Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 20 Haz 2018, 13:09

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

ÖNEMLI DUYURU:

Sayın üyelerimiz,

Yeni yasallaşan SPK yasası , bizim gibi borsa konusunda yorum yazılan siteler ve bu sitelerde yazan herkes için yeni düzenlemeler getirmektedir. Bu nedenle sitemizde yorum yapan, yazı yazan herkesin yazdıkları nedeniyle ciddi sorumluluklar yüklendikleri, yasaya aykırı yazılar nedeniyle de ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceği malumunuzdur.
Bu nedenle, yazdığınız her yazıyı dikkatle hazırlamanız, hisse hakkında kesinlik içeren ifadelere yer vermemeniz, tahminlere dayalı fiyat vermekten kaçınmanız ve hissenin durumunu etkileyebilecek resmi olmayan her türlü duyum ve yorumlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Forumlara yer sağlayıcı pozisyonumuz nedeniyle , yazılan yazılardan sitemiz herhengi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak yasaya aykırı yazılan yazılar nedeniyle , ilgili kişinin sorumlu tutulacağını, yazdıklarınız nedeniyle ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız.
Herkesin yeni yılını tekrar kutluyor, güzel ve kançlı bir yıl diliyoruz.
Saygılarımızla

Hissetüyoları yönetimi

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 45 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 15 Oca 2014, 15:37 

Ettiği teşekkür: 142
Aldığı teşekkür: 996
KAP : A.V.O.D. KURUTULMUS GIDA VE TARIM URUNLERI A.S. / AVOD [] OZEL DURUM ACIKLAMASI (GENEL) 15.01.2014 15:00:28

BU HABERIN KAP 'IN SITESINDEKI ORJINAL HALI VE EKLI DOSYALARINI GOREBILMEK ICIN ASAGIDAKI LINK'I TIKLAYINIZ!
HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILD ... ?ID=332571

KAP : A.V.O.D. KURUTULMUS GIDA VE TARIM URUNLERI A.S. / AVOD [] OZEL DURUM ACIKLAMASI (GENEL) 15.01.2014 15:00:28

OZEL DURUM ACIKLAMASI (GENEL)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ORTAKLIGIN ADRESI : KAHVE CIVARI MEVKII YILDIRIM MAH.CANAKKALE-IZMIR ASFALTI NO:36 TURKELLI MENEMEN IZMIR
TELEFON VE FAKS NO. : TEL: 232 8354794- FAX: 232 8354533
ORTAKLIGIN YATIRIMCI/PAY SAHIPLERI ILE ILISKILER BIRIMININ TELEFON VE FAKS NO.SU : TEL: 232 8354794- FAX: 232 8354533
YAPILAN ACIKLAMA ERTELENMIS ACIKLAMA MI? : HAYIR
OZET BILGI : YATIRIM ISLEMLERI HK.

---------------------------------------------------------------------------------------------
ACIKLANACAK OZEL DURUM/DURUMLAR:

