Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 22 Kas 2017, 22:19

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Sayın üyelerimiz,

Son günlerde giderek artan yoğunluk, stres ve polemikler nedeniyle , bütün üyelerimize bazı site kurallarını yeniden hatırlatmak istiyoruz.
1- Her ne şekilde olursa olsun kesinlik içeren, okuyanları yönlendirip yanlış kararlar vermelerine neden olabilecek fiyat vermek,
2- Teknik ve temel analizlere, gerçek verilerle oluşturulmuş matamatiksel çalışmalara dayanmayan her türlü inecek çıkacak yorumları yapmak,
3- Mesnetsiz, asılsız, gerçeğe dayanmayan ve yönlendirmeye dayalı haber, yorum ve açıklamalar yapmak,
4- Kişi ve kuruluşlara hakaret, suçlama ve ithamlarda bulunmak,
5- Verilere ve tekniğe bağlı yorumlar yerine, duygulara bağlı yorum yaparak mesnetsiz sonuçlar çıkartmak,
6- Site içerisinde polemik, kavga, sürtüşme ve hakarete varan kavgalar çıkartmak ve bu kavgalara karışmak,
7- Bilgi paylaşımı yerine yönlendirmelerde bulunmak ve SPK düzenlemelerine aykırı yorumlarda bulunmak
KESİNLİKLE YASAKTIR. Bu tür davranışlara hiç bir zaman izin verilmemiştir , bundan sonra da izin verilmeyecektir.

Burada yazılan her türlü yazının, sadece yazanı bağladığını, doğruluğu konusunda hiç bir garantisinin bulunmadığını ve yazılanların sizi yanlış yönlendirerek hatalı kararlar almanıza ve zarar etmenize neden olabileceğini unutmayınız. Burada yazılan yorumlar sizlere doğru/yanlış çeşitli bilgiler verebilir, ancak hangi yazının doğru, hangi yazının yanlış bilgiler içerdiğini, ne bizim ne sizlerin bilmesi mümkün değildir. Bu nedenle lütfen yatırımlarınızı burada okuduğunuz yazılara göre değil, yasal yatırım uzmanlarına danışarak yönlendiriniz. Aldığınız her kararın tek sorumlusu sadece kendiniz olacağınızdan, lütfen her kararınızı , araştırarak, öğrenerek, kendi akıl süzgecinizden geçirerek veriniz.
Herkese bol kazançlar diliyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 673 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 03 Kas 2015, 14:07 

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 2
Üstatlar bi yol gösterin lütfen şimdide hîsse satacakmış ne yapmalıyız

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Kas 2015, 15:07 
MReha

Ettiği teşekkür: 281
Aldığı teşekkür: 1771
experty yazdı:
Üstatlar bi yol gösterin lütfen şimdide hîsse satacakmış ne yapmalıyız

Sayın experty;
Maalesef patronun sağı solu belli olmuyor, 1.79 defter değeri olan hissenin buralara kadar inmesi akıl alır gibi değil ancak borsada herşey mümkün. Sadece bu hisse değil, son 3 ayda Tanın bütün hisseleri çakıldı.

EGCYO: Aralık 2013'de 0.39 taban seviyeyi gördükten sonra Nisan 2015'de yaklaşık 16 aylık yükseliş trendini 1.68 zirve ile sonlandıran hisse, buradan gelen satış ve düşüş trendi ile 0.60 seviyesine kadar düştü. Hissede ana maliyetlenme bölgesinin bile altında, AŞIRI SATIŞ BÖLGESİNE gelinmiştir.

2015 tüm işlemlerin ağırlıklı ortalaması 1.06,
2014'ün tüm işlemlerinin ortalaması 1.00 TL iken bu düşüşün maliyet ve mantıkla açıklanabilir bir noktası bulunmamaktadır.

