Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 20 Haz 2018, 13:10

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

ÖNEMLI DUYURU:

Sayın üyelerimiz,

Yeni yasallaşan SPK yasası , bizim gibi borsa konusunda yorum yazılan siteler ve bu sitelerde yazan herkes için yeni düzenlemeler getirmektedir. Bu nedenle sitemizde yorum yapan, yazı yazan herkesin yazdıkları nedeniyle ciddi sorumluluklar yüklendikleri, yasaya aykırı yazılar nedeniyle de ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceği malumunuzdur.
Bu nedenle, yazdığınız her yazıyı dikkatle hazırlamanız, hisse hakkında kesinlik içeren ifadelere yer vermemeniz, tahminlere dayalı fiyat vermekten kaçınmanız ve hissenin durumunu etkileyebilecek resmi olmayan her türlü duyum ve yorumlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Forumlara yer sağlayıcı pozisyonumuz nedeniyle , yazılan yazılardan sitemiz herhengi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak yasaya aykırı yazılan yazılar nedeniyle , ilgili kişinin sorumlu tutulacağını, yazdıklarınız nedeniyle ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız.
Herkesin yeni yılını tekrar kutluyor, güzel ve kançlı bir yıl diliyoruz.
Saygılarımızla

Hissetüyoları yönetimi

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 12 Eki 2012, 12:05 
MReha

Ettiği teşekkür: 313
Aldığı teşekkür: 1788
apocalips yazdı:
bugün aşağı inecek gibi 20 ler için arsa satıldı haberini bekliyecez heralde

Dün RİSK ve ADRENALİN den bahsetmiştim hatırlarsanız. 17.20/50 arası alanlar için bugün 18.75 görülerek %8-9 günlük kâr olanağı verdi. Ben hisseye kısa vade ve risk alarak girdiğimden bu hareketlerde lot artırımı yaptım. Zaten son 2-3 günün yükselişi üzerine bu realizasyon her an beklenen bir durumdu , ancak bu hisseye RİSK alarak girdiğim için 19-20 ler olma olasılığını da denemek istiyorum. İkinci seansın kapanışına göre önümüzdeki hafta için bir şeyler söylemek mümkün olabilir. Saygılar bol kazançlar.

Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Eki 2012, 12:06 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
MReha yazdı:
apocalips yazdı:
bugün aşağı inecek gibi 20 ler için arsa satıldı haberini bekliyecez heralde

Dün RİSK ve ADRENALİN den bahsetmiştim hatırlarsanız. 17.20/50 arası alanlar için bugün 18.75 görülerek %8-9 günlük kâr olanağı verdi. Ben hisseye kısa vade ve risk alarak girdiğimden bu hareketlerde lot artırımı yaptım. Zaten son 2-3 günün yükselişi üzerine bu realizasyon her an beklenen bir durumdu , ancak bu hisseye RİSK alarak girdiğim için 19-20 ler olma olasılığını da denemek istiyorum. İkinci seansın kapanışına göre önümüzdeki hafta için bir şeyler söylemek mümkün olabilir. Saygılar bol kazançlar.

Saygılar hocam.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Eki 2012, 13:36 
MReha

WİSH_WİSH yazdı:
18.00 lerden aldım amasatamadım işim olduğu için Sevgili Reha dediğin gibi bekliyeceğim zararına satmak istemiyorum..
Tşkler

Görüldüğü üzere, hisse tekrar toplanma aşamasında. Ama tekrar ediyorum, hiç bir şey kesin değil. Tekrar 17. 80 e geldi. Ben bir hedef koymadım, yazılan rakamlar sadece duyumlardır. Olacak diye bir koşul yok.

Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Eki 2012, 14:16 
MReha

Hisse spekleri kârlarını ceplerine koydular. Şu aşamadan itibaren istedikleri yerde istedikleri gibi davranabilecek durumdalar. Hisseyi yenide yukarı alıyorlar, bakalım, RİSK dedik, ADRENALİN dedik heyecan yaşıyoruz. Benim bir hedefim yok, bu kadar yeter dediğim yerde satacak durumdayım. Herkese bol kazançlar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Eki 2012, 16:21 

Ettiği teşekkür: 91
Aldığı teşekkür: 596
melmes yazdı:
MReha yazdı:
melmes yazdı:
Ahada bende aldim. Hadi Sizede gecmis olsun :)

Sayın melmes,
Yazdıklarımı okuduysanız, riskli bir alım yaptığınızı biliyorsunuzdur. Umarım kazanırsınız. Saygılar.

