Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 12 Ara 2017, 02:35

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1079 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 72  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 10 May 2011, 18:49 
balik

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
proycon yazdı:
ooooooooo üstadddd!!!...

seni burda gördüğüme çok sevindim.... öbür tarafta yasakladılar giremiyorum...
ben de sana ayıp oldu diye üzülüyordum...şimdi rahatladım valla...oh beee...
nasılsın bu arada görüşmeyeli?

:) eyvallah sağol. iyidir proycon napalım yuvarlanıp gidiyoruz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 May 2011, 18:53 
balik

muhooo yazdı:
Yorum Tarih :10/05/2011 2. Seans
BRISA

189.50

%0.80 Önceki Kapanış 188.00 Düşük 186.50 İşlem Adedi 74,000
Değişim (YTL) 1.50 Yüksek 190.00 İşlem Hacmi (YTL) 13,914,897
Kısa vadeli trend Orta vadeli trend Uzun vadeli trend

BRISA son kapanışını 1.5 YTL Artışla 189.5 seviyesinden yaparken, işlem hacmi 90 günlük ortalamanın yüzde % -60 altında oluştu.

Son bir yıldır kuvvetli boğa piyasası etkisinde olduğu görülen hisse senedi, 77.7327 seviyesinden başlatıığı çıkışını istikrarlı şekilde sürdürüyor. Olumlu beklentilerin sürdüğü hisse, direnç noktalarında satışla karşılaşmaması nedeniyle son kapanışını 300, 90, 30 ve 10 günlük hareketli ortalamalarının üstünde yapti.

Teknik indikatörler son 10 gün içinde birden fazla al sinyali oluşturdu.
İşlem hacmindeki düne oranla ortaya çıkan artış kısa vadeli yükseliş trendini destekliyor. İlk direnç noktası 191.20 seviyesinde. İşlem hacmindeki artışın sürmesi şartıyla direncin geçilmesi durumunda pozisyonlar artırılabilir.Kar satışlarının gelmesi durumunda ilk destek noktası 187.80 İkinci direnç noktası 214.14 seviyesinde olan hissede ikinci destek noktası ise 164.00 seviyesinde.

Hissede Bollinger Band normalden yüzde 43.77 daha dar bir pozisyona girerken son kapanış bu bandın üst çizgisinin yüzde 20.30 altında oluştu.

Stochastic indikatörü son olarak 1.00 gün önce Al sinyali vermişti.

190 üstü kapanışlar lazım 2,3 gün...

Teknik Veriler
Kapanış 189.50
Açılış 188.50
Önceki Kapanış 188.00
Önceki Açılış 187.00
Değişim +1.50
% Değişim +0.80%
Hacim 74,000
En Yüksek 190.00
En Düşük 186.50
20 Günlük Hareketli Ort. 183.58
50-Günlük Hareketli Ort. 179.38
65-Günlük Hacim Ort. 209,028

ort. 190'a işaret ediyor...
ytd...

Balık Hocam sen ne dersin...

bunlara gerek yok boşver ben sana söleyeyim önceden de söledik ama. 191 geçilsin yeter 2 gün öle kalsın tamamdır..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 May 2011, 19:55 
proycon

üstad diyorum ki '' geleceğe yatırım yapabileceğimiz uzun vadeli hisseler '' diye bir başlık açsan nasıl olur buraya acaba? :D :D :D brisa ağırlıklı olmaz üzere diğer hisseleri de tartışsak filan? :))) ne dersin :))) :lol: :lol: :lol:

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 May 2011, 21:35 
balik

proycon yazdı:
üstad diyorum ki '' geleceğe yatırım yapabileceğimiz uzun vadeli hisseler '' diye bir başlık açsan nasıl olur buraya acaba? :D :D :D brisa ağırlıklı olmaz üzere diğer hisseleri de tartışsak filan? :))) ne dersin :))) :lol: :lol: :lol:

ilahi proycon:) ayıp olmasa yapacam da ayıp olur aynısından 2 tane olursa sıkıntı:) zaten site de aynısı gibi:)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 May 2011, 21:52 

Sayın balık üstad borsada yeniyim ama sabırlı olunacağını anlamış durumdayım rica etsem 3-5 yıl vadede kendinize göre belirlediğiniz hisse senetlerini bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 May 2011, 21:53 

faruk1097 yazdı:
Sayın balık üstad borsada yeniyim ama sabırlı olunacağını anlamış durumdayım rica etsem 3-5 yıl vadede kendinize göre belirlediğiniz hisse senetlerini bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.

birisa birisa birisa.başka senede gerek yok.ytd

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 May 2011, 22:04 
balik

faruk1097 yazdı:

olurda bu sayfada olmaz sanırım..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 May 2011, 12:24 
dedebatan

balık hocam noluyor bu endekse düştükçe düşüyor bu gişdişle 60 binlere geri donecez sanırım neden bole oldu seçimlerden once sureklı endeks yukselir biliyordum ama demek ters giden bişiler varda ne ....1 ileri iki geri anlayacağiniz yerımızde sayıyoruz......

