Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 27 Tem 2021, 22:59


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Forum kuralları


Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim


Sayın üyelerimiz,

Son günlerde giderek artan yoğunluk, stres ve polemikler nedeniyle , bütün üyelerimize bazı site kurallarını yeniden hatırlatmak istiyoruz.
1- Her ne şekilde olursa olsun kesinlik içeren, okuyanları yönlendirip yanlış kararlar vermelerine neden olabilecek fiyat vermek,
2- Teknik ve temel analizlere, gerçek verilerle oluşturulmuş matamatiksel çalışmalara dayanmayan her türlü inecek çıkacak yorumları yapmak,
3- Mesnetsiz, asılsız, gerçeğe dayanmayan ve yönlendirmeye dayalı haber, yorum ve açıklamalar yapmak,
4- Kişi ve kuruluşlara hakaret, suçlama ve ithamlarda bulunmak,
5- Verilere ve tekniğe bağlı yorumlar yerine, duygulara bağlı yorum yaparak mesnetsiz sonuçlar çıkartmak,
6- Site içerisinde polemik, kavga, sürtüşme ve hakarete varan kavgalar çıkartmak ve bu kavgalara karışmak,
7- Bilgi paylaşımı yerine yönlendirmelerde bulunmak ve SPK düzenlemelerine aykırı yorumlarda bulunmak
KESİNLİKLE YASAKTIR. Bu tür davranışlara hiç bir zaman izin verilmemiştir , bundan sonra da izin verilmeyecektir.

Burada yazılan her türlü yazının, sadece yazanı bağladığını, doğruluğu konusunda hiç bir garantisinin bulunmadığını ve yazılanların sizi yanlış yönlendirerek hatalı kararlar almanıza ve zarar etmenize neden olabileceğini unutmayınız. Burada yazılan yorumlar sizlere doğru/yanlış çeşitli bilgiler verebilir, ancak hangi yazının doğru, hangi yazının yanlış bilgiler içerdiğini, ne bizim ne sizlerin bilmesi mümkün değildir. Bu nedenle lütfen yatırımlarınızı burada okuduğunuz yazılara göre değil, yasal yatırım uzmanlarına danışarak yönlendiriniz. Aldığınız her kararın tek sorumlusu sadece kendiniz olacağınızdan, lütfen her kararınızı , araştırarak, öğrenerek, kendi akıl süzgecinizden geçirerek veriniz.
Herkese bol kazançlar diliyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 39 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 29 Ara 2012, 13:11 
Çevrimdışı

Kayıt: 30 Nis 2011, 14:02
Mesajlar: 863
Ettiği teşekkür: 576
Aldığı teşekkür: 200
Eski Topic cok sistigi icin hisse yorumlarina buradan devam edelim arkadaslar. Umarim Hayirli ugurlu olur

HİSSE : EGCYH

İMKB HİSSE SENEDİ KÜNYESİ

Şirket Adı: Egeli & Co Yatırım Holding
Faaliyet Alanı : Portföy İşletmeciliği
Sektör : Menkul Kıymet Yatırım Ortaklıkları
Pazar: Ulusal
Kuruluş Tarihi : 10/02/1998
Halka Aç. Tarihi : 25.06.1998
İlk İşlem Tarihi : 02.07.1998


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 29 Ara 2012, 13:12 
Çevrimdışı

Kayıt: 30 Nis 2011, 14:02
Mesajlar: 863
Ettiği teşekkür: 576
Aldığı teşekkür: 200
Site Kurallari ile ilgili Bilinmesi gerekenler

Site kuralları, siteyi daha iyi ve verimli kullanmak için tasarlanmıştır. Lütfen kural, koşul ve bilgileri okuyun ve uygulayın. Ayrıca bu site asla sınırsız özgürlük vaad etmez.

Aşağıdaki kurallar tüm site genelinde geçerlidir. Bazı bölüm veya forumlarda yöneticiler tarafından yazılmış "bölüm kuralları", "bölüm hakkında" gibi özel kural ve istekler olabilir. Bunlar sadece o bölümler için geçerli olan kural ve isteklerdir.

Pano ve forum kullanımı:

1. T.C yasalarını, uluslararası kanunları, anlaşmaları çiğneyen, politik, din, küfür (sansürlenerek de olsa), maksadı aşan argo, sataşma, aşağılama vb. içerikli yazılar içeren iletiler gönderilemez.