Murat abi ben girdim hisseye can geldi. Yoksa geriye gidiyordu. Sayemde tutuyoruz hisseyi ayakta :). Bak iyi davranin bana satar giderim haa :)

Sn Mreha,

sen bana aldigini sattigini yazma diyorsun ama dayanamiyorum ne yapam. Dünkü aldiklarimin hepsini biraz önce 18.10 dan ciktim. Gün ici 2 defa da trade yaptim. Allah sizden razi olsun. Hafta sonum iyi gececek INSAALLAH. YTD

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Eki 2012, 18:35 

hem büyük hemde küçük resimde fincan kulp formasyonu var ve 24,00 gibi bir formasyon hedefi var

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Eki 2012, 11:07 

hakancans35 yazdı:
hem büyük hemde küçük resimde fincan kulp formasyonu var ve 24,00 gibi bir formasyon hedefi var

Adel de kapa arsa haberi yollayınca Asuzu nun hızı kesildi bakalım 20 üstü atacak mı bu hafta

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 25 Kas 2012, 22:23 
Big_Boss

Aldığı teşekkür: 58
19.90 altı dikkatli olmak lazım..Bu seviye altında satışlar hızlanırsa sat-al stratejisi uygulanabilir...YTD

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Ara 2012, 13:53 

Ettiği teşekkür: 28
Aldığı teşekkür: 10
KRSAN topiğinde başlayan arsa satışı ile ilgili olarak ASUZU topiğine devam.
---------------------------------------
Arsa satılacak bu konuda yetki verildi ve en son arsa değerlemesi devam ediyor diye şirket haberler gönderdi çünkü yatırımcılar gerilmiş durumda 2 ye katladı ve haber yoktu, şirket akıllıca hissenin düşmesini önlemek amaçlı içi boş ama umutları sıcak tutan haber gönderdi. Arsa satışının gecikmesi gerginlik yaratıp hissei düşürebilir endeksin de düşmesine paralel olarak doğaldır, ve 2012 yılında satış gerçekleşmediği için satış karı 2013 bilançosuna yansıyacaktır. Şirket bu parayı temettü yada bedelsiz olarak 2013 de dağıtmak isterse genel kurulda yönetim kuruluna özel yetki vererek yapabilir.
Fazla söze gerek yok, arsadan gelecek para şu anki piyasa değeri civarında olabilir, tek başına arsanın yaptıracağı primi siz hesaplayın, bu para bedelsiz dağıtılırsa yada yıllardır beklentide olan D-Max yatırımına giderse, traktör, tank üretimine giderse olabilecekler çok uçuk olabilir.
Tank nereden çıktı demeyin, şirket Otokar gibi askeri araç üretim işine de girme düşüncesinde.
ASUZU'nun güvenilirliğini kanıtlamış Anadolu grubuna ait olması ayrı bir güven veriyor yatırım için. Yatırımcısını dolandırmayan ender gruplardandır Anadolu grubu.
Alternatif bankın satış kararının çıkması da ASUZU nun satılacak olan arsasına yapmayı planladığı rezidanslar için kaynak yaratmak amaçlı büyük ihtimalle. Grup banka işinden çıkıp yeni kurduğu GYO sektöründe büyüme peşinde. Arsa yabancıya değil kendi GYO şirketine satılacak, burada akla düşük fiyattan değerlenip kendi şirketine devredilebilir düşüncesi gelebilir ancak ASUZU nun Japon ve Alman ortakları olduğundan bu konuda oyun çeviremezler, sonuçta para bir cepten çıkıp diğer cebe girecek, biz de paranın gireceği cebe kamp kuruyoruz.
yatırım tavsiyesi değildir, bu yazılanlara uyarsanız batabilirsiniz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Ara 2012, 15:30 
ay_yıldız_80