SIRKET YONETIM KURULU 15/01/2014 TARIHINDE, SIRKET MERKEZINDE TOPLANARAK ASAGIDA KI KARARLARI ALMISTIR.
1-SIRKETIMIZ KAPASITESININ ARTTIRILMASI VE PAZAR PAYININ GUCLENDIRILMESI AMACI ILE, BAHCELIEVLER SOKAK NO.19 KIZILCAOVA KOYU BAYINDIR-IZMIR ADRESINDE MUKIM, BAYINDIR VERGI DAIRESININ 140 035 9700 VERGI SICIL NUMARALI BANADORA GIDA YAS MEYVE SEBZE KOZMETIK URUNLERI SANAYI VE TICARET ANONIM SIRKETI 'NIN, HER BIRI 250-TL NOMINAL DEGERDE TOPLAM 12.740.000-TL NOMINAL DEGERDEKI SERMAYESINE TEKABUL EDEN 50.960 ADET PAYIN TAMAMININ 21.900.000,00 TL. BEDEL UZERINDEN ILGILI SIRKET PAYSAHIPLERINDEN DEVIR ALINMASINA, ILGILI SIRKETE ISTIRAK EDILMESINE, ILGILI SIRKETIN TEK HISSEDARI OLUNMASINA, ISTIRAK EDILECEK SIRKET ILE ILGILI OLARAK HER TURLU SOZLESME VE EVRAKIN IMZALANMASI ILE GEREKLI TESCIL ISLEMLERININ GERCEKLESTIRILMESI HUSUSUNDA, YONETIM KURULU BASKANIMIZ NAZIM TORBAOGLU'NA MUNFERIDEN YETKI VERILMESINE,
2-SERMAYE PIYASASI KANUNUNUN 23. MADDESI VE SERMAYE PIYASASI KURULU'NUN II-23.1 SAYILI ONEMLI NITELIKTEKI ISLEMLERE ILISKIN ORTAK ESASLAR VE AYRILMA HAKKI TEBLIGI'NIN 6/2 MADDESI GEREGI, ISLEM TUTARININ, ISBU YONETIM KURULU KARAR TARIHINDEN ONCEKI ALTI AYLIK GUNLUK DUZELTILMIS AGIRLIKLI ORTALAMA FIYATLARIN ARITMETIK ORTALAMASI BAZ ALINARAK HESAPLANAN ORTAKLIGIMIZ DEGERINE ORANININ %50 DEN FAZLA OLDUGU ANLASILDIGINDAN ISLEMIN ANILAN TEBLIG'IN 5/1-E MADDESI GEREGINCE ONEMLI NITELIKTE ISLEM OLARAK DEGERLENDIRILMESINE,
3- SERMAYE PIYASASI KURULU'NUN II-23.1 SAYILI TEBLIGI CERCEVESINDE ISLEMIN OLAGANUSTU TOPLANTIYA CAGIRILACAK GENEL KURUL ONAYINA SUNULMASINA, GENEL KURULA KATILARAK OLUMSUZ OY KULLANAN VE MUHALEFET SERHINI TUTANAGA ISLETEN PAYSAHIPLERINE VEYA TEMSILCILERINE TEBLIG CERCEVESINDE AYRILMA HAKKI TANINMASINA, AYRILMA HAKKI KULLANIM FIYATININ, SOZ KONUSU ISLEMIN KAMUYA ILK DUYURULDUGU TARIH OLAN 13.02.2013 TARIHINDEN ONCEKI, ACIKLANAN TARIH HARIC OLMAK UZERE, OTUZ GUN ICINDE BORSADA OLUSAN DUZELTILMIS AGIRLIKLI ORTALAMA FIYATLARIN ARITMETIK ORTALAMASI OLAN PAY BASINA 0,9432 TL'SI OLARAK BELIRLENMESINE, GEREKLI ISLEMLERIN YURUTULMESINE,
4- GENEL KURULUN ILAN EDILECEK GUNDEMLE OLAGANUSTU TOPLANTIYA CAGRILMASINA
5-YUKARIDAKI ISLEMLERIN IKMALINDEN SONRA DEVRALMA ISLEMLERININ TAMAMLANMASINA
OY BIRLIGI ILE KARAR VERILMISTIR.

KAMUOYUNA DUYURULUR

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Nis 2014, 09:02 
kocakurt_oflu

Ettiği teşekkür: 35
Aldığı teşekkür: 331
teknık olarak benm gorusum asagı hafıf havasında 1,15 altı kırmazsa ve 3 ış gunu 1,18-1,20 arası calısırsa bır hareket olusabılır dıye düşünüyorum
en cok dıkkatımı ceken sey Anadolu ve Osmanlı zınk dıye bu kadar mal almış satıcısız bunu görünce takıbıme alayım dedım buyrun sızde bakın ytd

Eklentiler:
avod.PNG
avod.PNG [ 173.68 KiB | 1088 kere görüntülendi ]

4)kendi fikirlerimdir kesinlikle yattım tavsiyesi degildir...
Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Tem 2014, 16:56 

