Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 11 Ara 2017, 22:47

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 02 May 2011, 21:43 
gencyönetici

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
BUCIM - Bursa Çimento Hisse Senedi Yorumları

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Haz 2011, 10:18 
    Resim
12/05/2011 06:25
*TEKRAR-BURSA ÇİMENTO'NUN 3 AYLIK KONSOLİDE NET DÖNEM KARI 8.541.358 TL(ÖNCEKİ 887.127 TL)
selam arkadaşlar goruldugu uzere yuıksek kar acıklayan temel anlam da iyi bır hısse oldugunu dusundugum bucim mart ayından berı suregelken cıkışının duseltmesını bıtırmış gıbı gorunuyor,gorunuyor dıyorum cunku macd asagıdan yukarı dogru yonelmiş ve duseltmenın oldugu donemın bıtışini anlatır gıbı yukarı yonelmıstır.fıbo ya gore ise %60 tan fazla dusltme olustu ,mart ayından beri olan cıkışin %60 ı ndan fazlası gerı verıldı.
onemli bır çıkış oncesı guç toplandıgını ve 23.05 ten beride aynı sevyede toparlandıgını dusunuyorum bır muddet daha 5.18-5.10 aralıgında guç toplayacagını umuyorum (3-5 gun daha) sonrasında macd net sekılde sıfırı da yukarı kesmış olacak ve 5.50 cıvarında trendın başladıgı kuşku goturmeyecektır.
temel acıdan mukemmel cunku 10 katına yakın kar artısı var.teknık acıdan duseltmesını bıtırmış olan hısseden çok umıtlıyım.Şu onumuzdeki 3-5 gun için 5.10-5.12 sevyeleri alım fırsat ve 5.18-5.16 sevyelerı gunlık trade için uygun gorunuyor.balık tutma zamanıdır onumuzdeki 3-5 gun sonrasında ise durup bekleme zamanı dır cunku ılk hedef ınışin %60 ını gerı almak sonrasında is eolusan tepe dır.ytd.(flat tarzı duseltmelerı çok seven hıssemız muhtemelen tepeye kadar gıdıp ordan aşagıya hareket yapacakmış gıbı gorunuyor,tabi bunu kımse bılemez.)ytd.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Haz 2011, 10:21 

Aldığı teşekkür: 0
sayın olgunn arkadaşım seni netas sayfasında svunayım dedim valla pişman oldum..tşk.ederiz grafik için sana bir hisse sorsam acaba bakma fırsatın olrmu rica etsem? hisse KLNMA

