Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 14 Ara 2017, 07:57

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 104 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 22 Mar 2012, 12:18 
na-ka

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
tam bi hayal kırıklığı yaşattın bagfs bu sene.5.defadır dönüyosun 170 üzerinden bakalım. 3 defa sattım 170 üzerinde bu sefer satmicem seni.ne temettü ne bedelli ne bedelsiz açıkladın.tam bi uyku halindesin son bi aydır.insAllah altından hayırlı bi haber çıkar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Mar 2012, 15:14 

Aldığı teşekkür: 1
Sermaye % 200 BEDELLİ arttırılacak
Düşük sermayeli yüksek karlı şirketin yüksek bedelsiz hisse potansiyeli düşüncelerinin hepsi boşa çıkmış görünüyor.

=======================================================
26.03.2012 16:12:16 - KAP : BAGFAS BANDIRMA GUBRE FABRIKALARI A.S. / BAGFS [] SERMAYE ARTIRIMINA ILISKIN YONETIM KURULU KARARI 26.03.2012

KAP : BAGFAS BANDIRMA GUBRE FABRIKALARI A.S. / BAGFS [] SERMAYE ARTIRIMINA ILISKIN YONETIM KURULU KARARI 26.03.2012 16:12:07

SERMAYE ARTIRIMINA ILISKIN YONETIM KURULU KARARI
---------------------------------------------------------------------------------------------

ORTAKLIGIN ADRESI : SUSAM SOKAK NO:22 CIHANGIR/ISTANBUL
TELEFON VE FAKS NO. : 0212-293 08 85 0212-249 97 44
ORTAKLIGIN YATIRIMCI/PAY SAHIPLERI ILE ILISKILER BIRIMININ TELEFON VE FAKS NO.SU : 0212 - 293 08 85
YAPILAN ACIKLAMA GUNCELLEME MI? : HAYIR
YAPILAN ACIKLAMA DUZELTME MI? : HAYIR
YAPILAN ACIKLAMA ERTELENMIS BIR ACIKLAMA MI? : HAYIR
KONUYA ILISKIN DAHA ONCE YAPILAN OZEL DURUM ACIKLAMASININ TARIHI : YOK
OZET BILGI : BEDELLI SERMAYE ARTTIRIMI

---------------------------------------------------------------------------------------------

YONETIM KURULU KARAR TARIHI : 26.03.2012
MEVCUT KAYITLI SERMAYE TAVANI (TL) : 10,000,000
ARTIRIM ONCESI ODENMIS/CIKARILMIS SERMAYE (TL) : 3,000,000
ARTIRIM SONRASI ODENMIS/CIKARILMIS SERMAYE (TL) : 9000000,00
BEDELLI ARTIRIM TUTARI (TL) : 6,000,000
RUCHAN HAKKI KULLANDIRILAN TUTAR (TL) : 6,000,000
RUCHAN HAKKI KISITLANAN TUTAR (TL) : 0
RUCHAN HAKKI KULLANIM ORANI (%) : 200
RUCHAN HAKKI KULLANDIRMA FIYATI (1 TL NOMINAL DEGERLI BEHER PAY ICIN) (TL) : 1
RUCHAN HAKLARININ KULLANIMINA ILISKIN KISITLAMA : YOK
RUCHAN HAKLARININ KISITLANMASI DURUMUNDA BU PAYLARIN SATISINA ILISKIN ACIKLAMA : YOK
SATILAMAYAN PAYLARIN TAAHHUDUNE ILISKIN ACIKLAMA : YOK
BEDELSIZ ARTIRIM TUTARI (TL) : 0,00
TEMETTUDEN (TL) : 0,00
IC KAYNAKLARDAN (TL) : 0
IC KAYNAKLARDAN : 0
BEDELSIZ ARTIRIM ORANI (%) : 0,00
DEVRALMA YOLUYLA BIRLESME NEDENIYLE ARTIRILACAK TUTAR (TL) : 0,00
ANA SOZLESME DEGISIKLIGINE ILISKIN BILGI (VARSA) : YOK

SIRKET YONETIM KURULU 26.03.2012 TARIHINDE TOPLANARAK ASAGIDAKI KARARI ALMISTIR;