AVOD Genel Kurul Sonucu

Türü Olağan
Tarihi ve Saati 14.07.2014 saat 14:00
Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2013
Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2013
Genel Kurul Yapıldı mı? Evet
Alınan Kararlar 1.Açılış ve Başkanlık Divanı Seçildi
2.Toplantı tutanaklarının imzalanması hususunda Başkanlık Divanı'na yetki verildi,
3.2013 yılına ilişkin Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Bağımsız Dış Denetim Raporu'u, 2013 yılı Bilanço ve Kâr/Zarar hesapları okundu, müzakere ve tasdik edildi,
4.Yönetim Kurulu'nun 2013 yılı faaliyetleri sonucunda kar/zarar'ı görüşüldü ve karara bağlandı,
5.Yönetim Kurulu'nun, 2014 yılına ilişkin bağımsız dış denetiminin yapılması hususunda Sun Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.'nin seçimine ilişkin teklifinin görüşülerek karara bağlandı,
6.Yönetim Kurulu'nun, 2014 yılına ilişkin bağımsız topluluk denetiminin yapılması hususunda Sun Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.'nin seçimine ilişkin teklifi görüşülerek karara bağlandı,
7.Yönetim Kurulu Üyelerinin, 2013 yılı, muamele, fiil ve işlerinden ötürü ayrı ayrı ibra edildi,
8.Yönetim kurulu üyeleri ücretleri tespit edildi,
9.Sermaye Piyasası Kurulu'nun 14/04/2014 tarih, 29833736-199-776 sayılı yazısı ile bildirilen Şirketimiz aleyhine tahakkuk ettirilen İdari Para Ceza Tutarı olan 123,278 TL ,Sayın Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Torbaoğlu ve Sayın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Kızak tarafından ödenmiş olup, Pay Sahiplerine bilgi verildi,
10.Gündemin (11) numaralı maddesi Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-23.1 sayılı Tebliği uyarınca önemli nitelikte işlem olarak değerlendirildiğinden, genel kurula katılarak (11) numaralı gündem maddesi için olumsuz oy kullanan ve muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten pay sahiplerinin ayrılma haklarının kullandırımlası hususlarının pay sahiplerinin bilgisine sunuldu,
11.Şirketimizin önemli ihracat pazarlarımızdan olan ABD'deki pazar payının ve rekabet gücünün artırılması amacı ile, 4590 Eucalyptus Avenue A,Chino, CA. 91710 ABD adresinde faaliyet gösteren Sundown Foods Inc. Şirketi'nin her biri 1-USD nominal değerde toplam 1.166.666-USD nominal değerdeki sermayesine tekabül eden 1.166.666 adet payın tamamının 21.000.000 USD bedel üzerinden ilgili şirket pay sahiplerinden satın alınması, ödemenin Şirketimizden nakit kaynak çıkışı olmaması için nakit ödeme şeklinde yapılmaması ve değerleme raporu ile belirlenecek şirket değerine göre Sundown Foods Inc. ortaklarına tahsisli satış yoluyla yapılacak sermaye artırımı ile çıkarılacak paylar karşılığında yapılması, tahsisli satış yoluyla sermaye artırımının, işbu Olağan Genel Kurul tarihinde geçerli olan, TCMB efektif döviz alış kuru dikkate alınarak yapılacak TL değer üzerinden gerçekleştirilmesi, tahsisli satış yoluyla sermaye artırımı işlemi için Sermaye Piyasası Kurulu ve diğer yetkili kuruluşlara gerekli başvuruların yapılması hususları görüşüldü,
12.Yönetim Kurulu üyelerine Türk Ticaret Kanunu'nun 395. ve 396. Maddeleri kapsamında yetki verildi,
13.Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince güncellenen "Kar Dağıtım Politikası" onaylandı,
14.Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince Şirketin 2013 yılı içerisinde ilişkili taraflarla yapılan işlemler hakkında pay sahiplerine bilgi verildi.
15.Şirketin 2013 yılında yaptığı bağış ve yardımlar hakkında Pay Sahiplerine bilgi verildi, 2014 yılı içerisinde yapılması muhtemel bağışların sınırı hakkında karar alındı,
16.Sermaye Piyasası Kurulu'nun kararı gereği, Şirketin üçüncü şahıslar lehine vermiş olduğu teminat, rehin ve ipotekler hakkında pay sahiplerine bilgi verildi,
17.Dilek ve Temennilere geçildi Toplantı Başkanı teşekkür ederek toplantı kapatıldı.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 Tem 2014, 15:31 

BU HABERIN KAP 'IN SITESINDEKI ORJINAL HALI VE EKLI DOSYALARINI GOREBILMEK ICIN ASAGIDAKI LINK'I TIKLAYINIZ!
HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILD ... ?ID=373791

KAP : A.V.O.D. KURUTULMUS GIDA VE TARIM URUNLERI A.S. / AVOD [] SERMAYE ARTIRIMINA ILISKIN YONETIM KURULU KARARI 31.07.2014 16:26:43