Grup Şirketi EGLYO 6.48'den 1.52 görüp 1.65 TL, EGCYH ise 0.82 görüp 03.6 seviyesine inmiş ve 0.37 TL'dedir. Bir patron düşünün, borsaya açık 3 şirketi dibin dibini boylamış ve hala hisse satışından söz ediliyorsa, şirketler güven erezyonuna uğramış ve B Grubunda bulunuyorsa, kısa vadede hisseye talep yaratılıp güven nasıl sağlanacak bilmiyorum.

Şu an ne teknik, ne de temel gerekçelerle açıklanacak bir şey yok. SPK'nın bu duruma el koyması, incelemeye alması lazım. Bunun için de SPK'na resmi başvuru yapılıp durum hakkında bilgi talep etmek, şikayette bulunmak lazım. EGCYH de 0.87 TL defter değerine haizken değerinin yarısından azına kadar inmişken bu durumun sorgulanması gerekir. Batık bir durum mu var, patronun şahsi sıkıntılarımı var? Sorulacak daha bir sürü var. Ne desek boş.

Çok param ve vaktim olsa dahi şu aşamada sorgulanması gereken önemli noktalar varken bu hissede olur muydum bilemiyorum.

Teknik olarak 0.60 desteği kırılırsa, 0.50-0.50 bandı araında yeni destek bölgesi var. Bir diğer şık da, acaba bu hisse satışıyla yeni bir ortak mı devreye giriyor? Eğer öyleyse bu hisse için bir ümit olabilir.
Kısacası denklemde bilinmeyenler fazla, bunlar belirginleşmeden şudur demek de mümkün değil.

Eklentiler:
EGCYO Haftalık 03.11.png
EGCYO Haftalık 03.11.png [ 105.24 KiB | 474 kere görüntülendi ]

Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.
Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Kas 2015, 11:28 

Ettiği teşekkür: 64
Aldığı teşekkür: 40
sayın Mreha belki beni hatırlarsınız 4yıl önce egcyo hissesine büyük umutlarla 1.10 seviyelerinden girmiş sonrada hisseyi 0.45lerden bozdurmak zorunda kalmıştım ve bir ev parası kadar para kaybetmiştim ben sattıktan 1 yıl sonra hisse 3e 4 katın çıkmıştı bu hisse geçmişte de sakat bir hisse hatırlarsınız

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Kas 2015, 11:51 

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 21
sabırtaşı42 yazdı:
sayın Mreha belki beni hatırlarsınız 4yıl önce egcyo hissesine büyük umutlarla 1.10 seviyelerinden girmiş sonrada hisseyi 0.45lerden bozdurmak zorunda kalmıştım ve bir ev parası kadar para kaybetmiştim ben sattıktan 1 yıl sonra hisse 3e 4 katın çıkmıştı bu hisse geçmişte de sakat bir hisse hatırlarsınız

Gecmis olsun kardes. Bence her hisse tehlikelidir. Hisseyi nereden aldigin ve nereden sattigin önemlidir.
Ben Mreha kardesime emeklerinden dolayi cok tesekkür ederim. Hisse 0.80 lerden VIP Forumunda söylenmisti. Hisse cok kisa dönemlerde 1.68 leri gördü. Yani en az %100 Kar etme imkani birakti. 1.45-163 arasida baya bekledi diye biliyorum. 1.28 li civarlarindanda tamamen takipten VIP Forumunda cikilmisti. Ben sahsen cok kar ettim ama önce Allah sonra Mrehanin VIP yorumlari sayesinde.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Kas 2015, 18:01 

Ettiği teşekkür: 64
Aldığı teşekkür: 40
sayın moderator kardeşim bir ara size bir teklifte bulunmuştum bu formu android ortama taşısanız diye sonuçta vıb ücretli hem ücretli bir sitenn androidde elinin altında olması süper olur

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Kas 2015, 11:46 

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 2
sabırtaşı42 yazdı:
sayın moderator kardeşim bir ara size bir teklifte bulunmuştum bu formu android ortama taşısanız diye sonuçta vıb ücretli hem ücretli bir sitenn androidde elinin altında olması süper olur