2.Soru sormadan önce lütfen arama yapınız. Tekrar tekrar aynı soruları sormayınız ve benzer konular varsa onların altında sorunuzu ekleyiniz.

3.Gönderilecek konuların başlıkları içerikleriyle alakalı olmalıdır. "Yardım, çok acele yardım..." gibi yazılar içeren konu başlıkları yazmamaya özen gösterin. Sonuçta hepimizin soru(n)ları önemli ve bir an önce çözüm beklemekte.

4.Başlıkları yazarken başlıktan önce tek kelimelik bir açıklayıcı yazmaya özen gösterin.

5.Reklam amacı taşıyan konular açılamaz, iletiler yazılamaz. Ticari amaç güden hiçbir konu açılamaz, ileti yazılamaz. Site üzerinde üyeler hiçbir ticari faaliyet yapamaz.

A.Konu - ileti gönderilirken dikkat edilmesi gerekenler

1.Başlık ve içeriğinin anlaşılabilir bir dille, imla kurallarına ve Türkçe karakterlere dikkat edilerek yazılması, yanlış anlaşılmalara mahal verilmesini engelleyeceği gibi, diğer üyeler tarafından da daha kolay anlaşılmasını sağlayacaktır. IRC lisanı ile ileti yazmak, bir büyük bir küçük harfle yazmak, tamamı büyük, tamamı kalın, renkli yazılar kesinlikle yasaktır.

2.Site genelinde, konular dahilinde konu dışı ikili sohbetler ve yazışmalar yapılamaz. Kullanıcılar, başka bir kullanıcının özel bilgilerini site içerinde yazamaz / açıklayamaz.

3.Pano ortamında genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri / kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız. (Size karşı böyle bir durum söz konusu ise kesinlikle cevap yazarak tartışma başlatmayınız ve raporlama sistemini kullanarak ilgili ileti veya başlığı bildiriniz.)

4.Hack, crack, warez gibi illegal konu ve yasadışı içerikten bahsetmek, forum nasıl hacklenir gibi sorular/cevaplar kesinlikle yasaktır. (Bu tür içerik ile karşılaştığınızda lütfen raporlama sistemini kullanarak ilgili ileti veya başlığı ropor ediniz.)

5.Mesajlarda öğretici veya örnek gösterici küçük boyutlu resimler ve bağlantılar dışında gereksiz resim ve bağlantılar kullanılamaz.

6.Yanıt gelmeyen bir soruya "yok mu bilen", "kimse cevap vermeyecek mi" gibi iletiler yazılamaz. Bir ileti içerisinde özellikle kişiye hitaben yardım talebi yapılamaz.

7.Yeni bir konu açtıktan veya ileti gönderdikten sonra iletinizi değiştirmek veya ekleme yapmak isterseniz, eğer başka birinden yanıt gelmediyse ve/veya o yanıt sizin yazdıklarınız/yazacaklarınız ile ilgili değilse, yeni ileti yazmak yerine "düzenleme" yöntemini kullanın.

8.Konulara teşekkür mesajı yazmak sadece laf kalabalığına neden olacağından, sadece basit teşekkür iletileri yazılmamalı. Yayınlanan bir konuyu beğendiğinizi belirtmenize gerek yoktur. Sorunuzu çözen birine, özel mesaj ile de teşekkür edebilirsiniz, ancak konunun sonunda sorununuzun nasıl çözüldüğünü, artık yardıma gerek kalmadığını yazabilirsiniz. Bu tür iletilerde teşekkür edebilirsiniz, ancak sırf yazmış olmak için lütfen basit teşekkür iletileri yazmayınız.

A.Özel mesajlar ile ilgili hususlar (suan icin kapalidir, ama duruma göre acilabilir)

1.Özel mesaj yolu ile diğer kullanıcılara reklam içerikli, rahatsız edici mesaj gönderilmesi kesinlikle yasaktır. (Bu tür mesajları lütfen bildiriniz.)

2.Kendisi açıkça belirmediği sürece, hiçbir yöneticiden, editörden, üyeden özel mesaj ile yardım istemeyiniz. Yöneticilerimiz destek amaçlı olmayan tüm özel mesajlarınıza açıktır.


