Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 14 Ara 2017, 08:05


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Forum kuralları


Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 80 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 29 Eki 2013, 10:58 
Çevrimdışı

Kayıt: 18 May 2011, 10:38
Mesajlar: 1941
Ettiği teşekkür: 90
Aldığı teşekkür: 581
ABD hisseleri geçtiğimiz hafta rekor seviyeye tırmanmasının verilerle hafif yükseldi
ABD hisseleri, beklenenden kötü gelen ekonomik verilerle Fed'in toplantıda teşvikleri sürdüreceği iddialarının güçlenmesi sonrasında yükselirken, Standard & Poor's 500 Endeksi 2003 yılından bu yana en büyük yıllık kazanca doğru yöneldi.

Burger King Worldwide Inc. üçüncü çeyrek satışlarının beklentiyi aşması ile yüzde 5.8 yükseldi. Dendreon Corp., şirketi satın alacak birilerini aradığı söylentileri üzerine yüzde 11 sıçrama gerçekleştirdi. Merck & Co. gelirlerinin beklentilerin altında kaldığını gösteren bilanço açıklaması üzerine yüzde 2.6 geriledi. Apple Inc. çeyrek dönemlik sonuçları açıklamasıyla piyasanın kapanmasının ardından yüzde 2.2 değer kazandı.

S&P 500 Endeksi yüzde 0.1 yükselerek New York saatiyle 16:00'da 1,762.11 puan oldu. Endeks bu yıl yüzde 23.6 ralli yaparken, 2003'teki yüzde 26.4'lük rallinin ardından en yüksek yıllık kazanca ilerliyor. Dow Jones ise 1.5 puan, yani yüzde 0.1'in altında bir kayıpla 15,568.93 puan oldu. ABD'de yaklaşık 5.9 milyar hisse el değiştirirken, bu seviye üç aylık ortalama ile aynı çizgide.

Missouri merkezli Wells Fargo Advisors LLC kıdemli hisse stratejisti Scott Wren, "Yatırımcılar bu Fed toplantısına çok fazla yoğunlaşacaklar. Sonuçlar açıklandığında ise çok fazla bir değişiklik olacağını sanmıyorum" yorumunu yaptı.

borsagundem.com

_________________
YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR. SADECE ATMASYONDUR


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 30 Eki 2013, 21:39 
Çevrimdışı

Kayıt: 18 May 2011, 10:38
Mesajlar: 1941
Ettiği teşekkür: 90
Aldığı teşekkür: 581
Fed QE'de değişiklik yapmadı

ABD merkez bankası Fed, Ekim ayı toplantısında tahvil alım programını değiştirmeyerek aylık 85 milyar dolarda bıraktı

30 Ekim 2013 Çarşamba, 20:01
.
Fed QE'de değişiklik yapmadı

ABD merkez bankası Fed, ekonominin büyümeye devam edeceğine dair daha fazla kanıt görülmesi gerektiğini söyleyerek, aylık 85 milyar dolar tutarındaki tahvil alım programında devam etme kararı aldı.

İki günlük Fed Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, "Konut sektöründeki toparlanma geçtiğimiz aylarda bir şekilde yavaşladı" ifadeleri kullanırken, mali politikanın ekonomik büyümeyi kısıtladığı ifade edildi.

Fed Başkanı Ben S. Bernanke, dört yıllık ekonomik genişlemeyi yüksek borçlanma maliyetleri ve bu ay yaşanan ABD hükümetinin kısmi kapanmasından korumaya çalışarak, başkanlığının son aylarında benzeri görülmemiş genişlemeci politikaları destekliyor. Fed, 16 gün süren, 800,000 kadar federal çalışanın bu süreçte izne çıkmasına ve ekonomik verilerin açıklanmasının ertelenmesine neden olan kapanmanın ekonomi içerisinde hesaplanması gerektiğini belirtti.