SERMAYE ARTIRIMINA ILISKIN YONETIM KURULU KARARI

ADRES CANAKKALE IZMIR ASFALTI NO:36 YILDIRIM MAH. KAHVE CIVARI MEVKII TURKELLI
TELEFON 232 - 8354794
FAKS 232 - 8354533
YATIRIMCI/PAY SAHIPLERI ILE ILISKILER BIRIMI TELEFON 232 - 8354794
YATIRIMCI/PAY SAHIPLERI ILE ILISKILER BIRIMI FAKS 232 - 8354533
YAPILAN ACIKLAMA GUNCELLEME MI? HAYIR
YAPILAN ACIKLAMA ERTELENMIS BIR ACIKLAMA MI? HAYIR
OZET BILGI TAHSISLI SERMAYE ARTISI

YONETIM KURULU KARAR TARIHI 31.07.2014
MEVCUT SERMAYE (TL) 29.000.000,000
ULASILACAK SERMAYE (TL) 73.532.600,000
ARTIRILACAK SERMAYENIN TAHSIS EDILDIGI KISI SUNDOWN FOODS HOLDINGS LLC / WADLEY LIMITED

PAY GRUP BILGILERI MEVCUT SERMAYE (TL) RUCHAN HAKKI KULLANDIRILMADAN RUCHAN HAKKI KULLANDIRILMADAN
TAHSISLI ARTIRILACAK SERMAYE TAHSISLI ARTIRILACAK SERMAYE
TUTARI (TL) (%)
B GRUBU,AVOD(ESKI),TREAVOD00018 26.267.433,478 44.532.600,000 169,53540
A GRUBU,ISLEM GORMUYOR(IMTIYAZLI),TREAVOD00026 2.732.566,522 0,000 0,00000
SIRKET BAZINDA BILGILER 29.000.000,000 44.532.600,000 153,56068

SIRKET YONETIM KURULU 31/07/2014 TARIHINDE, SIRKET MERKEZINDE TOPLANARAK ASAGIDAKI KARARLARI ALMISTIR.

1-SIRKETIMIZIN ONEMLI IHRACAT PAZARLARIMIZDAN OLAN ABD'DEKI PAZAR PAYININ VE REKABET GUCUNUN ARTIRILMASI AMACI ILE, 4590 EUCALYPTUS AVENUE A,CHINO, CA. 91710 ABD ADRESINDE FAALIYET GOSTEREN SUNDOWN FOODS INC. SIRKETI'NIN HER BIRI 1,00 ABD DOLARI NOMINAL DEGERDE TOPLAM 1.166.666-ABD DOLARI NOMINAL DEGERDEKI SERMAYESINE TEKABUL EDEN 1.166.666 ADET PAYIN TAMAMININ 21.000.000 ABD DOLARI BEDEL UZERINDEN ILGILI SIRKET PAY SAHIPLERINDEN SATIN ALINMASI ISLEMLERININ TAMAMLANMASINI TEMINEN, SUNDOWN FOODS INC. PAYSAHIPLERINE YAPILACAK ODEMENIN NAKIT ODEME YERINE, PAYLARIN DEVIR BEDELI OLAN 21,000,000 ABD DOLARI TUTARININ SIRKETIMIZIN 14.07.2014 TARIHINDE YAPILAN 2013 YILI OLAGAN GENEL KURUL TOPLANTI TARIHINDEKI GECERLI TCMB EFEKTIF DOVIZ ALIS KURU OLAN 1 ABD DOLARI=2,1206 TL DIKKATE ALINARAK BULUNAN 44.532.600,00 TL'SI TUTARIN, SIRKETIMIZIN 100.000.000,00 TL KAYITLI SERMAYE TAVANI ICERISINDE KALMAK KAYDIYLA 29.000.000,00 TL OLAN CIKARILMIS SERMAYESININ 44.532.600,00 TL ARTIRILARAK 73.532.600,00 TL'SINA CIKARILMASINA VE ARTIRILAN 44.532.600,00 TL SERMAYEYI TEMSIL EDEN PAYLARIN, PAYLARININ DEVRALINMASINA KARAR VERILEN SUNDOWN FOODS INC. SIRKETI ORTAKLARINA TAHSISLI OLARAK IHRAC EDILMESI SURETIYLE YAPILMASINA,

