Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 19 Oca 2019, 08:39

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Yasal Uyarı
Sermaye Piyasasi Kurulunun Seri : V, No :55 “ Yatırım Danışmanlığı Faaliyetine ve Bu Faaliyette Bulunacak Kurumlara İlişkin Esaslar Hakkinda Teblig’i Uyarinca Yayımlanan Uyarı Notu :"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım
danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.'

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 718 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 04 Tem 2013, 16:21 
ahmetguven10

Ettiği teşekkür: 229
Aldığı teşekkür: 2284
Sevgili Dostlar:

** Uzun bir aradan sonra yeniden bu sayfayı aktif etmeye karar verdim. Tüm siteye açık olacak bu portal da senetlerin bilançoları hakkında detay analizi ve teknik analiz de soru cevap yapmaya çalışacağım. SPK yasaları gereği Al/Sat ya da öneri niteliğinde açıklamalardan kaçınacağız. Yeniden Bol kazançlar dilerim.

Saygılar Sevgiler..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Tem 2013, 22:18 
ahmetguven10

Tüm dostlara slm olsun tşk ederim..

kaplan yazdı:
Ahmet hocam ilk soru benden gelsin. ASUZU hakkinda bilgi verebilirmisiniz

ASUZU ile ilgili GRAFİK ve YORUM:

Eklentiler:
ASUZU.png
ASUZU.png [ 60.17 KiB | 2470 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Tem 2013, 22:41 
ahmetguven10

latek yazdı:
hocam ihlaslar hakkında bilgi verebilirmisiniz

IHLAS: Son ay içinde genellikle satış baskısı oluştu fakat yabancılar toplamaktan pek çekinmediler. aşağı inerken de onlar sattı, endeks toparlanırken de onlar topladı. ellerinde halen az var senet yukarı toparlanma istekli ve ana toplayıcılar ellerindeki senetleri arttırmaktan pek çekinmemişler. 0.78-0.8 bölgesi senet için atardamar kadar önemli. burdan sonra ivme kaybı sert olabilir. bu seviyenin üzerinde kalmaya çalışacaktır. endekse beklediğim satış pozisyonu var eğer yukarı dönmekte zorlanırsa bu seviyenin altına usul usul iner. Ancak çok iyi teknik analizce veya alsatçı değilseniz, IHLAS grubu hisselerinden her ne duyarsanız duyun uzak durmakta fayda var. Kazancı onlara kalsın.

IHMAD: İhmad'a gelecek olursak, senette aşırı alım var fakat patladığında elinizde olmasını asla istemem. bu olacak çünkü. CEMAS, HATEK gibi birden dönebilir. Amman dikkat diyorum.

Saygılarımla.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Tem 2013, 11:31 
ahmetguven10

byavuz yazdı:
Sayın ahmetgüven, öncelikle başlık hayırlı olsun dileklerimi iletmek isterim..

Otokar soracaktım. Şubat sonlarında 40’ lardan başlayan hareket, 99’ da sonlanmış görünüyor. Takaslarda (ta ki düne kadar), son iki aydır ciddi yabancı çıkışları gözleniyordu. Dün bir miktar yabancı alımları gözlendi.

Yönünde dönüş belirtileri var mı, yoksa henüz oluşmadı mı acaba? Teknik ne der? Saygılar.

Endeks düşmeye devam edebileceğinden, spekülatif ve beklentili hisseler haricindeki hemen tüm senetlerin geri gelmek zorunda kalacaklarını unutmamak gerekir. Yabancı alımı olarak gördüğünüz bir çok hissede, spekülatörlerin kendi senetlerine dikkat çekmek için yabancı hesaplarını kullandıkları bilinen bir gerçek. Yüksek seviyelerden yabancı fonlar kolay kolay alım yapmazlar. Yabancı fonlar krizde alım yaptıkları için halihazırdaki bu fiyatlar henüz fon girişi/alımları için çok da uygun değil. Tepkilere aldanmayıp olası senaryolara adapte olmak piyasada bulunan tüm dostlarımın menfaatine olacaktır.

endi dostun dediği gibi para amerikaya geri dönüyor artık.

