Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 20 Tem 2019, 07:26

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 92 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 09 Eki 2011, 19:38 
tork

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
nöron diğer köydeki kap bildirimlerine baktınmı

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Eki 2011, 08:15 

Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
baktım ama eski haberler yeni bişey görmedim ben orda ne olursa olsun düşük semayesi sonunda patlatacak bu hisseyi bize düşen sabır hatırla afyonu 3 sene yaprak kımıldamadı birden tavanları deldi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Eki 2011, 23:23 

syn polaris hisse de son durum nedır bı yorum alabılırmıyız

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Eki 2011, 16:43 

SAYIN DÜZCELİNİN YORUMUDUR

ÇİMBETON için şunları söyleyebilirim:
Maddi duran varlık ve Yatırım amaçlı gayrimenkul satışından elde edeilen kar 8.108.128 tl olup, bu rakam 3 aylı bilançoda Diğer Faaliyet Gelirleri kaleminde 8.165.796 tl iken 6 aylık bilançoda 8.880.460 tl'ye ulaşmıştır. Netice itibariyle sizin de dediğiniz gibi bu DÖNEM KARI/ZARARI'na direk yansımaktadır. Aldatıcı bilanço kısmına gelirsek, bir defalık olan birşey ister istemez bilançoya yansıması bundan sonraki dönemler için bu kadar yüksek karı zor görmesi anlamına gelir ancak unutulmaması gereken nokta bu gelirin bundan sonraki süreçte "Diğer Faaliyet Giderleri" ve "Esas Faaliyet Dışı Finansal Giderler" kalemlerinin düşmesi anlamına gelirki zaten bunu bilançoya baktığımızda görmekteyiz ve bu da bilançonun düzelmesi anlamına gelir. Diğer taraftan bu arsa satış karı bu yıl içerisinde alınacak bedelsiz sermaye artışında kullanılırsa vergi muafiyetinden yararlanılır.

Hisseye grafik ve teknik olarak baktığımızda:
1. Hissenin ocak ayında 69.5, nisan ayında 67.75 zirve fiyatları sonrasında ağustos ayında endeks büyük düşüşüyle birlikte 30,70 dip fiyatını gördükten sonra bu bedelsiz beklentisiyle en hızlı kendisini toparlayan hisselerden biri olmuştur. Hissede bu beklentinin devam ettiği görülmektedir.
2. Kısa vadeli göstergelerine baktığımızda ise bir düzeltme hareketi içerisinde olduğu, 50 ve 47 seviyelerinin bir destek bölgesi olabileceği değerlendirilebilir.

Şirketin %50.28'i Çimentaş'ın, %0,06'sı Yapıtek'in kalanı da halka açık kısımda bulunmaktadır. Yani neticede şirket yabancıların elindedir ve son dönemde aşağıda dipnotlardan aktarıldığı gibi şirket yeniden yapılanma içerisinde bulunmakta, bu da şirket için iyiye işaret olarak algılanabilir.

Yıllık bilançoda "Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller" kalemi 5.300.000 iken bu satış nedeniyle 1.685.000 tl'ye gerilemiştir. İşin güzel tarafı ise bilanço dipnotlarında görüleceği üzere çimentaş'a olan 9.418.661 tl'lik borcun son bilançoda 867.197 tl'ye gerilemesidir ki bu da önemli bir borcun ödenmesi, şirketin hem borçtan hem de faizinden kurtulması anlamına gelmektedir.

"Grup’un 30 Haziran 2011 tarihinde sona eren altı aylık döneme ait 11.232.548 TL tutarında konsolide dönem net karı oluşmuştur. Grup’un 30 Haziran 2011 tarihinde sona eren altı aylık dönemde işletme faaliyetleri sonucunda nakit pozisyonunda 2.603.341 TL tutarında artış gerçekleşmiş olup yaratılan fon sayesinde 30 Haziran 2011 tarihi itibarıyla Grup’un dönen varlıkları kısa vadeli borçlarını 11.457.328 TL tutarında aşmıştır.

