Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 20 Tem 2019, 08:05

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 92 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 04 Eki 2011, 14:09 

Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
avokx yazdı:
valla cevap vermediniz 51,75 ten ve 51,50 den aldım biraz. allah hayırlısını etsin.YTD.

hayırlısı olsun uzun vadede zarar etceni düşünmüyorum ama kısa vadede dalgalanmalar olacaktır. kesin anlamadıgım arsa satışı vardı ama bu hissede bu duran varlıklara gıtmezmi , kara yansıcagını düşünmuyorum ama sayın mreha polaris daha iyi bizlere cevap verir .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Eki 2011, 14:14 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
mrb ortaklar endex toplarsa kapanışa uzay yaparız diye düşünüyorum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Eki 2011, 14:23 

Aldığı teşekkür: 0
hayırlısı olsun. dalgalanma borsada var zaten baksana nerden nereye, bişey diyecem ben mi yalnışım; bırakın borsayı altın bile ne kadar yüksek bantta düşüp yükseliyır. bir gariplik yokmu sizce?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Eki 2011, 14:59 

Yatırım amaçlı gayrimenkullerde 2010 yıl sonu ve 2011 ilk 6 aylık dönem arasında 5,300.000 TL 'dan 1.685.000 TL'a düşüş bir gayrimenkul satışı olduğunu göstermekte.
Bu özkaynaklara eklenmiş olabilir.
Anlatmaya çalıştığım nokta şirketin sonraki dönemlerde doğrudan faaliyet gelirlerinden elde edilmeyen bu gelirin dönemsel olması nedeniyle yüksek karlılığın geçici olabileceği ve gelecek dönemlerde karlılıkta ivme kaybı olacağı şeklindedir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Eki 2011, 15:04 

polaris yazdı:
Yatırım amaçlı gayrimenkullerde 2010 yıl sonu ve 2011 ilk 6 aylık dönem arasında 5,300.000 TL 'dan 1.685.000 TL'a düşüş bir gayrimenkul satışı olduğunu göstermekte.
Anlatmaya çalıştığım nokta şirketin sonraki dönemlerde doğrudan faaliyet gelirlerinden elde edilmeyen bu gelirin dönemsel olması nedeniyle yüksek karlılığın geçici olabileceği ve gelecek dönemlerde karlılıkta ivme kaybı olacağı şeklindedir.

doğru söylüyorsunuz sayın polaris, ancak bu parayı ne yapacaklar yada yapmışlar, buda önemli değilmi sizce?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Eki 2011, 15:19 

avokx yazdı:
polaris yazdı:

doğru söylüyorsunuz sayın polaris, ancak bu parayı ne yapacaklar yada yapmışlar, buda önemli değilmi sizce?

Elbette önemli, yatırım içinmi kullanıldı, zorunluluktanmı kaynaklandı araştırılması gerek.
Şirketin 2010 yılı ve öncesi karlılık göstergeleri olumlu değil ve zararda görünüyor.
Yüksek karlılık olarak görülen ikinci dönem geliri esas faaliyet gelirlerinden kaynaklanmıyor. Açıklamaya çalıştığım nokta bu.
Yapılan yatırım varsa nedir, hangi vade ile geri dönüş ve karlılık üzerine olumlu yansımaları olacaktır, buna ilişkin bir açıklama göremedim.
Şirket ile ilgili haber akışı oldukça seyrek. Şirket haberlerini ve gelişmeleri konusunda bilgili arkadaşlar ayrıntılı açıklama konusunda yardımcı olabilir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Eki 2011, 15:23 

yani aslına bakarsak bu şirket her an spekalatif (artık nasıl yazılıyosa) harekete maruz kalabilir hatta belkide şuanki durumu budur. borsa çakılıyorken haber maber yoken tavana kadar gelmesi ve hala direnmesi. dediğiniz gibi iyi incelemek takip etmek ve irdelemek gerekiyor.teşekkürler.YTD.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Eki 2011, 15:39 

avokx yazdı:
yani aslına bakarsak bu şirket her an spekalatif (artık nasıl yazılıyosa) harekete maruz kalabilir hatta belkide şuanki durumu budur. borsa çakılıyorken haber maber yoken tavana kadar gelmesi ve hala direnmesi. dediğiniz gibi iyi incelemek takip etmek ve irdelemek gerekiyor.teşekkürler.YTD.

Çok değerli olacağı varsayımına dayandırılıyor ise neden Çimentaş kendi hisselerini 2011 ilk çeyrekten itibaren 60 TL üzerinden 46 TL ye kadar sürekli satmış. Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar açıklama getirebilir sanırım.