OTKAR: Senette satış var ve bu primli fiyat için düşme olursa hacimli olur. Bu zamanda yatırımcılarımızın mutlaka beklemede kalması, ellerindeki hisselerde olası yükselişlerde maliyet düşürme amaçlı bir miktar satış yapıp, endeks veya hisse destek çalışması esnasında yerine koyulabilir.

Endeks 77500 üzerine kalıcı olarak çıkmadığı sürece yeni bir sezon açamayacağız. Zaten bu bahsettiğim konular vip kısımda endeks 91 binden dönmeden 3 gün önce kaçma vakti geldi şeklinde net bir dille açıklanmıştı.

Saygılarımla.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Tem 2013, 12:14 
ahmetguven10

TÜM DOSTLARA ŞUKRANLARIMI SUNUYORUM GÜZEL DİLEKLERİ İÇİN.

***Dostlar VIP kısmımızı bırakmadım. Sadece vıp kısımda bulunan üyeler sanıyorum ki her aradıklarını buluyorlar ve çok fazla soru ile boğuşmuyoruz. Sanal sepet uygulaması başladığı günden beri hiç olmadığı kadar profesyonel bir şekilde yönetiliyor.

Şahsım adına bulunduğum meslekten ayrılmayı ve sevdiğim bu işi yapmak için çaba gösteriyorum. Belki de kendimi bir gün bulunduğum noktada çok farklı yerlerde görmek istediğimden 15 yaşımda olmayan bir azimle çalıştığımı bilin istiyorum. Sayfayı tekrar açmak için bana destek olan site yönetimine ve diğer tüm herkese tşk ederim. Analiz konusunda zorlayabilirsiniz beni. boğa piyasasında size söyleyeceğim genelde aynı sokağa çıkacak olsa da teknik göstergeler bu işin %60 ı olduğunu düşünüyorum ben. Ben endeksteki tehlikeyi fark edip bunu paylaştım ve burdan bir çok senedimi elimden çıkarttım ya da satım varantı alarak zarar etmesini engelledim. bir terazi kurdum ve vıp kısımda izlediğim ilk varanttan kazancım yüzdesi %370 oldu. sonra ki varanttan %116 ve en son listede çıkarttığımdan da %40. Bu da varant a ilk alım yapan biri olarak güzel bir kazanç oldu. Borsa ince bir çizgidir dostlar, ayarı doğru yapamazsanız yok olursunuz. Bilmemek sorun değil. Öğrenmemek, belli bir bilgi ve yaşa gelmiş birinin bunu kullanmaması kendine yaptığı bir ayıptır.

Geçmişten bir anımı paylaşayım sizlere. borsaya ilk kez girdiğim de hesap nasıl açtırılır bunu bilmiyordum. genç adamın hırsı da başka tehlikeli oluyor tabi. Bilmeden bir rüçhan kupon alıp zarar ettim. ne yapmam gerektiği konusunda borsa.yorumu sitesindeki hocalardan birine soru sordum. güzel bir açıklama geldi. kardeş unu da bilmiyorsan borsadan uzakdur dedi. doğanay hoca belki bilirsiniz. Bu bana bir kırbaç gibi geldi. 6 ay günde 14 saat dolayında araştırmayla geçti günler. normalde hırslı biri değilimdir azim konusunda imrenmişimdir çoğu insanı. Ve aynı site de 6 ay sonra bana ait bir sayfam vardı. Bu belki de istemekle yapılamayacak Bir şeyin olmayacağını da gösteriyor. Bu nedenle sizlerden istediğim bunu başarmak için öncelikle elinizdeki paranın kıymetini bilin. Çünkü banka mevduatının %6-7 lerde olduğu bu dönemde borsada ilk amacınız yıllık %8-9 istemektir. Önce zarar etmemeyi öğrenmelisiniz. Asla hırsınıza kurban gitmeyin ve asla senetlerle inatlaşmayın. Borsa dönemliktir. Asla zarar etmemeniz gerekir 2. dünya savaşında yok olan borsalar bir sene sonra zirveye çıktı. Bu nedenle para değil zaman kaybedilebilir. Eğer para kaybediyorsanız, "-hop! Dur kardeşim sen bir yerde hata yapıyorsun." diyebilmelisiniz. Yoksa çok geç olduğunda sağlığınız, aileniz ve ruhunuzu kaybedebilirsiniz.

