Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 12 Ara 2017, 02:22

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 69 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 18 Nis 2012, 17:05 
kozatech

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Bu kağıda forumda gereken önem verilmiyor yazık....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Nis 2012, 13:00 

27.80 le girdik bakalım hayırlısı hedef ve beklentiler yuksek

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Nis 2012, 18:55 

kagıt hergün cıkıyor ama ilgilenen yok hayret

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Haz 2012, 13:08 
engelse

Ettiği teşekkür: 98
Aldığı teşekkür: 92
Sn.Üyelerimiz, SOHBET KÖŞE" miz adlı başlığımız açılmıştır.. Siz değerli üyelerimizin bilgisine arz olunur..Ne isterseniz var? En azından bir göz atınız.. Buyrun linki : viewtopic.php?f=44&t=568&start=210

syg

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Eyl 2012, 18:28 

Aldığı teşekkür: 6
28 tl maliyetle 1 aydır bekliyorum
nisan 2013 e kadarda beklemeyi düşünüyorum
umarım beni yanıltmaz
gerçi güzel bir duyum alırsam anında değiştiririm
ama şimdilik buradayım
brısada yaptığım hatayı umarım tekrarlamam

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 05 Kas 2012, 10:48 
Endi

Ettiği teşekkür: 1339
Aldığı teşekkür: 2083
BORUSAN HOLDİNG, FAALİYET GÖSTERDİĞİ SEKTÖRLERDEKİ BÜYÜME STRATEJİSİ PARALELİNDE ÖNEMLİ BİR SATIN ALMA ANLAŞMASINA İMZA ATIYOR

Borusan Holding, faaliyet gösterdiği sektörlerdeki büyüme
stratejisi paralelinde önemli bir satın alma anlaşmasına imza atıyor.
Konu ile ilgili yapılan basın açıklamasına göre, Grubun büyümesine
ivme kazandırmasının yanı sıra ülkemiz ekonomisi için de önem taşıdığını
düşünülen bu satın alma operasyonunu kamuoyu ve iş dünyasına duyurmak
üzere 6 Kasım 2012 Salı günü (yarın) bir basın toplantısı düzenlenecek.
Toplantıya Borusan Holding CEO'su Agâh Uğur katılacak.
Açıklamada başka bir bilgi verilmedi.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

(05/11/2012 - 10:45:21)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Kas 2012, 10:20 

Ettiği teşekkür: 181
Aldığı teşekkür: 74
AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

İştiraklerimizden, Lojistik sektörünün en dinamik ve hızlı büyüyen şirketlerinden Borusan Lojistik Dağıtım Depolama Taşımacılık ve Ticaret A.Ş.(Borusan Lojistik) uluslararası operasyonunu çok daha güçlendirmek amacıyla Lojistik sektörünün önde gelen kurumsal oyuncularından Balnak Nakliyat ve Lojistik Hizmetleri Ticaret A.Ş.(Balnak Lojistik) hisselerinin tamamının satın alınması amacıyla anlaşma imzalamış ve hukuki sürecin tamamlanması için Rekabet Kurumu'na başvurusunu yapmıştır.
Borusan Lojistik'in Balnak Lojistik'i satın alması lojistik işimiz için sinerji yaratılacağına inanılan ve büyümeye ivme kazandıracak stratejimizin önemli bir adımıdır. Bu satın alma sürecinin sonuçlanmasının ardından Borusan Lojistik yurtiçinde daha da güçleneceği gibi, yurtdışındaki varlığını da önemli ölçüde arttıracaktır. Rekabet Kurumu onayına tabi olan satın alma işlemi gerçekleştikten sonra Borusan Lojistik, satış gelirleri açısından Türkiye lojistik sektörünün lider kuruluşu konumuna ulaşacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Kas 2012, 09:18 
engelse

Ettiği teşekkür: 98
Aldığı teşekkür: 92
Borusan, ‘Balnak’ı aldı ilk hedef 1 milyar $ ciro
Borusan Lojistik CEO’su Agah Uğur, Balnak’ın hisselerini satın aldıklarını açıkladı. Uğur, Rekabet Kurumu onayından sonra lojistikte en büyük firma olacaklarını belirterek, “2015 sonunda 1 milyar dolar ciro hedefliyoruz” dedi

Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, Borusan Lojistik’in, aynı sektörde faaliyet yürüten Balnak’ın hisselerinin tamamını satın almak üzere anlaşma imzaladığını açıkladı. Uğur, satış işleminin Rekabet Kurumu tarafından onaylanmasından sonra Borusan Lojistik’in satış gelirleri açısından sektörün lider kuruluşu olacağını belirterek, 2015 sonunda 1 milyar dolar ciro hedeflediklerini söyledi.
Düzenlenen basın toplantısında konuşan Uğur, satın almanın maliyeti ile ilgili bilgi vermezken bugün itibariyle iki şirketin toplam cirosunun yaklaşık 600 milyon dolar olduğunu, birleşme sonrasında ise çalışan sayısının 4 bine, müşteri sayısının 10 bine ulaşacağını ve Türkiye’nin en büyük lojistik şirketi olacağını kaydetti.
Uğur, satın alma işleminden sonra Borusan Holding içerisinde ciro olarak lojistiğin payının yüzde 9’dan yüzde 15’e yükseleceğini ifade ederek, “Lojistik, bizim son 10 yıl içerisinde enerji ile birlikte holding olarak yaptığımız iki ana hareketten birisi. Ayrıca en hızlı büyüyen iş kollarımızdan birisi. Öncelikli iş alanımız” dedi.

Marka korunacak
“Sektörün liderliğini uzunca süre elimizden bırakmamaya kararlıyız” diye konuşan Uğur, küçük oyuncuların olduğu lojistik sektöründe iş yapış şekillerinin farklı olması nedeniyle başarı oranının çok yüksek olmadığını fakat bu birleşmede bu tür bir risk faktörünün bulunmadığını söyledi. Ana şirket olarak Borusan Lojistik altında yapılanmanın olacağını dile getiren Uğur, özellikle yurtdışında çok iyi tanınan Balnak markasını korumayı da düşündüklerini belirterek, iki şirketin ayrı hukuki şirket olmaya bir süre devam edeceğini, resmi işlemin tamamlanmasının ardından 100 gün içerisinde ana kararlarını alacaklarını ifade etti.

Almanlarla birlikte kurdu
Balnak Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Aygüler ise, 1986 yılında Balnak’ı Alman Balhaus ile beraber kurduğunu ve yıllar içinde sektörün önemli oyuncularından biri haline getirdiğini belirterek, Balnak Lojistik’in kurulduğu günden bu yana güçlü bir büyüme içinde olduğunu ve sektörün gelişimine katkıda bulunan önemli adımlar attığını söyledi. Aygüler, “Hep birlikte özveri ile çalışarak şirketi bugünkü konumuna getirdik. Balhaus’un hisselerini sonraki süreçte satın aldım. Daha sonra ABD’li Great Circle Capital ile ortak olduk. Şirketin yüzde 46’sı Great Circle Capital’e, diğer hisseler bana ait. Şimdi yeni bir dönem başlıyor. Balnak Lojistik bundan sonra Borusan Lojistik çatısı altında hedeflerine doğru ilerlemeye devam edecek. Balnak Lojistik’in kaynakları, bilgi birikimi ve deneyimi, Borusan Lojistik’e ivme kazandıracak ve Borusan Lojistik’i sektörünün liderliğine taşıyacak. Balnak Lojistik ve çalışanlarıyla her zaman gurur duyacağım” dedi.

Sinerji getirecek
Satın almanın yaratacağı sinerjinin Türkiye lojistik sektörüne damga vuracağını kaydeden Borusan Lojistik Genel Müdürü Kaan Gürgenç ise konuşmasında şu görüşleri dile getirdi:
“Hızlı büyüyen, sektöre şekil veren lider bir şirket yaratma hedefi ile yola çıktık. Balnak uluslararası taşımacılıkta marka olmuş, güçlü acente ağlarına, insan kaynaklarına ve sistemlere sahip bir şirket. Bu satın alma stratejik büyümemizi güçlendirecek. Satın almanın tamamlanması ile Borusan Lojistik yurtdışında çok güçlü bir acente ağına sahip olarak, bölgesinin önde gelen küresel oyuncularından biri olma yönünde önemli mesafe kat edecek. Etkin olduğumuz coğrafya daha da genişleyecek. Önümüzdeki yıllarda bu iki şirketin şimdiki toplam büyüklüğünden çok daha güçlü ve daha verimli bir şirket ortaya çıkacak. Sektörün iki güçlü şirketinin birleşmesi, Borusan Lojistik’i liderliğe taşıyacak.”

