Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 19 Haz 2021, 11:12


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Forum kuralları


Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim


Sayın üyelerimiz,

Son günlerde giderek artan yoğunluk, stres ve polemikler nedeniyle , bütün üyelerimize bazı site kurallarını yeniden hatırlatmak istiyoruz.
1- Her ne şekilde olursa olsun kesinlik içeren, okuyanları yönlendirip yanlış kararlar vermelerine neden olabilecek fiyat vermek,
2- Teknik ve temel analizlere, gerçek verilerle oluşturulmuş matamatiksel çalışmalara dayanmayan her türlü inecek çıkacak yorumları yapmak,
3- Mesnetsiz, asılsız, gerçeğe dayanmayan ve yönlendirmeye dayalı haber, yorum ve açıklamalar yapmak,
4- Kişi ve kuruluşlara hakaret, suçlama ve ithamlarda bulunmak,
5- Verilere ve tekniğe bağlı yorumlar yerine, duygulara bağlı yorum yaparak mesnetsiz sonuçlar çıkartmak,
6- Site içerisinde polemik, kavga, sürtüşme ve hakarete varan kavgalar çıkartmak ve bu kavgalara karışmak,
7- Bilgi paylaşımı yerine yönlendirmelerde bulunmak ve SPK düzenlemelerine aykırı yorumlarda bulunmak
KESİNLİKLE YASAKTIR. Bu tür davranışlara hiç bir zaman izin verilmemiştir , bundan sonra da izin verilmeyecektir.

Burada yazılan her türlü yazının, sadece yazanı bağladığını, doğruluğu konusunda hiç bir garantisinin bulunmadığını ve yazılanların sizi yanlış yönlendirerek hatalı kararlar almanıza ve zarar etmenize neden olabileceğini unutmayınız. Burada yazılan yorumlar sizlere doğru/yanlış çeşitli bilgiler verebilir, ancak hangi yazının doğru, hangi yazının yanlış bilgiler içerdiğini, ne bizim ne sizlerin bilmesi mümkün değildir. Bu nedenle lütfen yatırımlarınızı burada okuduğunuz yazılara göre değil, yasal yatırım uzmanlarına danışarak yönlendiriniz. Aldığınız her kararın tek sorumlusu sadece kendiniz olacağınızdan, lütfen her kararınızı , araştırarak, öğrenerek, kendi akıl süzgecinizden geçirerek veriniz.
Herkese bol kazançlar diliyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 40 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 21 Ağu 2011, 14:35 
Çevrimdışı

Kayıt: 12 May 2011, 18:16
Mesajlar: 430
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 6
eczyt ile ilgili bir duyumum var
aşağıdaki foruma bir iki satır birsey yazdım merak ederseniz okuyun
berfun78 benim
http://www.haberborsa.com.tr/egcyo/egel ... 47-61.html


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 24 Ağu 2011, 00:48 
Çevrimdışı

Kayıt: 09 Ağu 2011, 03:23
Mesajlar: 81
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
şehzadem yazdı:
eczyt ile ilgili bir duyumum var
aşağıdaki foruma bir iki satır birsey yazdım merak ederseniz okuyun
berfun78 benim
http://www.haberborsa.com.tr/egcyo/egel ... 47-61.html


şehzadem berfun78 olduğun siteye eskiden üyeymişim yine cardia nikiyle fakat herşeye yetkiniz yok diyor sana zahmet yöneticilere mesaj atabilirmisin yazmak için yetki verilsin sadece izleyebiliyorum misafir gibi burasıda tartışma salonuna döndü malum sitedede cezalıyız bari ordan yazabilirim belki :)


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 11 Ara 2011, 22:47 
Çevrimdışı