2499 SAYILI KANUN HUKUMLERINE GORE KAYITLI SERMAYE SISTEMINI KABUL ETMIS VE SERMAYE PIYASASI KURULU`NUN 12.10.1990 TARIH VE 779 SAYILI IZNI ILE KAYITLI SERMAYE SISTEMINE GECMIS OLAN SIRKETIN KAYITLI SERMAYE TAVANI 10.000.000 TL (ONMILYON TURK LIRASI )`SI ICINDE, SIRKETIN 3.000.000TL (UCMILYON TURK LIRASI) OLAN CIKARILMIS SERMAYESININ 6.000.000 TL (ALTIMILYON TURK LIRASI) NAKDEN SERMAYE ARTIRIMI YAPILARAK 9.000.000 TL (DOKUZMILYON TURKLIRASI)`NA YUKSELTILMESINE KARARI ALINMISTIR.

BU HABERIN KAP `IN SITESINDEKI ORJINAL HALI VE EKLI DOSYALARINI GOREBILMEK ICIN ASAGIDAKI LINK`I TIKLAYINIZ!
HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILD ... ?ID=191668

En son polaris tarafından 26 Mar 2012, 15:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Mar 2012, 15:15 

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 4
sanane yazdı:
polaris yazdı:
sanane yazdı:
bugünkü kapanış fiyatı 172,50 tl

benim teknik analiz görüşüme göre yarının en hareketli en primli ilk on hissesinden biri olma ihtimali çok yüksek.

Açılış 174 TL ancak sonrasında en primli ilk 10 hisse içinde olmak bir yana gün sonu kapanış % - 0,87 düşüş.
21.03.2012 Günsonu Kapanış 171 TL.

Günlük , haftalık, aylık ve yıllık değişim sırasıyla % (0,87), % 2,40 , % 0,0 , % 0,69
Sanırım beklenti karşılanmadı.

Teknik analizinizin ne olduğunuda geçerseniz katılımcı arkadaşlar ve diğer görüşler ile ayrıntılı incelenebilir.

açılış 360 lot 173tl
sonrasında 2317 lot 172,50 tl
ve daha sonra 173,50 alış a gelmiş
ve 174 sadece 1 lot işlem görmüş
sonrasında evet - %0,87 kapanış,
teknik analizime gelince sizin istemenizi bırakın başbakan istese anlatmam
ayrıca şimdiye kadar yazdıklarıma bir bakın zamanlaması ile
bkz.: EGEEN,CELHA,EGSER,ATEKS,MANGO,BRSAN,KNFRT,vs,vs,vs
bir burada bugün tutmamış bakalım 2 gün daha yani haftalık kapanışı da
görelim sonrasında yanıldım yanılmadım konuşuruz dahası ben zaten kendimi sorgularım.

ama sn polaris aynı hassasiyeti yazıp da olanların olduğu durumda da takdirleriniz ile gösterirseniz daha adil yaklaşmış olursunuz
yok ama ben takdir etmem sadece eleştiririm derseniz ben de siz kimsiniz derim ?

bu soruya da ben yönetici yim yada sen bu soruyu soramazsın cevabını verecekseniz,

benim tamamen forumdan atılmamı sağlayın,aksi takdirde cevabım daha yakışıklı olur.

işte BAĞFAS gerçeği...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Mar 2012, 15:26 
na-ka

bide tavan kısa sürmese ii olcaktı.satamadan bozdular ve bidahada olurmu bilinmez

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Mar 2012, 15:29 

Aldığı teşekkür: 4
na-ka yazdı:
bide tavan kısa sürmese ii olcaktı.satamadan bozdular ve bidahada olurmu bilinmez

ben hazırlıklı olduğum için tüm malım satıldı,
parça parça satış yazmıştım 184,50 ortalama
tüm malları 172,50 alıp 184,50 sattım
allah bereket versin.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Mar 2012, 16:06 