A.Avatar ve imza kuralları

1.Avatar resimleri

a.Avatarlar pano kurallarına aykırı olamaz.
b.Aşırı animasyon içeremez.
c.Rütbe resimleri ve yönetici avatarları taklit edilemez.

1.İmzalar

a.İmzalar pano kurallarına aykırı olamaz.
b.Gözü yorucu ve görselliği bozucu renk ve büyüklükte olamaz.
c.Ticari kaygı ile ticari reklam içeremez.

Avatar ve imza kurallarına uyulmadığı taktirde uyarı alabilir, avatar ve imzanız uyarı yapılmaksızın silinebilir. Avatar ve imza kullanma hakkınız, yönetici tarafından uyarı yapılmaksızın kısıtlanabilir.

A.İletilere dosya ekleme kuralları

1.İnternet üzerinde zaten mevcut olan bir dosya veya resimi eklemeyiniz, link veriniz.

2.Ekleyeceğiniz resim büyükse, imkanınız varsa sıkıştırın, renk sayısını azaltın, optimize edin. Daha az yer kaplayacaksa JPG yerine PNG tercih edin.

3.Sıkıştırılmış dosya gönderirken içinde thumbs.db gibi artıkların olmamasına dikkat edin.

A.Yönetici yetkileri

1.Yöneticiler yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse, yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.

2.Kurallara uymayan veya gönderdikleri iletiler ile pano düzenine zarar verdikleri düşünülen üyeler yöneticiler tarafından uyarılıp, davranışın tekrarında sistemden uzaklaştırılırlar. Yeni üye statüsündeki kişiler (30'dan az iletisi olan kullanıcılar) site kurallarını ihlal etmeleri durumundan uyarılmaksızın sistemden süreli / süresiz uzaklaştırılabilirler.

3.Site kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı yöneticilerinde. Kurallarda değişiklik olması durumunda kullanıcılar bilgilendirilir. Yeni kuralları kabul etmeyen üyeler, üyeliğini ve iletilerini bırakarak bir daha gelmemek üzere gidebilir.

4.Yöneticilerin (özellikle yüksek seviyeye sahip) yaptığı uygulamalar (ileti silme, ileti düzenleme, kural koyma, uzaklaştırma) hiçbir şekilde sorgulanamaz, hesap sorar gibi yeni konular açılamaz.

5.Her ne olursa olsun, yöneticileri küçümsemek, sataşmak, laf yetiştirmek, küçük düşürmeye çalışmak, kişiliklerine saldırmak ve rencide etmek, özel bilgilerini açıklamak kesinlikle yasaktır.

A.Bilinmesi gerekenler

1.Üyelerin eklediği her türlü materyal ve bağlardan sadece üyenin kendisi sorumludur. Sitemiz bu konuda hiç bir mesuliyet kabul etmez.

2.Üyeler forumları şikayet amaçlı kullanamazlar. Şikayetler yöneticilere, konuyu açıkça anlatan bir şekilde ve varsa kanıtları içererek, uygun bir üslupla iletilmelidir.

3.Sitenin yücelmesi ve daha iyi yerlere gelmesi üyelerin elindedir ve unutmamak gerekir ki, bu ortamın seviyesini belirleyecek kişiler de yine üyelerimizdir.

A.Yardım hakkında

1.Yöneticiler dahil, hiç kimsenin yardım etme zorunluluğu yoktur. Yardım tamamen gönüllü yapılır. Yapılacak olan yardımın büyüklüğü, yardım edecek kişinin yardımseverliğine ve bilgisine kalmış bir şeydir. Hiç bir kullanıcı bir diğer bir kullanıcıyı yardımcı olmamakla suçlayamaz.

2.Hiçkimse yardım etmek, yardım almak için iletiye e-posta adresini yazamaz.

SPK KURALLARI:

Sayın Üyelerimiz,

Son dönemlerde gündemde olan borsa yolsuzlukları haberleri ve SPK düzenlemeleri ışığında aşağıdaki konulara dikkatinizi çekmek istiyoruz.

