Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 12 Ara 2017, 02:31

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 104 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 20 Ara 2011, 12:19 

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 71
uyuyan devde kıpraşma var ama bence 2013 başlarında adından cok söz ettirreceksin....

http://www.hissetuyolari.net

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 Ara 2011, 23:25 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
RAPOR-PİYASALARDA GELİŞMELER/BEKLENTİLER(HSBC YATIRIM MENKUL DEĞERLER)

HSBC Yatırım Menkul Değerler ( http://www.hsbc.com.tr ) Tarafından
Hazırlanan Günlük Bülten:
Şirket Haberleri

Bagfaş 3 milyon dolar’lık DAP siparişi aldı, ton başına fiyatta düşüşün başladığı görülüyor.
Bagfaş’ın son aldığı siparişte ton başına fiyat 585 olurken, bu seviye en son Kasım ayındaki
siparişe göre %12 Eylül ayındaki benzer siparişe göre ise yaklaşık %20 düşüşe işaret ediyor.
Nitrojen bazlı gübre fiyatlarında son haftalarda görülen düşüşün DAP fiyatlarına da yansıdığını
tahmin ediyoruz. Şirketin FVAÖK marjının için 2012 senesinde fiyat düşüşü kaynaklı 13 puan
daralmasını öngörüyoruz.
[BAGFS.IS Mevcut Fiyat: 154.00 TL, Hedef Fiyat: 170.50 TL, Endeksin Altında Getiri]

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com

(23/12/2011 - 09:48:48)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Şub 2012, 01:28 

Aldığı teşekkür: 0
niye kimse bişi yazmıyo

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 17 Şub 2012, 00:33 

14.02.2012 10:28:25 - BAGFAS`IN VERGI DAIRESINE SUNULAN 12 AYLIK NET KARI 73.134.707 TL
***ACIKLANAN KAR/ZARAR RAKAMI GECICI VERGI BEYANNAMESI`DEKI TABLODA YER
ALMAKTADIR. TABLO SPK MEVZUATINA UYGUN HAZIRLANMAMISTIR. SPK MEVZUATINA
UYGUN RAKAMLAR AYRICA ACIKLANMAKTADIR***

-MATRIKS-

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Şub 2012, 21:30 

sermayeyi 10 milyona çıkarıyorlar heralde buda %300 gibi bir bedelsiz eder

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 Şub 2012, 12:17 

nedenkim yazdı:

Sermaye artışına ilişkin bir açıklama bulunmuyor.
02.08.2004 Tarih ve sermaye başlıklı 7 nolu madde 10 trilyon olarak geçiyor, kayıtlı sermaye tavanı YTL. den TL. ye geçiş sonrası değiştirilmediğinden 10 milyon TL olarak güncellenmiş.
Bunun yanında 10 milyon TL kayıtlı sermaye tavanı izni 2009 - 2013 yılları arası için geçerli, sözleşmenin güncellenen yeni maddesinde henüz bu tavana ulaşılamamış olması nedeniyle 2013 yılı sonrası için SPK izni ardından yeni bir tavan tutarı için genel kuruldan yetki alınması gerektiği, aksi halde şirketin kayıtlı sermaye sisteminden çıkmış sayılacağı belirtilmiş.
Konuya ilişkin KAP açıklaması ve ilgili bölüm ekte olup sayfanın sol kısmı eski, sağ bölüm yeni şeklidir.

http://www.kap.gov.tr/YAY/BILDIRIM/BILD ... ?ID=186859

Resim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 25 Şub 2012, 02:17 

polaris yazdı:
nedenkim yazdı:

Sermaye artışına ilişkin bir açıklama bulunmuyor.
02.08.2004 Tarih ve sermaye başlıklı 7 nolu madde 10 trilyon olarak geçiyor, kayıtlı sermaye tavanı YTL. den TL. ye geçiş sonrası değiştirilmediğinden 10 milyon TL olarak güncellenmiş.
Bunun yanında 10 milyon TL kayıtlı sermaye tavanı izni 2009 - 2013 yılları arası için geçerli, sözleşmenin güncellenen yeni maddesinde henüz bu tavana ulaşılamamış olması nedeniyle 2013 yılı sonrası için SPK izni ardından yeni bir tavan tutarı için genel kuruldan yetki alınması gerektiği, aksi halde şirketin kayıtlı sermaye sisteminden çıkmış sayılacağı belirtilmiş.
Konuya ilişkin KAP açıklaması ve ilgili bölüm ekte olup sayfanın sol kısmı eski, sağ bölüm yeni şeklidir.

