Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 14 Ara 2017, 08:08

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 42 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 12 Oca 2012, 17:08 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
jetbulls yazdı:
Tarih 8 OCAK 2009 KONU SONME 'FABRİKA KAPANDI HİSSELERİ COŞTU'

Eren Güler / hurriyet.com.tr

Türkiye'nin en köklü tekstil firmalarından olan Sönmez Filament üretimi tamamen durdurmasına karşın borsada işlem gören hisse senetleri baş döndürücü bir şekilde yükseliyor. Hisselerin yılbaşından bu yana artışı 2.5 kata yaklaştı.

Geçtiğimiz yılı 0.33 TL'den tamamlayan Sönmez Filament hisseleri, yeni yılda hızla yükselmeye başladı. Hisseler bugün ilk seans kapanış itibariyle tavan yaparak 0.70 TL'ye kadar yükseldi. Böylece sadece 1 hafta içerişsinde hisselerdeki artış yüzde 121'e ulaştı.
EVET BURASI TÜRKİYE ..SONME'Yİ O TARİHTE 0.30 DAN ALMAYAN KÜÇÜK YATIRIMCILAR 15 TL YE ÇIKINCA VAY BE DEDİLER....YAZI TURA GİBİ BİRŞEY BİZDEKİ UMUT...YTD

Şirketin durumunu ve riskleri bilerek işlem yaptığınıza göre sorun yok.
Sonuçta batık şirket gördüğü en düşük fiyatlarda.
Spekülatif atak ve yükseliş beklentisi ile alıp bir noktada satış elbette mümkün.
Böyle hisselerde dönüş noktasının neresi olduğunu tahminlemek zor olduğu için birkaç tavan yada hiç olmadık fiyatları gördükten sonra satış fırsatı vermeden geride dönebilir.
Umarız şirket bir şekilde kurtulur, herkes sevinir.
Sonuç gönlünüzce olsun diyelim.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Oca 2012, 19:04 

Aldığı teşekkür: 0
Sayın polaris iyi temennilerinizden dolayı teşekkür ederim...risk almayı seven,heyecandan hoşlanan yatırımcılar için gerçekten komik rakamlar Berdan gibi çok sığ bir hisse için şu seviyeler...küçük yatırımcı şayet bu fiyatlardan mallanabilirse (ki fırsat vermiyorlar) ben kar edilebileceğine inanıyorum...AL BERDANI KIR GERDANI rüzgarı bugün de 0.49 TL ile tavan yaptı...26.979 lotla spek tahta yapmaya devam ediyor...Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler diyelim....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Oca 2012, 18:20 

AL BERDANI KIR GERDANI kervanı ne vakit DURMAK YOK YOLA DEVAM diyecek seyredelim...20.312 lot 0.49 TL A.ort.F. ve 0.46 TL kapanış ile gün tamamlandı....Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 17 Oca 2012, 15:57 

BOĞA ne zaman AYI olmak ister? AYI ne zaman BOĞA olmak ister?...elbette ne zaman işine gelirse....kimi zaman BOĞA da AYI da aynı kişidir,patron kağıtlarında olduğu gibi....Berdan'da aşağı yönlü hareketin gücünü yitirmeye başladığı aşikar...Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Oca 2012, 00:46 

BERDANDA UMUT MU VAR

Yazı Boyutu

Tarih : 20.10.2011 - 21:37:08

--------------------------------------------------------------------------------

BERDANDA UMUT MU VAR

--------------------------------------------------------------------------------

KAPANAN Berdan Tekstil Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı-İşadamı Muhteşem Ekenler, Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi’ni makamında ziyaret etti.

Muhteşem Ekenler, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada Tarsus'un önümüzdeki yıllarda Sahil Bandı Projesi, Yenice Lojistik Merkezi ve Çukurova hava limanı ile cazibe merkezi haline geleceğini belirtti.

Ekenler, Kaymakam Güldibi'ne de Tarsus için yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Kaymakam Güldibi ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getirerek Muhteşem Ekenlere teşekkür etti.

nedense ben çok umutluyum BERDAN'DAN...ky olarak bağladığım az bir miktar para batarsa da helal olsun,gözaltı pazarında olduğunu bilerek tüm riskleri alarak yaptım bu yatırımı..ky olarak ne paralar kaybettim sözde sağlam olan kağıtlardan...en azından şundan eminim ki BATARSAK HEP BİRLİKTE BATACACIZ BATMAZSAK İHYA OLACAĞIZ...YA HEP YA HİÇ...MEVLA GÖRELİM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 17 Şub 2012, 21:53 