26/03/2012 - 16:46
***BAGFS***BAGFAŞ BANDIRMA GÜBRE FABRİKALARI A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

***BAGFS***BAGFAŞ BANDIRMA GÜBRE FABRİKALARI A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Ortaklığın Adresi : Susam Sokak No:22 Cihangir/İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : 0212 293 08 85 - 0212 249 97 44
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0212 293 08 85
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : Yok
Özet Bilgi : Genel Kurul Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 26.03.2012
Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 01.01.2011-31.12.2011
Tarihi : 26.04.2012
Saati : 11:00
Adresi : Bandırma-Erdek Karayolu 10.KM ERDEK/BALIKESİR

GÜNDEM:
GÜNDEM

1- Açılış ve divan teşekkülü,

2- Divana toplantı tutanağını imzalama yetkisi verilmesi kararı alınması,

3- Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Murakıplar Raporu ile Bağımsız Denetleme Kuruluşu Raporlarının ayrı ayrı okunması ve müzakeresi,

4- 2011 yılı bilanço ve kar - zarar hesaplarının okunması ve müzakeresi, tasdiki ile kar dağıtımı hakkında karar alınması,

5- 2012 ve izleyen yıllara ilişkin Şirketimiz kar dağıtım politikaları hakkında bilgi verilmesi,

6- Murahhas Üye ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ayrı ayrı ibra edilmeleri,

7- Murakıpların ayrı ayrı ibra edilmeleri,

8- Murahhas Üye ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi,

9- Murakıpların seçimi,

10- Kurumsal Yönetim İlkeleri gereğince Yönetim Kurulu üyeleri ve üst düzey yöneticilerin "Ücretlendirme Politikası" hakkında ortaklara bilgi verilmesi,

11- Murahhas Üye, Yönetim Kurulu Üyeleri, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeleri ve Murakıpların ücretlerinin tespiti,

12- Şirket Ana Sözleşmesinin 4,7,10,11,12, 14, 15, 16, 19,22, 23, 25, 27, 28, 31, 32 ve 33. maddelerinin değiştirilmesi, 37. Maddeden sonra gelmek üzere 38, 39 ve 40. Maddelerin eklenmesine ilişkin olarak SPK tarafından 20.03.2012 tarih ve 3274 sayılı ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan alınmış 22.03.2012 tarih ve 2136 sayılı onaylar doğrultusundaki tadil tasarısının ortakların onayına sunulması,

13- Bağımsız Denetleme Kuruluşu hakkında karar alınması,

14- Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri uyarınca, Şirketin 2011 yılında 3. Kişiler lehine vermiş olduğu Teminat, Rehin ve İpotekler (TRİ) ve elde ettiği gelir veya menfaatler hususunda ortaklara bilgi verilmesi,

15- Kurumsal Yönetim İlkeleri gereğince Şirketin bağış ve yardımlara ilişkin politikasının onaylanması ve 2011 yılında yaptığı bağış ve yardımların Genel Kurul'un bilgisine sunulması,

16- Yönetim hakimiyetini elinde bulunduran pay sahiplerine, Yönetim Kurulu Üyelerine, üst düzey yöneticilerine ve bunların eş ve ikinci dereceye kadar kan ve sıhri yakınlarına Şirket veya bağlı ortaklıkları ile çıkar çatışmasına neden olabilecek nitelikte işlem yapabilmeleri, rekabet edebilmeleri, Şirketin konusuna giren işleri, bizzat veya başkaları adına yapmaları ve bu nevi işleri yapan şirketlerde ortak olabilmeleri ve diğer işlemleri yapabilmeleri hususunda, Türk Ticaret Kanunu'nun 334. ve 335. maddeleri gereğince Yönetim Kurulu'na izin verilmesi ve yıl içerisinde bu kapsamda gerçekleştirilen işlemler hakkında Genel Kurul'a bilgi verilmesi,

17- Dilek ve Temenniler.

EK AÇIKLAMALAR:

Şirketimizin 42. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 26 Nisan 2012 Perşembe günü, saat 11.00'de aşağıdaki gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere, Tesislerimiz Personel Lokalinde yapılacaktır.

Hisseleri, Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) nezdinde Aracı Kuruluşlar altındaki yatırımcı hesaplarında saklamada bulunan hissedarlarımızdan Genel Kurul Toplantısı'na katılmak isteyenlerin MKK'nın "Genel Kurul Blokaj" işlemlerine ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde, en geç 20 Nisan 2012 Cuma günü akşamına dek Aracı Kuruluşlara başvurarak "Genel Kurul Blokaj Mektup"larını talep ederek almaları gerekmektedir.