Umarım doğrunun peşinde olursunuz daima. Sevgiler Saygılar

Ahmet GÜVEN

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Tem 2013, 12:30 
ahmetguven10

M01 yazdı:
Hayırlı olsun Ahmet,

TMSN hakkındaki görüşlerini alabilir miyim?

TMSN ile ilgili GRAFİK ve YORUM:

Eklentiler:
TMSN.png
TMSN.png [ 50.15 KiB | 2423 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Tem 2013, 19:18 
ahmetguven10

dilekleriniz için tşk.

ÇETÖZ yazdı:
Üstad sayfa herkeze hayırlı olsun gerçekten çok yerinde bi karar ALLAH senden razı olsun,GOLTS hakkındaki en son düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden çok teşekürler...

GOLTS ile ilgili GRAFİK ANALİZ ve YORUM:

Eklentiler:
GOLTŞ.png
GOLTŞ.png [ 68.62 KiB | 2339 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Tem 2013, 08:59 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
ahmetguven10 yazdı:
Sevgili Dostlar:

** Uzun bir aradan sonra yeniden bu sayfayı aktif etmeye karar verdim. Tüm siteye açık olacak bu portal da senetlerin bilançoları hakkında detay analizi ve teknik analiz de soru cevap yapmaya çalışacağım. SPK yasaları gereği Al/Sat ya da öneri niteliğinde açıklamalardan kaçınacağız. Yeniden Bol kazançlar dilerim.

Saygılar Sevgiler..

Slm Ahmet kardeş. Seni 4 yıldır takip ederim ve bana göre gerçekden de çok değerli birisin. Tavsiyenle her ay TRGYO alıyorum.
Yeni doğan oğlum için şimdilik 1500 lot oldu ama 15 yıl sonra ne kadar olacak bakalım. Bizleri burda o güzel analizlerinden mağdur bırakma lütfen. Sağlıcakla kal.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Tem 2013, 19:43 
ahmetguven10

hakancans35 yazdı:
üstad şükür kavuşturana ...senden VESTEL yorumu alsam..malum tablet ihalesi eli kulağında..ve büyük resimde aylık graffikte tobo var gibi ne dersin

ve

scooter yazdı:
Sayfaniz hayirli olsun.vestel 2.48 maliyet.ihale 23 temmuza ertelendi.sizce vestelde neler olsbilir

mrb dostlar..

DEDİĞİN GİBİ verileri bu fırtınalı seanslara direnmek için çok uğraşmış ama bir yerde tahtanın alım gücü düşmüş ve alt desteklerin altına kadar inmiş. verileri yukarı dönmek için uğraşıyor. bu endekste çoğu senedin ivme konusunda çok zorlandığı aşikar ancak vestl için %51 denecek kadar iyi durumda. sonuçta düz mantıkla düşünmek gerekirse acelen yoksa şayet bu fırtına da gemiyi neresi olursa terk etmek isteyenlerin senetlerini aşağıda almak daha kolay ve elde etmesi zor bir olasılıktır. hele ki 2014 ve sonrası için ihracatta her sene bir öncesine göre 2 ye katlayarak yükselmek isteyen bir şirketten bahsediyorsak kendine alım fırsatı yaratıyor demektir. bu nedenle tekniğe göre yukarı ivmelenmek için hazır durumda derim ama DÜNYA TEKNİĞİNE BAKTIĞIMDA FED HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİMDEN DAHA 90000 ENDEKSTE BAHSETTİĞİM GİBİ UYARIDA BULUNMAK İSTİYORUM.