Komitenin raporunda, "Geçtiğimiz yıl boyunca federal mali tasarrufların boyutu göz önünde tutulacak olura, komite, tahvil alım programının başlamasından bu yana gerçekleşen ekonomik aktivite ve iş gücü piyasası durumundaki ilerlemenin, daha geniş ekonomideki büyüyen temel güçlenme ile birlikte, tutarlı olduğu görüşünde" denildi. Fed alımların hızının azaltılması öncesinde ilerlemenin istikrarlı olacağına dair daha fazla kanıt görmeyi bekleyeceğini de yineledi.

Fed'in aylık tahvil alımları, 40 milyar dolar mortgage destekli tahvil ve 45 milyar dolar hazine tahvili şeklinde ayrılmaya da devam edecek.

Merkez bankası ayrıca, işsizlik yüzde 6.5'in üzerinde seyrettiği sürece ve enflasyon görünümü yüzde 2.5'in üzerine çıkmadıkça hedef faiz oranını sıfıra yakın seviyelerde tutacağı görüşünü de korudu.

Fed'in raporunda, "Enflasyon komitenin uzun vadeli hedefinin altında seyretmeye devam ediyor fakat uzun vadede enflasyon beklentisi sabit kaldı" denildi.

blomberght.com

_________________
YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR. SADECE ATMASYONDUR


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 04 Kas 2013, 22:58 
Çevrimdışı

Kayıt: 18 May 2011, 10:38
Mesajlar: 1941
Ettiği teşekkür: 90
Aldığı teşekkür: 581
ABD hisseleri yükselişe devam ediyor

ABD hisseleri, Standard & Poor's 500 Endeksi'nin üst üste 4 haftalık rallisinin ardından yükselmeye devam ediyor (20:50'de güncellendi)

04 Kasım 2013 Pazartesi, 18:19
.
ABD hisseleri yükselişe devam ediyor

(20:50'de güncellendi)

ABD hisseleri, Standard & Poor's 500 Endeksi'nin üst üste 4 haftalık rallisinin ardından yükselmeye devam ederken, yatırımcılar şirket bilançolarını izleyerek bu hafta açıklanacak olan istihdam ve büyüme verilerini bekliyor.

Kellog Co., dört yıllık bir maliyet tasarruf planı doğrultusunda küresel iş gücünü yüzde yedi düşüreceğini söylemesiyle yüzde 0.9 ilerledi. U.S. Steel Corp. ve AK Steel Holding Corp., Goldman Sachs Group Inc. tarafından notlarının yükseltilmesi ile yüzde 4.2'nin üzerinde artış kaydettiler. BlackBerry Ltd. ise Fairfax Financial Holdings Ltd.'nin 4.7 milyar dolarlık devralma planından vazgeçmesi üzerine yüzde 17 geriledi.

S&P 500 Endeksi yüzde 0.2 yükselerek New York saatiyle 13:27'de 1,764.37 puan oldu. Dow Jones endeksi ise 1 puan, yani yüzde 0.1'in altında yükseldi ve 15,616.55 puana geldi. Yine aynı saatlerde S&P 500 işlem hacmi 30 günlük ortalamanın yüzde 10 aşağısında seyretti.

New York'ta bulunan New Amsterdam Partners şef yatırım yetkilisi Michelle Clayman, "Piyasa güçlü bir şekilde yukarıda, bu da neden daha hızlı artışlar görmediğimizin nedeni. Düzeltme olabilir, fakat büyük düzeltmeler olacağını düşünmüyorum. ABD hisselerinin temeli hâlâ oldukça iyi" dedi.