2.ANILAN SERMAYE ARTIRIMINDA SIRKETIMIZ MEVCUT PAYSAHIPLERININ YENI PAY ALMA HAKLARININ TAMAMEN KISITLANMASINA, IS BU SERMAYE ARTIRIMI NEDENIYLE IHRAC EDILECEK 44.532.600,00-TL BEDELINDEKI 4.453.260.000 ADET HER BIRI 1,00-KR (KURUS) NOMINAL BEDELLI PAYIN, 100 ADET PAY ICIN 1,00 TL SATIS BEDELI ILE OLMAK UZERE SUNDOWN FOODS INC. SIRKETI ORTAKLARI OLAN ALACAKLILARDAN SUNDOWN FOODS HOLDINGS LLC'E 19.085.411,00 TL BEDEL KARSILIGINDA 1.908.541.100 ADET, WADLEY LIMITED'E 25.447.189,00 TL BEDEL KARSILIGINDA 2.544.718.900 ADET OLMAK UZERE BORSA ISTANBUL A.S. TOPTAN SATISLAR PAZARI'NDA (TSP) SATILMASINA, IHRAC EDILECEK YENI PAYLARIN B GRUBU, HAMILINE, IMTIYAZSIZ VE BORSADA ISLEM GOREN NITELIKTE OLMASINA, GEREKLI SPK ONAYININ ALINMASINI MUTEAKIB SATIS ISLEMLERI ICIN ANLASILACAK BIR ARACI KURUM VASITASIYLA BORSA ISTANBUL A.S.'NE BASVURUDA BULUNULMASINA OY BIRLIGI ILE KARAR VERILMISTIR.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Eki 2014, 15:01 

AVOD TEKNİK-TEMEL GÖRÜNÜME BAKIŞ:

HİSSE 17.10.2014 CUMA KAPANIŞ FİYATI: 1.08

18.11.2013'de 1.95'den başlayan düşüş trendi neredeyse 1 yılını doldurmak üzere. Kademelerin boş olduğu anlık durumlarda hissede iğne tabir edeceğimiz panikletme girişimlerini saymazsak 1.03 seviyelerinde bu düşüşün sonlandığı yönünde öncü işaretler gelmiş durumda.

1.95'den başlayan bu uzun süreli düşüşte ilk 10 kurumun alışları 4.698.000 lotun alış ortalaması 1.46 olması, 5 Haziran 2014 fiyat 1.15 den bu yana da ilk 10 kurumun alışı 1.764.000 lot olup bu alışların ortalaması da 1.143 TL'dir.

Teknik göstergelerin de toparlanma-güç kazanma eğilimi içerisinde olduğunu da gözlemlemekteyiz. Düşüşlerin sonlandığı 1. dalga yükselişleri genelde kısa yükselişli ve sıkışma şeklinde meydana gelir. Şirket gelişiminde de bu düşüşün sonlandığını destekleyen gelişmeler var.

Hem Ege Bölgesinde eşdeğer şirket BANADORA'nın satın alınması, hem de ABD'Lİ Sundown şirketinin satın alınarak SPK'dan izin başvurusunun üzerinden epey süre geçmesi yanında ABD ile yapılan iş bağlantıları sonucunda ciro ve esas faaliyet karındaki artışın 9 aylık bilançodan başlamak üzere kayda değer hale geleceği geçmiş bilanço incelemesinde görülmektedir.

İlk Destekler 1.04-03, dirençler se 1.15-1.19 aralığı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eklentiler:
AVOD günlük grafik 17.10.2014.png
AVOD günlük grafik 17.10.2014.png [ 116.32 KiB | 948 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Kas 2014, 11:15 
kocakurt_oflu

24 ekımden başlayan dusus
27 ekımde ve dun ıle daha da hızlandı
eger 0,95 bır kez daha asagı doğru kırarsa 0,90-0,87-0,85 kadar gerı salar
dun de eksı lot ıle yıne dıkkat cektı
buyrun bırlıkte ınceleyelım ytd

Eklentiler:
avod.PNG
avod.PNG [ 148.78 KiB | 901 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Kas 2014, 11:58 

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 22
Moderator yazdı:
Sanal AVOD'ların tamamı belirttiğimiz strateji doğrultusunda listeden çıkılmıştır. BİLGİ

Sayin Kocakurt tesekkürler emekleriniz icin. Sayin Düzcelinin VIP deki yorumlari sayesinde 1 den alip bugün Sayin Düzcelide cikinca 1.15 gibi ciktim 1 haftada %15 kar.
Sizden ve Sayin Düzceliden emekleriniz icin Allah razi olsun.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Kas 2014, 12:13 

Moderator yazdı:
AVOD TEKNİK-TEMEL GÖRÜNÜME BAKIŞ:

HİSSE 17.10.2014 CUMA KAPANIŞ FİYATI: 1.08

18.11.2013'de 1.95'den başlayan düşüş trendi neredeyse 1 yılını doldurmak üzere. Kademelerin boş olduğu anlık durumlarda hissede iğne tabir edeceğimiz panikletme girişimlerini saymazsak 1.03 seviyelerinde bu düşüşün sonlandığı yönünde öncü işaretler gelmiş durumda.