Bilanço tarihi itibarıyla oluşan söz konusu pozitif durum, Grup yönetiminin bir süredir devam etmekte olduğu maliyet azaltımına yönelik planlamaların ve daha etkili bir varlık yönetiminin neticesi olarak gözükmektedir.

Grup yönetiminin, gerek üretim maliyetlerine yönelik iyileştirme çalışmaları gerekse fon yaratımına yönelik gerçekleştirdiği işlemler neticesinde önceki dönemlerde işletmenin sürekliliği ile ilgili oluşan belirsizlik ortadan kaldırılmıştır."

Sonuç olarak bu satışın şirket için olumlu bir adım olduğu, bilançoda gözle görülür bir düzelmenin olduğu, şirketin kısa ve uzun vadeli finansal borcun bulunmaması da bir diğer artı olarak karşımıza çıkmaktadır. Umarım sorunuza cevap verebilmişimdir. Selamlarla.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Eki 2011, 08:37 

Aldığı teşekkür: 1
17.10.2011 İtibariyle sistemlerde SAT sinyali oluştu.
9 Günlük ortalamanın alt desteği test edilmiş görünüyor.
Satışların sürmesi durumunda 50 TL desteği kırılabilir.
9 - 21 - 52 - 100 Günlük ortalamalar sırasıyla 50,7 - 48,6 - 46,7 - 47 TL.
Ana trend desteği 48,2 TL

CMBTN 30 Dakikalık grafik ekte yer almakta olup her çubuk 30 dakikalık fiyat aralığını göstermektedir.
Resim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Eki 2011, 18:24 

Hisse gün içinde 50 TL desteğin kırılması ile birlikte 49,25 görüldükten sonra Göltaş öncülüğünde çimento hisselerinde görülen hareketlilikle 50,90 TL den kapandı.
Destekte tutunmuş olması olumlu, ancak sert yukarı hareket yerine yatay bir seyir izlenmesi olası görünmekte.
Hissede 9 - 21 - 52 - 100 günlük ortalamalar sırasıyla 50,7 - 48,8 - 46,8 - 47,1 TL
Ana trend desteği 48,5 TL

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 Eki 2011, 09:22 

DEPREMDE ÖLEN KARDEŞLERİMİZE RAHMET DİLİYORUM HİSSEMİZ İÇİN GÜZÜL BİR HAFTA BAŞLANGIÇI OLACAK GİBİ

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Eki 2011, 22:46 

eger olumlu bir bilanço gelirse hisse çok iyi yerlere geleçektir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Eki 2011, 12:35 
tork

sevgili nöron merhaba sen bilanço okumayı biliyormusun..bu arsa satışıyla ilgili bilgin varmı ne durumda satıldımı..düzcelinin yorumuna bakarsak eğer bilanço ilk 6 ay daki gibi gelmicek yanlışmıyım..ne biliyorsan paylaşırmısın kardeşim...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Eki 2011, 15:56 
tork

SEVGİLİ NÖRON GELDİĞİNİ GÖRDÜM CEVABINI OKUMAK İÇİN yenile tuşuna basmaktan kas yaptım valla...aha dedim nöron geldi

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Eki 2011, 16:09 

tork yazdı:
sevgili nöron merhaba sen bilanço okumayı biliyormusun..bu arsa satışıyla ilgili bilgin varmı ne durumda satıldımı..düzcelinin yorumuna bakarsak eğer bilanço ilk 6 ay daki gibi gelmicek yanlışmıyım..ne biliyorsan paylaşırmısın kardeşim...

sevgili tork daha öncede söyledıgım gıbı grafik teknık bılgım yok bilançolardan guçum yettıgınce yorum yapmaya çalışıyorum ,keşke duzceli yada mreha gibi hakım olabılseydık hisselere hoş mreha nın izinden gıdende habire kaybetıyo BEN DÜZCELİ BEYIN YORUMLARINDAN hissenın daha güçlü bir pozisyonda oldugu , sattıgı arsaylada borcunu kapattıgını söylüyor başbakanın acıklamarıda önumuzdekı gunlerın yenı ve güçlü bina gereksınımı yani hazır betonu tam tetıklıcek acıklamalar ben göltaş ve çimbt pozisyonumu aldım beklıyorum işallah allah utandırmaz saglıcakla kal .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 Eki 2011, 15:27 

