Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 13 Kas 2018, 02:43


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 02 May 2011, 22:31 
Çevrimdışı
gencyönetici

Kayıt: 02 May 2011, 20:14
Mesajlar: 347
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
DGZTE - Doğan Gazetecilik Hisse Senedi Yorumları

_________________
GENC_YÖNETİCİ


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 14 Ağu 2011, 02:44 
Çevrimdışı

Kayıt: 13 May 2011, 10:01
Mesajlar: 64
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Aldım bekliyorum neden beklediğimi de bilmiyorum ama Demirören Grubuna geçmesi kağıda ivme kazandıracakmış gibi geliyor


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 04 Tem 2012, 09:23 
Çevrimdışı

Kayıt: 09 Oca 2012, 18:44
Mesajlar: 5
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
bu forumda kimse bu kağıtla ilgilenmiyor belli ki


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 02 Haz 2018, 17:44 
Çevrimdışı

Kayıt: 11 Tem 2012, 09:15
Mesajlar: 967
Ettiği teşekkür: 142
Aldığı teşekkür: 1001
HISSE TUYOLARI VIP- TEKNIK TEMEL ANALIZ BÖLÜMÜNDEN ALINTIDIR.
Detayli analiz ve Grafik ve tablo analizi VIP tedir
Analizci yazdı:
latek yazdı:
Sayın Analizci
DOĞAN GAZETECİLİK (DGZTE) cağrı fiyatı nezaman tamamlanacak? Çağrı fiyatı tamamlanınca hissedeki beklentiniz tamamlanmiş olacakmı? Hisse cağri fiyatının üstünde haraket etmesi önğürülebilirmi? Teşekkürler


Sayın latek;

DGZTE VE HURGZ 16 MAYIS 2018 TARİHİNDE FİİLİ OLARAK SATILIP PAY DEVRİ VE ÖDEMESİ BU TARİHTE YAPILDI. YANİ 16 MAYIS 2018 TARİHİ ÇOK ÖNEMLİ. SEBEBİ DE AŞAĞIDA DETAYINI VERDİĞİM SPK TEBLİĞİ.

16 MAYIS 2018 TCMB USD ALIŞ KURU OLAN 4.4550 TL HER İKİ HİSSENİN SATIŞ FİYATINI BELİRLEYECEK EN ÖNEMLİ 1. UNSUR.

DGZTE MİNİMUM ÇAĞRI FİYATI: 6.02 TL
(Demirören, USD KURU, satışın gerçekleştiği değil, anlaşmanın yapıldığı 22.3.2018'in (3.9087 TL BUNA GÖRE 5.28 TL ÇAĞRI) hesaplanması talebinde bulundu.Halbuki SPK tebliği, pay devir tarihindeki kur esas alınır der.)

HURGZ MİNİMUM ÇAĞRI FİYATI: 1.61 TL
(Demirören, HURGZ'de çağrı muafiyet talebinde bulunmuştur. Halbuki DGZTE'yi aynı şartlarda satın aldı ve usd üzerinde ödeme yaptı, birinde düşükten çağrı yapmak için, diğerinde de muafiyet için başvuruyor ki kendiyle çelişiyor. Her ne olursa olsun tebliğ açık ve net, çağrı olur, fiyatta USD kuru üzerinden belirlenir der.)

2. UNSUR İSE; ÇAĞRININ BAŞLAMA TARİHİNDEN ÖNCEKİ GÜNÜN TCMB USD ALIŞ KURU ÖNEMLİ. KURUN HANGİSİ YÜKSEKSE ÇAĞRI FİYATI YÜKSEK OLANA GÖRE BELİRLENİYOR.

ÇAĞRI İÇİN TANINAN SÜRE İSE 2 AY. YANİ 16 TEMMUZ 2018'E KADAR ÇAĞRI BAŞLAMAK ZORUNDA. ÇAĞRI SÜRECİ DE EN AZ 10, EN FAZLA 20 İŞ GÜNÜ. YANİ ÇAĞRI BİTİŞ GÜNÜNE KADAR BU HİSSEDE BEKLENTİ DEVAM EDECEK, FİYAT GARANTİSİ SÜRECEKTİR. ÇAĞRI BİTTİĞİ ANDA BEKLENTİ DE SONA ERER.