1.95'den başlayan bu uzun süreli düşüşte ilk 10 kurumun alışları 4.698.000 lotun alış ortalaması 1.46 olması, 5 Haziran 2014 fiyat 1.15 den bu yana da ilk 10 kurumun alışı 1.764.000 lot olup bu alışların ortalaması da 1.143 TL'dir.

Teknik göstergelerin de toparlanma-güç kazanma eğilimi içerisinde olduğunu da gözlemlemekteyiz. Düşüşlerin sonlandığı 1. dalga yükselişleri genelde kısa yükselişli ve sıkışma şeklinde meydana gelir. Şirket gelişiminde de bu düşüşün sonlandığını destekleyen gelişmeler var.

Hem Ege Bölgesinde eşdeğer şirket BANADORA'nın satın alınması, hem de ABD'Lİ Sundown şirketinin satın alınarak SPK'dan izin başvurusunun üzerinden epey süre geçmesi yanında ABD ile yapılan iş bağlantıları sonucunda ciro ve esas faaliyet karındaki artışın 9 aylık bilançodan başlamak üzere kayda değer hale geleceği geçmiş bilanço incelemesinde görülmektedir.

İlk Destekler 1.04-03, dirençler se 1.15-1.19 aralığı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hissede ilk hedef bölgesi olarak 1.15-1.19 aralığı demiştik, geç de olsa bugün 1.16 gördü ve hedef bölge test edilmiş oldu.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Kas 2014, 10:23 
kocakurt_oflu

oncelıkle soyle dıyım tamamen spek bır kâğıt
her an her dakıka ne etcegı bellı olmayan bır kâğıt
bır de bır çakıldı mı bu kâğıt yerınde en az 1-3 ay hıccc kımıldamadan duran bır kâğıt
bu aralar bır yaprak dokumu ve mal toplama ustune bır de sert yukarı çekme oldu
bu hareket gecen hafta oldu
suanda baktıysanız lot cıkısı hatrı sayılır var
yukarda 1.10 dırenc olmuş
aşağıda 0,99
burası ıse yat babam yat yerı gıbı duruyor
gorusum ateşı alınmış bır hava verdıler kâğıda
temkınlı olun derım ben ytd

Eklentiler:
avod.PNG
avod.PNG [ 34.83 KiB | 766 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Kas 2014, 17:16 

KAP : A.V.O.D. KURUTULMUS GIDA VE TARIM URUNLERI A.S. / AVOD [] FINANSAL TABLO VE/VEYA DIPNOT DEGISIKLIGI 10.11.2014

HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILD ... ?ID=394348

KAP : A.V.O.D. KURUTULMUS GIDA VE TARIM URUNLERI A.S. / AVOD [] FINANSAL TABLO VE/VEYA DIPNOT DEGISIKLIGI 10.11.2014 13:39:51

FINANSAL TABLO VE/VEYA DIPNOT DEGISIKLIGI

ORTAKLIGIN ADRESI : KAHVE CIVARI MEVKII YILDIRIM MAH.CANAKKALE-IZMIR ASFALTI NO:36 TURKELLI MENEMEN IZMIR
TELEFON VE FAKS NUMARASI : TEL: 232 8354794- FAX: 232 8354533
E-POSTA ADRESI : AVOD@AVOD.COM.TR
ORTAKLIGIN YATIRIMCI/PAY SAHIPLERI ILE ILISKILER BIRIMININ TELEFON VE FAKS NUMARASI : TEL: 232 8354794- FAX: 232 8354533
YAPILAN ACIKLAMA GUNCELLEME MI? : HAYIR
YAPILAN ACIKLAMA DUZELTME MI? : EVET
YAPILAN ACIKLAMA ERTELENMIS BIR ACIKLAMA MI? : HAYIR
KONUYA ILISKIN DAHA ONCE YAPILAN OZEL DURUM ACIKLAMASININ TARIHI : 20.08.2014 / 16.09.2014
OZET BILGI : HAZIRAN 2014 FINANSAL TABLOLARIN DUZELTILMESI HK.

