Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 20 Eyl 2018, 18:56

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 02 May 2011, 22:14 
gencyönetici

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
DENTA - Dentaş Ambalaj Hisse Senedi Yorumları

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 May 2011, 17:16 

Aldığı teşekkür: 0
kimse yok muu

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 May 2011, 23:38 
    Resim
selam sevgılı dentaseverler ve ona destek verenler.grafıgımıze bakınca 1.42 den 2.70 lere kadar olan cıkış dalgasının fıboya gore %75 kadarı gerı verışlmış ve bır taban hareketi başlamış ve dususler azlmış ve sonrasında yukselış işaretlerı gelmeye başlamıstır.olusan dusus çok agresıf olmustur malesef bır çok ınsanın canı yanmiş olabılır ama nıhayetınde dıp denılecek durum olusmustur .tahmınımce onumuzde bır tepki çıkışi olusacaktır ve bu tepkı ınışın yaklasık olarak %50-60 nı gerı alacak ve yukarıdakı bosluk dolacaktır dıye dusunuyorum.Ama bu cıkış oncesi dıger bır çok hıssede olan 2li dıp formasyonu denemesi yapmak isteyebılır ,bu durumda alım fırsatı olusacacaktır parası musaıt olanlar 1.72-1.80 arası fıatlardan alım yapabılırler ve bu olusursa artık bu fıatları gorecegımızı zannetmıyorum ama bu tabi benım dusuncem spek.ustad buna musade edermi bilemiyorum sankı 1.83 ler uygundur burdan yukarıya cıkacaz gıbı gelıyor.g
Grafıge dıkkatle bakınca dusu trendını gosteren cızgımız destek gorevı gormekte ve suan test edılmektedır( bu test edılme durumlarını çok severım cunku fazla kurcalamadan alim sınyalı vermektedır.)Şahsen ben 1.80 lerın altının gorulmesını zor goruyorum ama olusma ıhtımalıne kartsı alım emrımi de vermişim.TEKRAR HATIRLATIYORUM OLUSACAK OLAN ÇIKIŞ TEPKİ CIKIŞİ OLACAK VE MUHTEMELEN DUSUK HACIMLE AZ KATILIMLA OLUSACAKTIR VE SONRASINDA HEDEF GORULDUKTEN SONRA YINE DUSUS GORULECEKTIR.ANCAK BU TEPKİ CIKIŞİ DAHA DA FAZLA OLABILIR AMA BENIM HEDEFIM %50-60 A TEKABUL EDEN 2.20 -2.30 ARASI BIR FIATTA SATIŞ YAPMAKTIR.YTD
Goruldugu gıbı bu tarz dususlerın avantajları da vardır hedeflerı saptamak kolaydır ve bu hedefler kısa zamanda realıse olurlar.ytd.gorusmek uzere.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Haz 2011, 22:36 
    Resim
arkadaşlar goruldugu uzere dentada onemli bır kanal olusumu vardır ve iyi de calısmıstır .dıkkat edılırse eger bu çıkışlar ve ınıslerın esıt olması bızı degısık ongorulere goturmektedır.elliota gore sayım yapmak istersek 12345 dıye sayamıyoruz cunku cıkış dalgalarının 2 sıde esıt uzunlukta ve yatay oldugu için 1 dıyecegızım dalga 4 .dalga olaraqk duyecegızmı dalga tarafından ortuldugu için bu sekılde sayamıyoruz ancak soyle bır sayım olusabılır .ilk çıkış dalgasını buyuk dereceli 1 ve duseltmesını de buyuk dereceli 2 olarak kabul edersek 2. cıkış dalgasını alt dereceli 1 dalgası olarak kabul etme ıhtımalımız ve son dususude onun alt dereceli 2. dalgası olarkl kabul edebılme olasılıklarımız vardır.(bu olasılık yuksektır cunku 2 olusan cıkış kanalın fazla ilerısıne gıtmemişve hemen donmustur.yani 3. dalga olamıyor .ama alt dereceli 1 olabılıyor.ihtımal tabi?)
sonuç;eger itkisel bir tarzda çıkış olursa ki bu net sekılde 4-5 gun sonra belli olur.Uzatan bır 3. dalga olusabılır ve fıatlar ustbandın bayagı bır ılerısıne gıdebılır.ustband gecılırse tabi buna zaman var bekleyecegız gorecegız gecıp gecmeyecegını olusacak cıkış ozellıklerınden anlayabılme ımkanımız olabılecektır.
en son sonuç;kanal destegınde olan denta 2li dıp formasyonunu yapıp cıkışa gecmek ıstıyor .dun de soyledıgım gıbı alım fırsatı olarak degerlendırmelk lazım bu olayı.(bugun 1.78 gorulmedı ancak anlık olarak bana 2 bın adet verdı ama daha aşagıya da yazmıstım malesef gelmedı ama yarın daha aşagıya degme olasıgı yuksek gorunmektedır.1.78-1.76 sevyelerı son alım fırsatları olabılır dıye dsunuyorum sonrasında ise formasyon tamamlanmıs olacaktır ve hıssede bu sekılde guç toplamış olacaktır.ytd.
