Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 17 Tem 2018, 00:04

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

ÖNEMLI DUYURU:

Sayın üyelerimiz,

Yeni yasallaşan SPK yasası , bizim gibi borsa konusunda yorum yazılan siteler ve bu sitelerde yazan herkes için yeni düzenlemeler getirmektedir. Bu nedenle sitemizde yorum yapan, yazı yazan herkesin yazdıkları nedeniyle ciddi sorumluluklar yüklendikleri, yasaya aykırı yazılar nedeniyle de ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceği malumunuzdur.
Bu nedenle, yazdığınız her yazıyı dikkatle hazırlamanız, hisse hakkında kesinlik içeren ifadelere yer vermemeniz, tahminlere dayalı fiyat vermekten kaçınmanız ve hissenin durumunu etkileyebilecek resmi olmayan her türlü duyum ve yorumlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Forumlara yer sağlayıcı pozisyonumuz nedeniyle , yazılan yazılardan sitemiz herhengi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak yasaya aykırı yazılan yazılar nedeniyle , ilgili kişinin sorumlu tutulacağını, yazdıklarınız nedeniyle ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız.
Herkesin yeni yılını tekrar kutluyor, güzel ve kançlı bir yıl diliyoruz.
Saygılarımızla

Hissetüyoları yönetimi

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 778 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 02 May 2011, 18:13 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
HİSSE : ASELS

İMKB HİSSE SENEDİ KÜNYESİ

Şirket Adı: Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.
Faaliyet Alanı : Her Türlü Kurum, Kuruluş Ve Tüketiciye Yönelik Olarak, Kara, Hava, Deniz Ve Uzay Uygulamaları Kapsamında Her Nevi Elektrik, Elektronik, Mikrodalga, Elektrooptik, Güdüm, Bilgisayar, Bilişim, Kriptoloji, Güvenlik, Mekanik, Kimya Ve Benzeri Konularda...
Sektör : Savunma
Pazar: Ulusal
Kuruluş Tarihi : 20.11.1975
Halka Aç. Tarihi : 01.08.1990
İlk İşlem Tarihi : 01.08.1990

ORTAKLIK YAPISI
Ortak Ünvanı Pay(%)

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı : 84,58
İMKB'de İşlem Gören : 15,30
Diğer : 0,12

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 May 2011, 16:38 
aunsalg82

Aselsan'a ilk yorum benden olsun. Süper bir hisse. Toruna bırakmak gerek bu hisseyi. Şu an 9 civarında ama yakın zamanda 10'u rahat bulacaktır görüşüm.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 May 2011, 16:39 
aunsalg82

Ayrıca Ahmet Güven hocanın yazmış olduğu yazıyıda burada paylaşmak isterim. Aselsan'a neden yatırım yapmalıyız sorusunun cevabı :)

ASELSAN

Aselsan artık 2011 yılıyla birlikte tamamen bir dünya markası haline gelmeye başlayacaktır. Türkiye’nin ilk çıkartma gemisi olan ç151 suya indirilmiş durumda. Silah sistemlerini Aselsan üretecek. Tasarım ve imaj kendisine ait. Artık gemicilikte dışa gebelik sona erdi. İlk taarruz helikopteri olan Atak’ın deneme uçuşları bu yıl içinde başladı, Altay isimli tankımızda prototip üretim aşamasında. Üretilen uydu ve insansız hava aracı Anka’yla birlikte savunma sanayiinde inanılması güç ve yıllardır özlemini çektiğimiz neden diye sorduğumuz hedeflere yaklaşmış bulunmaktayız.Aselsan ilk piyade tüfeği üretimiyle de adını artık sıkca duyacağımız hisse grupları arasına giriyor. Türkiye savunma sanayii dendiğinde ilk akla gelen, ar-ge çalışmalarıyla gözdolduran tek firma pozisyonunda. Türkiye’de bütçenin %65-70’nin TSK’ya devredildiğini de düşünecek olursak dışa bağımlılık sona erdikçe Aselsan’a düşen görevde artarak devam edecek demektir.Bu da yatırım olarak önemli bir adımdır.

Şimdi 2000 yılında hisse adet fiyatı neydi? 2011 yılına kadar 100 tl ne getiri yaptı bunu açıklayalım..

2000 yılı ocak ayında hisse adet fiyatı = 0.95 kuruştu. ve 105 lotumuz olsun 100 tl ye

***2000 yılında %100 bedelsiz ve 210 lot temettü yok
***2001 yılında bedelsiz yok nakit temettü var %10 21 tl
***2002 yılında %100 bedelsiz ve bedelli 630 lot ve kasamızda 21 tl
***2003 yılında %25 nakit temettü ile kasamızda toplam 160.02 tl
***2004 yılında %47 nakit temettü kasamızda toplam 297.42 tl
***2005 yılında %70 nakit temettü ve kasamızda 441 tl
***2006 yılında %90 nakit temettü ve kasamızda 567 tl
***2007 yılında %80 nakit temettü ve kasamızda 504 tl
***2008 yılında %300 bedelsiz ve toplam 2520 lot, %95 nakit temettü ve kasamızda 598.5 tl
***2009 yılında %5 nakit temettü
***2010 yılında %100 bedelsiz ve toplam 5040 lot %49 nakit temettü
***2011 vsvsvsvsvs..