SPK'dan 3 kişi hakkında suç duyurusu

SPK haftalık bültenine göre 3 kişi hakkında 47/A maddesi kapsamında işlem yapılmasına, karar verildi

www.borsagundem.com

17.2.2012 - 08:50

Sermaye Piyasası Kurulu, Muhteşem Ekenler, Ercan Ekenler ve Cihangi Çetin hakkında suç duyurusunda bulunacak. SPK haftalık bülteninde konu ile ilgili şu bilgi verildi: "Berdan Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Berdan Tekstil) hakkında yapılan inceleme sonucunda Berdan Tekstil'in ortaklarından olan

18.856.122 TL?lik alacağından karşılıksız olarak vazgeçmesi suretiyle zarara uğratılması nedeniyle

A) Aşağıdaki tabloda 1, 2 ve 3 üncü sırada yer alan suç duyurularında bulunulmasına,

B) SPKn'nun 46?ıncı maddesinin 1'inci fıkrasının (c) bendi uyarınca Berdan Tekstil'den, üç ay içerisinde, ortaklarından olan 18.856.122 TL tutarındaki alacaktan vazgeçilmesi işleminin geri alınmasının, bu alacakların yasal faiziyle birlikte takip ve tahsili için gerekli olan tüm işlemlerin yapılmasının ve her türlü

tedbirin alınmasının istenmesine, C) (B) bendi gereğinin yerine getirilmemesi halinde sözü edilen

işlemlin hukuka aykırılığının tespiti ve iptali de dahil olmak üzere mevzuatla bu çerçevede Kurulumuza verilen tüm yetkilerin kullanılmasına,

D) Berdan Tekstil yönetim Kurulu tarafından 04.04.2011 tarihinde alınan 18.856.122 TL?lik alacaktan vazgeçme kararının ve yapılan işlemlerin, 12.04.2011 tarihinde 8 gün gecikmeyle kamuya açıklayarak Kurulumuzun Seri: VIII, No: 54 Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Esaslar Tebliği?nin 21?inci

maddesine aykırı davranan Berdan Tekstil?in yönetim kurulu üyeleri hakkında SPKn?nun 47/A maddesi kapsamında işlem yapılmasına, karar verilmiştir.

1. Muhteşem EKENLER

Berdan Tekstil?in ortaklarından olan 18.856.122 TL'lik alacağından karşılıksız olarak vazgeçmesi suretiyle zarara uğratılması. TCK 155

2. Ercan EKENLER

Berdan Tekstil?in ortaklarından olan 18.856.122 TL7lik alacağından karşılıksız olarak vazgeçmesi suretiyle zarara uğratılması. TCK 155

3. Cihangir ÇETİN

Berdan Tekstil?in ortaklarından olan 18.856.122 TL?lik alacağından karşılıksız olarak vazgeçmesi suretiyle zarara uğratılması.

TCK 155 Bu para tahsil edilirse Berdan'ın gözaltı pazarından çıkıp bölgesel pazara alınması gerekmez mi?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 17 Şub 2012, 23:48 

BERDAN GÖZALTI PAZARINDAN 2. ULUSAL PAZARA TERFİ EDECEK DİYEBİLİR MİYİZ?BU HABERİ NASIL YORUMLARIZ?
Sermaye Piyasası Kurulu, Muhteşem Ekenler, Ercan Ekenler ve Cihangi Çetin hakkında suç duyurusunda bulunacak. SPK haftalık bülteninde konu ile ilgili şu bilgi verildi: "Berdan Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Berdan Tekstil) hakkında yapılan inceleme sonucunda Berdan Tekstil'in ortaklarından olan

18.856.122 TL?lik alacağından karşılıksız olarak vazgeçmesi suretiyle zarara uğratılması nedeniyle

A) Aşağıdaki tabloda 1, 2 ve 3 üncü sırada yer alan suç duyurularında bulunulmasına,

B) SPKn'nun 46?ıncı maddesinin 1'inci fıkrasının (c) bendi uyarınca Berdan Tekstil'den, üç ay içerisinde, ortaklarından olan 18.856.122 TL tutarındaki alacaktan vazgeçilmesi işleminin geri alınmasının, bu alacakların yasal faiziyle birlikte takip ve tahsili için gerekli olan tüm işlemlerin yapılmasının ve her türlü

tedbirin alınmasının istenmesine, C) (B) bendi gereğinin yerine getirilmemesi halinde sözü edilen

işlemlin hukuka aykırılığının tespiti ve iptali de dahil olmak üzere mevzuatla bu çerçevede Kurulumuza verilen tüm yetkilerin kullanılmasına,

D) Berdan Tekstil yönetim Kurulu tarafından 04.04.2011 tarihinde alınan 18.856.122 TL?lik alacaktan vazgeçme kararının ve yapılan işlemlerin, 12.04.2011 tarihinde 8 gün gecikmeyle kamuya açıklayarak Kurulumuzun Seri: VIII, No: 54 Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Esaslar Tebliği?nin 21?inci

maddesine aykırı davranan Berdan Tekstil?in yönetim kurulu üyeleri hakkında SPKn?nun 47/A maddesi kapsamında işlem yapılmasına, karar verilmiştir.