1- Sitemizde yazı yazarken bu yazınızın hangi kategoriye girdiğine dikkat etmelisiniz.
YORUM: Bilinen, kamuya açık, içerden elde edilmemiş bilgiler ve bilinen veriler kullanılarak ve hangi verilerin kullanıldığı belirtilerek yapılan değerlendirmelerdir. Bu değerlendirmeler olumlu ya da olumsuz olabilir ancak her yorum , onu yazanın kişisel düşüncelerinden ibarettir.

Bunların dışında yazılan , " bence düşecek, hisseye güvenmiyorum, yarın tavan olacak, bu hisseden bir şey olmaz, bence hisse çok iyi" türünden bir veriye dayanmayan yazılar ise sadece kişisel duygulardır. Kişiler, şirketler ya da hisseler hakkında olur olmaz, olumlu olumsuz her şeyi yazmak yorum değil sadece polemik ve sohbettir.

MANİPÜLASYON: Bir hisse hakkında, bilgi ve veriye dayanmayan, dedikodu, duyum ya da alıntılarla , asılsız, mesnetsiz, gerçek dışı, çarpıtılmış haber, yorum ya da sahte bilgiler yayarak hisselerde etki yaratmaya çalışmaktır. Amacınız bu olmasa bile , yukarıdaki şekildeki yorum ve yazılar manipülasyon kapsamına girer. Ayrıca, bir hisse için al ya da sat demek, yalan haberle başkalarının aldığını ya da sattığını söylemek, hissenin fiyatı ve hareketlerini etkileyecek şekilde portföy bilgileri vermek ve haber yaymak ta manipülasyon dur. Manipülasyon bir suçtur ve ağır cezası vardır.

TARTIŞMA: İnsani ölçülerde ve saygı çerçevesinde karşılıklı görüş yazarak tartışma en doğal yazışmalardır. Ancak bu tartışmaların, saygı çerçevesini aşması, hakaret, suçlama, atışma ve küfürlere varan noktalara taşınması bir tartışma değil sadece seviyesizliktir.

2- SPK lisansı olmayan hiç kimse yatırım danışmanlığı yapamaz. Suçtur cezası vardır. Bu yüzden, sitede yazı yazan kişilerin, ilk maddedeki "yorum" kapsamına giren değerlendirmeler dışındaki her türlü, hisse önerisi, al-sat tavsiyesi, başkalarının portföyünü yönetmesi yatırım danışmanlığı kapsamına girer.

3- Bu nedenlerle yazı yazan her arkadaşımızın, yazdıkları yazıya çok dikkat etmeleri, al-sat ve hisse önerilerinde bulunmamaları, manipülatif değerlendirmelerden kaçınmaları, yazılarının sadece kişisel düşünceleri olduğunun , doğru ve kesin olmayabileceğini açıkça belirtmeleri, değerlendirmelerinin herhangi bir yatırım tavsiyesi olmadığını yazmaları hem kendilerinin hem de sitenin zarar görmemesi açısından çok önemlidir.
Yazıların dikkatle incelenerek, yatırım danışmanlığı, manipülasyon ve kavga kategorilerine giren mesajların silineceği ve ilgili arkadaşlarımızın bilgilendirileceği, devamı halinde ise yasaklama gibi yaptırımların uygulanmak zorunda kalınacağını belirtmek isteriz.
Gerek sitemizin gerekse üyelerimizin zarar görmemeleri açısından, zorunlu olması, bu şekilde bir düzen sağlanamaması halinde ,eğer gerekirse moderatör onaylı mesaj sistemine de geçebileceğimizin bilinmesini isteriz.

Saygılarımızla


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 17 Oca 2013, 21:37 
Çevrimdışı
furkand