DEGISIKLIGIN YAPILDIGI FINANSAL TABLO VEYA DIPNOTLARIN HESAP DONEMI : HAZIRAN 2014
DEGISIKLIGIN YAPILDIGI FINANSAL TABLO VEYA DIPNOTLAR : BILANCO/GELIR TABLOSU/OZKAYNAK DEGISIM TABLOSU/NAKIT AKIS TABLOSU VE DIPNOTLAR
DEGISIKLIGIN NEDENI : SIRKET HISSE ALIMINA BAGLI SEREFIYE HESAPLAMA KAYITLARININ REVIZE EDILMESI HK.
DEGISIKLIGIN NET DONEM KARINA ETKISI (VARSA) : NET DONEM KARINA ETKISI : 390.843 TL

HAZIRAN 2014 DONEMINE AIT FINANSAL TABLOLAR'DA ;
02.MAYIS 2014 TARIHIINDE BANADORA A.S. HISSELERININ SATIN ALINMASI SONUCUNDA, BANADORA A.S., BEGA A.S. , KARMET LTD.STI ILE ILGILI OLUSAN SEREFIYE HESABI VE BUNA BAGLI KAYITLAR REVIZE EDILEREK, HAZIRAN 2014 DONEMI BAGIMSIZ DENETIMDEN GECMIS FINANSAL TABLOLARIN (BILANCO, GELIR TABLOSU, OZKAYNAK DEGISIM TABLOSU, NAKIT AKIS TABLOSU VE DIPNOT) DEGISIKLIKLERI YAPILACAKTIR,

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Kas 2014, 19:07 

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 106
simdi ortada bi kar soz konusu 390 binlik ama net kar yada net zarar nekadar...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Kas 2014, 21:03 

AVOD'UN 2014/9 AYLIK KONSOLIDE NET KARI 451.899 TL

ESAS FAALİYET KARI : 6.081.557 TL olmasına rağmen, BANADORA'nın satın alınmasıyla birlikte finansman giderleri nedeniyle (-5.330.193 TL) Net dönem karına yansımamıştır. Bununla birlikte bünyeye katılan yeni şirketlerin değer artışı (şerefiye vs.) ile özsermaye ve defter değerinde %14.56 'lık pozitif bir artış meydana gelmiştir.

HASILAT (CİRO) 2013/09 AYLIKTA 23.141.106 TL İKEN BU YIL 2014/09 AYLIKTA İKİ KAT ARTARAK 46.953.433 TL OLARAK GERÇEKLEŞMİŞTİR.

ÖNCEKİ DEFTER DEĞERİ : 1.03
2014/09 YENİ DEFTER DEĞERİ : 1.18

SONUÇ: Şirketin büyüme hedefleri doğrultusunda satın alınan BANADORA'nın bilançoya getirdiği yükün ortadan kalkması ve fastfood zincirleriyle gerçekleştirilen iş bağlantılarının ciroya yansıması sonrası operasyonel verimliliğin artırılması ve giderlerin düşürülmesi başarıldığında şirketin hem kar hem de özsermaye büyümesi sağlanması gerçekleşebilir. Sundown Foods'un satın alınmasının SPK onayı gelmesiyle birlikte yabancı ortakların getireceği disiplin ve sinerji ile operasyonel karlılığın istenilen seviyeye geleceğini düşünüyoruz. Gelişmeler, cirodaki artış orta ve uzun vadede bilançoya pozitif yansıyabilir.

10 KASIM 2014 KAPANIŞ FİYATI : 1.02 TL

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Kas 2014, 11:25 

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 4
AVOD'UN 2014/9 AYLIK KONSOLIDE NET KARI 451.899 TL ESAS FAALİYET KARI : 6.081.557 TL olmasına rağmen, BANADORA'nın satın alınmasıyla birlikte finansman giderleri nedeniyle (-5.330.193 TL) Net dönem karına yansımamıştır. Bununla birlikte bünyeye katılan yeni şirketlerin değer artışı (şerefiye vs.) ile özsermaye ve defter değerinde %14.56 'lık pozitif bir artış meydana gelmiştir. HASILAT (CİRO) 2013/09 AYLIKTA 23.141.106 TL İKEN BU YIL 2014/09 AYLIKTA İKİ KAT ARTARAK 46.953.433 TL OLARAK GERÇEKLEŞMİŞTİR. ÖNCEKİ DEFTER DEĞERİ : 1.03 2014/09 YENİ DEFTER DEĞERİ : 1.18

Sn.Modaratör
Bu yazı alıntıdır. Avod da beklemeye devam edelim mi ? Yoksa zararına çıkıp yolumuza devam edelim mi ? İnanın kendi adıma yazıyorum. Ben gerçekten küçük yatırımcıyım. Sizin yazdıklarınızı da önemsiyorum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Kas 2014, 11:35 