http://www.kap.gov.tr/YAY/BILDIRIM/BILD ... ?ID=186859

Resim

teşekkürler

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Şub 2012, 14:57 

28/02/2012 - 12:27
HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-TERA MENKUL, BAGFAŞ İÇİN HEDEF FİYATINI 183.54TL'DEN 199TL'YE YÜKSELTTİ

Tera Menkul Değerler, Bagfaş için hedef fiyatını 183.54TL'den
199TL'ye yükseltti.
Tera Menkul Değerler ( www.teramenkul.com ) konu ile ilgili
raporunda, Bagfaş için hedef fiyatını 183.54TL'den 199TL'ye
yükseltirken, tavsiyesini 'NÖTR' olarak belirlediklerini belirtti.
Raporda şu değerlendirme yapıldı:
"4ç11 sonuçlarının ardından, benzer şirket çarpanlarından gelen
daha yüksek değer (2012 beklenen FD/FAVÖK değeri çarpanı 5.6x’dan
7.0x’ya, 2013 beklenen FD/FAVÖK çarpanı 5.1x’dan 6.1x’ ya yükseldi)
ve düşük risksiz faiz oranı sayesinde (%11.5’den %10.7’ye düştü)
hedefe fiyatımızı TL183.54’den TL199.0’a çekiyoruz fakat son
raporumuzdan bu güne %10 değer kazanan hissenin sınırlı yükselme
potansiyeli nedeni ile tavsiyemizi NÖTR olarak belirledik. 4ç11’de hem
satışlar hem de net kar beklentilerimizin altında kaldı. Diğer yandan,
2012 tahminlerimizde önemli bir değişiklik yapmıyoruz. Gübre
fiyatlarının yılbaşından beri düşüşü nedeni ile 2012 sektör için
olumsuz başladı örneğin DAP fiyatları %12 ve üre fiyatları da %15
düştü(09 Şub 2012 itibarıyla). Biz 2012 boyunca gübre fiyatlarında
yaklaşık %5’lik bir düşüşü (dollar bazında) belentilerimize yansıttık.
4ç11 – gübre satış hacmi yıllık bazda %53 düşüşle beklentimizin
oldukça altında kaldı
BAGFS’ ın satış gelirleri yıılık bazda %6 düşüşle TL80mn oldu.
Gübre satış hacmindeki %53’lük azalma, bizim beklentimiz olan %24’lük
düşüşün oldukça altında kaldı. 4. Çeyrek için düzeltilmiş FAVÖK marjı
da düşük brüt kar marjı dolayısı ile beklentimizin (%22.6) altında
kaldı ve %19 olarak açıklandı (temel olarak dolar bazında birim
hammadde maliyeti %28 artarken birim gübre fiyatının %15 artması 4ç11
marjlarının beklentimizin altında kalmasına sebep oldu – bu stok
maliyetinin daha yukarıda oluşmasından dolayı geçişkenlik etkisi).
Pankobirlik’ e satışlar 2012 tahmini cirosunun %25’ ini
garantiledi !
Bağfaş 17 Ocak 2012 tarihinde Pankobirlik‘ den yaklaşık $46.5mn
tutarında gübre satış ihalesini kazandı ihale tutarının, 2011 değeri
$25mn’un %84 üzerinde olması firma için olumlu bir gelişme. Firma
2006, 2007, 2008 ve 2011 yıllarında da Pankobirlik’ten benzer ihaleler
kazanmıştı. İhalenin ciroya katkısı bugüne kadar yıldan yıla farklılık
gösterdi."

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Mar 2012, 02:33 
hocaderdinle

yeni fabrikayada yeni sermaye velhasıl bedelsiz yakışır :D :D :D not:imzaya dikkat

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Mar 2012, 15:26 

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 51
hocaderdinle yazdı:
yeni fabrikayada yeni sermaye velhasıl bedelsiz yakışır :D :D :D not:imzaya dikkat

bu kağıtta tam olarak beklenti nedir..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Mar 2012, 22:09 

Aldığı teşekkür: 4
bugünkü kapanış fiyatı 172,50 tl

benim teknik analiz görüşüme göre yarının en hareketli en primli ilk on hissesinden biri olma ihtimali çok yüksek.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Mar 2012, 19:39 

sanane yazdı:

benim teknik analiz görüşüme göre yarının en hareketli en primli ilk on hissesinden biri olma ihtimali çok yüksek.