Kayıt: 06 May 2011, 23:22
Mesajlar: 724
Konum: Yazik oldu bütün emeklerime degermiydi senin gibi KALPSIZE...
Ettiği teşekkür: 214
Aldığı teşekkür: 169
Finansal Duran Varlık Edinilmesi      Ortaklığın Adresi:Abdi İpekçi Cad.Azer İş Merkezi No:40 K.3 D.10 34367 Harbiye Şişli/İSTANBULTelefon ve Faks No.:0 212 343 06 26/0 212 343 06 27Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su:0 212 343 06 26/0 212 343 06 27Yapılan Açıklama Güncelleme mi?:HayırYapılan Açıklama Düzeltme mi?:HayırYapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?:HayırKonuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi:-Özet Bilgi:Finansal Duran Varlık Edinilmesi      Edinime İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi:14/01/2013Edinilen Finansal Duran Varlığın Ünvanı:Enda Enerji Holding A.Ş.Edinilen Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu:ENERJİEdinilen Finansal Duran Varlığın Sermayesi:105.750.000-TLFinansal Duran Varlığı Edinme Yolu:Ayrıntılı bilgi ek açıklamadadır.İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih:17/01/2013Edinme Koşulları:4.884.875-TL peşin; 1.100.087-TL ise sermaye taahhüdünün vadesindeEdinilen Payların Nominal Tutarı:4.448.126-TLBeher Payın Alış Fiyatı:1,3455-TLToplam Tutar:5.984.962-TLEdinilen Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%):%4.20627Edinimden Sonra Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%):%4.20627Edinimden Sonra Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlık Toplam Oy Haklarına Oranı (%):%4.20627Edinilen Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%):%14,31Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi:Ortaklığın enerji yatırımları portföyünün oluşturulmasıÇağrıda Bulunma Yükümlülüğünün Doğup Doğmadığı:HayırÇağrıda Bulunma Yükümlülüğü Doğuyorsa Muafiyet Başvurusu Yapılıp Yapılmayacağı:HayırSatan/Devreden Kişinin Adı/Ünvanı:EGC Elektrik Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile diğer Enda hissedarlarıOrtaklığın Satan/Devreden Tarafla İlişkisinin Niteliği:Devreden taraflardan biri olan EGC Elektrik Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ortaklığın lider sermayedarı olan Egeli & Co. Yatırım Holding A.Ş.'nin bağlı ortaklığıdır. Devreden diğer taraflarla Ortaklık arasında ilişki bulunmamaktadır.Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi:Müzakere yöntemiDeğerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği:Düzenlenmemiştir.Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni:Müzakere yöntemiyle devir gerçekleşmiştir.Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar:-İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi:-   EK AÇIKLAMALAR:Şirketimiz, girişim sermayesi yatırım portföyünü oluşturmak amacıyla İzmir Ticaret Sicili'ne kayıtlı Enda Enerji Holding A.Ş.'ye ("Enda") yatırım yapmaya karar vermiştir.Enda Hakkında1993 yılından beri enerji sektöründe faaliyet göstermekte olan Enda, başta yenilenebilir enerji olmak üzere yatırımcı sıfatı ile her türlü üretim teknolojilerinin yanı sıra; enerji yatırımı projeleri geliştirmek, yatırımları gerçekleştirmek, üretim santrallerini işletmek ve enerji ticareti yapmakta ve devam eden enerji özelleştirme (üretim ve dağıtım) faaliyetlerinde yer almaktadır.Enda 2004 yılından itibaren serbest tüketici kapsamına giren özel ve tüzel kişilere elektrik enerjisi temin etmektedir. Hem yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretmesi, hem de doğalgaz santrallerine sahip olması sayesinde kesintisiz elektrik üretebilmekte böylece tüketicilere yıl boyunca uygun birim fiyattan elektrik tedarik edebilmektedir.Enda Enerji'nin hidroelektrik, rüzgar enerjisi, jeotermal ve doğalgaz dahil olmak üzere enerji sektöründe Gönen HES A.Ş., Pamuk HES A.Ş., Su Enerji A.Ş., Antalya Enj. A.Ş., Akçay HES A.Ş., Argenda A.Ş., Tuzla JES A.Ş., Egenda A.Ş., Yaylaköy RES A.Ş., RES İYTE A.Ş., Tirenda A.Ş., Solenda A.Ş. ve İzmir Teknoloji A.Ş. adları altında faaliyet gösteren çeşitli bağlı ortaklıkları ve iştirakleri bulunmaktadır.Enda ve iştiraklerinin toplam 228 MWe kurulu gücü bulunmaktadır.  2012 yılı itibariyle 7 adet santral işletmede bulunmaktadır. Ayrıca, 3 hidroelektrik ve 5 rüzgar olmak üzere toplam 8 projenin daha yatırımının gerçekleştirilmesiyle beraber 2014 yılsonu itibariyle 161 MWe ek kurulu gücün devreye girmesi planlanmaktadır.   Kamunun bilgisine arz ederiz.