unutmadan stop los sevyesı kanal alt bandıdır.(tuhaf enguzel alım fırsatı olabılecek yere stop demek te ne kadar dogru bılemıyorum ama teknık oyle dıyor.)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Haz 2011, 00:38 
    Resim
arkadaşlar onceden soylemiş oldugum gıbı 2 li dip olusumu yapan denta bugun bır kararsızlık mumu yaparak bulundugu yerı test etmektedır(bulunulan yer dusus trendını gosteren kesıklı cızgıdır,burası test edılmektedır .bu sevye destek sevyesi olmaktadır dolaysı ile ve bu test edılme aşaması genelde erken alım sınyalıdır.)olusan kanal içinde hareket beklıyorum alt bandın gecılmesı stop olacaktır ancak gecılecegını zor goruyorum cunku 1.70 lerın altında denta için çok ucuz olmuş oluyor.
dalga yapısı olarak bakınca duseltmenın B dalgası aşamasında oldugumuz gorulmektedır.B dalgası genelde dık ınen A dalgasının %38-50 veya 60 dolayında gerı alması beklenır bazı durumlarda bu A dalgasının tamamı da alınabılır.ytd.
1.80gecılmesı onemli bır alım sınyalı olur.20 gunluk ortalama gecılmış olacaktır.
not;2 li dıp formasyonu geregi ortak tepe gecılırse hedef 2.20 olmakta ve bu sevyede gerı alım olarak %50 sevyesıne denk gelmektedır.ytd.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Haz 2011, 01:42 
[listResim
][/list]son gorunum işlerın yavaşta olsa yolunda gıttıgını ve onceden belırlenen kanal çalısmasının destek yaptıgı goruluyor.ve 20 l9ez0ow0.gif[/img]ile 50 ortalamalar bırbırıne yaklasıyor.sıkışma yeterlı sevyededır artı iş spegımıze kalmıstır.Bi omuz atması lazım yoksa yatay da trade devam ederız ,yapacak ta fazla bişey yok.(1.72 al 1.75 sat)inşallah bu dusen bosulacak ve ust band hedefı gerceklesecektır.ytd.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Haz 2011, 23:49 
    Resim
goruldugu usere onceden belırledıgımız kanal çizim çalışmaları dogru istıkamaette gıtmektedır,son gunitibarı ile bollinger bandda olusan muthiş daralmaya ve sıkışmaya dıkkatınızı cekmek isterım.1.85 uzerı kapanışların bu bandı nasıl yukarı ıtecegını dusunmeden kendımı alamıyorum.ytd.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Haz 2011, 13:19 
    Resim
selam çok az olan ama 1.90-2.00 lerin ustune çıkınca gelecek olandostlar,yatırımcılar ve risk iştahı olanlar.Dentaya bu çalışmamada degişik bır acıdan bakmak istedım amacım onemli bir destek sevyesını gostermek ve aynı zamanda onemli bir trend çizgisine geri çekilip test edılme aşamasını gostermektir.
1.--goruldugu uzere1.80 sevyesı bu uzun peryotta hep en onemli donemeç olmuş(destek-direnç) fıatlar 1.80 degıp yukarı donmuş,fıatların bu sevyenın altına veya ustune cıkmaları hep yuksek hacımle olusmuş.Şuan 1.80 cıvarında ve hemen altındayız son bıkaç gundur bu sevye gecılıyor sena s ıcınde anacak hacım az oldugundan 178-1.79 ile kapanışlar olmaktadır.İNANCIM 1. 80 NIN YAKINDA GECiLECEGIDIR.Diyebılırsınız ki tamam kardeş bu sevyenın ustune cıkınca alalım dıyebılırsınız.bende derım ki benım tanıdıgım denta bu sevyeyı gectıgı zaman al sınyalı geç oluşmuş oluyor ve fıat bı anda 195 lere cıkabılmektedır.aradaki15 puan onemli oldugun için risk almak yonunden uygun sevyedeyıuz.
2- kalın yesil dusus trend çizgisi yukarı kırılmış ve yıne trend çizgisine geri çekilme oluşmuştur(pull back olusmuş).bu olay hısse alımında çok onemli bır sınyaldır ve bunu genelde ararım hisse alimında.
SONUÇ 1.80 NIN HEMEN ALTINDA VE BU SEVYELERDE TABAN OLUŞUMU YAPAN DENTA HERAN 1.80 UZERİ KAPANIŞLARI YAPACAKTIR DIYE DUSUNUYORUM.YTD.(bu anlattıklarım beklentılerımden oluşan hayallere dayanmaktadır..tavsıye degıldır.)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Tem 2011, 11:54 