Yıl başında yaptığım analizlerde bir konuya değinmiştim. borsa 14-18 ay yükselir ve 14-18 ay içerisinde düşer. alınan satılır çünkü. ve bu bağlamdaki satış dönemi için mayıs ve haziran ayına denk geliyor demiştim. ve bu aylarda önce türkiyedeki gezi olayları, ardından japonyanın yen e karşı önlem almayışı,dünyanın en büyük 2. ekonomisi olan çin deki küçük bankaların kredi vermeyi durdurarak yeni bir morgage sorununun patlak vermesi, kıbrısın temerrüte düşmesi vs. dönemsel borsa kriterlerine bakıldığında 14-18 ay arasında endeksler dünya çapında yükselir ve krizler,parasal zorluklar bazı ülkelerin batık kredi mevduatları asla endeksleri etkilemez bu süreçte. durmadan yükselir. taki bu dönem dolana kadar ve bu saatten sonra düşüş için zemin başlar ve sanki bir kaç ay önce sorun olmayan şeyler sorun omaya başlamış gibi gösterilerek düşme başlar. bu süreçte ağzına kadar dolu endeks kontratlarında muazzam boşalma yaşanır. bu nede diye sormayacaksınız bu borsanın işleme şeklidir. bu nedenle herkesi en başında defalarca uyardım. asla senetlerle inatlaşmayın. bu havada senetler yükselse bile satış yapılmak için yükselir. sadece zamanın gelmesini bekleyin. bir gün gelecek ve israil suriyeyi vursa ve binlercesi ölse bile endeksler yükselecektir. ama şuan da fed başkanlarının her biri her gün farklı grüş bildiriyorlar ve endeksler asansör pozisyonuna giriyorsa zaman kış uykusuna yatma vakti geldi demektir.

kısaca size almanya endeksi dax konusundaki analizimi paylaşayım ve genel çerçeveden dax endeksi düşmeden önceki analizime bir bakın. bu da mı tesadüf diyeceksiniz. kısaca kesin amerikanın işidir bu:) derle ya öyle.

ekte grafik üzerinde de paylaşıyorum gördüğümü(grafik vestl içindir)

Eklentiler:
VESTL.png
VESTL.png [ 67.94 KiB | 2332 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Tem 2013, 19:45 
ahmetguven10

ahmetguven10 yazdı:
ahmetguven10 yazdı:
Sevgili Endi hocam:

***Sizin de takip ettiğiniz gibi DAX konusunda kaygılarımız var ve bunu avantaja çevirmek istiyoruz. Haftalıklara göz gezdirdiğimiz de DAX da düşüş kanalında devam etme ihtimali üzerinde duruyorum.

İlk etapta sarkmanın çarşamba ve perşembe günü gelebilecek FED kaynaklı olumsuz para politikası senaryosu üzerinde dax ın 7400 seviyesine kadar düşme ihtimali. bu bölgeden destek göremezse önce 7000 sonrasın da 6000 e kadar kuvvetli bir direnç göremiyorum. bu senaryo çok yüksek derece de ihtimali olan bir durum değil. ancak FED parasal genişleme konusunda negatif sinyal verirse bu piyasalar için 1.5 senelik rallinin sonu demek oluyor. bu bahsettiğim konu da parasal genişleme(para arzı) tamamen durdurulursa risk daha büyük. çünkü DAX düşüş trendine girdiğin de bu 2-2.5 yılı kapsamaktadır.

*** 2000 yılındaki kriz dönemlerinde DAX 8130 bölgesinden dönüp 2000 seviyesine gelmiştir.
***2007 yılındaki krizinde 8150 seviyesini gördükten sonra 4000 e kadar bir düşüş trendine girmiştir.
*** 2013 yılına geldiğimiz bu günler de DAX 8500 test etmiş ve FED in parasal matbaa hizmetinin enflasyon konusunda krize neden olacağı düşüncesiyle basılan paraların tahvillerdeki satış tehlikeleriyle ekonomiyi alt üst edeceği bunun da gelişen piyasalardaki para çıkışını engellemeye yönelik merkez bankalarının dolar satışları, merkez bankaları bilançolarını krizdeki duyarlılığını arttırmaktadır. bu kapsamda tüm piyasaları masaya yatırdığımızda hafta içi yapılacak olan toplantı da FED in para arzını azaltma eğilimi piyasalara ilk şoku yaratabilir. hatta durdurma gibi bir ibareden bahsederse bu şiddetli kayıpları da beraberinde getirecek. diğer bir ihtimal olan parasal arza devam konusu, sadece bu bahsettiğim vadeyi 3-6 ay arasında uzatacaktır.