Gösterge endeks Ekim ayında Fed'in aylık 85 milyar dolarlık varlık alımlarına devam etme kararı almasıyla ve iyi gelen şirket bilançolarıyla beraber yüzde 4.5 ilerledi. Yatırımcılar, Fed'in geçen hafta yaptığı toplantıda tahvil alımlarını azaltmadan önce büyümenin istikrar kazandığına dair daha fazla kanıta ihtiyaç duyulduğuna dair açıklamalarda bulunması üzerine ABD ekonomisine yönelik verileri izliyor.

www.blomberght.com

_________________
YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR. SADECE ATMASYONDUR


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 10 Kas 2013, 10:33 
Çevrimdışı

Kayıt: 11 Tem 2012, 09:15
Mesajlar: 944
Ettiği teşekkür: 141
Aldığı teşekkür: 943
10.11.2013 - 08:18

Zaman gazetesi ekonomi yazarı Selim Işıklar, SPK'nın küçük yatırımcının yanında olduğu o düzenlemeyi kaleme aldı

Zaman gazetesi yazarı Selim Işıklar bugünkü köşesinde geçtiğimiz hafta piyasayı etkileyen nedenleri yazdı. Işıklar'a göre artık piyasaların kısır tartışmalara sabrı kalmadı.

İşte Işıklar'ın o yazısı;

Artık çok açık anlaşıldı, büyük bir sürpriz olmazsa ABD Merkez Bankası (FED) aralık ayı ortasındaki toplantıda tahvil alım miktarını azaltma konusunda adım atmaya mecbur kalacak.

Eylülde yaşanan mini krizin ardından iki ay üst üste bu yönde karar alamayan FED, son gelen istihdam verilerinin ardından 10-15 milyar dolarlık bir azaltım kararı verebilir. Nitekim bu yönde işaretler var. Dünyada para, gelişmekte olan piyasalardan hızla ABD’ye dönmesi gibi bir durum yaşanmayacak aslında. Ama algı şimdilik bu yönde olduğu; faizler ve dolar üzerinde baskı meydana getirdiği için Borsa İstanbul zaten bir süredir düşüş içindeyken, cuma günü bu haber sonrası tepetaklak oldu. Dolar 2,06’ya kadar fırladı. Altın düşerken, faizler yükselişe geçti. Bu sonuçlar ABD borsalarında tam tersi bir gelişmeye yol açtı. ABD borsaları ortalama yüzde 1,2 yükselirken, gelişmekte olan piyasalarda ise yüzde 1 civarında kayıplar yaşandı. Sonuç olarak geçen hafta, ‘Kasım ayında fırtına koparsa’ başlıklı analizimizdeki beklentiler büyük ölçüde gerçekleşmiş oldu. Açıkçası veri açıklanmadan önce bu yönde bir gelişme olacağını yabancı satışlarından hissediyordum. Bilgiler maalesef önceden sızdırılıyor, bu çok açık. Borsa İstanbul ve döviz piyasaları istihdam verilerindeki bu beklenmedik sıçramaya cuma günü çok sert tepki verdi. Ancak piyasaların kapanışında doların tekrar 2,03 lira civarına gerilemesi ve ABD borsalarının rekor seviyelere yaklaşması pazartesi günü olumlu bir başlangıca yardımcı olabilir.