Katılıyorum, bunu yapmalısınız sn moderatör

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Kas 2015, 12:17 

Ettiği teşekkür: 139
Aldığı teşekkür: 936
baybey yazdı:
sabırtaşı42 yazdı:

Katılıyorum, bunu yapmalısınız sn moderatör

Arkadaslar suanda Sitemizin alt yapisi buna hazir degil. Tabiki bu konulari bizlerde düsünüyoruz ve en kisa sürede yapmak icin ne gerekiyorsa yapacagiz.

Sizleride VIP'e üye olarak, Sitemize destek olurken görmekten menmun oluruz.
VIP üyelik kayit detaylarini asagidaki linkten görebilirsiniz. Yalniz cep telefonlarinda kullanilan internet explorer, google chrome, firefox ve safaride Sitemiz cok kullanisli bir sekilde calismaktadir.

v-i-p-duyurulari/v-i-p-e-nasil-uye-olurum-ve-uyelik-kayit-detaylari-t1103.html#p167791

Saygi ve Selamlarimla

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 17 Kas 2015, 17:08 

Ettiği teşekkür: 30
Aldığı teşekkür: 7
elin mahkum çıkacaksın.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 25 Kas 2015, 14:45 

Bu düşüş resmen saçmalık.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 25 Kas 2015, 16:20 
Endi

Ettiği teşekkür: 1338
Aldığı teşekkür: 2083
Sayın EGCYO mağduru ya da zarar gören arkadaşlar..

Aşağıda bir alıntı paylaşacağım, hepinizin hoş görüsüne sığınarak ve kendimizi eğitmeye katkı amaçlı.

Küçük yatırımcının en çok yaptığı 8 düşünce hatası!

Küçük yatırımcılarımızın neden kaybettiklerine yakından göz attığımızda, finansal okuryazarlıklarının eksik olması kadar önemli ikinci bir eksiklikleri olduğu ortaya çıkıyor. Yatırım kararlarında düşünce ve karar verme hatasına düşüyorlar. Bu, yanlış karar verdikleri anlamına gelmiyor. Çünkü yanlışı görme bir sonraki kararın doğruluk payını arttırır. Asıl sorun doğru olduğunu düşündükleri fikirlerin yanlış olduğunu anlayamamaları ve hatalarını sürdürmeleridir. Bugün Davranışsal Finansın araştırma alanına giren bu konuların küçük yatırımcılarımız için henüz anlaşılamamış olması zararları arttırıyor.

Spinoza'nın, havaya atılan bir taş düşünebilseydi kendi isteğiyle yere düştüğünü sanırdı düşüncesi bu tür hataları en iyi özetleyen yaklaşım gibi görünüyor. Küçük yatırımcılarımızın kararlarını etkileyen ve onları zarara yönelten bu düşünce hatalarının neler olduğunu araştırdık ve en sık yapılanları belirledik. Davranışsal finansın evrensel ölçütlerini referans alarak yerel karşılıklarını oluşturduk. İşte, küçük yatırımcılarımızın en çok yaptıkları 8 düşünce hatası:

1- Az ekmeğini yemedim yanılgısı
Davranışsal finansın Kumarbazın Yanılgısı (gambler's fallacy) dediği düşünce hatasıdır. Rastlantısal olaylarda, bir olayın daha önce olduğu için yine olacağına inanmak, bir olayın daha önce olduğu için olmayacağına inanmak, daha önce olmadığı için olacağına inanmak ya da daha önce olmadığı için olmayacağına inanmak olarak ortaya çıkar. 8 haftadır lotoda 6 gelmiyor, bu hafta gelmesi yüksek ihtimal. Ya da lotoda her hafta aynı 6 rakamı oynayarak kazanma şansını arttırdığını düşünmek. "Bu hisse çok düştü artık yükselir" deyip batacak ne kadar şirket varsa hisse senetlerini almak bu tür hatanın sonucudur. Ya da "bu hisse bana daha önce çok kazandırdı yine kazandırır" diyerek hisse almak.