4 kıtada altı şirketle faaliyet gösteriyor
1973’te kurulan Borusan Lojistik, 2000’den beri ‘entegre lojistik hizmet sağlayıcı’ olarak lojistik, liman, uluslararası taşımacılık ve yabancı ülke lojistiği olmak üzere dört alanda hizmet veriyor. Şirket 5 binden fazla müşterisine hizmet sunuyor. Toplam 230 bin metrekareye ulaşan kapasitedeki depolama alanıyla geniş bir yelpazede hizmet sunan Borusan Lojistik yurtdışında faaliyetlerini 4 kıtada kurduğu 6 şirketi ile Amerika, Hollanda, Cezayir, Ortadoğu ve Kazakistan’da Borusan Logistics markasıyla sürdürüyor.

100 ülkede acentası bulunuyor
1986 yılında kurulan Balnak Lojistik kara, hava, denizyolu ve demiryolu taşımacılığı ile antrepo hizmetleri veriyor. Hızlı tüketim, perakende, tekstil, otomotiv, kimya ve petrokimya gibi Türkiye’nin birçok lokomotif sektörüne hizmet sunan Balnak, 2011 yılında 200 milyon doların üzerinde ciro elde etti. 100 ülkede yetkili acenteleri bulunan Balnak Lojistik, İstanbul’un her iki yakasında yaklaşık 180 bin metrekarelik depoları yönetiyor. Balnak yurtiçi ve yurtdışında yaklaşık 7 bin müşteriye hizmet sunuyor.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Kas 2012, 09:24 
Big_Boss

Aldığı teşekkür: 58
BRYAT- %18 oranında iştirak ettiği Borusan Lojistik uluslararası alanlarda faaliyetlerini artırmak amacıyla Balnak
Nakliyat A.Ş. hisselerinin tamamının satın aldı ve devir için gerekli olan yasal izinler için başvuruları yaptı.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Kas 2012, 14:25 

*BORUSAN MANNESMANN'IN VERGİ DAİRESİNE SUNDUĞU TABLODA 2012 İLK 9 AYLIK DÖNEM NET KARI 55.329.178 TL

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 Ara 2012, 09:57 

*BORUSAN MANNESMANN PİPE US, ABD'DE 150 MİLYON DOLAR YATIRIMLA BİR ÜRETİM TESİSİNİN KURULMASINA YÖNELİK KARAR ALDI

*TOPLAM 550 DÖNÜM ARAZİ ÜZERİNE KURULMASI HEDEFLENEN TESİSİN, 2014 YILI İKİNCİ YARISINDA FAALİYETE GEÇMESİ HEDEFLENİYOR-BORUSAN MANNESMANN

*TESİSİN TAM KAPASİTEYE ULAŞTIĞINDA ÇELİK FİYATLARINA BAĞLI OLARAK 500 İLE 600 MİLYON DOLAR ARASI CİRO YARATMASI HEDEFLENİYOR-BORUSAN MANNESMANN

(24/12/2012 - 09:56:04)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 Ara 2012, 10:29 

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 29
BORUSAN/UGUR: ABD'DE IKI EYALETTE URETIM TESISI KURMAK ICIN GORUSMELER SURUYOR

BORUSAN/UGUR: TESVIK MIKTARINA GORE URETIM TESISININ YERI NETLESECEK

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Oca 2013, 13:11 

Özet Bilgi : Stratejik iş kollarından biri olan büyük çaplı hat boruları üretim tesisleri hakkında

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimiz stratejik iş kollarından biri olan büyük çaplı hat borularının üretimi ile ilgili olarak

- Gemlik tesislerinde yatırımına başlamış olduğumuz 250.000 ton / yıl kapasiteli spiral kaynaklı boru üretim tesisi 2012 yılı içerisinde devreye alınarak deneme üretimlerini başarıyla tamamlamış ve halihazırda ticari faaliyetine başlamıştır. Toplam 110 milyon ABD doları yatırım maliyeti ile tamamlanmış olan tesis kullanılan teknoloji, üretim kapasitesi, yerleşim düzeni, üretim elastikiyeti ve deniz kenarındaki stratejik yeri açısından petrol ve doğalgaz hatlarında kullanılacak büyük çaplı hat boruları pazarında şirketimize önemli bir rekabet avantajı sağlamıştır.