Ettiği teşekkür: 82
Aldığı teşekkür: 259
sentez76 yazdı:
KRSAN topiğinde başlayan arsa satışı ile ilgili olarak ASUZU topiğine devam.
---------------------------------------
Arsa satılacak bu konuda yetki verildi ve en son arsa değerlemesi devam ediyor diye şirket haberler gönderdi çünkü yatırımcılar gerilmiş durumda 2 ye katladı ve haber yoktu, şirket akıllıca hissenin düşmesini önlemek amaçlı içi boş ama umutları sıcak tutan haber gönderdi. Arsa satışının gecikmesi gerginlik yaratıp hissei düşürebilir endeksin de düşmesine paralel olarak doğaldır, ve 2012 yılında satış gerçekleşmediği için satış karı 2013 bilançosuna yansıyacaktır. Şirket bu parayı temettü yada bedelsiz olarak 2013 de dağıtmak isterse genel kurulda yönetim kuruluna özel yetki vererek yapabilir.
Fazla söze gerek yok, arsadan gelecek para şu anki piyasa değeri civarında olabilir, tek başına arsanın yaptıracağı primi siz hesaplayın, bu para bedelsiz dağıtılırsa yada yıllardır beklentide olan D-Max yatırımına giderse, traktör, tank üretimine giderse olabilecekler çok uçuk olabilir.
Tank nereden çıktı demeyin, şirket Otokar gibi askeri araç üretim işine de girme düşüncesinde.
ASUZU'nun güvenilirliğini kanıtlamış Anadolu grubuna ait olması ayrı bir güven veriyor yatırım için. Yatırımcısını dolandırmayan ender gruplardandır Anadolu grubu.
Alternatif bankın satış kararının çıkması da ASUZU nun satılacak olan arsasına yapmayı planladığı rezidanslar için kaynak yaratmak amaçlı büyük ihtimalle. Grup banka işinden çıkıp yeni kurduğu GYO sektöründe büyüme peşinde. Arsa yabancıya değil kendi GYO şirketine satılacak, burada akla düşük fiyattan değerlenip kendi şirketine devredilebilir düşüncesi gelebilir ancak ASUZU nun Japon ve Alman ortakları olduğundan bu konuda oyun çeviremezler, sonuçta para bir cepten çıkıp diğer cebe girecek, biz de paranın gireceği cebe kamp kuruyoruz.
yatırım tavsiyesi değildir, bu yazılanlara uyarsanız batabilirsiniz.

Tekrar Selam Dostum, iadeyi ziyaret yapam dedim :) :) :) Cümleten Selamüaleyküm dostlar, hayırlı kazançlar ; Şimdi krsan dı asuzu derken en son asuzu haberi kafama takıldı, bende o konuda degerli görüşlerinizi merak ediyor, dikkatlerinizi çekmek istiyorum ;

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bild ... ?id=252198

ANADOLU ISUZU OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / ASUZU [] 19.12.2012 18:15:54

AÇIKLAMA:
"09 Ekim 2012 Tarihli Yönetim Kurulu toplantısında Şirketimizin aktifinde bulunan İstanbul Kartal'daki taşınmazların satışa konu edilmesi amacıyla değerleme dahil çalışmalara başlanması ve bu iş ve işlemlerin yürütülmesi ile ilgili şirket yönetiminin yetkili kılınmasına karar verilmiş ve bu husus aynı gün Özel Durum Açıklaması ile duyurulmuştur.

14 Aralık 2012 tarihli ek Özel Durum Açıklamamızda da belirtildiği ve 31 Aralık 2010 tarihinden itibaren mali tablo dipnotlarında "imar durumundaki ciddi belirsizlik" şeklinde vurgulandığı üzere, taşınmazlara ilişkin imar planlarına çeşitli hukuki gerekçelerle itiraz edilmiş ve itirazlarımız karşılanmadığından dava açma yoluna gidilmiştir. Bu davalar henüz sonuçlanmamış olmakla birlikte taşınmazın satışına engel teşkil etmemektedir. Ayrıca bahse konu taşınmazın mülkiyeti ile ilgili herhangi bir sorun da bulunmamaktadır."

Şimdi Burda benim aklıma takılan ve merak ettiğim bir kaç soru olacak;

