Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 25 Mar 2019, 22:24

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Yasal Uyarı
Sermaye Piyasasi Kurulunun Seri : V, No :55 “ Yatırım Danışmanlığı Faaliyetine ve Bu Faaliyette Bulunacak Kurumlara İlişkin Esaslar Hakkinda Teblig’i Uyarinca Yayımlanan Uyarı Notu :"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım
danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.'

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 53 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 19 Tem 2015, 20:13 
ahmetguven10

Ettiği teşekkür: 233
Aldığı teşekkür: 2317
AİLENİZİN KAHRAMANI OLUN...

Elbette hepimiz ilerisi için rahat yaşamak ve yaşatmak adına fikirlere sahibiz ancak çok azımız çaba harcıyoruz.. Elimizden geleni yaptık kredi çekip ev aldık, bak son model bir araba aldık.. Evet bunlar bir kazanımdır ama maaşlarınızdan sadece bir yıllık maaş farklarınızı bir yatırım aracına feda etmeyi beceremediniz.. Evet feda etmek. Yok saymak. Finans sektörüne adım attığım yıllardan beridir çok arkadaşımı, dost bildiklerimi buna yönlendirdim. Bildiğiniz ama yapmadıklarımızdan bahsediyorum..

Bireysel emeklilik sözleşmeleri aslında Türkiye de yürümesi çok zor olan bir durum. Çünkü biz Türklere okulda, evde para nasıl idare edilir öğretilmedi. Borca girmezsek bir kazanımımızın olmayacağına ikna edildik bikere. Bireysel emeklilik sözleşmelerinde %10 a yakın banka ve %15 de devlet vergi iadesi vererek %25 katkılı bir sistemdi ama bankalarda zaten paranızı cart fonu curt fonu deyip verdiği %10 faizi de çarçur ediyordu. Devlet baba dedi ki; Biz bunlara nasıl para tutmayı öğretiriz? Ama bizde karlı çıkacağız! .. Ben aracı olan bankayı çıkartayım %25 veriyorum diyeyim insanlar coşsun... Evet bu bilakis kelime oyunuydu.. Zaten siz bordrolarımıza %15 vergi iadesi alıyorduk. Yani bankaların üzerinde oynayabilecekleri sadece %10 luk bir kısım kalıyordu.. Ve bu hem insanların gözünden kaçmış oldu hemde devlet %25 veriyor sanıldı. Hep %25 di zaten 10 sene kalırsanız.. Aslında artık bankanın üzerinde daha fazla oynayabileceği %25 i var. Bankalar hem sermayesine daha fazla para almış oldu hemde devlet mevduat sıkıntısı azalacaktı.. Sistem asla zararlı değil elbette. Ama 10 sene için %25 çok az. Ama en önemli metnimin başında dediğim gibi bize yatırım yapmak öğretilmedi. Biz 3-5 sene geçmeden bu sistemlerden çıkıp zarar ettik, çünkü yeni arabanın peşinatı için bu para hazır bir paraydı.. Dedim ya çocuk okul çağına geldiğinde daha iyi eğitim alabileceği koleje gönderemedik.. Neden? Paramız yoktu. Araba aldık.. Ev aldık biz tek birikimimizle..

Evlat deyince akan sular duruyor... Herşeyin en iyisi onların olsun istiyoruz çünkü.. Neden bu kanaldan girdim biliyorsunuz, bize öğretilmeyen şeyleri öğrenmemiz için kendimizden bir parçanın daha faydası olacaktır.. Dileğim; Temmuz ayında almış olduğunuz 6 aylık maaş farkını bu belki 100 dür belki 50 tl bir yatırım aracında biriktirmeniz.. Hemen bu ay başlamak gibi.. ASELSN bu iş için biçilmiş bir kaftan.. Elektrik faturanızı öderken bir adette aselsn alım talimatı vermeniz sizi hem iyi hissettirir hemde birikim yapmanızı kolaylaştırır.. Tabi yatırım tercihlerini çeşitlendirmek mümkün.. Bu gün doğan evladınız için iyi bir gelecek sağlar hayatınızdan ayırdığınız 100 tl.. O evlat 18 ine geldiğinde eğer süper burslu bir okulu kazanamamışsa bile parasını ödeyip en iyi üniversiteyi bitirme şansı olur.. Evladınıza adadığınız paraya dokunmak da zor geleceğinden tenezzül etme şansınız da azalır.. Bu anneniz ya da babanız adına da olabilir.. Kendiniz içinde.. Ama birikim yapmak için bir bahaneniz olsun.. Bu hayatınızdan bir parça olursa daha istekli olursunuz..