1. Muhteşem EKENLER

Berdan Tekstil?in ortaklarından olan 18.856.122 TL'lik alacağından karşılıksız olarak vazgeçmesi suretiyle zarara uğratılması. TCK 155

2. Ercan EKENLER

Berdan Tekstil?in ortaklarından olan 18.856.122 TL7lik alacağından karşılıksız olarak vazgeçmesi suretiyle zarara uğratılması. TCK 155

3. Cihangir ÇETİN

Berdan Tekstil?in ortaklarından olan 18.856.122 TL?lik alacağından karşılıksız olarak vazgeçmesi suretiyle zarara uğratılması.

TCK 155
İLERLEYEN AYLARDA NELER YAŞANABİLİR?ARKADAŞLAR LÜTFEN BİLGİLENDİRİN

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Mar 2012, 02:14 

BERDN çok riskli bir hisse,gözaltı pazarında ESEMS hareketleri,geçmişte MAKTK 2009'da 0.11 tl iken 2011'de 5.6 tl fiyatlara yükselmesi bazı insanların gözünü karartıp bu riski görmezden gelmesine neden olabiliyor oysa TUMTKS örneği yakın geçmişte malum hazin son.İşte risk budur diyenlere diyecek birşey yok.Akılları karıştıran en büyük konu,BERDN yüksek fiyatlardan uzun süredir sindirile sindirile 0.40 tl seviyelerine kadar düşürüldü oysa spek böyle sığ bir hissede pekala tavan tavan yaparak yüksek fiyatlardan malı dağıtabilirdi ama o neden malı dağıtmak istemedi?akıllara acaba bu spek hisselerin tamamına minumum fiyatlardan sahip olmak mı istiyor sorusu geliyor?ve de insanlar risk alma hevesine kapılıyor,çoluk çocuğun rızkı heba edilmemeli,kaybedildiğinde üzülmeyeceğiniz meblalar düşünülebilir belki.. ytd

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Mar 2012, 16:15 

Sayın kardeşim söylediklerinize katılıyorum,çoluk çocuğun rızkı heba edilmemeli,karınca kararınca biraz bu hisseden aldım şirketin tahtası kapansa dahi üzülmeyeceğim bir miktar bu,aylarca belki de yıllarca bekleyeceğim bu hissede,zaman zaman yeni alımlar da yapabilirim küçük miktarlarda,evet işte risk budur diyorum.Açılış seansında işlem miktarı 1 kimse ne alıyor ne de satıyor,spek doldur boşalt yapıyor kendi kendine,milletin elindeki az bir miktar hisseyi bezdirerek almaya çalışıyor ,bu şahsi görüşümdür ama bu fiyatlardan kimseden bir lot koparabileceğini zannetmem, en azından ben böyle sığ bir hisseyi 1.5-2 tl den aşağıya vermem

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Mar 2012, 14:09 

jet kardeş bir senete bu şekilde bağlanmam ben,belki aylarca ya da senelerce yaprak kımıldamayacak bu senette,belki de tahtası kapanacak,şirket kurtulursa 5-10 tl aralığını görmesi mümkün olabilir bu yüzden karınca kararınca olan yatırımına bir şey demiyorum,sadece hayırlı kazançlar diliyorum,nerde hareket orda bereket olduğuna inanıyorum,bu hissede hareket olursa zaten dolup taşar buralar,yorum yapan yapana dinle dur akşama kadar o zaman,hareketi görmeden bizim insanımıza bir şey anlatman zor her şey gönlünce olsun

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Mar 2012, 15:30 

'Söz gümüş ise sükut altındır' deyip,hareketi beklicez sessiz ve derinden,sabırla,teşekkür ederim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Mar 2012, 18:11 

bu hisseden biraz alım yaptım:) uzun vade düşünüyorum

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Mar 2012, 13:37 

bu hisseyle ilgili zannedersem yanılıyorum,endeks o kadar yükseldi yerinde saydı, 0.49 hareketi beni yanılttı

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Mar 2012, 12:15 

Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) Başkanı Vedat Akgiray, borsada işlem gören şirketlerin hisselerine yatırım yapan küçük yatırımcıların tasarruflarının bu şirketlerin batması halinde 100 bin TL'ye kadar devlet garantisinde olacağını söyledi.:):):)SÜPER BİR HABER:):):)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 05 Nis 2012, 19:40 

KAP a haber düşmüş:satışa konu Tarsus ilçesi ,Yunusoğlu Köyü 908 ve 909 parsele kayıtlı taşınmazların, arsa-bina-elektrik-zirai muhtesat değerinin 118.570.040,90 TL olarak TESPİTİNE...bu haberi nasıl yorumalarız?arkadaşlar lütfen bilgilendirin

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 42 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.