_________________
yatirim tavsiyesi degildir


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 18 Oca 2013, 08:15 
Çevrimdışı
Endi

Kayıt: 06 May 2011, 11:00
Mesajlar: 1710
Ettiği teşekkür: 1527
Aldığı teşekkür: 2305
furkand yazdı:
Finansal Duran Varlık Edinilmesi      Ortaklığın Adresi:Abdi İpekçi Cad.Azer İş Merkezi No:40 K.3 D.10 34367 Harbiye Şişli/İSTANBULTelefon ve Faks No.:0 212 343 06 26/0 212 343 06 27Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su:0 212 343 06 26/0 212 343 06 27Yapılan Açıklama Güncelleme mi?:HayırYapılan Açıklama Düzeltme mi?:HayırYapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?:HayırKonuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi:-Özet Bilgi:Finansal Duran Varlık Edinilmesi      Edinime İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi:14/01/2013Edinilen Finansal Duran Varlığın Ünvanı:Enda Enerji Holding A.Ş.Edinilen Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu:ENERJİEdinilen Finansal Duran Varlığın Sermayesi:105.750.000-TLFinansal Duran Varlığı Edinme Yolu:Ayrıntılı bilgi ek açıklamadadır.İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih:17/01/2013Edinme Koşulları:4.884.875-TL peşin; 1.100.087-TL ise sermaye taahhüdünün vadesindeEdinilen Payların Nominal Tutarı:4.448.126-TLBeher Payın Alış Fiyatı:1,3455-TLToplam Tutar:5.984.962-TLEdinilen Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%):%4.20627Edinimden Sonra Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%):%4.20627Edinimden Sonra Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlık Toplam Oy Haklarına Oranı (%):%4.20627Edinilen Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%):%14,31Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi:Ortaklığın enerji yatırımları portföyünün oluşturulmasıÇağrıda Bulunma Yükümlülüğünün Doğup Doğmadığı:HayırÇağrıda Bulunma Yükümlülüğü Doğuyorsa Muafiyet Başvurusu Yapılıp Yapılmayacağı:HayırSatan/Devreden Kişinin Adı/Ünvanı:EGC Elektrik Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile diğer Enda hissedarlarıOrtaklığın Satan/Devreden Tarafla İlişkisinin Niteliği:Devreden taraflardan biri olan EGC Elektrik Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ortaklığın lider sermayedarı olan Egeli & Co. Yatırım Holding A.Ş.'nin bağlı ortaklığıdır. Devreden diğer taraflarla Ortaklık arasında ilişki bulunmamaktadır.Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi:Müzakere yöntemiDeğerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği:Düzenlenmemiştir.Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni:Müzakere yöntemiyle devir gerçekleşmiştir.Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar:-İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi:-   EK AÇIKLAMALAR:Şirketimiz, girişim sermayesi yatırım portföyünü oluşturmak amacıyla İzmir Ticaret Sicili'ne kayıtlı Enda Enerji Holding A.Ş.'ye ("Enda") yatırım yapmaya karar vermiştir.Enda Hakkında1993 yılından beri enerji sektöründe faaliyet göstermekte olan Enda, başta yenilenebilir enerji olmak üzere yatırımcı sıfatı ile her türlü üretim teknolojilerinin yanı sıra; enerji yatırımı projeleri geliştirmek, yatırımları gerçekleştirmek, üretim santrallerini işletmek ve enerji ticareti yapmakta ve devam eden enerji özelleştirme (üretim ve dağıtım) faaliyetlerinde yer almaktadır.Enda 2004 yılından itibaren serbest tüketici kapsamına giren özel ve tüzel kişilere elektrik enerjisi temin etmektedir. Hem yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretmesi, hem de doğalgaz santrallerine sahip olması sayesinde kesintisiz elektrik üretebilmekte böylece tüketicilere yıl boyunca uygun birim fiyattan elektrik tedarik edebilmektedir.Enda Enerji'nin hidroelektrik, rüzgar enerjisi, jeotermal ve doğalgaz dahil olmak üzere enerji sektöründe Gönen HES A.Ş., Pamuk HES A.Ş., Su Enerji A.Ş., Antalya Enj. A.Ş., Akçay HES A.Ş., Argenda A.Ş., Tuzla JES A.Ş., Egenda A.Ş., Yaylaköy RES A.Ş., RES İYTE A.Ş., Tirenda A.Ş., Solenda A.Ş. ve İzmir Teknoloji A.Ş. adları altında faaliyet gösteren çeşitli bağlı ortaklıkları ve iştirakleri bulunmaktadır.Enda ve iştiraklerinin toplam 228 MWe kurulu gücü bulunmaktadır.  2012 yılı itibariyle 7 adet santral işletmede bulunmaktadır. Ayrıca, 3 hidroelektrik ve 5 rüzgar olmak üzere toplam 8 projenin daha yatırımının gerçekleştirilmesiyle beraber 2014 yılsonu itibariyle 161 MWe ek kurulu gücün devreye girmesi planlanmaktadır.   Kamunun bilgisine arz ederiz.Teşekkürle paylaşım için. Güzel haber. :)