Ancak dış gelişmelerle sınırlı bir piyasaya sahip değiliz. İç siyasette zaman zaman dozunu aşan, maalesef gereksiz bazı kısır tartışmalar söz konusu. Ekonomide ve siyasette istikrar derken, mayıs ayı sonundan bu yana siyasette aşırı gelgitler ve suni gündemler söz konusu olmaya başladı. Türkiye’nin bu lüksü olmadığı gayet açık. Cari açık ve dış ticaret açığında rekora doğru giden ekonomimizin, yaklaşan seçimler dolayısıyla gereksiz ve riskli polemiklere hazır olmadığını düşünüyorum. Mayıs sonunda yaşanan gelişmelerin yansımalarını görüyoruz. Gündemin cari açığı düşürmek ve bunu frenle değil vites küçülterek yapmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Piyasaların bir diğer gündem maddesi de SPK’nın küçük yatırımcının yanında isteyen yatırımcı bedelliye katılmadan şirket ortaklığından ayrılabilmesi düzenlemesi oldu. Senelerden beri bazı şirketlerin küçük yatırımcıları zarara sokarak üst üste yaptıkları bedelli sermaye artırımlarına dikkat çekiyoruz. SPK’nın 25 Ekim’de aldığı 24. madde ile ilgili tebliğ değişikliği yatırımcıları rahatlatacaktır. Son düzenleme bedelli sermaye artırımlarında hisse fiyat düşüşlerinden yatırımcıyı koruyor. SPK’nın son düzenlemesini dikkatle okuyun. Önemli nitelikteki bir işleme ilişkin ayrılma hakkı kullanım sürecinde, konu hakkında birden fazla sayıda özel durum açıklamasının yapıldığı durumlarda, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 24’üncü maddesi uyarınca söz konusu önemli nitelikteki işleme ilişkin ayrılma hakkı kullanım fiyatının belirlenmesinde; fiyat, tutar, oran ya da değerleme sonucu ve benzeri bilgilere yer verilmesi veya işlemin o aşamada kesin olup olmadığı hususları aranmaksızın, yapılması planlanan işleme ilişkin niyetle ilgili olarak kamuya yapılan ilk açıklama tarihinin esas alınmasına karar verildi.

Bu düzenleme geçen hafta bazı şirketlere uygulandı. Bakalım sürekli bedelli sermaye artışıyla yatırımcının belini büken şirketler bu adaletli uygulamaya nasıl tepki verecekler? Hisse fiyatlarını aşağı çekerek hisse toplamak isteyen şirket yöneticileri ya bedelliden vazgeçecekler ya da daha yüksek fiyattan yatırımcıya ayrılma hakkı tanımak zorunda kalacaklar.

ABD’nin işsizlik verisi piyasaları altüst etti

Geçen haftaki analizimizde ABD istihdam verileri sonrasında piyasalarda dolara yönelim olabileceğini vurgulamıştık. Cuma günü açıklanan verilerde 125 bin kişilik bir artış beklenirken, bunun çok üzerinde, 200 bin kişilik bir artış söz konusu olunca piyasalar altüst oldu. Aralık ortasında tahvil azaltımı konusunda FED’i ikna edecek bir artışın yaşanması aslında çok sürpriz sayılmazdı. Bunu önceden öğrenen yabancı yatırımcıların, gelişmekte olan piyasalardan ekim sonundan bu yana çıkışları böylesi bir tahminde bulunmamıza yol açmıştı. Dolar paritesi 1,38’den 1,33’e gerilerken, altının ons fiyatı beklediğimiz gibi tepki yükselişlerinin ardından 1,280 dolar seviyesine kadar düştü. Hafta içinde yeni FED başkanı konusunda Senato’nun alacağı kararlar merakla takip edilecek, yeni haberler olacaktır. Haftanın diğer bir sürpriz gelişmesi Avrupa Merkez Bankası’nın faizleri çeyrek puan daha indirerek oranları 2,25’e çekmesi olmuştu. Dolayısıyla bu iki gelişme dolara müthiş bir destek verdi. Altın, petrol ve paritede aşağı yönlü baskılar oluşurken FED’in yeni başkanı ile ilgili gelişmeler bir miktar tepki yükselişlerini de beraberinde getirebilir

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ****
*** BURADA YAZANLARA VEYA YORUMLARA GÖRE HAREKET EDERSENİZ TÜM PARANIZI KAYBEDEBİLİRSİNİZ ***
*** HABER, BİLGİ VE YORUMLARI KENDİ AKIL SÜZGECİNİZDEN GEÇİREREK SON KARARI KENDİNİZ VERİNİZ ***


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 12 Kas 2013, 09:22 
Çevrimdışı

Kayıt: 11 Tem 2012, 09:15
Mesajlar: 944
Ettiği teşekkür: 141
Aldığı teşekkür: 943
VIOP'A ILISKIN BEKLENTILER (ALTERNATIF YATIRIM )

