016 tarihine kadar KAP'ta açıklanmasının Holdingden istenmesine,
karar vermiştir.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 31 Mar 2016, 15:25 
Çevrimdışı

Kayıt: 07 Kas 2014, 09:08
Mesajlar: 93
Ettiği teşekkür: 30
Aldığı teşekkür: 7
Tan tan, en kötüsü bu mu? Sen ver, ben toplarım.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 11 Nis 2016, 21:30 
Çevrimdışı

Kayıt: 10 Tem 2015, 23:52
Mesajlar: 3
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
vergi dairesine sunulan zarar azalmış gözüküyor. nedenini bilen var mı?


-8.447.363

-1.496.115

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgular ... ?id=522670


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 13 Nis 2016, 17:50 
Çevrimdışı

Kayıt: 15 May 2015, 15:04
Mesajlar: 7
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
ben biliyom
bizden yoluyorlar


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 31 May 2016, 12:33 
Çevrimdışı

Kayıt: 17 Şub 2015, 11:12
Mesajlar: 33
Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 3
millete iyi pazarladılar bu hisseleri


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 01 Tem 2016, 14:53 
Çevrimdışı

Kayıt: 07 May 2011, 17:17
Mesajlar: 22
Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 2
Layığını bulmuş ya la...
Borsadan atmalı gerksizi


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 04 Tem 2016, 01:01 
Çevrimdışı

Kayıt: 10 Tem 2015, 23:52
Mesajlar: 3
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
grup halinde sürekli işlem görecek olması bir işe yarayacak mı bakalım
tan egeli kim bilir neler düşşünüyordur :o


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 11 Tem 2016, 00:04 
Çevrimdışı

Kayıt: 10 Tem 2015, 23:52
Mesajlar: 3
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
ilgilenen kalmamış hissenle tancığım


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 12 Tem 2016, 11:54 
Çevrimdışı
bmw_23

Kayıt: 21 Nis 2012, 22:38
Mesajlar: 7
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Bende biraz var. Niye arttı anlam veremedim.. Artmaya devam eder mı düşer mı?? Fikri olan var mı?? Yoksa ** edip satsak mı???

_________________
küçük insanların gölgelerinin büyüdüğü yerde güneş batıyor demektir!


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 12 Tem 2016, 20:39 
Çevrimdışı

Kayıt: 15 May 2015, 15:04
Mesajlar: 7
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
1.50 DEN 30 KURUŞA DÜŞERLEN ANLAM VEREBİLMİŞMİYDİN...


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 13 Tem 2016, 01:41 
Çevrimdışı
bmw_23

Kayıt: 21 Nis 2012, 22:38
Mesajlar: 7
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
çise yazdı:
1.50 DEN 30 KURUŞA DÜŞERLEN ANLAM VEREBİLMİŞMİYDİN...

Kardeş güzel yazmışsın.. Ne bilim zarar açıkladılar sermaye kaybi vs derken düştü.. Simdi ne oldu da arttı ??? Zararın neresinden dönülürse kardir mı diyelim yoksa eskiye doner mı??? Neyse sabah ola hayrola

_________________
küçük insanların gölgelerinin büyüdüğü yerde güneş batıyor demektir!


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 13 Tem 2016, 01:42 
Çevrimdışı
bmw_23

Kayıt: 21 Nis 2012, 22:38
Mesajlar: 7
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Kimse kalmamış kağıtta.. Bu iyiye işaret olabilir mı???

_________________
küçük insanların gölgelerinin büyüdüğü yerde güneş batıyor demektir!


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 24 Ağu 2016, 20:32 
Çevrimdışı

Kayıt: 15 May 2015, 15:04
Mesajlar: 7
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
NASILDA 30 KURUSA DŞÜRDÜLER
50 KURUŞDAN
NE BİÇİM VARLIKLAR VAR BU ÜLKEDE


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 05 Eki 2016, 18:48 
Çevrimdışı

Kayıt: 07 Kas 2014, 09:08
Mesajlar: 93
Ettiği teşekkür: 30
Aldığı teşekkür: 7
Maksimum 15.10.2016 tarihine kadar, minimum +%40-60 prim yapma olasılığını uygulamaya geçirmesi lazım, tahta yapan arkadaşın son şansı olduğunu düşünüyorum.

Haydi hayırlısı.

:arrow: Sadece olasılıktan ibarettir.


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 679 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Sonraki


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 43 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.