Kısaca bu konu üzerinde çalışma yapılması ve sonuca erken varılabilmesi için görüşlerinizi bildirirseniz memnun olurum.. İyi çalışmalar

Ahmet GÜVEN

bu metni VİP kısımda paylaşmıştım. bu bir senaryoydu gözümde, gerçek oldu. bu benim fed başkanı açıklama yapmadan günler önce ve 15 haziranda yaptığım analizimdi. şuan dax endeksi %6 değer kaybetti ve düşmeye de devam edecek.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Tem 2013, 23:27 
ahmetguven10

Sayfada bilgiye ulaşımı kolaylaştırmak için sürekli temizlik yapıldığından bilgi içermeyen ve temenni vs. içerikli yazılarınız ve cevaplanan mesajlarınız silinebilir.

Sorulan sorulara ve cevaplara, bilgi içerikli yazılara dokunulmamaktadır.

Seans arasında endeks analizi için burda olmaya çalışacağım. Hayırlı geceler dostlar..

SEVGİLER SAYGILARLA....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Tem 2013, 11:01 
ahmetguven10

8 TEMMUZ SEANS ARASI ENDEKS YORUMU

Eklentiler:
8 TEMMUZ.png
8 TEMMUZ.png [ 62.41 KiB | 2239 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Tem 2013, 21:16 
ahmetguven10

SEVEN34 yazdı:
Sn. Ahmetgüven10;

Sayfanız hayırlı olsun. KARDEMİR D ve EREGLİ ile ilgili yorumlarızı bekliyorum. Saygılarımla...

sayın seven34 mesajınızı yeni fark ettim.

Eklentiler:
EREGL.png
EREGL.png [ 62.91 KiB | 2188 kere görüntülendi ]
KRDMD.png
KRDMD.png [ 84.66 KiB | 2188 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Tem 2013, 21:33 
ahmetguven10

kaplan yazdı:
Ahmet Bey THYAO yorumlayabilirmisiniz. Ne zaman düsecek bu kagit?

Thank you very much

THYAO:
Senedin düşmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar. verilerinde henüz net bir satışa işaret yok. Bir kere sat verdi ama sonrasıda alıp tekrar eski yerine koydular. Bu günkü duruşu da sanıyorum biz ne zaman istersek havasıydı. Senedi aşağı çekmiyorlar çünkü en büyük alıcıda yine kendileri. olurda endeks 70400den destek bulabilirse ki zayıf bir ihtimal, thyao bundan daha çok destek alacak gibi duruyor. ama elbetteki endeks tutunamazsa thyao da daha fazla duramayacaktır. takip etmeniz gereken yer thyao değil şuan için 70400 bölgesidir. kırılırsa thyao kendiliğinden bırakacak kendini.

saygılarımla..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Tem 2013, 21:47 
ahmetguven10

byavuz yazdı:
Sayın ahmetgüven, despec yorumu da alabilir miyiz lütfen?

DESPC :
sayın yavuz çok net satış var. senet temettuyu verdikten sonra tahta bozulmuş ve gezi olayları dönemiyle daha da artmış. şuan toparlanma çabasında ama henüz dönüş diyemeyiz. kısaca risk almayı seven biri değilseniz endeksin 70 i kırıp kıramayacağını takip etmelisiniz. ben borsa defterinin bu yıl kapandığı düşüncesi taşıyorum. senet taşımıyorum. sadece satış yönlü varantları izlemedeyim biliyorsunuz.. sizlerde bu dönemin durulmasını beklemeden harekette bulunmamaya gayret edin. elinizde varsa birşey diyemem spk bize kızıyor sonra..

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 718 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.