Gözümün önünde olmasın da diyorsanız bazı aracı kurumlarda yıllık hesap işletim ücreti bile yok, eşinizin üzerine ya da güvendiğiniz herhangi birinin anneniz babanız abiniz vs hesap açıp alımlarınızı arttırabilirsiniz.. İnanın birikim yapmak , yapabilmek hem keyiflidir hemde gelecek için bir umut.. Ailenizin kahramanı olun..

Ahmet GÜVEN Saygılarımla...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Tem 2015, 21:09 
ahmetguven10

Sizlerinde ekleyebileceği ya da uzun vade de toplamayı düşündüğü hisseler varsa tartışmaya açabiliriz..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Tem 2015, 21:33 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 2
ahmetguven10 yazdı:
Sizlerinde ekleyebileceği ya da uzun vade de toplamayı düşündüğü hisseler varsa tartışmaya açabiliriz..

Sayin ahmetguven yeni dogan bir bebegim var oyleyse takilan altinlari bozup aselsan almak daha mantiklimidir ?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Tem 2015, 21:58 
ahmetguven10

sayın:faithless01:

İyi bir başlangıç olabilir. Çünkü evde hazır duran altın, yakın zamanda yeğenin sünnette takılır :roll: Çocuğunuzu bu yatırım sürecinde kullanabilirsiniz. Hem birikime zorlayacaktır hemde bu sayede tasarruflarınızın da arttığını görürsünüz.. Başlıkta daha fazla dikkat çekebilirsek küçük bir tablo yapmayı düşünüyorum. Her ay adına adadığınız birikimi onun adıyla bu sayfada yayınlayacağım. Hem de bunun için hiç üşenmeden. Herkes adadığı kişi adına o ay kaç adet aldıysa buraya yazacak bende işleyeceğim.. Tabloyu hazırladım. Umarım isimleri ve listeyi dolu dolu görebiliriz. Bizlere de bahane olur birbirimize destek olur, herhangi bir ay 1 tane bile almayan üyemiz olursa onu zorlar bir adet bile olsa yatırıma zorlarız..

Eklentiler:
UZUN VADE YATIRIM STRATEJİSİ.png
UZUN VADE YATIRIM STRATEJİSİ.png [ 79.85 KiB | 303 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Tem 2015, 08:20 

Sayın ahmetguven,

İlginize çok teşekkürler. Aselsanın geçmişine baktığımda sürekli bir yükselen ivme görüyorum. Benim ilk alımım 500 lot civarı olacak. Bu fiyatlardan direk alayım mı yoksa beklemeyi gerektiren bir fyat var mıdır ?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Tem 2015, 10:48 
ahmetguven10

faithless01 yazdı:
Sayın ahmetguven,

İlginize çok teşekkürler. Aselsanın geçmişine baktığımda sürekli bir yükselen ivme görüyorum. Benim ilk alımım 500 lot civarı olacak. Bu fiyatlardan direk alayım mı yoksa beklemeyi gerektiren bir fyat var mıdır ?

Sürekli alacağımız için hiç bi zaman geç değil. Uzun bir zaman diliminde bu fiyatların çok küçük rakamlar olarak kalacağı da aşikar.. 3-4 yıl gibi bir zaman diliminde 2-3 kattan aşağı olmayacak bir hisse için %10-30 aşağıya alabilir miyim düşüncesine tebessüm edeceksiniz.. umarım çok daha uzun yıllar tutma şansınız olur..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Tem 2015, 10:59 

Sürekli alacağımız için hiç bi zaman geç değil. Uzun bir zaman diliminde bu fiyatların çok küçük rakamlar olarak kalacağı da aşikar.. 3-4 yıl gibi bir zaman diliminde 2-3 kattan aşağı olmayacak bir hisse için %10-30 aşağıya alabilir miyim düşüncesine tebessüm edeceksiniz.. umarım çok daha uzun yıllar tutma şansınız olur..[/quote]

Ahmet hocam 20.7.2015 itibariyle ASELS 15,50 fiyattan 500 adet ile başladık. Hadi Hayırlısı.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Tem 2015, 14:20 

Aldığı teşekkür: 1
Ahmet hocam ilginiz ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim çok doğru ve mantıklı bir karar..ben altın hesabı açtırarak böyle birşey yapmayı düşünüyordum.. hem muhabbet hem bilgi paylaşımı açısından ben de burdayım..bur da arda aylık cüzzi bir miktar gözümüze gelmemyecek ama zamanı geldiğinde o paranın bizi rahatlatacağını düşünüyorum...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Tem 2015, 16:20 
ahmetguven10

sayın faithless01: Tebrik ederim.. sayın gny sizi de aramızda görmekten memnun olduk. en az 10 kişiye tamamlarsak listeyi başlatıcam. Umarım cuzi rakamların da yatırım için ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlamamıza yardımcı olacaktır. İş yerinden bir arkadaşımı da bu gün bu konu da zehirledim. 20 lot aldı bile.. belki listeye onu da sayarız:) Saygılar..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Tem 2015, 22:44 

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 7
ahmetguven10 yazdı:
sayın faithless01: Tebrik ederim.. sayın gny sizi de aramızda görmekten memnun olduk. en az 10 kişiye tamamlarsak listeyi başlatıcam. Umarım cuzi rakamların da yatırım için ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlamamıza yardımcı olacaktır. İş yerinden bir arkadaşımı da bu gün bu konu da zehirledim. 20 lot aldı bile.. belki listeye onu da sayarız:) Saygılar..