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 May 2011, 15:21 
ice-bero

valla helal olsun biramıza cumaya kalmaz 200 ü aşar inş.ytd.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 May 2011, 18:11 
proycon

cumaya 200 az kalır diye düşünmeye başladım artık...bu seviyeler alım için hayal olur bu gidişle... hadi hayırlısı bakalım....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 May 2011, 11:21 
proycon

üstaddd!!!....

bugün yaklaşık 40 günlüğüne yurt dışına çıkıyorum... bu süre zarfında internete giremiycem muhtemelen... döndüğümde görüşmek üzere... sağlıcakla kalın efendim...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 May 2011, 13:36 
sentez

arkadaşlar brisa ya neler oluyor? zarar filan mı açıkladı bu düşüşün nedenini bilen bir hayırsever?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 May 2011, 14:14 

Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
battık balık hocam kar az geldi galiba beklenti boşa cıktı artık sabırları ıyıce zorlucaga benziyo

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 May 2011, 14:54 

BRISA ILK ÇEYREKTE 281 MILYON TL CIRO YAPTI, 16 MILYON TL KAR ELDE ETTI

Brisa, 2011’in ilk çeyreginde cirosunu geçen yilin ayni dönemine
göre yüzde 43, karini ise yüzde 33 oraninda artirdi
Türkiye lastik endüstrisinin lider kurulusu Brisa, 2011 yili ilk
çeyrek finansal sonuçlarini açikladi.
Dünyanin en büyük lastik üreticisi Bridgestone ve Sabanci Holding
ortakligiyla faaliyet gösteren Brisa, Ocak – Mart 2011 döneminde geçen
yilin ayni dönemine göre toplam satislarinda yüzde 43 artis göstererek
281 milyon 72 bin TL’lik satis geliri elde etti. Brisa’nin net kari
ise yine geçen yilin ayni dönemine göre yüzde 33 artisla 16 milyon 318
bin TL’ye ulasti. Yine ayni dönemde faiz, vergi, amortisman öncesi
karda (FVAÖK) 40 milyon 827 bin TL ile yüzde 56 oraninda artis
sagladi.
Sirketin, 2011'in ilk çeyregine ait finansal verilerine iliskin
olarak bugün Kamuoyu Aydinlatma Platformu’na (KAP) yaptigi açiklama
ardindan Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman sonuçlari degerlendirdi.
Bayman yaptigi degerlendirmede, “2011 yilinin ilk çeyreginde yakalamis
oldugumuz performansla, yila güçlü bir baslangiç yapmamizdan dolayi
mutluluk duyuyoruz. Bu dönemde 2010’un ilk çeyregine oranla iç pazar
satislarimizi yüzde 50, ihracatimizi ise yüzde 35 artirdik. Beklenenin
üzerinde sergiledigimiz bu performans ile saglikli büyümemizi
sürdürecek, bu sürdürülebilir büyüme ile ülke ekonomisine ve
endüstriye katki saglamaya devam edecegiz. Ilk üç ayda yakaladigimiz
basarili performansimizi 2011'in kalan çeyreklerine de tasimak en
önemli hedeflerimiz arasinda yer aliyor. 2011'de de endüstrinin lider
markasi olmayi sürdürecegiz” dedi.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

Yukarıdaki haberde tek eksiklik, beklenen kar gelmedi.. Ama çok da kötü sayılmaz.. Burada KY ayakta duramadı. Spek avladı geçti. bir yönden şöyle de diyebiliriz, spek güzel bir ders verdi. Arkadaşlar, Balik hocam baştan beri söylüyor, kısa vade kağıdı değil bu Brisa.. daha çok düşer, aylarca yerinde sayabilir.. Eğer gözünüz sürekli ekranda ise kesinlikle ve kesinlikle kaybedersiniz. Bu kağıda girin, günlük kar-zarar hesabı yapmayın. Mesela en erken, seçim sonrası bakın.. Gelecek yıl bakın.. Hatta unutun bu kağıdı.. Ama bu paraya benim yarın ihtiyacım var diyorsanız o zaman hiç borsaya bulaşmayın derim.. Saygılar..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 May 2011, 15:29 

BALIK ÜSTAD HOŞGELDİN SENİ VE BRİSA YI TAKİP EDİYORUM DAHA ALMADIM BUGÜN ÇOK DÜŞMÜŞ NE DERSİN ÜSTAD GİRMRLİMİYİM 6 AYLIĞINA

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1079 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 72  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.