Ticaret hayatımızda insanın içini ferahlatan güzel bir karşılığı vardır. Arkadaşına verdiği parayı geri alamayan kendini şöyle teselli eder: "Ödemeyeceğini biliyordum, olsun, az ekmeğini yemedim!"

2- Boşlukları kafaya göre doldurma yanılgısı
Davranışsal finansın Teyit Yanılgısı (confirmation bias) dediği düşünce hatasıdır. Genellikle kararlarımızı, onları destekleyen inançlarımızı dikkate alarak veririz. İnanmadığımız kanıtlar gerçeklikleri sorgulanmadan çöpe atılır. Sadece aptalların değil "kafası basan"ların da kolayca düştüğü bir tehlikedir bu. Eskilerin tabiriyle vartadır. Kısacası, işimize gelen fikri kabul eder, gelmeyeni etmeyiz. Sosyal medyadaki fikir tartışmalarının temelinde de bu yatar. Diğerlerine göre akıllı olanlar, mantıklı olmayan sebeplerle inandıkları tuhaf şeyleri bile savunmada zorluk çekmezler. Mesela teknik analizle yükseleceğine karar verdiğimiz bir hisse senedine yatırım yapar ve sonuna kadar fikrimizi değiştirmeyiz. Teyit yanılgısı, geometrik olarak bilmek ve güvenmek eylemlerinin tam ortasında yer alır. Muhtemelen ölümlü olduğumuz için bu hataya düşüyoruz; ölümsüz olsak her şeyi öğrenmeye çalışırdık herhalde.

Sınavlarda bilmediğimiz soruların cevaplarını da bu yöntemle işaretlemez miyiz; kafamıza göre.

3- Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol yanılgısı
Davranışsal finansın Bilişsel Uyumsuzluk (cognitive dissonance) dediği düşünce hatasıdır. Bir çamaşır makinesi alırız ama umduğumuz gibi çıkmaz. Fakat başta çok isteyip aldığımız için onun iyi bir makine olduğuna inanırız ve bu inancımızı değiştirmeyiz. "Beğenmezsen paran iade" bu nedenle çok işe yarar ve çok az insan aldığı ürünü iade eder. İnsanlar sadece düşündükleri gibi davranmazlar, aynı zamanda davranışları bir süre sonra düşüncelerini belirler. Stoploss konulmadan yapılan hisse senedi yatırımlarında da aynı hataya düşeriz. Hisse senedi gözümüzün önünde erir ama biz şöyle düşünürüz: "Mutlaka yükselecek!"

Mevlana, asırlar önce bu yanılgıya düşmememiz için bizi uyarmamış mıydı: Ya göründüğün gibi ol, ya olduğun gibi görün.

4- Araba devrilince yol gösteren çok olur yanılgısı
Davranışsal finansın Sonradan Anlama Yanılgısı (hindsight bias) dediği düşünce hatasıdır. Gerçekleşmiş olayların gerçekleşme ihtimallerini olay gerçekleştikten sonra değerlendirme şeklinde ortaya çıkar. "Beşiktaş'ın bu oyun anlayışı ile ligin ikinci yarısında düşüşe geçeceği belliydi" açıklaması tipik bir örneğidir. Kişi bu düşünceye kendini inandırsa da aslında başta bu düşünceyi güçlendiren kanıtlar ortada yoktur. "Şerefsizim, aklıma gelmişti; bir daha bu hisseyi alırsam!.." Ekonomistler ve analistlerin en çok düştüğü yanılgı olup bizi de sürekli yanıltırlar: "Rusya şunu yapmıştı, ABD bunu yapmıştı, OECD şöyle demişti; petrolün düşeceği bir yıl önceden belliydi." Yok ya!

