Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 19 Tem 2019, 03:50


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Forum kuralları


ÖNEMLI DUYURU:

Sayın üyelerimiz,

Yeni yasallaşan SPK yasası , bizim gibi borsa konusunda yorum yazılan siteler ve bu sitelerde yazan herkes için yeni düzenlemeler getirmektedir. Bu nedenle sitemizde yorum yapan, yazı yazan herkesin yazdıkları nedeniyle ciddi sorumluluklar yüklendikleri, yasaya aykırı yazılar nedeniyle de ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceği malumunuzdur.
Bu nedenle, yazdığınız her yazıyı dikkatle hazırlamanız, hisse hakkında kesinlik içeren ifadelere yer vermemeniz, tahminlere dayalı fiyat vermekten kaçınmanız ve hissenin durumunu etkileyebilecek resmi olmayan her türlü duyum ve yorumlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Forumlara yer sağlayıcı pozisyonumuz nedeniyle , yazılan yazılardan sitemiz herhengi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak yasaya aykırı yazılan yazılar nedeniyle , ilgili kişinin sorumlu tutulacağını, yazdıklarınız nedeniyle ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız.
Herkesin yeni yılını tekrar kutluyor, güzel ve kançlı bir yıl diliyoruz.
Saygılarımızla

Hissetüyoları yönetimi

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 818 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 06 Haz 2018, 18:23 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 5129
Ettiği teşekkür: 478
Aldığı teşekkür: 7882
İkincil halka arz nedeniyle 22 Mayıs'tan bu yana hisse sırası kapalı olan Aselsan, halka arz işleminin tamamlanmasıyla birlikte tekrar işlem görmeye başlıyor

Aselsan'ın halka arzı başarıyla tamamlandı ve tekrardan Borsa İstanbul'da işleme açılıyor. Şirketin ikincil halka arzında payların tamamının takas işlemleri gerçekleşmesinden dolayı hisse tekrardan Borsa İstanbul'da işlem görecek.

Borsa İstanbul'dan KAP'a şu açıklama yapıldı:

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS.E) işlem sırası, Borsamızın 22/05/2018 tarihli ve 684994 sayılı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) duyurusunda da belirtildiği üzere, 05/06/2018 tarihinde gerçekleştirilen Toptan Alış Satış işleminin takasının tamamlandığının KAP'ta açıklanmış olması nedeniyle, 07/06/2018 tarihinden itibaren yeniden işleme açılacaktır.

ASELS.E işlem sırasında baz fiyat 23,60 TL (22/05/2018 tarihli kapanış fiyatıdır) ve +/-%20 fiyat marjı uygulanarak tespit edilen alt – üst fiyat limitleri 18,88 TL ve 28,32 TL olacaktır.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 07 Haz 2018, 08:51 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 5129
Ettiği teşekkür: 478
Aldığı teşekkür: 7882
Şu an TEORİK açılış fiyatı 20.00 ve miktar da 752 bin lot ve miktar sürekli artıyor

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 07 Haz 2018, 08:54 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 5129
Ettiği teşekkür: 478
Aldığı teşekkür: 7882
Şu an TEORİK açılış fiyatı 20.98 ve miktar da 811 bin lot ve miktar sürekli artıyor

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 08 Haz 2018, 14:25 
Çevrimiçi

Kayıt: 09 May 2011, 10:17
Mesajlar: 335
Ettiği teşekkür: 8764
Aldığı teşekkür: 355
Müşterinin/Tedarikçinin Adı Soyadı/Ticaret Unvanı
Nurol Makina ve Sanayi A.Ş.

Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Bilançosundaki Ticari Alacaklar/Borçlar İçindeki Payı
%1,1

İş İlişkisinin Başlamasının Öngörüldüğü Tarih
08/06/2018

Yeni İş İlişkisinin Ortaklık Faaliyetlerine Etkisi
Şirketin cirosunu olumlu etkileyecektir.