Kayıt: 06 May 2011, 21:38
Mesajlar: 1325
Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu nezdinde Eczacıbaşı Topluluğu adına Eczacıbaşı Holding A.Ş. çatısı altında 31.12.2009 tarihinde yapmış olduğumuz yatırım bankacılık lisansı başvurusu ile ilgili olarak; Yönetim Kurulumuz önümüzdeki döneme yönelik detaylı bir değerlendirme toplantısı yapmış ve global risklerin giderek artmakta olduğu bu ortamda, BDDK'nın beklentisi düzeyinde, ancak başvurumuzda öngördüğümüz seviyenin çok üzerinde bir sermaye tutarının, iş planımızda öngörülen yatırım verimliliği açısından mümkün görülmemesi nedeniyle ve ayrıca, kuruluşumuz ve ilgili kuruluşlarımızın yatırımcılarını uzun süre belirsizlik ortamında bırakmamak amacıyla, yatırım bankası kurma girişimimizin, projemizde öngördüğümüz koşullar olgunlaşana değin ertelenmesine

karar vermiştir.


desenıze burdaki beklentide öldü

_________________
ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM
KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEGİLDİR .


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 02 Mar 2012, 19:08 
Çevrimdışı

Kayıt: 22 Eyl 2011, 18:23
Mesajlar: 110
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 4
yeni ve şık bir hareket başlangıcı sanırım,
4,86 bu gün kapanışı.

_________________
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. (Hepsini atıyorum, ama acayip tutuyor.)


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 20 Mar 2012, 16:43 
Çevrimdışı
husnu0973

Kayıt: 06 May 2011, 15:52
Mesajlar: 9
Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 0
arkadaşlar bankacılık olayının yeniden gündeme gelmiş olması muhtemel midir acaba sizce? yoksa bilinen ve de dillere düşmüş başka da haber yok hissede. başkaca duyumu olan arkadaş var mı acaba?

_________________
YTD.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 21 Mar 2012, 16:27 
Çevrimdışı
husnu0973

Kayıt: 06 May 2011, 15:52
Mesajlar: 9
Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 0
şehzadem
duyumlarınızı bu sayfada paylaşmanız mümkün mü? acaba.

_________________
YTD.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 28 Mar 2012, 13:25 
Çevrimdışı

Kayıt: 27 Mar 2012, 16:24
Mesajlar: 2
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
http://www.borsasampiyonu.com/2012/03/uzun-vade-icin-zangin-edebilecek-bir.htmlHerkese merhabalar,

Twitter’da bu akşam bahsettiğim portföy stratejisi ile karşınızdayım. Uzun vade yatırımı sevenlerin ya da 5 yıl sonra çocuğunun üniversite masraflarını karşılamak için şimdiden küçük birikimler yapmak isteyenlerin ilgisini çekeceğini düşünüyorum bu önerinin..

İMKB’yi yakından takip edenler bilirler. Zaman zaman hisse fiyatı yüksek bazı şirketler yüksek oranda bedelsiz sermaye artışı yapacağını açıklarlar. Bu hisselerin fiyatı 1 ay gibi kısa bir sürede 3 katına, 5 katına, 10 katına çıkar. Örnek vermek gerekirse BFREN 25 bin liralardan neredeyse 1 milyon liraya, ASLAN çimento 50 liralardan 700-800 liralara, AFYON çimento en az 4-5 katına çıkmıştı. En son yanlış hatırlamıyorsam BURCE %1200 bedelsiz haberi ile birlikte 35 liradan 250 liraya yükselmişti. Tüm bu hareketlerde ortak nokta bu şirketlerin yüksek sermaye artışı açıklamış olmasıydı. Yüksekten kastımızı %1000 ve üzeri olarak belirleyelim.