Ettiği teşekkür: 180
Aldığı teşekkür: 4
Sayın moderatör,
AVOD'un sanal listeden çıkarılmasının, hisselerin BİST 100 hisselerinden seçilme stratejisi sebebiyle olduğu anlaşılmış, çıkış yapılmadan hemen önceki değerlendirmelerde düşüşün 1.03 seviyelerinde sonlandığının değerlendirildiği belirtilmişti. Şuan için farklı bir durum var mı zira fiyat 1,00 ve ben de sayın adonis gibi yazdıklarınızı önemsiyorum. Bir değerlendirme yaparsanız memnun olurum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Kas 2014, 12:20 

adonis yazdı:
AVOD'UN 2014/9 AYLIK KONSOLIDE NET KARI 451.899 TL ESAS FAALİYET KARI : 6.081.557 TL olmasına rağmen, BANADORA'nın satın alınmasıyla birlikte finansman giderleri nedeniyle (-5.330.193 TL) Net dönem karına yansımamıştır. Bununla birlikte bünyeye katılan yeni şirketlerin değer artışı (şerefiye vs.) ile özsermaye ve defter değerinde %14.56 'lık pozitif bir artış meydana gelmiştir. HASILAT (CİRO) 2013/09 AYLIKTA 23.141.106 TL İKEN BU YIL 2014/09 AYLIKTA İKİ KAT ARTARAK 46.953.433 TL OLARAK GERÇEKLEŞMİŞTİR. ÖNCEKİ DEFTER DEĞERİ : 1.03 2014/09 YENİ DEFTER DEĞERİ : 1.18

Sn.Modaratör
Bu yazı alıntıdır. Avod da beklemeye devam edelim mi ? Yoksa zararına çıkıp yolumuza devam edelim mi ? İnanın kendi adıma yazıyorum. Ben gerçekten küçük yatırımcıyım. Sizin yazdıklarınızı da önemsiyorum.

SAYIN ADONİS, SAYIN VURALSAR;

Şu an tahta yapıcı/spek veya artık mal sahibi mi diyelim ne dersek diyelim, yoğun baskı uygulayıp 1.95'den başlayan satışlarını yerine koymak için elinden geleni yapıyor. Tahta birden çok aracı kurum tarafından kuşatılmış ve tam saha presle satış baskısı uygulanmakta. 0.95 gördükten sonra önce 1.16 sonra da 1.08' çıkarılarak alttan aldıklarını yukardan satarak maliyet düşürmeye hemde trade yapılmaya devam edilmekte. Dikkat ederseniz 1.15'ler görülmeden önce satışlarımı belirtmiş, 1.11 ortalama ile tüm avodları sattığımı söylemiştim. Benden sonra tahta tavan oldu ama tavanın da suniliği belliydi.

Son tahlilde baktığımızda önceki değerlendirmelerimizi güncelleyelim. Düşüş trendi 0.95 ile sonlandı diyebilmemiz ve bunu teyit edebilmemiz için hissenin 1.'in altına gitmemesi hele ki 0.95'i kırmaması gerekiyor. Eğer 0.95 tekrar görülüp buradan güç toplarsa 2'li diple düşüş trendi bitmiş olur yok eğer 1.00'den yukarı hareketlenirsek zaten düşüşün bitmiş olduğu tescillenip yükseliş trendinin başladığından emin olacağız.

Aslında AVOD gibi büyüme potansiyeli taşıyan ve işin başında bulunan şirketler, eğer patron tarafından suistimal edilmeyip şirket ve borsa ayağında kötü performans sergilenmezse çok güzel kazançları beraberinde getirirler. Ciro ikiye katlanmış, defter değeri 1.03'den 1.18'e yükselmiş ve bunun devamı gelirse hissenin buralarda fazla durmayacağı düşünülebilir. Kaldı ki cironun çok büyük kısmı ihracattan geliyor ve dövizdeki artış ürün satış fiyatlarına pozitif etki eder. Bir de Sundown satın alınması olursa Abd'li şirket ve ortakları Türk ortakları disipline edeceklerdir diye de umuyorum. Bahsettiğim olumsuzluklar yaşanmaz ise herhangi bir sorun yaşanmayabilir. Borsada risk ve kazanç ikiz kardeştir, inşallah hayırlısı olur. Selamlarla

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 45 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 32 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.