- Şirketimizin Yenidoğan Mah. Seka Devlet Hastanesi Yanı İzmit/ Kocaeli adresinde kurulu bulunan spiral kaynaklı boru tesisindeki üretim faaliyeti, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü Sekapark ve Kentsel Dönüşüm Projelerinin bir sonucu olarak Ocak 2013 itibarı ile durdurulmuştur. Bu kapsamda, tesisimizde görev alan 145 çalışanımızın iş akitleri ile ilgili olarak Türk Metal Sendikası Kocaeli Şubesi ile mutabakata varılmıştır. Bu mutabakata göre çalışanlarımıza, Gemlik tesisimizde iş imkanı veya yasal hakları yanında ek olarak sosyal paket içeren iki alternatif sunulmuştur.

Türkiye'nin ilk özel çelik boru üretim tesisi yaklaşık 60 yıllık tarihi boyunca gerek sektör gerekse ülkemiz için kritik öneme sahip olan bir çok önemli projeye hizmet etmiş olup misyonunu tamamlamıştır. Bu doğrultuda çok daha modern üretim imkanlarına sahip olan Gemlik tesislerinin devreye girmiş olmasıyla, Şirketimiz stratejik önem verdiği büyük çaplı hat boruları pazarındaki yerini daha da sağlamlaştırmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Şub 2013, 09:34 
Endi

Ettiği teşekkür: 1339
Aldığı teşekkür: 2083
BORUSAN MANNESMANN BORU SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / BRSAN, 2013 [] 27.02.2013 09:11:10

Sermaye Artırımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Adres Meclisi Mebusan C. No:35-37 Salıpazarı
Telefon 212 - 3935800
Faks 212 - 2933165
Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 212 - 3935800
Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 212 - 2933165
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır
Özet Bilgi İç kaynaklardan sermaye artışı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 26.02.2013
Mevcut Sermaye (TL) 28.350.000,000
Ulaşılacak Sermaye (TL) 141.750.000,000
Tadil Edilecek Ana Sözleşme Madde No 6
Konunun Görüşüleceği Genel Kurul Tarihi 29.03.2013

Pay Grup Bilgileri Mevcut Sermaye (TL) İç Kaynaklardan Bedelsiz Pay Alma Tutarı (TL) İç Kaynaklardan Bedelsiz Pay Alma Oranı (%) Verilecek Menkul Grubu
B Grubu,BRSAN(Eski),TRABRSAN91G8 25.515.000,000 102.060.000,000 400,00000 B
A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TREBRSN00014 2.835.000,000 11.340.000,000 400,00000 A
ŞİRKET BAZINDA BİLGİLER 28.350.000,000 113.400.000,000 400,00000

Özsermaye Enflasyon Düzeltme Farkları (TL) 113.400.000,000

EK AÇIKLAMALAR:
Şirketimiz Yönetim Kurulu 26.02.2013 tarih 3 sayılı toplantısında; 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve ek mevzuatına uyumun gerçekleştirilmesi amacıyla Şirket Esas Sözleşmesinin 6. SERMAYE ve 17. GENEL KURUL TOPLANTILARI maddelerinin tadili ile ilgili Sermaye Piyasası Kurulu ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan gerekli izinlerin alınmasına, izinlerin alınmasını müteakip Esas Sözleşme tadilinin 29 Mart 2013 tarihinde yapılacak ilk Olağan Genel Kurul toplantısında ortakların onayına sunulmasına karar verilmiştir.
Buna göre Şirket sermayesi 28.350.000 TL'den 113.400.000 TL Enflasyon Sermaye Düzeltmesi Olumlu farklarından (İç Kaynaklardan) karşılanarak 141.750.000 TL'ye arttırılacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Şub 2013, 10:51 

Ettiği teşekkür: 1
Nihayet sıra brsana geldi bakalım nerde soluklanacak

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 69 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.