Bilmeyenler için bedelsiz sermaye artışının ne demek olduğunu da açıklayalım. Şirketlerin bir ödenmiş sermayeleri var, bir de ödenmiş sermayeyi de kapsayan toplam özkaynakları. Bazı şirketler uzun yıllar elde ettiği karları dağıtmayarak bünyesinde tutuyor veya ödenmiş sermayelerini artırmadıkları için sermaye enflasyon farkı düzeltmesi kalemi büyüyor. Gün geliyor, şirket dağıtmadığı bu karları ve enflasyon düzeltmesi farklarını ödenmiş sermayeye ilave etmeye karar veriyor. Yatırımcının cebinden sermaye artışı için para çıkmıyor. Sermayesi 1 milyon lira olan bir şirket düşünelim. Bu şirket %1000 bedelsiz sermaye artışı yaptığında sermayesini 10 milyon lira artırarak 11 milyon liraya yükseltiyor. Sermaye hisse senetlerini temsil ettiği için sizin elinizde 1 tane hisse varken, hisse sayınız 11’e çıkıyor. Hemen sevinmeyin! Bu paranızın 11 katına çıktığı anlamına gelmiyor. Bir hissenin fiyatı da 11’e bölünüyor. Yani elinizde 110 liralık 1 hisse varsa, 11 tane 10 liralık hisseniz oluyor. O zaman nasıl para kazanacağım diye düşünüyorsunuz şu anda. Bu sorunun cevabı borsadaki bir anomali aslında. Bu tip şirketler sermaye artışı haberini açıkladığında hisseleri tavan tavan yükselmeye başlıyor. Almak isteseniz de o saatten sonra alamıyorsunuz. Bunun nedeni de uzun yıllar boyunca 100 lira, 200 lira, 300 lira olan bir hissenin bölündükten sonra fiyatının 10 lira olacak olması, fiyatın böyle bir şirket için düşük olacağı algısını yaratıyor. Bölündükten sonra bile en az 40-50 lira olacak biçimde 100 liralık hisse 400 liraya, 500 liraya, 1000 liraya yükseliveriyor.

Peki o halde neden pek çok insan bu haber geldiğinde bu hisselerde olamıyor? Para kazanamıyor? Kazanan neden hep tahta sahibi oluyor? Çünkü bu tip şirketler genellikle patron şirketi olduğu için haber gönderilmeden hisse üzerinde müthiş bir satış baskısı oluşturulup, ya da hisse ölü gibi yatırılarak borsada al sat yaparak para kazanmaya çalışanların kağıtlarını satmaları sağlanıyor.

Burada bir hatırlatma yapayım. Bu kadar sert hareketler %40-50 gibi bedelsiz sermaye artışlarında yaşanmıyor pek. Hisse fiyatlarını önemli biçimde etkileyecek %1000 civarı bedelsizlerde yaşanıyor. Peki ne yapalım da bu hisselerden para kazanalım?

Stratejim şu. Önce borsada şu anda %1000 ve üzeri bedelsiz sermaye artışı yapabilecek şirketleri belirleyelim. Sonra yıllarca unutabileceğimiz bir miktar parayı bu hisselere eşit bir biçimde bölüştürelim. Benim stratejim her ay maaşımın %10’unu yok saymak ve bu hisseler için oluşturduğum ayrı bir hesaba aktarmak. Bir de diğer hisselerden kazandığım paranın %20’sini aktarıyorum bu hesaba. Bu hisselerin bedelsiz haberi ile birlikte en az 3 katına çıktığını varsayalım. 10 katına da çıkabilir ama bugüne kadar 3 katından azına çıkanı görmedim. Biz yine de temkinli olalım ve hisse fiyatının 3 katına çıkacağını varsayalım. Hisselerin tamamının listesini aşağıda bulacaksınız ama şimdi bir örnekle açıklayalım. 5000 liranızı bu kağıtlardan 5 tanesine eşit biçimde dağıtıp bu hisseleri unuttuğunuzu düşünün. X tarihinde hisselerden birisi bedelsiz haberini gönderdiğinde fiyatı 3 katına çıkacak ve bu hissedeki 1000 liranız 3000 lira olacak. Bu 3000 lirayı kalan 4 kağıda eşit olarak bölüştüreceksiniz. Böylece bu 4 hissenin her birinden 1750 liralık olacak elinizde. Başka bir Y tarihinde bu 4 hisseden biri daha bedelsiz haberini yolladığında bu hissedeki 1750 liranız 5250 lira olacak. Bu parayı kalan 3 hisseye bölüştürdüğünüzde her 3 hisseden de 3500’er liralık olacak elinizde. Bu şekilde devam edildiğinde 5. Kağıt da en son bedelsizini açıkladığında paranız 105000 lira olacak. Yani 5000 liranız 21 katına çıkmış olacak. Sizin için bunu formül haline de getirdim. Paranızı bahsettiğim yöntemle n kağıda böldüğünüzde hepsi bedelsizini sırayla verince paranız (n kare + 3n +2) /2 katına çıkıyor. Yani paranızı 10 kağıda bölerseniz paranız (100 + 30 +2) /2 = 66 katına çıkıyor. Bu da 10 bin liranızın 660 bin lira olması demek.