Açıklamalar
ASELSAN ile Nurol Makine ve Sanayi A.Ş. arasında bir yurtdışı müşteri ihtiyacı kapsamında 08.06.2018 tarihinde 149.960.000 ABD Doları tutarında sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatların 2018 yılı içerisinde tamamlanması planlamaktadır.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 22 Haz 2018, 08:12 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 5129
Ettiği teşekkür: 478
Aldığı teşekkür: 7882
ASELSAN HALKA ARZ PARASIYLA İLK YATIRIM DA GELDİ. ÜLKEMİZ İÇİN SEVİNDİRİCİ BİR GELİŞME. HAYIRLI OLSUN.


Konya'ya 'ASELSAN Silah Sistemleri Tesisi' kuruluyor


Konya'ya ASELSAN ve Konya Savunma Sanayi A.Ş ortaklığında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kullandığı silahların üretileceği 'ASELSAN Silah Sistemleri Tesisi' kuruluyor. 300 milyon TL sermaye, 60 milyon TL makine ve teçhizat ile 85 milyon TL inşaat yatırımıyla kurulacak olan tesis, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kullandığı silahların yerli ve milli olarak üretileceği üretim, tasarım ve inovasyon merkezi olacak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, "Uzun süredir arkadaşlarımızın çalıştığı, milletvekillerimizin çalıştığı, birlikte takip ettiğimiz, odalarımızın, müteşebbislerimizin takip ettiği bir çalışma vardı. Bugün şükürler olsun nihayete ermiş oldu. Daha önce de bu konu bana sorulmuştu. Ama biz çalışma nihayete ermeden paylaşmayı doğru bulmadığımız için paylaşmadık. Ama bugün itibariyle en son imzayı sayın Cumhurbaşkanımız bugün Kahramanmaraş mitingine giderken uçakta imzaladığı için artık kesinleşmiş, neticelenmiş oldu. Konya'mızda ASELSAN ve Konya Savunma Sanayi A.Ş. ortaklığında ihtiyacımız olan bir çok savunma araç, gereçlerinin üretilmesi konusunda bir şirket kurulması, 300 milyon lira sermayeli bir şirketin kurulması, bunun yüzde 51 hissesinin ASELSAN tarafından, geri kalan yüzde 49 hissesinin odalarımız ki bunun içinde ayrıca Huğlu ve Üzümlü de var, gerçek kişilerde var burada inşallah ihtiyacımız olan savunma sanayi araç gereçlerinin, çok özel nitellikli araç ve gereçlerinin Konya'da üretilmesi konusunda ASELSAN olarak önce yönetim kurulu kararı alındı. Şimdi de en üst noktada Cumhurbaşkanımız, milli savunma bakanımız, ASELSAN ve diğer paydaşlar bunun imzalarını attılar. İnşallah önümüzdeki günlerde bu çalışmalar yürürlüğe girecek, fiiliyata geçecek. Bakın AK Partinin nasıl çalıştığı, nasıl bir hizmet anlayışını olduğu, bir taraftan seçim çalışmalarımız 2 gün kaldı devam ediyor, mitinglerimiz devam ediyor ama bir taraftan da hizmetler devam ediyor, yatırımlar devam ediyor. Uçakta da olsa, helikopterde de olsa bunlarr imzalanıyor ve yolda eğer deyim yerindeyse havada imzalandı. Yine milli savunma bakanımız İstanbul'daydı, İstanbul'da imzaladı. Ben başta onlar olmak üzere bütün arkadaşlarımıza, paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bunun arkasını daha birçok yatırım takip edecek" dedi.
TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Ziya Altunyaldız ise, "Bu proje bir dünya devi olan, savunma sanayisinde dünya devi olan ve emin adımlarla ilerleyen ASELSAN'ın Konya Savunma Sanayi A.Ş ile birlikte Konya'da silah sistemlerinin kurulması, üretilmesi, tasarımı, AR-GE'si ve inovasyon merkezinin oluşturulmasına dönük bir yatırım. Yatırım 300 milyon TL'lik bir şirketle toplam yatırımı makine, teçhizat, inşaat ve diğer alanlar olmak üzere 150 milyon TL'yi geçen organize sanayimizin beşinci bölgesinde 35 bin metrekarelik bir alanda kurulması ön görülen ve kararlaştırılan bir yatırım. Bu yatırım öncelikle ülkemizin ihtiyaçlarında kullanılacak ssilah sistemleri sonra da bugün olduğu gibi ihraç edilecek bir ürün. Şu anda tasarımı ve üretimi ASELSAN tarafından yapılan bu silah sistemlerinin öncelikle Konya'da üretilmesi sağlanacak. Üretim merkezinin kurulmasıyla birlikte ikinci aşamada da hem tasarımın hem AR-GE'nin hem de inovasyon merkezinin Konya'da oluşumuyla birlikte entegre ve aslında Türkiye'mizin tüm silah sistemleri tedarikini gerçekleştiren ama aynı zamanda dünyaya ihracat amaçlı kurulacak bir silah sistemleri üretim ve inovasyon fabrikası ve merkezi olacak" ifadelerini kullandı.