sahipsizmi bu kağıt yaaa

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Eki 2011, 13:15 
kocakurt_oflu

Ettiği teşekkür: 35
Aldığı teşekkür: 328
bomba kagidim oparsyon icin dugmeye basildi.dun 1.48 denedi ve olmadi simdi tekrardan oparsyona hazirim dedi ve atak icin harekete geciyor ytd

4)kendi fikirlerimdir kesinlikle yattım tavsiyesi degildir...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Mar 2012, 09:00 

Aldığı teşekkür: 1
23/03/2012 - 06:37
*TEKRAR-DENTAŞ AMBALAJ'IN 2011 YILI KONSOLİDE NET DÖNEM KARI 8.174.040 TL(ÖNCEKİ 16.054.801 TL)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 May 2012, 21:26 
stag

Satış yakın gibi..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Eyl 2012, 15:15 

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 4
BU hisseyi gözünüzün önüne alın,
yakın zamanda bir ilginç gelişme olabilir,
şu an fiyat 2,39 alıcı 2,41 satıcı şeklinde ,
işlem hacmi çok sığ,
bana gelen haber piyasanın derin kulaklarına ulaşmaya başladığında
işlem hacmi artar,bu durum AL sinyali olmalı.

byeeeeeeee

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Eyl 2012, 13:36 

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 4
İşlem hacmi artmış gibi ama
fiyatta bir hacime uyum yok ,
hacim ve fiyat doğru orantılı olduğu anda
AL sinyali gelir,
şimdilik izlemede kalmak en iyisi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Kas 2012, 14:21 

Ettiği teşekkür: 181
Aldığı teşekkür: 74
*DENTAŞ'IN VERGİ DAİRESİNE SUNDUĞU TABLODA 2012 İLK 9 AYLIK DÖNEM NET KARI 28.970.586 TL

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.