ABİLER BİLANÇOYU ÖGRENDİDE POZİSYONMU ALIYOLAR ACABA.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Kas 2011, 19:05 
tork

bilançoyu açıklayacak olan varmı beyler ben okuyamadım

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Kas 2011, 00:23 

9/2011 Kar 11.781.899 TL

6/2011 Kar 11.232.548 TL

Cari dönem.....549.351 TL (Son üç aylık kar)

Önceki yorumlarda belirttiğim gibi ikinci dönemde görülen yüksek karlılık arsa satışı nedeniyle oluştuğu belirtilmişti. Bu nedenle üçüncü dönemde faaliyet gelirlerinde çarpıcı bir artış yok.
İlk izlenim bilanço ve gelir tablosunun hisse fiyatı üzerinde ciddi bir artış beklenmesini gerektirecek bir neden görülememekte.
Ayrıntılı inceleyelim, göremediğimiz neler var bir bakalım.

9/2011 Gelir Tablosu
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=175251

9/2011 Bilanço
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=175250

9/2011 Finansal Dipnot Açıklamaları
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=175254

6 YATIRIM AMAÇLI GAYRİMENKULLER
2011
1 Ocak...... ......................................5.300.000
Yatırım amaçlı gayrimenkullerden çıkışlar...(3.615.000)
30 Eylül............................................1.685.000
Grup yönetimi sabit kıymetler listesinde bulunan ve ileride kendi kullanma niyetinde olduğu arsa ve binaların bir kısmının durumunu 2010 yılı içerisinde değerlendirmiş ve bunlardan bir kısmının kendi faaliyetlerinde kullanılmasının mümkün olmayacağı sonucuna ulaşmıştır. Bu nedenle söz konusu kapsamdaki gayrimenkuller 1 Temmuz 2010 tarihi itibarıyla yatırım amaçlı gayrimenkuller olarak sınıflandırılmış ve gerçeğe uygun değerleri tespit edilmiştir. Grup, yatırım amaçlı gayrimenkullerin piyasa değerlerinin belirlenmesi için bağımsız bir değerleme şirketini görevlendirmiş ve değerleme raporlarına bağlı olarak, yatırım amaçlı gayrimenkullerini gerçeğe uygun değerlerinden göstermiştir. Toplam 5.300.000 TL değerindeki yatırım amaçlı gayrimenkullerin sınıflamanın yapıldığı tarihe kadar oluşmuş olan 2.503.815 TL tutarındaki gerçeğe uygun değer farkları özkaynaklar altında değer artış fonu olarak gösterilirken 1 Temmuz 2010 tarihinden sonra oluşan 392.592 TL tutarındaki gerçeğe uygun değer artışları 2010 yılına ait kapsamlı gelir tablosunda gösterilmiştir. 30 Eylül 2011 tarihinde sona eren dokuz aylık ara hesap dönemi itibarıyla Grup, yatırım amaçlı gayrimenkullerinden makul değeri 3.615.000 TL olan kısmını ilişkili kuruluş olan Elazığ Çimento’ya satmıştır.

Bilanço üzerinde ilişkili taraf bakiyesinde görülen azalış ile ilgilidir.
Resim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Kas 2011, 08:47 

TEŞEKKÜRLER SAYIN POLARİS YORUMLARINIZ İÇİN ,BİŞEY DİKKATİMİ ÇEKTİ GEÇEN SENE AYNI DÖNEMDE EKSİDEYMİŞİZ -1291 BU DÖNEM +549 KÜÇÜKDE OLSA SEVİNDİRİCİ BİR HABER BENCE

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 92 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.