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Haz 2011, 00:41 
ertonyo yazdı:
sayın olgunn arkadaşım seni netas sayfasında svunayım dedim valla pişman oldum..tşk.ederiz grafik için sana bir hisse sorsam acaba bakma fırsatın olrmu rica etsem? hisse KLNMA
netaşta yanılduıgım yok dusecektır dedıgımde 170 ti suan 147 lerde sanırım.ytd.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Haz 2011, 00:41 
olgunnn yazdı:
ertonyo yazdı:
netaşta yanılduıgım yok dusecektır dedıgımde 170 ti suan 147 lerde sanırım,artık oraya yazmıyorum cunku korukorune ıanalar var.oysa borsa demek duseltme demektır..ytd.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Haz 2011, 21:12 
    Resim
ewet dostlar dıyorum ama burda kımse yok herneyse cıkış olursa 5.40 lar gecılınce buralar yıne adam dolar.Bugun çok onemli 3 olay oldu ve bu 3 olay hısse ile ongorulerımın kuvvetlenmesıne sebeb oldu.
1.olay;sendıka ile anlaşma saglanmış bu olumlu bır gelısmedir.
2. olay fıat 4.88 e degerek yuksek dalgalı aşagı yonlu bır mum olusmaına sebeb olmustur.bu tur mumlara genelde donuslerde oldugundan bu tur yuksek dalgalı mumlara DÖNENGUN MUMU derız.bu tur herketlerı daha oncede yapmış bakınız asıl dalga dıbı olan 20.12 .2011 dede benzer bır mumu yapmış ve gercekten sonra çıkış başlamıstır.
3. olay ise anlık olarak hıssenın uzun vadeden gelen trend cızgısıne degmesı ve bı onceki çıkış dalgasının onemli bır duseltme sevyesını test etmesıdir.bu sevye 18.04.2011 de de olusmuş .bu 2 . olay benım için çok onem li olmustur çunku..
3. olayın sebeb oldugu dalga sayımı yonunden onem arz etmektdır. grafıkte bakınca dalga sayımı yapmışım ve bu sayım kurallar uygun gorunmektedır.1. ana dalga ve duseltmesı uygundur çunku fıboya gore %62 den fazla duseltılmış ve zaman olarak ta uzun surmustur. bu 1. ana dalga ve duseltmesı olan 2. dalga ile fıat 5.14 e cıkıp 4.36 da dalganın dıbını yapmıstır..sonrasında ise 3. anadalganın ilk dalgası yanı 3ün 1. si olusmus ve fıat 6.12 ye cıkmış ve bugun 4. 88 degmiş muhtemelen duseltmeyı tamamlamıstır.bu 4. 88 benım için onemli bir kaide vardır 1. dalganın duseltmesı genelde bi onceki alt dalganın 4. dalgasının tabanında destek gorur genellemesıne de uymaktadır.dıkkatle bakınız .pembe ile sayımı yapılan 4. dalganın dıbı de 4.88 dır.fıat burdan tepki almış ve 5.06 da kapatmıstır.ONEMLİ BİR YUKARI TREND ÇIZGISINE DEGMİŞTİR,BU ÇOK ONEMLİDİR.
SONUÇ eger ki sayımım dogru ise ki dogru olma olasıgı çok yuksektır ve kurallara da uygundur(benım bıldıgım kadarı ile )gelecek olan dalga 3. ana dalganın alt dereceli 3. dalgasıdır.Bu dalga genelde muhteşem dıye bılınen çıkışlara sebeb olur.herneyse yakında belli olur.OZETLERSEK GREV BITMİŞ,DUSELTMENIN ONEMLİ BIR SEVYESI 4.88 GORULMUS VE DONENMUM FORMASYONU OLSMUŞ VE 5.06 DAN KAPANMŞTIR(bu kapanış fıatı ortalamanın ustunde olmustur.)
bu yazdıklarım benım hayallerımdır,grcekle ılgısı yoktur belli mabntık suzgecınden gecırın ve hayallerımı ınandırıcılgına gore pozısyıon alın.tavsıye içermez,sorumluluk kabul edılmez....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Haz 2011, 00:09 
3. dalganın alt dereceli 3. dalgası gelıyor.Eger bu tezim dogru ise ....yakında belli olur belki yarın belkı oburgun,sayımım dogru ise degmeyın bana derım.ytd.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Haz 2011, 15:34 
matadior

bucim derinlik varmı olgunn kardeş_???

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Haz 2011, 15:36 
matadior

sevgili olgunn..
hareket başladı mı _? yoksa gel gel de
elleyelim hareketi mi_!!
bilgilendirirsen sevinirim_

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Haz 2011, 18:03 
    Resim
goruldugu uzere olu suyu serpılmış olan hıssede son 2 iş gununde guzel hareketler olusmaya başladı ve aşagıda onemli bir destek 4.88 ki bu sevye alt dereceli çıkış dalgasının 4. dalgasının dıbıdır.burası onemli bır destek gorevı gormeye devam edecektır.
yukarıda ise onemli bır dırenç sevyesı olusmuş olabılır 5.30 ile bugun test edıldı ki bu sevyede ınış dalgasının yani A dalgasının 4. dalgasının tepesıdır. buraya kadar olan bolum ilk tepkidir ama yetersızdır.
yorum;daha oncede belıttıgım gıbı muhteşem bır çıkış dalgasının olabılmesı ıhtıomalı uzerıne hıssede bekleyecegım bunu daha oncede belrtmıstım bugun 5.30 olusurken ekrana bakıyordum bunu bır satış fırsatı olarak degerlendırebılırdim ama beklentım yuksek oldugu için bu sekılde aşagıya salmalar yukarıya salmalardan etkılenmecegım.peki ne yapacagım
oncelıkle 4.82-4.88 sevyelerınde alım için beklıyor olacagım ve fıatların en yakın olan tepeye kadar çıkmasını bekleyecegım.beklentım buranın gecılmesı oldugundan hacım ve momentum ile tepe ye geldıgımız de dıkkat kesılecegım cunku burası muhtemelen buyuk bır mum ile gecılecektır.tabi bu benım beklentım,soyle bır yaklasımda mumkundur 4.80 lerde alım için bekleyıp 5.30 cıvarında ise satış mumkun bır trade imkanı dır bunu yarın ,oburgun gorecegız.ytd.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Ağu 2011, 22:27 
selam dostlar 4.90 dan çıkış yaptıgım hıssede alımlarımı yapmış bulunmaktayım.
--yuksek kar açıklamaış olması sebebıyle
--teknık anlamda yeetrli duseltme oldugu inancı olması nedeyle
--trend çizgısının ustunde kapanışların başlamaı nedenıyle
--daha oncede 4.10-4.30 arası degrler goruldukten sonra çıkışların başlamsı nedenıyle
--MACD ın hem dip sevyesınden yukarı yoenlmesı hemde trıgerını net şeıklde kesmesi nedenıyle,
--son 2 gunde yuksek hacımlerın oluşması nedenıyle
-- artık spekinde destek verecegı yatay destek sevyelerınde bulunmamız nedenıyle..
--Trend kırılması olması ihtımalı nedenıyle, 2 gundur trend çizgısı uzerınde kapanış vardır.
-- 2li dıp goruntusu ve artış sonrası buranın test edılmesı nedenıyle...ALİMLARIMI YAPMİŞ DRUMDAYIM VE RASTGELE DIYORUM.YTD.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Ağu 2011, 22:28 
olgunnn yazdı:
--DAHA ONCEDE AYNI SEVYELERDEN ÇIKIŞIN OLMASI NEDENIYLE
--daha oncede 4.10-4.30 arası degrler goruldukten sonra çıkışların başlamsı nedenıyle
--MACD ın hem dip sevyesınden yukarı yoenlmesı hemde trıgerını net şeıklde kesmesi nedenıyle,
-- artık spekinde destek verecegı yatay destek sevyelerınde bulunmamız nedenıyle..
--Trend kırılması olması ihtımalı nedenıyle, 2 gundur trend çizgısı uzerınde kapanış vardır.
-- 2li dıp goruntusu ve artış sonrası buranın test edılmesı nedenıyle...ALİMLARIMI YAPMİŞ DRUMDAYIM VE RASTGELE DIYORUM.YTD.