Açılış 174 TL ancak sonrasında en primli ilk 10 hisse içinde olmak bir yana gün sonu kapanış % - 0,87 düşüş.
21.03.2012 Günsonu Kapanış 171 TL.

Günlük , haftalık, aylık ve yıllık değişim sırasıyla % (0,87), % 2,40 , % 0,0 , % 0,69
Sanırım beklenti karşılanmadı.

Teknik analizinizin ne olduğunuda geçerseniz katılımcı arkadaşlar ve diğer görüşler ile ayrıntılı incelenebilir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Mar 2012, 23:21 

polaris yazdı:
sanane yazdı:

Açılış 174 TL ancak sonrasında en primli ilk 10 hisse içinde olmak bir yana gün sonu kapanış % - 0,87 düşüş.

Günlük , haftalık, aylık ve yıllık değişim sırasıyla % (0,87), % 2,40 , % 0,0 , % 0,69

Teknik analizinizin ne olduğunuda geçerseniz katılımcı arkadaşlar ve diğer görüşler ile ayrıntılı incelenebilir.

açılış 360 lot 173tl
sonrasında 2317 lot 172,50 tl
ve daha sonra 173,50 alış a gelmiş
ve 174 sadece 1 lot işlem görmüş
sonrasında evet - %0,87 kapanış,
teknik analizime gelince sizin istemenizi bırakın başbakan istese anlatmam
ayrıca şimdiye kadar yazdıklarıma bir bakın zamanlaması ile
bkz.: EGEEN,CELHA,EGSER,ATEKS,MANGO,BRSAN,KNFRT,vs,vs,vs
bir burada bugün tutmamış bakalım 2 gün daha yani haftalık kapanışı da
görelim sonrasında yanıldım yanılmadım konuşuruz dahası ben zaten kendimi sorgularım.

ama sn polaris aynı hassasiyeti yazıp da olanların olduğu durumda da takdirleriniz ile gösterirseniz daha adil yaklaşmış olursunuz
yok ama ben takdir etmem sadece eleştiririm derseniz ben de siz kimsiniz derim ?

bu soruya da ben yönetici yim yada sen bu soruyu soramazsın cevabını verecekseniz,

benim tamamen forumdan atılmamı sağlayın,aksi takdirde cevabım daha yakışıklı olur.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Mar 2012, 00:16 

sanane yazdı:
polaris yazdı:
sanane yazdı:

açılış 360 lot 173tl
sonrasında 2317 lot 172,50 tl
ve daha sonra 173,50 alış a gelmiş
ve 174 sadece 1 lot işlem görmüş
sonrasında evet - %0,87 kapanış,
teknik analizime gelince sizin istemenizi bırakın başbakan istese anlatmam
ayrıca şimdiye kadar yazdıklarıma bir bakın zamanlaması ile
bkz.: EGEEN,CELHA,EGSER,ATEKS,MANGO,BRSAN,KNFRT,vs,vs,vs
bir burada bugün tutmamış bakalım 2 gün daha yani haftalık kapanışı da
görelim sonrasında yanıldım yanılmadım konuşuruz dahası ben zaten kendimi sorgularım.

ama sn polaris aynı hassasiyeti yazıp da olanların olduğu durumda da takdirleriniz ile gösterirseniz daha adil yaklaşmış olursunuz
yok ama ben takdir etmem sadece eleştiririm derseniz ben de siz kimsiniz derim ?

bu soruya da ben yönetici yim yada sen bu soruyu soramazsın cevabını verecekseniz,

benim tamamen forumdan atılmamı sağlayın,aksi takdirde cevabım daha yakışıklı olur.[/qu

Amaç eleştiri değil elbette, kimseyi haklı yada haksız göstermekte değil.
Zaten hisse ile ilgili hedef fiyat araştırma kurumu TERA MENKUL tarafından belirlenmiş 28.02.2012'de sayfaya eklenmişti.
Ancak dayanak gösterilen kaynağın yapılan yorumlarında açıklanması gerekir.
Amaç durumu daha açıklayıcı bir duruma getirerek herkesin aydınlanmasını sağlamak.
Sanırım bu konuda herkes aynı görüşü paylaşmakta.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Mar 2012, 10:00 

sn polaris
açıklayıcı ve nazik yaklaşımınız için teşekkürler,
artık sadece kimseyi yanıltmamak adına sadece bilgim olan hisseleri yazacağım eskisi gibi,
teknik analizim ile ilgili hisseleri paylaşmayacağım.
başarılar dilerim.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 104 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.