"Savunma sanayi 3,5 milyar dolarlık ihracatını, Konya'mızla birlikte daha yukarıya taşıyacak"
Altunyaldız konuşmasına şöyle devam etti: "Hepinizin bildiği gibi ASELSAN'ın iştiraki niteliğindeki bu oluşum ülkemizin savunma sanayisindeki yüzde 65'e varan kendi kendine yeterlilik oranını daha yukarıya taşıyacak ama aynı zamanda Konya'mızın, Konya merkezdeki üreticilerin, aynı zamanda Huğlu ve Üzümlü'nün ASELSAN kanalıyla önce ulusala tam anlammıyla bir tedarikçi olması ve sonra da küresele yani dünya pazarlarına ihracatı amaçlayan ve ihracat yapacak olan bir yatırım. Konya'nın potansiyelini ortaya çıkaracak Huğlu ve Üzümlü'nün potansiyelini Konya ile birleştirecek. Konya'yı Türkiye ile birleştirecek ve Türkiye'yi de yine ASELSAN vasıtasıyla Konya'mızı da tüm dünya pazarlarıyla birleştirmiş olacak. Türkiye büyüyor. Türkiye ihracatla büyüyor, üretimle büyüyor ve savunma sanayi de bu anlamda Türkiye'nin temel yürüme daha doğrusu çekici gücü olmaya devam ediyor. Savunma sanayi 3,5 milyar dolarlık ihracatını Konya'mız ile birlikte daha yukarıya taşıyacak. Konya savunma sanayimizin omurgası olacak ana illerden biri olma yolunda bir kilometre taşını daha döşemiş oldu. Konya'mıza hayırlı ve uğurlu olsun. Tüm Konyalı sanayicilerimize hayırlı ve uğurlu olsun."

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 06 Tem 2018, 09:00 
Çevrimiçi

Kayıt: 09 May 2011, 10:17
Mesajlar: 335
Ettiği teşekkür: 8764
Aldığı teşekkür: 355
ASELSAN ile TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. arasında toplam bedeli 254.725.195,- ABD Doları tutarında iki sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu sözleşmeler kapsamında teslimatlar 2018-2022 yıllarında gerçekleştirilecektir.

Bu açıklama TUSAŞ'tan alınan 05.07.2018 tarihli izne istinaden yapılmıştır.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 06 Tem 2018, 09:00 
Çevrimiçi

Kayıt: 09 May 2011, 10:17
Mesajlar: 335
Ettiği teşekkür: 8764
Aldığı teşekkür: 355
ASELSAN ile BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın ihtiyacı kapsamında SARP Uzaktan Komutalı Silah Sistemi tedarikine yönelik olarak toplam bedeli 94.696.000,- Euro tutarında bir sözleşme imzalanmıştır.Sözleşme kapsamında teslimatlar 2018-2021 yılı içerisinde tamamlanacaktır.

Söz konusu açıklama BMC firmasından alınan 02.07.2018 tarihli izne istinaden yapılmıştır.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 06 Tem 2018, 09:01 
Çevrimiçi

Kayıt: 09 May 2011, 10:17
Mesajlar: 335
Ettiği teşekkür: 8764
Aldığı teşekkür: 355
ASELSAN ile Milli Savunma Bakanlığı arasında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyacı olan Seyyar Havan Tespit Radarı tedariki maksadıyla, 40.320.000 ABD Doları tutarında sözleşme imzalanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu açıklama Milli Savunma Bakanlığı'ndan alınan 29.06.2018 tarihli izne istinaden yapılmıştır.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 06 Tem 2018, 09:02 
Çevrimiçi

Kayıt: 09 May 2011, 10:17
Mesajlar: 335
Ettiği teşekkür: 8764
Aldığı teşekkür: 355
ASELSAN ile yurt dışındaki bir müşteri arasında hava platformlarına ASELPOD Elektro Optik Hedefleme Sistemi entegre edilmesine yönelik 30.000.000,- ABD Doları tutarında bir sözleşme imzalanmıştır.