Başa kötü bir olay gelmeden önce kimsenin sesini çıkarmadığı, ama geldikten sonra herkesin bunları öngörmüş gibi konuşması durumunu anlatan güzel bir söz vardır: Araba devrilince yol gösteren çok olur.

5- Destekli sallama yanılgısı
Davranışsal finansın Demir Atma Etkisi (anchoring effect) dediği düşünme hatasıdır. Bir saati 100 liradan satarsanız talep görmeyebilir ama 400'den 200'e düşmüş gibi gösterirseniz talebi arttırırsınız. Bu teoriye göre ademoğlumuz, bilgi sahibi olmadığı konuda fikir yürüttüğünde, elindeki bilgiyi kıyaslama yapmak ve karar vermek için kullanır. Mesela hisse senedi seçerken en çok kullandığı yöntemlerden biri görece ucuz olan şirketlerin hisselerini almaktır. Yatırımcı genellikle şöyle düşünür. A şirketinin hisse senetleri 10 TL olmuş ama B'ninkiler hala 25 kuruş. Bu ucuz hisseyi alırsam o da bir gün 10 lira olur ve kazanırım. O an elinde olan iki veriyi, 25 kuruş ve 10 lirayı kıyaslar. Sonrasında da oldukça sık yapılan bir hata çıkar ortaya.

Hani küsuratlı rakam vereyim de salladığım anlaşılmasın diye düşünürsün ya, işte yapılan şey bundan çok farklı değildir. Eğitimli tahmin diye görünse de destekli sallamaktan başka bir şey değildir.

6- İmam-cemaat yanılgısı
Davranışsal finansın Bando Arabası Etkisi (bandwagon effect) dediği düşünme hatasıdır. Karşıtıyla karşılaştırma olanağı yoksa mevcut fikri destekleme eğilimidir. İşyerinde sürekli "emek" dersen, eleştirel bakış açısı yok edilmiş ahali "kominist" der ya, işte tam bu durumu anlatır. Piyasalarla ilgili bir fikrin yoksa trendi takip etmek buna en güzel örnektir. Trendi nasıl takip ederim diye merak ediyorsan budist fıkrası bunu güzel anlatır. Budizme inanıp inanmama arasında gidip gelen adam, Buda'nın heykeli başında ibadet eden yüzlerce insanı görünce şu düşünceyle hemen ibadete başlar: Bu kadar insan hata yapıyor olamaz!

İmamın yarattığı etkiye cemaatin vereceği tepki ya da geribildirim bu hatanın en basit doğasını temsil eder. Sanırız anlaşılmıştır.

7- Bezgin Bekir yanılgısı
Davranışsal finansın Statüko Önyargısı (status quo bias) dediği düşünme hatasıdır. Karar verme aşamasında olan biri, aralarında mevcut durumun (statüko) korunmasının da olduğu iki ya da daha fazla seçenekten birini seçmesi gerektiğinde, nedensiz yere mevcut durumu devam ettirme eğilimine girer. Bir nevi sorumluluk almaktan kaçınmadır. Newton'un birinci yasası der ya, bir cismin üzerine etkiyen kuvvetlerin bileşkesi sıfırsa hareketini korur diye, işte tam olarak buna karşılık gelir. Hiçbir şey yapmadığın sürece hata da yapmayacağın olgusuna kadar giden bir düşünce hatasıdır. Değeri düşen hisse senetlerini düşük fiyattan satıp yükselenleri alma fikrini küçük yatırımcı pek tercih etmez. Zarar edeceğini düşünür. Ama statükoyu sürdürdüğü sürece zararı daha da artar.

"Varlığım yokluğuma armağan olsun" diyen Bezgin Bekir adlı kahraman bu tür yatırımcıların gerçek idolüdür.