Merhabalar ;

Yarın seans açılınca 500 lotla bende aranızda olacağım ve inşAllah her ay belli bir miktar alımla ileri ki dönemlerde güzel bir birikime sahip olabilirim . Ve sizi bu konuda öncü olduğunuz için hayır duasıyla anarız inşAllah :)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Tem 2015, 00:26 
ahmetguven10

Sevgili barış:

Beni çok mutlu ettiniz. Faydalı olabildiğini düşünmek bile yetiyor insana. Herşey gönlünüzce olsun.. Dediğim gibi listeyi tamamlayabilirsek büyük kazanımımız olacak. Diğer site sakinlerimizden de adım bekliyoruz.. Kendinize küçük bi fon oluşturun.. Hiç bir zaman geç değildir. Bende bu ay eşimle beraber başlıyorum. Borsayı yanlış tanımlayıp uzak duranlara da anlatabilirsiniz bunları. Hafta sonuna kadar yetiştirebilirsem son 15 yıllık aselsn analizini yayınlayacağım.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Tem 2015, 08:17 

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 51
çok faydalı, çok mantıklı ve mükemmel bir adım. ilk etapta çok fazla alış yapamam ama bende sizinleyim sayın ahmetgüven.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Tem 2015, 09:26 

Ahmet hocam , stratejimiz düzenli almak mı olacak yoksa al-sat hareketleri yapacak mıyız ? Veya yalnızca aselsan üzerinden mi ilerleyeceğiz ? Nasıl bir yol izleyeceğimizi merak ettim. Desteğinize tekrar teşekkürler. Böyle birşeye çok ihtiyacımız vardı.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Tem 2015, 10:04 
ahmetguven10

faithless01 yazdı:
Ahmet hocam , stratejimiz düzenli almak mı olacak yoksa al-sat hareketleri yapacak mıyız ? Veya yalnızca aselsan üzerinden mi ilerleyeceğiz ? Nasıl bir yol izleyeceğimizi merak ettim. Desteğinize tekrar teşekkürler. Böyle birşeye çok ihtiyacımız vardı.

Piyasada şiddetli bozulmalar oldugunda aselsn daki kayıplar da %30-50 arasında olabiliyor. Ancak bunun gibi sorunlar dışında aselsn da trade yapmaya çalışmak cok verimli olmayabiliyor. Bizzat yasadım. Sanal listede %14 getiriye ulaşmış olan hissede grafik verilerindeki bozulma nedeniyle satış yaptım. Bilakis hic düşme yaşamayan hisse satışdan bir kac saat sonra %4 düşüş yaşadı. Teknik cok iyi çalıştı derken asırı alımda olan hisseyi tekrar yukarı cevirdiler. Bu sebeple aselsn i cok sıkıntılı siyasi istikrarsızlık veya daha ağır durumlar dışında trade önermiyorum. Cunku hisselerde ne kadar cok trade yapmaya çalışırsanız o kadar kar oranınız düşer. Cok profesyonel işlemler yapamıyorsanız bu böyledir. Birinden birinde yakalanır evdeki bulgurdan olursunuz. Belirttiğim durumlar dışında hareketsiz fonu büyütmek, düşen piyasadaki fırsatı değerlendirmenin en güzel yöntemidir diye düşünüyorum. Yani düşen aselsn icin alttan ek alım yapabilmek öncelik olmalı.

Sayin nts;

Sizi de aramızda görmek güzel. Hayırlı olsun. Unutmadan burda lot yaristirmiyoruz. Önemli olan 1 adet bile alamayana farkınız olacak.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Tem 2015, 10:30 

Ettiği teşekkür: 62
Aldığı teşekkür: 66
Sn. Ahmetgüven, küçük bireysel yatırımcıları yönlendirmeniz, en azından yatırıma teşvik etmeniz ve yapılan tasarruflarında en iyi getiri ile taçlandırılması hususunda takipçisi olmanız, takdire şayan örnek bir davranış olarak görüyorum. bu yüzden sizi kutluyorum. ve bende dün itibariyle 15.35 fiyatla 1.000 adet evladiyelik Aselsan aldım. ve imkanlar nispetinde her ay azda olsa ilave yapmaya çalışacağım. Ayrıca siz satın demiyene kadar da acil durumlar hariç satmayacağım. Teşekkürler.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 53 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.