DGZTE çağrı olayı SPK'nın cevabı ile netleşecek, bu cevap da SPK'nın iş yüküne göre netleşecek, şudur diyemiyoruz. Çağrı süreci tamamlanınca hissede beklentimiz de bitmiş olacak. Hisse çağrı fiyatının üstünde hareket etmesi beklenebilir zira hisse çok sığ ve istenilen fiyata kadar yükselilmeye müsait ve aynı zamanda çağrı süreci de bu durumda anlamsız hale gelir.


*********************************************************************
Zorunlu pay alım teklifi süreci
MADDE 13 – (1) Yönetim kontrolünü sağlayan payların iktisap edilmesini izleyen altı iş günü içerisinde bu Tebliğin 2 numaralı ekinde yer alan bilgi ve belgelerle birlikte pay alım teklifi yapmak üzere Kurula başvurulması zorunludur.

(2) Pay alım teklifi yükümlülüğünün doğduğu tarihten itibaren (16 MAYIS 2017) iki ay içerisinde fiili pay alım teklifi sürecine başlanması zorunludur.
Söz konusu sürece başlanmaması halinde; kur ve faize ilişkin 17 nci maddede belirtilen hükümler saklı kalmak kaydıyla, Kurulca ilgili kişiye/kişilere gerekirse fiili pay alım teklifi işleminin tamamlanması amacıyla ek süre verilebilir. Ek sürenin sonuna kadar fiili pay alım teklifi işleminin tamamlanmaması halinde, pay alım teklifinde bulunma zorunluluğunu yerine getirmeyen gerçek ve tüzel kişiler hakkında, Kanunun 103 üncü maddesinin 3 üncü fıkrası çerçevesinde pay alım teklifine konu payların toplam bedeline kadar idari para cezası verilir.

(3) Fiili pay alım teklifi, bilgi formunun Kurulca onaylanmasından itibaren en çok altı iş günü içinde başlar. Fiili pay alım teklifi süresi 10 iş gününden az 20 iş gününden fazla olamaz.

(4) Bu maddede belirtilen sürelere uyulmaması halinde, pay alım teklifinde bulunma zorunluluğu doğan gerçekve tüzel kişiler ile bunlarla birlikte hareket edenlerin sahip olduğu oy hakları, söz konusu ihlalin gerçekleştiği tarih itibarıyla Kurulca başka bir işlem yapılmasına gerek bulunmaksızın kendiliğinden donar. Söz konusu paylar, genel kurul toplantı nisabında dikkate alınmaz. Donmuş olan oy hakları; donmaya sebep olan bu maddede belirtilen durumlara bağlı olmaksızın, Kurulun aksi yönde vereceği kararlar saklı kalmak üzere, zorunlu pay alım teklifi işleminin tamamlanmasını
takip eden ilk gün Kurulca başka bir işlem yapılmasına gerek bulunmaksızın kendiliğinden çözülür.

Pay alım teklifi fiyatının belirlenmesinde kur ve faize ilişkin esaslar

MADDE 17 – (1) Zorunlu pay alım teklifini doğuran işlemde fiyatın Türk Lirası cinsinden belirlenmiş olması ve pay alım teklifi yükümlülüğünün doğduğu günden itibaren iki ay içerisinde ortaklığın diğer ortaklarına ait payları satın almak üzere fiili pay alım teklifine başlanmaması halinde, iki ayı aşan her gün için yıllık TRLIBOR oranının %50 fazlası ile hesaplanacak faiz tutarı pay alım teklifi fiyatına eklenir. Faiz hesaplaması basit faiz esasına göre yapılır.

(2) Zorunlu pay alım teklifini doğuran işlemde fiyatın yabancı para birimi cinsinden belirlenmiş olması halinde pay alım teklifi fiyatı, pay alım teklifi yükümlülüğünü doğuran pay devri tarihindeki T.C. Merkez Bankasınca açıklanan döviz alış kuru ile pay alım teklifinin fiilen başlayacağı günden önceki iş günü T.C. Merkez Bankasınca açıklanan döviz alış kurundan yüksek olanı kullanılarak hesaplanan tutarın Türk Lirası karşılığı olarak belirlenir.