Peki gelelim sıradaki soruya. Bunlar hangi kağıtlar. Sizin için onları da hesapladım. Aşağıdaki tabloda yer alıyor.

Hisse

Bedelsiz Potansiyeli (%)

Piyasa Değeri/ Defter Değeri
ADEL

1062

2,81
AFYON

1476

5,94
ALCAR

2343

1,48
ALGYO

2040

0,83
BAGFS

7809

2,25
BRISA

5927

2,65
BRSAN

2219

1,13
BRYAT

1113

0,92
BSHEV

2362

4,15
CMBTN

1955

2,55
ECZYT

1346

0,4
EGEEN

1761

3,4
EGGUB

4915

1,92
ERBOS

1580

1,38
GOLTS

3876

1,48
GOODY

2688

1,94
GUBRF

1136

1,03
KARTN

7068

2,94
KENT

1058

13,53
KONYA

7858

3,52
MRSHL

1130

5,1
NETAS

5412

2,67
PKENT

2191

3,95
YAZIC

1479

0,8

Tabloda 24 tane hisse var. Hisselerin yanındaki kolonlardan ilki % kaç bedelsiz potansiyeli olduğunu, ikincisi ise piyasa değerinin defter değerinin kaç katı olduğunu gösteriyor. Bedelsiz potansiyeli ne kadar yüksek ise o kadar iyi. Piyasa değeri / defter değeri oranlarından ise düşük olanlar tercih edilmeli. Uygulanabilecek stratejilerden ilki bu 24 kağıdın tamamından almak. Bu durumda paranız her biri bedelsizlerini açıkladığında 325 katına çıkıyor. Yani 10 bin liranız 3 milyon 250 bin lira oluyor. Ama bunların içinden sırayla gitmek isterseniz ben piyasa değeri /defter değeri oranı düşük olanlardan başlardım, yani ucuz olanlardan.

Özetlemek gerekirse:
1. Bu portföy stratejisi al-satçılar için değil, geleceğe dönük olarak her ay eline geçen küçük miktarlar ile hisse alıp bekleyebilecekler için ilgi çekici olabilir.
2. Stratejinin güzelliği, her hisseye yatırılan miktar küçük olacağı için gerekirse her hissede maliyet düşürmenin kolay oluşu ve aklınız bu hisselerde kalmadan paranızın kalan kısmı ile diğer hisselerde al-sat yapabilecek olmanız. Bedelsiz haberi açıklandığında hissede olmanın keyfini yaşayacaksınız.
3. Zor yanı, kısa vadeyi unutmanız gerekmesi. Altın biriktirir gibi düşünün.
4. Güzel bir diğer yanı bu şirketlerin herbirinin mali yapısının kuvvetli oluşu. Zaten çoğunun bu kadar yüksek bedelsiz potansiyeline sahip oluşunun nedeni yıllardır elde edip dağıtmadıkları karlar.
5. Bu hisselerin yükselmesi için illa bedelsiz açıklamaları gerekmiyor. İçlerinde BRSAN, ECZYT, GOODY, ERBOS, EGGUB, ALCAR, BRYAT, GOLTS, GUBRF gibi altın gibi biriktirilebilecek, her fiyattan alınabilecek altın değerinde hisseler var.