Hisse senetlerini ellerinde fiziken bulunduran hissedarlarımızdan Genel Kurulumuza katılmak isteyenler, ellerindeki fiili hisse senetlerini, Cihangir, Susam sokak No:22 Beyoğlu / İstanbul adresindeki Şirket Merkezimizde "Ortaklık Servisine" veya Bandırma-Erdek karayolu 10. Km. Erdek/ Balıkesir adresindeki Tesislerimizde "Muhasebe ve Mali İşler Müdürlüğü"ne ibraz ederek Genel Kurul Giriş Kartlarını alabilirler.

Toplantıya bizzat iştirak edemeyecek ortaklarımızın oy haklarını vekil aracılığıyla kullanabilmeleri için vek letnamelerini www.bagfas.com.tr adresindeki şirket internet sitesinden temin edebilecekleri vekaletname örneğine göre düzenlemeleri ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:IV, No:8 tebliğinde öngörülen diğer hususları yerine getirerek, imzası noterce onaylanmış vek letnamelerini, Şirket Merkezimizdeki Ortaklık Servisine" veya Bandırma-Erdek karayolu 10. Km. Erdek/ Balıkesir adresindeki Tesislerimizde "Muhasebe ve Mali İşler Müdürlüğü"ne ibraz etmeleri gereklidir.
.
Şirketimizin 2011 faaliyet yılına ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Murakıp Raporu, Finansal Tabloları, Bağımsız Dış Denetleme Kuruluşu Raporu, K r Dağıtım Politikası, Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Raporunun yer aldığı SPK düzenlemelerine uygun faaliyet raporunun, Yönetim Kurulu'nun s fi kazancın dağıtılması ile ilgili teklifi ve işbu gündem maddelerine ilişkin zorunlu Kurumsal Yönetim İlkeleri çerçevesinde gerekli açıklamaları içeren bilgilendirme notları Genel Kurul Toplantısı'ndan önce 21 gün süre ile Cihangir, Susam sokak No:22 Beyoğlu / İstanbul adresindeki Şirket Merkezinde ve www.bagfas.com.tr adresindeki Şirket internet sitesinde ortakların tetkikine hazır bulundurulacaktır.

Sayın ortaklarımızın bilgi edinmelerini, belirtilen gün ve saatte Genel Kurulumuza iştiraklerini rica ederiz.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=191677

IMKB

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Mar 2012, 16:22 

26/03/2012 - 17:16

***BAGFS***BAGFAŞ BANDIRMA GÜBRE FABRİKALARI A.Ş.( Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Ortaklığın Adresi : Susam Sokak No:22 Cihangir/İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : 0212 293 08 85 0212-249 97 44
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0212 293 08 85
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : Yok
Özet Bilgi : Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 26.03.2012
Dağıtılması Teklif Edilecek Kar Payının Hesap Dönemi : 01.01.2011-31.12.2011
Hisse Senedi Şeklinde Dağıtılması Teklif Edilecek Toplam Kar Payı (TL) : 0,00
Hisse Senedi Şeklinde Dağıtılması Teklif Edilecek Kar Payının Sermayeye Oranı (%) : 0,00
Nakit Olarak Dağıtılması Teklif Edilecek Toplam Brüt Kar Payı (TL) : 29.531.592,00
Borsa'da İşlem Gören 1 TL Nominal Değerli Beher Paya Dağıtılacak Nakit Kar Payı :
Brüt (TL) : 9,843864
Net (TL) : 8,36728
Teklif Edilecek Dağıtım Tarihi : 31.05.2012

EK AÇIKLAMALAR:

Şirketimiz 42. Olağan Genel Kurulu'nun Ekteki Gündemi görüşmek üzere 26 Nisan 2012 Perşembe günü saat 11:00'de Fabrikalarımız Personel Lokalinde toplanmasına Sermaye Piyasası Kurulunun Seri XI ve 29 nolu tebliğlerine göre hazırlanan ve 23.02.2012 tarihinde kurulumuzca onaylanıp, Kamuyu Aydınlatma Platformunda açıklanan mali tablolar esas alınarak hesaplanan 2011 yılı karından Ana Sözleşmemizin 34. Maddesi gereğince elde edilen net karın % 40'ı, 29.531.592 TL.sının ortaklarımıza ödenmiş sermayenin % 984,38 oranında nakit brüt temettü olarak 31.05.2012 tarihinden itibaren dağıtılmasının Genel Kurula teklif edilmesine karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=191694

IMKB

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Mar 2012, 02:22 

Ne anlamsız iş.2 lira al 8.36 öde.Neden %200 bedelsiz yapıp 6.36 ödemedi acaba.İlginç.Öğrenmenin yaşı yok birşey bir şey daha öğreneceğim.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Mar 2012, 09:38 

18.01.2012 Tarihli Eti Yatırım tarafından hazırlanan raporda ikinci sırada yer alan Bağfaş için % 5005 bedelsiz sermaye artış potansiyeli öngörülmüş.
Potansiyel ile gerçekleşme yüksek oranda bedelsiz bekleyenler için hayal kırıklığı derecesinde farklı.
Potansiyelin büyük olasılık şeklinde değerlendirilmesinin ne denli yanıltıcı olabileceği tüm yatırımcılar için dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha vurgulanmasını gerektirmekte.

Resim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Mar 2012, 10:25 

27/03/2012 - 09:48
RAPOR-PİYASALARDA GELİŞMELER/BEKLENTİLER(HSBC YATIRIM MENKUL DEĞERLER)

HSBC Yatırım Menkul Değerler ( http://www.hsbc.com.tr ) Tarafından
Hazırlanan Günlük Bülten:

Şirket Haberleri

Bagfaş nakit temettü ve bedelli sermaye artışı açıkladı. Şirket 2011 net karından hisse
başına brüt 9.84TL, net 8.37TL nakit temettü dağıtacak. Bu 2011 net karının %40’ına ve
%5.5 temettü verimliliğine işaret ediyor. Şirket ayrıca ödenmiş sermayesini bedelli
sermaye artışıyla 3 milyon TL’den 9 milyon TL’ye çıkaracağını açıkladı. Şirketin nakit
temettü dağıtması ve yaklaşık 100 milyon TL net nakit pozisyonu olmasına karşın bedelli
sermaye artırması beklenmeyen bir karardı.

Bu raporda bahsi geçen şirketler için HSBC’nin son araştırma notlarında verdiği tavsiye
ve hedef fiyatlar şu şekildedir:

[BAGFS.IS Mevcut Fiyat: 178.00 TL, Hedef Fiyat: 170.50 TL, Endeksin Altında Getiri]

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım
danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti,
aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen
bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı
sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve
tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine
dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri
tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer
alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize
uygun sonuçlar doğurmayabilir...

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Mar 2012, 11:11 
pamuk

Aldığı teşekkür: 2
sayın polaris bagfaş da bedelelliye katılmak için dün elimizdemi olması lazım 178 bin liralık hisseyi 2 tl yemi verecekler cavap verirseniz sevinirim saygılar

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Mar 2012, 12:23 

pamuk yazdı:
sayın polaris bagfaş da bedelelliye katılmak için dün elimizdemi olması lazım 178 bin liralık hisseyi 2 tl yemi verecekler cavap verirseniz sevinirim saygılar

Bedelli sermaye artışına katılabilmek için bölünme tarihinde hissenin yatırım hesabınızda bulunması ve bölünme günü öncesinde alınması yeterli. Dün hisse sahibi olunması gerekmiyor.

Açıklanan şirket kararı SPK tarafından onaylanacak, bedelli sermaye artırımına katılım tarihi açıklanacak. Henüz tarih açıklanmadı.

Sermaye artışı % 200 bedelli olduğu ve açıklanan şirket kararı gereği sahibi olunan her bir hisse için 2 TL. hisse sahipleri hesaplarından alınacak.

Buna karşılık 31.05.2012'de kar payı olarak bedelli sermaye artışı öncesi sahip olunan her bir hisse için 8,36 TL. hisse sahibi hesaplarına geçirilecek.