1-) şirketin elindeki arsa ya istanbul belediyesi imar izni vermemişmi?
2-) istanbul belediyesi imar izni vermedigi için şirket itiraz etmiş ve itirazı kabul olmayınca istanbul belediyesini mahkemeye vermiş ve sonucunu mu bekliyor?
3-) Mahkeme süreci ile ilgili geçmiş kap haberlerinde biz itiraz ettik ve mahkemeye verdik diye haberlerl varmı? ( sayfa uzun oldugu için ben tek tek bakmadım ama takibinizde olduguna göre bakmışsınızdır diye tahmin ettim dogrusu ) ,
4-) Şirket bu araziyi imara açılmadan da satarım mı diyor? eger imara açmadan satarsa o zaman yeniden degerleme yapıldıgında sizin tahmin ettiginiz 300-500 milyon Tl deger nasıl düşünülecek, arsa o kadar edecek mi?
5-) şirketin arazisinin 300-500 milyon tl edecegini düşünüyorsunuz, bunu bölgeyi bilerek ve benzer arazileri ve fiyatlarını karşılaştırarak mı söylüyorsunuz yoksa sadece hayali tahmin mi?
6-) şirketin gyo olacagı yada öyle bir şirket kuracagı konusunda kap haberi varmı yoksa sadece tahmin mi yürütüyoruz?
7-) şirket arazisinin dışarıya degil şirket içerisinde el degiştireceginden bahsediyorsunuz, peki bu arazi için şirket sizce tahmini bu parayı kendi içinde nasıl bir ödeme ile gerçekleştirecek? ( yeni şirket kurma, tahsisli hisse verdim, kredi çektim, borç kaydettim vs gibi ) çünkü bu şekilde milyonlarca tl degerli varlıklar devredilip yok tahsizli yok borç yazdım diye şiketlerin haberlerini görüyoruz.

Emekleriniz için teşekkürler, Rabbim emeklerinizi boşa çıkarmasın, benimde aklıma bu sorular takıldı, merak ettigim için soruyorum, çünkü belirsizliklerin aydınlanması yatırımcının zarar etmesini engeller diye düşünüyorum. saygılar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Ara 2012, 16:19 

Dostum, arsa değerleme haberleri kapa düştükten sonra asuzu primlenmeye başladı sonra 20-22 arasında bantta gezinmeye başladı.
Süreç uzadıkça yatırımcılar gerildi ve arsa bu yıl satılır yok satılmaz, satılmazsa satış 2013 de olur ve yıl sonu bilançosuna kalır tarzında çok tartıştık. Şirket büyük olasılıkla, forumları takip ediyor ve yatırımcıların kaygılarını göz önünde bulundurarak yukarıda yazdığınız en sondan 1 önceki açıklamayı gönderdi.

Bu açıklamaya yine çok kafa yorduk,
"imar durumundaki ciddi belirsizlik" dipnotlardaki ifadesi manipülasyondan başka bir şey değil çünkü satışa engel teşkil etmiyor ve bir anlam da ifade etmiyor, ben ve takip ettiğim arkadaşların anladığı bu en azından.
arsanın imar durumunda bir sıkıntı yok, olsa satılamazdı, aynı açıklamada yine "Bu davalar henüz sonuçlanmamış olmakla birlikte taşınmazın satışına engel teşkil etmemektedir" diye kendileri belirtmiştir. Bu yatırımcılara sakin olun, korkacak bir şey yok sadece önümüzde bir engel var onu aştık mı değerleme ve satış tamamlanacak demektir açık açık.
Yani bu haberden anladığımız, arsa 79 dönüm fakat arsada belediyenin de hakkı var ve belediye hukuki ihtilaf gereği, yeşil alan, park, cart curt gerekçesi ile bir kısmını kendisine alma peşinde. Ne kadar olacağını konunun uzmanı arkadaşlar en fazla %40 diyor ve Asuzuya kalacak minimum arazi 50 dönüm oluyor bu durumda.
Devam eden dava bundan ibaret, bu elbet orta bir noktada sonuçlanacaktır ve satışa engel değil önemli olan nokta burası gerisi bizi çok ilgilendirmiyor.