Umarım stratejiyi yeterince açıklayabilmişimdir ve umarım faydalananlar olabilir. Sabırla okuyanlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Sağlıcakla kalınız…


------------
Bu bir paylaşımdır. Yatırım tavsiyesi değildir.


En son xwenenas tarafından 28 Mar 2012, 13:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 28 Mar 2012, 13:29 
Çevrimdışı

Kayıt: 27 Mar 2012, 16:24
Mesajlar: 2
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
http://www.borsasampiyonu.com/2011/12/12-16-aralk-haftas.html


İkinci örnek.. Geçen haftanın listesinde ECZYT yer alıyordu. Grafiğindeki kıpırdanma nedeniyle haftalık listeye girmişti ama analiz bu kağıdın uzun vadede altın gibi biriktirilebilecek bir hisse olduğuydu. Bu hafta da prim yapma olasılığı vardı ama asıl vurgu orta uzun vadeli alıma uygun olduğuydu. Bunun nedeni de hissenin defter değerinin üçte birinin bile altında işlem görüyor oluşuydu. Eğer daha kısa vadelerde yatırım yapan bir yatırımcı isem, bu kağıt yerine listedeki başka olasılıkları değerlendirmeye çalışabilirdim.


------------
Bu bir paylaşımdır. Yatırım tavsiyesi değildir.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 23 Haz 2012, 12:04 
Çevrimdışı
engelse

Kayıt: 09 May 2011, 12:01
Mesajlar: 1164
Ettiği teşekkür: 98
Aldığı teşekkür: 92
Sn.Üyelerimiz, SOHBET KÖŞE" miz adlı başlığımız açılmıştır.. Siz değerli üyelerimizin bilgisine arz olunur..Ne isterseniz var? En azından bir göz atınız.. Buyrun linki : viewtopic.php?f=44&t=568&start=210

syg

_________________
Hayalperestim.. Varolmak ancak hayal ederek ve onun peşinden koşarak anlamlı.. Siz sakın benim peşimden koşmayınız...


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 20 Eyl 2012, 10:27 
Çevrimdışı

Kayıt: 06 May 2011, 14:14
Mesajlar: 1164
Konum: Küçük üzüntüler konuşur, büyük dertler dilsizdir.
Ettiği teşekkür: 181
Aldığı teşekkür: 74
ECZACIBAŞI İLE E-KART, KULLANIM SÜRESİ SONUNDA TOPRAĞA GÖMÜLDÜĞÜNDE FİDANA DÖNÜŞEN “TOHUM KART”I ÜRETTİ

Eczacıbaşı ile Alman Giesecke&Devrient ortak kuruluşu E-Kart,
kullanım süresi sonunda toprağa gömüldüğünde fidana dönüşen “Tohum
Kart”ı üretti.
Küresel iklim değişikliği ile mücadele çerçevesinde, karbon ayak
izini en aza indirmek üzere çalışmalar başlatan ve "Söz veriyoruz"
sloganı ile bunu kamuoyuna duyuran E-Kart tarafından üretilen yeni
nesil plastik kartlar, 39 ayda doğada tamamen yok oluyor. Kullanım
süresi sona eren kartlar toprağa gömüldüğünde, içine monte edilen
tohum, ağaç, çiçek ya da sebze olarak fidan veriyor.
Sürdürülebilir kalkınma çalışmalarının önemine dikkat çeken E-Kart
Genel Müdürü Enver İrdem, "Gelecek kuşaklara ve dünya üzerindeki
yaratılmış olan tüm canlılara, onlara sormadan ödünç aldığımız
‘sürdürülebilir bir yaşam’ borcumuz var. Dünya üzerinde yaşamaya devam
edebilmemiz için herkesin elinden gelenin en iyisini yapması gerekiyor
ve Tohum Kart, bu yaklaşımın bir sonucu olarak ortaya çıktı” diye
konuştu.
Çevre yaklaşımını çok önemsediklerini belirten Enver İrdem,
faaliyetleri nedeniyle çevreyi hiç kirletmemiş, bir başka deyişle
“sıfır karbon emisyonu üretmiş” bir sanayi kuruluşu olarak 2011 yılını
tamamladıklarına dikkat çekerek, E-Kart’ın bu konudaki duyarlılığının
ve gelecek nesillere karşı sorumluluklarını yerine getirme
çalışmalarının devam edeceğini söyledi.