_________________
-------
Burada yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, sadece kişisel görüş ve yorumlarımdır.
Senaryolar tamamen hayali ve kurgusal senaryolar olup kimse için al ya da sat tavsiyesi olamaz.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 18 Oca 2013, 10:24 
Çevrimdışı

Kayıt: 06 May 2011, 21:38
Mesajlar: 1325
Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
haberler guzel ama hiç bir haber 2 senedir nerdeyse hisseyi kıpırdatamıyor aksine bide bugun düşüyor :D
böyle hisseler yatırımcı hissesi degil ancak gunluk al sat hissesi olur bence .

_________________
ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM
KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEGİLDİR .


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 21 Mar 2013, 14:05 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
**EGCYH***EGELİ & CO YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( ŞGBF-Grup Şirketleri Hakkında Bilgiler )
Grup Şirketleri Hakkında Bilgiler
Ticaret Unvanı Faaliyet Konusu Ödenmiş/Çıkarılmış Sermayesi Şirketin Sermayedeki Payı Para Birimi Şirketin Sermayedeki Payı (%) Şirket İle Olan İlişkinin Niteliği
Egeli & Co. Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı 22.000.000,00 6.075.661,00 TL 27,62 İştirak
Egeli & Co. Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı 18.000.000,00 16.478.015,00 TL 91,54 Bağlı Ortaklık
EGC Elektrik Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Elektrik Enerjisi Yatırımları 400.000,00 400.000,00 TL 100,00 Bağlı Ortaklık

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 10 Nis 2013, 09:28 
Çevrimdışı

Kayıt: 13 Eyl 2011, 14:16
Mesajlar: 2
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Böyle ölü hisse var mı ya
parayı bağladık ne trenler kaçırdık.ilk borsaya girdim tavsiye ile bu hisseyi aldım.
böyle böyle tecrübe ediyoruz.Hatalardan ders çıkarmak lazım.1.18 maliyet geldiği seviyelere bak


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 22 Nis 2013, 16:33 
Çevrimdışı
furkand

Kayıt: 06 May 2011, 23:22
Mesajlar: 724
Konum: Yazik oldu bütün emeklerime degermiydi senin gibi KALPSIZE...
Ettiği teşekkür: 214
Aldığı teşekkür: 169
AÇIKLAMA:Açıklanacak Özel Durum/Durumlar: Hissedarımız Egeli & Co. Finansal Yatırımlar A.Ş. tarafından, sahip olduğu şirketimiz A ve B Grubu paylarının devri için muhtemel alıcılarla görüşmelere başlandığı bilgisi Şirketimize iletilmiştir.Kamunun bilgisine arz ederiz.


Bendeki sansa.aylardir tasi.bugun 2 seans basi 0.71 den satis talimati vermistim
Hepsi satilmis.benim satmamimi bekliyordun be adam

_________________
yatirim tavsiyesi degildir


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 22 Nis 2013, 19:06 
Çevrimdışı

Kayıt: 24 Haz 2011, 21:35
Mesajlar: 27
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Bu kadar suskunluk yeter bence MReha Bey, söz sırası sizde...


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 25 Nis 2013, 11:22 
Çevrimdışı

Kayıt: 24 Haz 2011, 21:35
Mesajlar: 27
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
MReha bey aranıyor..