Diğer soruların yanıtları zaten var yazılarımda
Anadolu grubu GYO şirketi kurdu, herhangi bir şirket GYO ya dönüşmeyecek, ve bu şirketin amacı bu arsaların değerlendirilmesi.
Patron kendi açıklamasında, bu arsalara rezidans yapma niyetinde olduklarını açıklamıştı.
Tüm bu açıklamaların tarihlerini net hatırlayamadığımdan veremiyorum, ilgilenen sanırım biraz araştırma ile bulabilir.
300-500 arası bir değeri EKGYO arsasının satış fiyatını ve sahibinden.com daki arsaları araştırarak elde ettik. Net rakamı elbet bilemeyiz ama 300 altında olmayacağı kesin gibi, EKGYO arsasının satış fiyatından sonra.
Paranın ne olacağına gelince, temettü yada bedelsiz ile dağıtabilir ama bence parayı dağıtmayacaktır,
ASUZU bilmem kaç yıldır D-MAX araçları üretme ve Avrupaya ihraç etme niyetinde. Bunun için gerekli yatırımı yaptı, fabrikalar üretime hazır açıklamasını yaptılar, 2009 krizinde ertelediler, şimdi büyük ihtimalle bu proje ciddi şekilde gündeme gelecektir. Japon ortakların sıkıştırması da bu yönde.
Ayrıca Asuzu traktör ve tank üretim işinide girmeyi planlıyor. İlk hedefte D-Max, daha sonra traktör ve ilerleyen yıllarda herşey yolunda giderse tank işi de olabilir.
Şirketin mali verilerine baktığımızda başarılı sayılmaz şu an için, ciddi oranda kar etmediği gibi, arasıra zarar açıklıyor, fakat yine dipnotları incelediğimizde çelik fiyatlarını uçuk göstererek maliyeti çok yüksek göstermişler. Burada bilinçli olarak bilanço makyajlaması yapıldığı endişesi beliriyor. Bu yıl sonu bilançosunda durum netleşecek ve kar etmeyen görünen şirket gerçek değerleri ve karı ile ortaya çıkacakır diye tahmin ediyorum.
Şu ana kadar Anadolu grubunun herşeyi hazırlayıp artık Asuzu yu atağa geçirecek, yüksek karlı, temettü dağıtan şirket yapacak atılımları olduğuna inanıyorum. Alternatif Bank satışı da arsaya yapılacak rezidanslara kaynak yaratmak amaçlıdır büyük olasılıkla.
umarım açıklamalarım yardımcı olmuştur.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Ara 2012, 16:50 
ay_yıldız_80

Ettiği teşekkür: 82
Aldığı teşekkür: 259
sentez76 yazdı:
Dostum, arsa değerleme haberleri kapa düştükten sonra asuzu primlenmeye başladı sonra 20-22 arasında bantta gezinmeye başladı.
Süreç uzadıkça yatırımcılar gerildi ve arsa bu yıl satılır yok satılmaz, satılmazsa satış 2013 de olur ve yıl sonu bilançosuna kalır tarzında çok tartıştık. Şirket büyük olasılıkla, forumları takip ediyor ve yatırımcıların kaygılarını göz önünde bulundurarak yukarıda yazdığınız en sondan 1 önceki açıklamayı gönderdi.

Bu açıklamaya yine çok kafa yorduk,
"imar durumundaki ciddi belirsizlik" dipnotlardaki ifadesi manipülasyondan başka bir şey değil çünkü satışa engel teşkil etmiyor ve bir anlam da ifade etmiyor, ben ve takip ettiğim arkadaşların anladığı bu en azından.
arsanın imar durumunda bir sıkıntı yok, olsa satılamazdı, aynı açıklamada yine "Bu davalar henüz sonuçlanmamış olmakla birlikte taşınmazın satışına engel teşkil etmemektedir" diye kendileri belirtmiştir. Bu yatırımcılara sakin olun, korkacak bir şey yok sadece önümüzde bir engel var onu aştık mı değerleme ve satış tamamlanacak demektir açık açık.
Yani bu haberden anladığımız, arsa 79 dönüm fakat arsada belediyenin de hakkı var ve belediye hukuki ihtilaf gereği, yeşil alan, park, cart curt gerekçesi ile bir kısmını kendisine alma peşinde. Ne kadar olacağını konunun uzmanı arkadaşlar en fazla %40 diyor ve Asuzuya kalacak minimum arazi 50 dönüm oluyor bu durumda.
Devam eden dava bundan ibaret, bu elbet orta bir noktada sonuçlanacaktır ve satışa engel değil önemli olan nokta burası gerisi bizi çok ilgilendirmiyor.