Duruma bakınca 11 yılda yaklaşık olarak 105 lota 5040 lot sahibi(ŞU ANDAKİ ASELSAN 1 LOT : 7.7 TL) ve 3 bin tl den fazla nakit temettü aldık.. Ki Ahmet Güven size sürekli her ay almanızı öneriyor... Bir seferliğine değil.. Bu yanlışlıkla 2000 yılında 100 tl lik alım yapmış bir vatandaşın kazancıdır. ve YATIRIM TAVSİYESİDİR. Ki şirketin en parlak yılları bu günden itibaren başlayacaktır.

100 TL’ye şu anda 39000 TL hisse değeri, 3000 TL temettü, toplam 42000 TL.
Yani 10 yılda 1’e 420 kazanç sağlamışız.
Boşuna Aselsan alalım demiyoruz. Her ay 50 TL’lik alsak bile yeter.

saygılarımla...

Allahtan yanlışlıkla bin tl lik almamış. hali niceydi o vakit:)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 May 2011, 16:44 
Endi

Ettiği teşekkür: 1391
Aldığı teşekkür: 2150
ASELSAN. İkinci yorum yapan da ben olayım.
Öncelikle site ve sayfa hayırlı olsun.
Uzun vadeli yatırım için uygun. En az 5 yıl ve yukarısı için hedefledim. Geçen yıl aldım bir miktar ve unuttum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 May 2011, 12:08 
md71

Site hayırlı uğurlu olsun ortaklar
ASELS ne zaman satsam beni pişman etmiştir. Artık hiç dokunmuyorum. Unuttum. Hatta aklıma geldikçe azar azar arttırıyorum.
Detroit araba sektöründe neyse, Ankara da savunma sanayinde orada olmayı hedeflemektedir.
Yeni gelişmeler sürekli KAP'a düşüyor. 2011 ASELS için yeni bir başlangıç olacak gerçekten (Ahmet Güven'in dediği gibi)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 May 2011, 15:03 
md71

seans içerisinde endeks bahanesiyle iyi saldılar. Toplamakta fayda var ;)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 May 2011, 15:15 
dedebatan

ne diye düşer bu hisse turk traktore ne kadar sağlam duruyor hiç annlamıyorum aselsanı ama hiç anlamıyorum ...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 May 2011, 15:34 
md71

dedebatan yazdı:
ne diye düşer bu hisse turk traktore ne kadar sağlam duruyor hiç annlamıyorum aselsanı ama hiç anlamıyorum ...

MAlı toplayıp hemen yükselttiler gene.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 May 2011, 15:43 
dedebatan

md71 ustam hısse dediğin turktraktor gıbı sağlam olmalı aslında bakma gırdık bıkez aselsana

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 May 2011, 15:46 

merhaba,

aselsan bu yil temettü veya bedelsiz acikladimi veya öyle bir düsünce varmi?

tskler...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 May 2011, 17:41 
dedebatan

yahu audit kardeş 3.mesajda sorunun cevabı var zahmet olmazsa oku oğrenırsınn....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 May 2011, 18:02 

Arkadasim kusura bakma hata ettim sormakla. keske biraz arastirip kendim cevabini bulsaydim. 30.05.2011 tarihinde hisse basina 0,12 tl temettü dagitacak. Yalniz bedelsiz göremedim ve belki bilen vardir diye sordum. Ayrica 3. Mesajda bu Sene icin vsvsvs yaziyor. Onun icin hemen önyargida bulunmayalim.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 May 2011, 19:17 
dedebatan

hisse artıdayken neden düştü bu hisse nir turlu anlamıyorum her sitede bi anlayan bi ilgilenen var ama bu aselsanada daha ilgelenen araştıran eden gormedim yokmu bi bilgisi olan

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 May 2011, 11:47 

site hayırlı olsun çokta güzel olmuş...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 May 2011, 21:14 
9düşün1oyna

Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 161
Herkese hayırlı olsun.

Ben şu an diğer sitedeyim ancak sorunlar devam ederse buraya geçebilirim. İçerik olarak diğer siteye benziyor ancak alışmak için zamana ihtiyacım var.

Sevgi ve saygı.

Burada yazılanlar fikirlerimin doğru, kesin yada isabetli olduğu anlamına gelmez, görüş paylaşımı kapsamındadır yalnızca beni bağlar. Yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 778 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.