(3) Zorunlu pay alım teklifini doğuran işlemde fiyatın yabancı para birimi cinsinden belirlenmiş olması ve pay alım teklifi yükümlülüğünün doğduğu günden itibaren iki ay içerisinde ortaklığın diğer ortaklarına ait payları satın almak üzere fiili pay alım teklifi işlemine başlanmaması halinde; iki ayı aşan her gün için yapılacak hesaplamada birinci fıkrada belirtilen faiz oranı, Euro cinsinden olan işlemler için yıllık EURIBOR, Amerikan Doları cinsinden olan işlemler için ise yıllık LIBOR oranlarının %50 fazlası olarak dikkate alınır. Pay alım teklifini doğuran devir işleminin anılan yabancı para
birimlerinden farklı bir para birimi üzerinden gerçekleştirilmesi halinde, Kurulca uygun görülecek bir oran üzerinden hesaplanacak faiz tutarı pay alım teklifi fiyatına eklenir.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ****
*** BURADA YAZANLARA VEYA YORUMLARA GÖRE HAREKET EDERSENİZ TÜM PARANIZI KAYBEDEBİLİRSİNİZ ***
*** HABER, BİLGİ VE YORUMLARI KENDİ AKIL SÜZGECİNİZDEN GEÇİREREK SON KARARI KENDİNİZ VERİNİZ ***


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 29 Haz 2018, 09:36 
Çevrimiçi
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 4457
Ettiği teşekkür: 450
Aldığı teşekkür: 6685
DGZTE.E Pay Başına Brüt Temettü: 0,2919249 TL Teorik Fiyat: 5,678 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 28 Ağu 2018, 13:33 
Çevrimiçi
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 4457
Ettiği teşekkür: 450
Aldığı teşekkür: 6685
Açıklama Ana ortağımız Demirören Medya Yatırımları A.Ş. tarafından KAP'ta yayınlanmak üzere Şirketimize gönderilen açıklama aşağıdadır:
Demirören Medya Yatırımları A.Ş. ile Doğan Medya Grubu Holding A.Ş. arasında 06.04.2018 tarihinde imzalanan Hisse Satış Sözleşmesi uyarınca, Demirören Gazetecilik A.Ş.'nin sermayesinin %93,07'sini temsil eden 97.723.878,03 TL nominal değerli payların devralınması nedeniyle doğan zorunlu pay alım teklifi yükümlülüğü kapsamında pay alım teklifi yapmak ve bu amaçla pay alım teklifi bilgi formunun onaylanması amacıyla 23 Mayıs 2018 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na yapılan başvuru sonuçlanmış olup, onaylı Pay Alım Teklifi Bilgi Formu ekte yer almaktadır. Pay Alım Teklifi Bilgi Formu ayrıca www.demirorengazetecilik.com.tr ve www.ziraatyatirim.com.tr internet adreslerinde ilan edilecektir.

Pay Alım Teklifi işlemleri, 31.08.2018 ile 13.09.2018 tarihleri arasında 10 işgünü boyunca gerçekleştirilecektir. Sermaye Piyasası Kurulu'nun anılan toplantısında belirtilen şekilde hesaplanacak olan 1,-TL nominal değerli pay için kesin Pay Alım Teklifi Fiyatı, fiili pay alım teklifinin başlayacağı günden önceki gün Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda duyurulacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 14 Eyl 2018, 21:12 
Çevrimiçi
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 4457
Ettiği teşekkür: 450
Aldığı teşekkür: 6685
KAP: DGZTE [ ] DEMİRÖREN GAZETECİLİK A.Ş. Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakkına İlişkin Bildirim

Orjinal Link:
https://www.kap.org.tr/Bildirim/708092
Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakkına İlişkin Bildirim
Özet Bilgi

Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-27.2 sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği gereğince yapılan açıklama
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ?

Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ?

Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ?