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 25 Nis 2013, 12:33 
Çevrimdışı
MReha

Kayıt: 06 May 2011, 11:40
Mesajlar: 1463
Ettiği teşekkür: 328
Aldığı teşekkür: 1808
Yorum yapmamı istiyorsunuz ama ne söylesem hiç bir kesinliği olmayacağı için birileri mutlaka alınacak. Yapılan açıklama, Holding de ortaklık yapısının yenileneceğini ve patronlara nakit likidite sağlayacak bir yapının kurulacağını gösteriyor. Uzun süredir sessiz beklemenin ardından, planlanmış bir finansal strateji doğrultusunda davrandıkları da görünüyor. Hisse haberle birlikte uzun süren sessizliğini bozdu ve hareketlendi. EGCYO da paralel davranıyor. 1 liralık psikolojik ve genel maliyetlenme sınırının geçilmesi , daha sonraki yatırım ve atılımlarla prim yapabilme konusunda güç katacaktır. Ancak hissenin nereye kadar gidebileceği konusunda hiç bir şey söylemek de mümkün değil. Gelişmeleri dikkatle izlemek gerekir. Herkese bol kazançlar.

_________________
Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 25 Nis 2013, 14:40 
Çevrimdışı

Kayıt: 24 Haz 2011, 21:35
Mesajlar: 27
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Teşekkür ederiz Murat Bey, bekle gör siyaseti, siz hala hissede misiniz peki?


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 26 Nis 2013, 18:41 
Çevrimdışı

Kayıt: 19 Ağu 2011, 18:08
Mesajlar: 10
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
kayalı yazdı:
MReha bey aranıyor..


mreha bey yılardır bu hissedeyim. EGCYO hakkında ne söylüyorsunuz.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 29 Nis 2013, 20:01 
Çevrimdışı
teranova

Kayıt: 06 May 2011, 20:06
Mesajlar: 244
Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 30
AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Hissedarımız Egeli & Co. Finansal Yatırımlar A.Ş., Şirketimizde sahip olduğu A ve B Grubu paylarının devri için Orca Capital GmbH ile münhasır görüşmelere başladığını Şirketimize bildirmiştir


Şu firmanın iştigal konusu,piyasadaki etkinliği hakkında bilgi verebilecek olan var mıdır ?

_________________
***Şahsi görüşlerim beni bağlar. Yatırım tavsiyesi olarak algılamayın ,zarar edebilirsiniz.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 29 Nis 2013, 21:07 
Çevrimdışı

Kayıt: 24 Haz 2011, 21:35
Mesajlar: 27
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Orca Sermaye hoş geldiniz!
Orca Sermaye GmbH dünyanın ana hisse senedi piyasaları tüm aktif bağımsız bir aracı şirkettir. Firmamız Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem kabul edilir.

Orca Sermaye GmbH hizmet portföyü dünya çapında içerir yatırım , özel ticaret , blok ticaret ve tahvil ticareti . Biz yürürlüğe bizim uzun yıllar deneyim ve uluslararası bağlantıların ağ koymak mümkün yerdir.

Orca Sermaye GmbH yerde Almanya'da en güçlü büyüme ve yüksek gelir bölgelerinden birinde, Münih kuzey kesiminde kendi ofisleri bulunmaktadır. Bu sayfalarda, küçük bir sanal tur ile şirketimiz hakkında daha fazla bilgi sunmak istiyorum.

Tüm büyük hisse senedi piyasalarında orca Sermaye aktif
Orca Sermaye GmbH faaliyetlerinin vurgu dünyanın tüm büyük hisse senedi piyasalarında bilgisayar destekli küresel aracılık üzerindedir.

Birçok yıllık deneyimi, piyasa mekanizmalarının derin bilgi ve geleceğe yönelik teknoloji kullanımı bizim şirket için başarı garantisidir. Bir başka olumlu bir nokta uluslararası ağıdır. Biz broker ve tüm dünyada şirketler ile mükemmel rehber korumak.

Ayrıntılı olarak, hizmet portföyümüzü içerir:

Yatırımlar
Tescilli ticaret ağırlıklı olarak yabancı orta, küçük ve Microcaps içinde
Blok ticaret dünya çapında
Bond ticaret
Biz her büyük borsada ve dünya çapında tüm pazarlarda yirmi dört saat anlaşma. Firmamız Frankfurt Borsası ile bir kabul broker olarak, yanı sıra ulusal ve uluslararası borsalarda çeşitli ticaret sistemleri ve broker ile kendi işlemlerini yürütmektedir.


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 39 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.