Resim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Ağu 2011, 22:34 
BU ARADA ALIM YAPMAYI DUSUNEN ARKADAŞLAR UYARIMDIR ALIMINIZIN YUKSEK OLMAMSI GEREKIYOR,İKİNCİSİ İSE BIMIKTAR ALIMI POZISYONA GORE YAPAK GEREKIYOR ,SOYLEJKİ YUKARUIDA KAPANIŞ YAPARSA SONRAKİ GUN BI MIKTAR DAH ALIM YAPILABILIR,İKINCI UYARIM DA ŞUDUR BU HISSENIN SPEK.İ NAMERT TIR,SIZ ALIM YAPARSINIZ O HEMEN AŞAGI SALAR ,SALABILIR DAHA ONCEKİ, ÇIKIŞ ONCELERINE BAKINIZ(STOPLARI DEVREYE SOKMAYA ÇALISIYOR.) YANİ Bİ MIKTARDA TABAN SEVYELERINE PEŞİNEN ALIM YAZIN DERIM.YARIN İÇİN MESELEA 4.26-4.10 ARASINI GOSTERMEK İSTEYEBILIR(İSTEYEBILIR DIYORUM BUNU YAPAMAYABILIRDE.)
NIHAYETINDE ÇIKIŞ TRENDINE GIRMİŞ GIBI GORUNUYORUZ.YTD.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Ağu 2011, 14:44 
olgunnn yazdı:
olgunnn yazdı:
--DAHA ONCEDE AYNI SEVYELERDEN ÇIKIŞIN OLMASI NEDENIYLE

Resim

BUCİM DEDE IŞIK GORUNMEYE BAŞLADI....YTD

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Eyl 2011, 00:38 
Arkadaşlar grafıkte goruldugu uzere 4.30 aşagısına kapatamıyor çunku belli desteklerde namert te olsa spek te destek verırı ve alım yapar ,yani 4.30 lara kadar bu namert bıktırma yolunu tercih edebılır,bu yuzden %2-3 düşüşlerde azıcık azıcık alıyorum ve tabanalara yakında alım yazıyorum.ACIKCASINI SOYLIYIM Kİ SIZDE YAZIN TABANLARA YAKIN 2 PUAN ARALIKLA ALIMLAR UYGUN OLUR.
GRAFIKTE GORULDUGU UZERE ÇOK ONEMLİ BIR TREND DESTEGINDEDIR.200 GUNLUK ORTALAMA 1.79 DAN GECMEKTEDIR VE HERGECEN GUN FIATA YAKLAŞMAKTADIR.YARIN YUKARDAKİ BOŞLUK TA DOLACAKTIR.YTD.
    Resim

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.