Hayır
Satma Hakkının Doğma Tarihi

13.09.2018
Açıklamayı Yapan Hakim Ortağın Adı Soyadı/Unvanı

Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş.
Toplam Oy Oranı (%)

98,28
Satma Hakkının Kullanımına İlişkin Üç Aylık Hak Düşürücü Sürenin Sona Erme Tarihi

13.12.2018
Satma Hakkının Kullanımına İlişkin Üç Aylık Hak Düşürücü Sürenin Sona Erme Saati

16:00
Para Birimi

TRY
Ek Açıklamalar

Şirketimizin "Hakim Ortağı" Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. tarafından Şirketimize iletilen açıklama aşağıda yer almaktadır:

Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-27.2 sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği çerçevesinde, Demirören Gazetecilik A.Ş. paylarının %98,28'ine sahip olan Şirketimiz (Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş.) 13.09.2018 tarihinde tamamlanan zorunlu pay alım işlemi neticesinde %98 pay oranını aşarak, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-27.2 sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği'nin 3. ve 4. maddeleri hükümleri çerçevesinde "Hakim Ortak" konumu kazanmış ve Hakim Ortak dışında kalan ortaklar açısından "satma hakkı" ile Şirketimiz açısından da "ortaklıktan çıkarma hakkı" kullanılabilir hale gelmiştir.

Bu bağlamda, Şirketimiz tarafından Hakim Ortak konumunun kazanıldığı 13.09.2018 tarihinden itibaren 3 aylık hak düşürücü sürenin biteceği 13.12.2018 tarihine kadar, diğer ortakların Demirören Gazetecilik A.Ş. nezdinde sahip oldukları paylarını Şirketimiz'e satma hakları doğmuştur.

Şirketimiz, ortaklarımızın satma hakkının kullanımına ilişkin 3 aylık hak düşürücü sürenin sona ermesini takiben Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-27.2 sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği'nde belirtilen ortaklıktan çıkarılması hakkını kullanmayı planlamaktadır.

Demirören Gazetecilik A.Ş., hakim ortak dışındaki ortaklar tarafından ilk satma hakkı kullanım talebinin kendisine ulaşmasını takiben bir ay içinde pay değerlerinin tespiti amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'nun ilgili düzenlemeleri uyarınca değerleme raporu hazırlatacak ve değerleme raporu sonucu SPK düzenlemeleri çerçevesinde KAP'ta açıklanacaktır.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-27.2 sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği uyarınca Satma Hakkı bedeli;


1) Fiyat tespit amacıyla hazırlanacak değerleme raporunda belirlenen bedel,

2) Hakim ortak konumunun kazanıldığının kamuya açıklandığı tarihten önceki son otuz günlük BIST' te oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalaması olan 7,11 TL

3) Hakim ortak konumunun kazanıldığının kamuya açıklandığı tarihten önceki son altı aylık BIST' te oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalaması olan 5,43 TL

4) Hakim ortak konumunun kazanıldığının kamuya açıklandığı tarihten önceki bir yıllık BIST'te oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalaması olan 4,06 TL

5) Hakim ortak konumunun kazanıldığının kamuya açıklandığı tarihten önceki son beş yıllık BIST' te oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalaması olan 2,04 TL

6) Zorunlu pay alımı kapsamında uygulanan 8,8277 TL

karşılaştırılarak, bulunan en yüksek bedel olarak belirlenecektir.

Değerleme raporu hazırlanmadan önce satma hakkını kullanmak üzere Demirören Gazetecilik A.Ş. Yatırımcı İlişkileri Bölümü'ne yazılı olarak başvuracak ortaklara yapılacak ödeme tutarları, değerleme raporunun hazırlanarak KAP'ta açıklanmasını takiben, Demirören Gazetecilik A.Ş. tarafından 3 iş günlük süre içinde taleplerin "Hakim Ortak" Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş.'ne iletilmesini izleyen 3 iş günü içinde Demirören Gazetecilik A.Ş. hesabına yatırılacak olup, satma hakkını kullanmak isteyen pay sahiplerine yapılacak ödemeler, bu süreci takip eden 2 iş günü içinde yukarıda belirtilen esaslara göre belirlenen bedel üzerinden yapılacaktır.

Söz konusu işlemler, Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş.'nin %98,28 payına sahip olduğu Demirören Gazetecilik A.Ş. ile ilgilidir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.