8- Kimse yoğurdum ekşi demez yanılgısı
Davranışsal finansın Kör Nokta Önyargısı (blind spot bias) dediği düşünce hatasıdır. Herkesin kendini ortalamanın üstünde görme alışkanlığına dayanır. Ortalamadan daha kötü araba kullandığını söyleyebilecek bir erkek var mıdır? Harvard'ta yapılan araştırmalarda ortalamadan daha kötü olduğunu düşünen öğrenci çıkmamıştır. "Söylediğine inanıyorsan yalan değildir," deseler de doğrusu Sokrates'in dediği, "Sorgulanmayan hayat yaşamaya layık değildir" düşüncesidir. Özellikle sosyal medya, kişileri, birçok konuda toplumun çok üstünde görmelerine neden olarak ateşe benzin atar. Bunun sonucunda da herkes bilgi sahibi olmadan edindiği fikirleri, "kökten" bir şekilde savunmaya başlar.

Eskilerin dediği gibi; kimse yoğurdum ekşidir demez.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 25 Kas 2015, 21:27 

Sıkıntı yok. Egcyo ile iş bankası benim için aynı.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Ara 2015, 16:10 

Şirketimizin 9 Aralık 2015 tarihli yönetim kurulu toplantısında,

- 10 milyon TL nominal değere kadar borçlanma araçlarının halka arz edilmeksizin, tahsisli ve/veya nitelikli yatırımcılara satışı şeklinde ihraç edilmesine,

- İhraç ile ilgili olarak Sermaye Piyasası Kurulu'na ve Borsa İstanbul'a gerekli başvurularının yapılmasına,

karar verilmiştir.

Kamunun bilgisine sunarız.

Haber taze

Kime ihraç edildiğini görebiliyor muyuz?

Spk onayı alınırsa bu durumu neye yormalıyız? Değerli yorumlarınızı rica ederim.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Ara 2015, 17:09 
MReha

Ettiği teşekkür: 281
Aldığı teşekkür: 1771
bati yazdı:
Şirketimizin 9 Aralık 2015 tarihli yönetim kurulu toplantısında,

- 10 milyon TL nominal değere kadar borçlanma araçlarının halka arz edilmeksizin, tahsisli ve/veya nitelikli yatırımcılara satışı şeklinde ihraç edilmesine,

- İhraç ile ilgili olarak Sermaye Piyasası Kurulu'na ve Borsa İstanbul'a gerekli başvurularının yapılmasına,

karar verilmiştir.

Kamunun bilgisine sunarız.

Haber taze

Kime ihraç edildiğini görebiliyor muyuz?

Spk onayı alınırsa bu durumu neye yormalıyız? Değerli yorumlarınızı rica ederim.

teranova yazdı:

merhaba Mreha bey,Egcyo nun bugün bir haberi var.
AÇIKLAMALAR:Şirketimizin 9 Aralık 2015 tarihli yönetim kurulu toplantısında, - 10 milyon TL nominal değere kadar borçlanma araçlarının halka arz edilmeksizin, tahsisli ve/veya nitelikli yatırımcılara satışı şeklinde ihraç edilmesine, - İhraç ile ilgili olarak Sermaye Piyasası Kurulu'na ve Borsa İstanbul'a gerekli başvurularının yapılmasına,karar verilmiştir.,,,,
bu haber hissenin toplamasına yarar mı ?

Yarayabilir, sonuçta 10 milyon lira kasaya girecek diyor. Ama hisse çok sığ ve henüz KY ve spekler ortada yok, sadece bu haberle hareket zor da olabilir.

Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Ara 2015, 19:38 
teranova

Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 30
Mreha bey,spk ya basvurular en son ne zaman sonuçlanması gerekiyor bilginiz varsa bilgi verebilir misiniz.tşk

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Ara 2015, 20:46 

Bu ihraca neden gerek duyulmuş olabilir? Arkasından yatırım haberleri gelebilir mi? Siz ne düşünüyorsunuz bu hamle ile ilgili acaba sn mreha.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 673 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.