Bedelliye ödenecek 2 TL. tutardan kar payı 8,36 TL. düşüldüğünde net kar payı 6,36 TL. ve sermaye artışı bedelsiz gibide düşünülebilir.
Ancak şirket teknik açıdan böyle bir uygulamaya gidileceğini açıklamış bulunmakta.

Bedelli sermaye artışı kar payı dağıtım günü olan 31.05.2012 de yapılması durumunda hisse sahibi hesaplarına geçen kar payından düşülmesi daha pratik bir uygulama olur.
Farklı tarihlerde yapılması durumunda hisse sahiplerinin bölünme günü her bir hisse için 2 TL hesaplarında bulundurması gerekecek.
Kar payı dağıtım tarihi ile sermaye artışı aynı gün yapılırsa buna gerek kalmayacak.
Net durum için bu konudaki SPK onay ve şirket açıklamaları beklenmesi gerekmekte.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Mar 2012, 13:18 

SAYIN POLARİS HİSSE ALIM İÇİN UYGUNMUDUR SİZCE

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Mar 2012, 13:28 
pamuk

Aldığı teşekkür: 2
teşekürler sayın polaris

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Mar 2012, 10:49 

aytaç yazdı:
SAYIN POLARİS HİSSE ALIM İÇİN UYGUNMUDUR SİZCE

Doğrudan AL-SAT önerileri yapılması SPK ve forum kuralları gereği yasak, ancak olasılıkları inceleyebiliriz.

28.02.2012'de Tera Menkul araştırma raporu önceki sayfalarda NÖTR öneri ile 199 TL. hedef fiyat belirlenmiş.

27.03.2012'de HSBC raporunda Endeks Altı Getiri ve 170,50 TL. hedef fiyat öngörülmüş.

Petrol fiyatlarındaki yüksek fiyat seyri kısa süreli olduğunda gübre üretici firma bilançoları olumlu etkilenebilmesine karşın uzun süreli yüksek fiyat seyri stok ve maliyet üzerinde olumsuz etki yaratmakta, doğal sonucu satışlar üzerinede olumsuz yansımakta.

Yukarıdaki iki kurumdan iyimser tahmin 199 TL. hedef fiyat dikkate alındığında mevcut fiyat 177,50 TL. % 12 getiri potansiyeli anlamına gelirki hissenin son dönemde ortalamaların üzerinde seyreden fiyatı dikkate alındığında alış için cazip bir fiyat olarak değerlendirilmesi oldukça zor.

Teknik açıdan hisse 12.03.2012'de 166 TL. seviyelerinde AL sinyali vermiş.
60 Dakikalık grafikte 180 TL üzerinden kısa vadeli SAT sinyali ile kanal dışına çıkan hissenin tekrar kanal içine geri çekildiği görülmüş.

Yükselen kanal üst bandı 178,50 TL.
Alçalan kanal alt bandı 162,37 TL.
Trend ortalaması 170,50 TL.

Şirketin son açıklanan kararı ile hissenin yüksek bedelsiz beklentisi kalmadı.
Yüksek petrol fiyatlarındaki seyir devam etmekte.
HSBC raporu endeks altı getiri ile mevcut fiyatın altını işaret etmekte.
Şirketin son dönem gelirleri beklentinin altında kalmış.

Önümüzdeki dönem yeni siparişler izlenebilir.
Ancak hissenin bulunduğu fiyat seviyeleri yeni alışlar için gerileme riski içermekte.

Hissenin takas değişimleri incelendiğinde hisseyi bulunduran ilk 5 kurumdan son bir hafta ve bir ayda 4 'ünde, son üç ayda 5'inde çıkış görülmekte.
Satış tarafında CITIBANK Yabancı, Deutsche Yabancı dikkat çekici.

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas ... GO&by=desc

Tera Menkul'un 199 TL. hedef fiyatın düşük orandaki getiri potansiyeli, buna karşın HSBC'nin endeks altı 170,50 TL. hedef fiyatlı öngörüsünüde dikkate alarak, yatırım danışmanı aracılığı ile karar vermeniz doğru olur.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 104 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.