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bild ... ?id=143478

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bild ... ?id=141665

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bild ... ?id=145129

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bild ... ?id=144788

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Eki 2011, 15:57 

yapsalarda hoş olur sanırım.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 05 Eki 2011, 06:03 

Zerrinzerrin yazdı:
Uzun Uzun bilgi birikimine yada analize gerek yok. Artık kendi kendinize tam olarak trend değişmeden alıp satabilirsiniz. Bu kadar kolay.
Artık yanlış yerden almak yok.
Uzun uzun bekleyip zararına satmak yok
Endeks düşmüş çıkmış sizinle senedinizle alakası yok. Her durumda kazanacaksınız.
Artık profesyonellerin bir adım arkasından hatta isterseniz onlardan önce gidebileceksiniz.
Çok şey bilmenize gerek yok.
.Bir çocuğun kullanabileceği kadar basit.
Spekle birlikte hisse al sat, altın al sat, döviz al sat, parite al sat, imkb ve yabancı endekslerde doğru tahmin yap.
Her hafta verilen altın liste! Listede verilen hisseler kazandırıyor!
!!!Bu yöntem 2 sene süren takip analizleri sonrasında keşfedilmiştir. Büyüklerde…bu tekniği kullanıyor. Küçük yatırımcıların kullanması için olabildiğince basitleştirilmiştir.!!!
Borsada köpek balığı + plus sistemine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz !
http://tinyurl.com/Borsada-Kazan-Kazan

Bu bana hiç güven vermedi. Ne bunu çıkaran şirket, nede kimin tarafından hazırlandığı belli. Ne bir adres, ne bir telefon. Sunum bile borsaya uzak ve konuyu bilmeyenlere yönelik hazırlanmış. Köpekbalığı tekniği konuya uzak kişileri avlayıp bu kitabı satarak paralarını almak olsa gerek.
Teknik analiz yazılımları yardımcı olarak kullanılabilir ancak kesin sonuç alınması garanti değildir.
Örnek : Altın liste her pazar günü hazırlanır denmiş. Pazartesi günü 1/15 bedelsiz haberi çıkan bir hisseyi düşünelim. Cuma gününe kadar bu hisse bir haftada yapacağı primi yapar bitirir.
Altın listeye girecek zamanı bile olmaz.
Bunun yanında her dipten yukarı dönen hisse mutlak kazandırır diye bir kuralda yok.

Örnek : Geçmiş yıllarda Yaşarbank hisseleri dipten dönmüş ve son derece hızla yükselmekteydi. Tüm sistemler AL sinyali verdi. Ardından işlemlerin spekülatif olduğu anlaşıldı.
Bende hisseyi almış ancak analiz sonrası ciddi bir zararla satmıştım. Ardından birkaç hafta sonra Yaşarbank battı. Şu anda öyle bir hisse yok.

Sonuç : Otomatik AL-SAT sistemleri hissenin fiyat seyrine göre hareket eder. Ancak sonuç
beklentiler doğrultusunda oluşmadığı gibi son derece ciddi kayıplarada yol açabilir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 05 Eki 2011, 09:14 

herkese günaydın ve bol kazançlar, dün sayın Polarisin belirttiği konularda henüz yorum yada açıklama olmamış, bekliyoruz bakalım.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Eki 2011, 00:07 

Bugün bir doji oluştu. Bu alıcıların güç kaybetmeye başladığının işaretidir.
27.09.2011'de AL sinyali oluşturan hissede bugün fiyatların yükselmesine karşın hacimde düşüş görülmekte.
Yeni günde 52,50 seviyesinin üzerinde kalınıp kalınamayacağı izlenmelidir. Bu seviyenin üzerinde kalınması durumunda önümüzdeki günlerde 56 TL ikinci direnç olarak izlenebilir.
Aşağı hareketlenme durumunda 50 TL ve altı test edilebilir.
Bununla birlikte henüz bir SAT sinyali oluşmadı. Yeni günde gelişmelerin izlenmesi gerekmekte.
Y.T.D.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Eki 2011, 07:56 

şu hissede gördüğüm müthiş bedelsiz kokusu tek eksizliği karlılıgının iyi olmaması zaten oda yukseldimi bu hisse roketlenir arkadan bagırırız binecek var diye ben şimdiden bindim arabaya inmeyede hevesim yok son durak geldimi inerim .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Eki 2011, 08:51 

günaydın, umarım herşey gönlümüzce olur

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Eki 2011, 09:13 

avokx yazdı:
günaydın, umarım herşey gönlümüzce olur

BUGUN OLMASADA UZUNCUYUZ BİZ İŞALLAH GÖNLUMUZE GÖRE OLACAK.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 92 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.