"SUPRIZ OLAN GERCEKLESTI ECB POLITIKA FAIZINI FED ILE AYNI SEVIYEYE CEKTI.
ARDINDAN BIR SUPRIZ DAHA OLDU VE ABD TARIM DISI ISTIHDAM DATASINDA EKIM AYI
ICIN 120 BIN KISILIK ARTIS BEKLENIRKEN 204 BIN GERCEKLESTI. BU SUPRIZ RAKAM,
BASTA GELISMEKTE OLAN PIYASALAR (GOP) OLMAK UZERE, GECTIGIMIZ HAFTANIN
PIYASALARDA SERT SATISLARLA KAPATMASINA NEDEN OLDU. BU HAFTANIN ILK GUNUNDE
ISE; GOP, MUTEDIL DE OLSA SATICILI OLURKEN, BIST DIGER PIYASALARDAN NEGATIF
ANLAMDA IYICE AYRISARAK, %2,5 CIVARINDA DUSTU. BIST30 ENDEKSINDE SON IKI
GUNDEKI DUSUS %5'I GECTI.HERSEY 22 MAYIS TARIHINDEKI
BERNANKE'NIN YAPTIGI BASIN TOPLANTISINDA FED'IN AYLIK OLARAK UYGULADIGI TAHVIL
ALIM PROGRAMINDA AZALTIMA GIDILEBILECEGINE (TAPERING) DAIR ACIKLAMASI ILE
BASLADI. BU NEDENLE DE AYLIK 85 MILYAR DOLARLIK TAHVIL ALIM PROGRAMI
UYGULAMASINDAN DONULMESI ICIN FED ISSIZLIK ORANININ %6,5 SEVIYESINE DUSMESINI
HEDEF VERMESI ISTIHDAMA ILISKIN DATALARI PIYASA ICIN COK ONEMLI HALE GETIRDI.
CUMA GUNU BEKLENTININ NEREDEYSE IKI KATI KADAR ACIKLANAN DATA ICIN KIMSE
BEKLENTIYI ASAGIDA TUTANLARI SUCLAMIYOR DA "DATA BEKLENTIDEN YUKSEK GELDI"
PANIGINE KAPILIYOR.DATANIN ICERIGINE GELDIGIMIZDE
ISE; ISTIHDAM ARTISINDA GOZLE GORULUR EN YUKSEK KISMIN SAAT BASI MAAS ALINAN
DUSUK UCRETLI ISLERDE OLDUGU GORULUYOR. BU ISTIHDAM ARTISI DA ABD EKONOMISININ
IHTIYACI OLAN TUKETICI HARCAMALARINI ARTIRACAK BIR ISTIHDAM KALITESI OLARAK
TANIMLANMIYOR. YANI GELEN "SUPRIZ" DATA ASLINDA ISTIHDAMDA AYLIK OLARAK
IYILESME OLDUGUNU GOSTERSE DE KALICI BIR ISTIHDAM IYILESMESI OLARAK DIKKATE
ALINMIYOR. ANCAK PIYASA SATIS MODUNDA OLUNCA GELEN HABER DE FIYATLARI DAHA DA
ASAGI ITTIRMEKTE BASARIYLA TUM DUNYADA KULLANILABILIYOR. KORKUNUN ANA TEMASINI
ISE; "BU DATA UZERINE FED TAPERING UYGULAMASINI YENIDEN ERKENE CEKECEK" KAYGISI
OLUSTURUYOR. OYSA FED'IN EN YAKIN TOPLANTISINA BILE DAHA 1 AYDAN FAZLA VAR VE
FED TEK DATAYA BAKARAK BOYLE BIR KARAR VERIP VEREMEYECEGI DE NET DEGIL KI
DATANIN KALITELI BIR ISTIHDAM ARTISINI IFADE ETMEDIGI DE ORTADA.
VELEV KI FED BU DATAYI DIKKATE ALDI VE ARALIK AYINDAKI FOMC
TOPLANTISINDAN TAPERING UYGULAMASINI BASLATMA KARARI ALDI VE BU UYGULAMAYI DA