Diğer soruların yanıtları zaten var yazılarımda
Anadolu grubu GYO şirketi kurdu, herhangi bir şirket GYO ya dönüşmeyecek, ve bu şirketin amacı bu arsaların değerlendirilmesi.
Patron kendi açıklamasında, bu arsalara rezidans yapma niyetinde olduklarını açıklamıştı.
Tüm bu açıklamaların tarihlerini net hatırlayamadığımdan veremiyorum, ilgilenen sanırım biraz araştırma ile bulabilir.
300-500 arası bir değeri EKGYO arsasının satış fiyatını ve sahibinden.com daki arsaları araştırarak elde ettik. Net rakamı elbet bilemeyiz ama 300 altında olmayacağı kesin gibi, EKGYO arsasının satış fiyatından sonra.
Paranın ne olacağına gelince, temettü yada bedelsiz ile dağıtabilir ama bence parayı dağıtmayacaktır,
ASUZU bilmem kaç yıldır D-MAX araçları üretme ve Avrupaya ihraç etme niyetinde. Bunun için gerekli yatırımı yaptı, fabrikalar üretime hazır açıklamasını yaptılar, 2009 krizinde ertelediler, şimdi büyük ihtimalle bu proje ciddi şekilde gündeme gelecektir. Japon ortakların sıkıştırması da bu yönde.
Ayrıca Asuzu traktör ve tank üretim işinide girmeyi planlıyor. İlk hedefte D-Max, daha sonra traktör ve ilerleyen yıllarda herşey yolunda giderse tank işi de olabilir.
Şirketin mali verilerine baktığımızda başarılı sayılmaz şu an için, ciddi oranda kar etmediği gibi, arasıra zarar açıklıyor, fakat yine dipnotları incelediğimizde çelik fiyatlarını uçuk göstererek maliyeti çok yüksek göstermişler. Burada bilinçli olarak bilanço makyajlaması yapıldığı endişesi beliriyor. Bu yıl sonu bilançosunda durum netleşecek ve kar etmeyen görünen şirket gerçek değerleri ve karı ile ortaya çıkacakır diye tahmin ediyorum.
Şu ana kadar Anadolu grubunun herşeyi hazırlayıp artık Asuzu yu atağa geçirecek, yüksek karlı, temettü dağıtan şirket yapacak atılımları olduğuna inanıyorum. Alternatif Bank satışı da arsaya yapılacak rezidanslara kaynak yaratmak amaçlıdır büyük olasılıkla.
umarım açıklamalarım yardımcı olmuştur.

Dostum Eline emegine sağlık teşekkürler, yalnız Sorularıma Şirketin Resmi ve kap haberleri ile yanıt alabilseydim daha güzel olurdu, benim takibimde degil o yüzden sadece aklımdaki soruları sordum, [b]zaten bu seviyede yatırım düşünenler getiri ve risk durumunu göze alıp kendisi araştırıp kendisi karar vermeli, şirketin kap haberleri bunun için en büyük yardımcı olacaktır, gözümün ucu ile bende takipteyim, araştırmak istesem en az 1-2 günümü alır, şuan için krsan dışında başka hisseye fazlası ile yogunlaşmak istemiyorum, gelecek haftalarda duruma göre bakarız :) Herkese Hayırlı ve bol kazançlar, Saygılar[/b]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Oca 2013, 08:42 
ahmetguven10

Ettiği teşekkür: 227
Aldığı teşekkür: 2264
GENERAL MOTORS CO VE ISUZU MOTORS LTD TARAFINDAN YAPILAN
ACIKLAMADA SIRKETLERIN, PIKAP MODELI KAMYONET URETIMINDE
ISBIRLIGI YAPMA VE YEN NESIL PIKAPLARIN ORTAKLASA GELISTIRILMESI
KONULARININ DEGERLENDIRILECEGI IFADE EDILDI. BU HAMLENIN
MALIYETLERIN DUSURULMESINI HEDEFLEDIGI IFADE EDILDI.

ORTAKLIK KONUSUNDA RESMI ANLASMANIN BU AYIN SONLARINA DOGRU
TAMAMLANABILECEGI BELIRTILDI.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Oca 2013, 14:28 

Asuzu da cuma günü olan hareketin nedeni;
Şirketin yönetim kurulu toplantısı vardı, daha önceden bildiğimiz gibi yönetim kuruluna arsa satış yetkisi verilmişti, yönetim kurulu toplantısı öncesi arsa satışı ile ilgili bir haber çıkabilir beklentisi ile hisse uçuşa geçti doğal olarak, toplantının ertelendiği haberinden sonra yeniden başladığımız noktalara döndük. YK öncesi bu tip hareketler sık olacaktır, nefesler tutulmuş, arsa değerlemeleri tam gaz devam ediyor, şirketle ilgili beklentiler barajda birikten su miktarı her geçen gün büyüyor. Endişe edecek bir durum yok, yeniden 20-22 bandında git gellerle bir süre daha takılmaya devam edebilir yeni bir toplantı yada habere kadar.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 32 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.