Foreks Haber Merkezi

_________________
Burada yazılanlar tamamen hayali senaryolardır. Yatırım tavsiyesi değildir.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 20 Eyl 2012, 10:37 
Çevrimdışı

Kayıt: 19 Tem 2012, 21:52
Mesajlar: 104
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 14
Hissetuyolari.com yazdı:
VIP ÜYELİK HAKKINDA
Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 23 Eki 2012, 11:09 
Çevrimdışı

Kayıt: 22 Eyl 2011, 18:23
Mesajlar: 110
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 4
Bu hissede çok yakında
mesela bayram sonrasında Kartal bölgesi ile ilgili
çıkacak haberlerden dolayı
hızlı bir yükseliş hareketi gelmesi büyük ihtimal,
zaten patron alış bildirim haberleride bu durumun ilk sinyallleri sayılır
6,06 geçilince kopacağı açık.
ben önden bakayım diyenler bakabilir
ama hızlı hareket için alacaklar 6,06 sonrasında hisseye yaklaşmalı.

iyi bayramlar.

_________________
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. (Hepsini atıyorum, ama acayip tutuyor.)


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 06 Kas 2012, 09:05 
Çevrimdışı
engelse

Kayıt: 09 May 2011, 12:01
Mesajlar: 1164
Ettiği teşekkür: 98
Aldığı teşekkür: 92
Hisse Alım Satım BildirimiOrtaklığın Adresi : Büyükdere Cad. No:185, Kanyon Ofis Kat: 23-25 34394 Levent -İstanbul
Telefon ve Faks No. : 212 371 70 00 - 212 371 72 22
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 212 371 72 23 - 212 371 72 22
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Özet Bilgi : İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. Hissesi Alımı

AÇIKLAMALAR

05.11.2012 tarihinde İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. payları ile ilgili olarak 11,85 TL - 11,95 fiyat aralığından 9.550 adet alış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. sermayesindeki paylarımız 05.11.2012 tarihi itibariyle %44,69 sınırına ulaşmıştır.

İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir.


İşlem Tarihi İşlemin Niteliği İşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Fiyatı (TL/Adet) İşlem Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%)
05.11.2012 Alım 899,00 11,85 10.653,15 2.162.428,00 44,49 2.163.327,00 44,51
05.11.2012 Alım 3.638,00 11,90 43.292,20 2.163.327,00 44,51 2.166.965,00 44,59
05.11.2012 Alım 5.013,00 11,95 59.905,35 2.166.965,00 44,59 2.171.978,00 44,69


Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

_________________
Hayalperestim.. Varolmak ancak hayal ederek ve onun peşinden koşarak anlamlı.. Siz sakın benim peşimden koşmayınız...


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 15 Oca 2013, 14:42 
Çevrimdışı

Kayıt: 12 Eyl 2011, 14:16
Mesajlar: 121
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 5
SN RHEALI,nasılsınız hisse ile ilgili teknik öngörünüzü alabilirmiyim....simdiden tesekkürle....sağlıcakla....


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 20 Oca 2015, 00:43 
Çevrimdışı

Kayıt: 15 Kas 2012, 16:54
Mesajlar: 45
Ettiği teşekkür: 131
Aldığı teşekkür: 4
Eczacıbaşı holdingin Kartal'daki arsası, yeni imar planından sonra bu hisseyi nasıl etkiler acaba? Sn. MReha sizden değerli görüşlerinizi alabilir miyiz?


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 40 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 43 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.