10 MILYAR DOLARLIK OLARAK BASLATTI: BU DURUMDA AYLIK OLARAK PIYASAYA 85 DEGIL
AMA 75 MILYAR DOLARLIK PARA ARZI OLACAKTIR. YANI AGZINDAN BURNUNDAN DOLAR
FISKIRAN PIYASAYA PARA AKIMI SURECEK AMA BU AKISIN DEBISI AZALACAK. DURUM DAHA
IYI ALGILANSIN DIYE PIYASAYI BIR HAVUZ VE HAVUZDAKI SUYU ABD DOLARI OLARAK
DUSUNURSEK; HAVUZ ZATEN AGZINA KADAR DOLU VE FED HAVUZU TASIRARAK PARANIN
PIYASA DISINA REEL SEKTORE AKMASINI ISTIYOR. BU AKIS KISMEN BASLADI. ANCAK FED
85 MILYARI ASAGI CEKEREK PIYASANIN VE REEL SEKTORE AKAN PARANIN DURUMUNU GORMEK
ISTIYOR. ANCAK HAVUZA SU HALA AKACAK. YANI SUYUN HAVUZU TASIRMASI HALA ISTENEN
SEY VE KIMSE HAVUZDAKI SUYU BOSALTACAK BIR VANA ACMA NIYETINDE DEGIL. O ZAMAN
NE BU SIDDET BU CELAL?EL CEVAP: FED ESKI BASKANI
ALAN GREENSPAN'IN "TURBULANS CAGI" ADLI KITABINDA DA ONGORUSUNU YAPTIGI SEY
OLUSUYOR. YARATILAN PARA BUYUDUKCE O PARANIN FINANSAL PIYASALARDA DONUYOR
OLMASI NEDENIYLE OLUSAN HER DALGANIN ETKISI; GECMISTE OLANLARA OLCEKLE, OLMASI
GEREKENDEN COK DAHA BUYUK GERCEKLESIYOR. ZIRA O BOL PARA ILE BORCLANARAK
YATIRIM YAPMAK TARIHTE OLMADIGI KADAR KOLAY VE UCUZ. BU SEBEPTEN DOLAYI; BORC
ALINAN PARANIN DEGERI ARTARSA, BU ARTISIN O BORCLA ALINAN VARLIGIN FIYATINA
NEGATIF ETKISI; BORC ALANLARIN ALDIKLARI BORCUN BUYUKLUGU ILE ORANTILI. ISTE
GELEN HABERIN ETKILERININ DUNYA PIYASALARINA YAYDIGI SOK DALGALARININ ARDINDA
YATAN GERCEK BU.O SOYLE DEDI, OTEKI BOYLE, BERIKI DE
OYLE DEDI DEYIP KAFA KARISTIRMAMAYA CALISTIGIM VE DAHA COK ANA RESMI VERMEYE
CALISTIGIM YAZILARIMDA; KRIZ SONRASI HEP VURGULADIGIM GIBI YINE TEKRAR
EDECEGIM: "BOSVERIN SIZ HERGUN YARATILAN YENI GUNDEMLERI. TREND NEREYE
GIDIYORSA ONU TAKIP EDIN YETERLI". "

N. NURI SEVGEN
VADELI ISLEMLER MUDURU
ALTERNATIF YATIRIM A.S.
WWW.AYATIRIM.COM.TR

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ****
*** BURADA YAZANLARA VEYA YORUMLARA GÖRE HAREKET EDERSENİZ TÜM PARANIZI KAYBEDEBİLİRSİNİZ ***
*** HABER, BİLGİ VE YORUMLARI KENDİ AKIL SÜZGECİNİZDEN GEÇİREREK SON KARARI KENDİNİZ VERİNİZ ***


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 80 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.