Bu açıklama müşteriden alınan 29.06.2018 tarihli izne istinaden yapılmıştır.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 07 Tem 2018, 08:51 
Çevrimdışı

Kayıt: 19 Haz 2018, 11:31
Mesajlar: 39
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 11
kutlu yazdı:
ASELSAN ile yurt dışındaki bir müşteri arasında hava platformlarına ASELPOD Elektro Optik Hedefleme Sistemi entegre edilmesine yönelik 30.000.000,- ABD Doları tutarında bir sözleşme imzalanmıştır.

Bu açıklama müşteriden alınan 29.06.2018 tarihli izne istinaden yapılmıştır.
hocam elektro optik hedefleme tam olarak ne merak etmişimdir hep.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 07 Tem 2018, 09:44 
Çevrimiçi

Kayıt: 09 May 2011, 10:17
Mesajlar: 335
Ettiği teşekkür: 8764
Aldığı teşekkür: 355
muratkorkmaz yazdı:
kutlu yazdı:
ASELSAN ile yurt dışındaki bir müşteri arasında hava platformlarına ASELPOD Elektro Optik Hedefleme Sistemi entegre edilmesine yönelik 30.000.000,- ABD Doları tutarında bir sözleşme imzalanmıştır.

Bu açıklama müşteriden alınan 29.06.2018 tarihli izne istinaden yapılmıştır.
hocam elektro optik hedefleme tam olarak ne merak etmişimdir hep.[/

ASELSAN sitesindendir. Aselpod hedefleme sisitemi ile ilgili bilgiler var.

https://www.aselsan.com.tr/tr-tr/cozuml ... elpod-gelişmiş-hedefleme-podu


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 12 Tem 2018, 15:34 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 5129
Ettiği teşekkür: 478
Aldığı teşekkür: 7882
Denizde İkmal Muharebe Destek Gemisi Tedarik Projesi Sözleşmesi imzalandı


Savunma Sanayii Başkanlığı ile Sefine Denizcilik Tersanecilik Turizm San. ve Tic. AŞ (Sefine Tersanesi) arasında "Denizde İkmal Muharebe Destek Gemisi Tedarik Projesi Sözleşmesi" imzalandı.
Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacına yönelik hazırlanan projeyle muharip gemilerin akaryakıt, su ihtiyaçları ile yiyecek, yedek parça, tıbbi malzeme, cephane ikmal ihtiyacı denizde ikmal yöntemiyle gerçekleştirilecek. Bu gemi aynı zamanda MİLGEM, LHD gibi muharip gemilerle birlikte açık deniz ve okyanus ötesi sahalarda komuta kontrol gemisi görevini icra etme kabiliyetine sahip olacak. Gemi, yerli tasarım ile Sefine Tersanesi tarafından inşa edilecek ve Aselsan, Havelsan, Türk Loydu başta olmak üzere birçok yerli savunma sanayii firması bu projede görev alacak. SSB tarafından yürütülen sözleşmeler kapsamındaki yerli sistemlerin ADVENT Savaş Yönetim Sistemi'ne entegrasyonunu içeren projeyle yüzde 77'nin üzerinde yerli sanayii katılımı ve offset gerçekleştirilmiş olacak.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 13 Tem 2018, 09:00 
Çevrimiçi

Kayıt: 09 May 2011, 10:17
Mesajlar: 335
Ettiği teşekkür: 8764
Aldığı teşekkür: 355
Türkiye ile Pakistan arasından ATAK anlaşması

Türkiye ile Pakistan arasında varılan anlaşma sonucu 30 adet T129 ATAK helikopterinin Pakistan'a satışına yönelik imzalar atıldı. Böylece Türk savunma sanayii tek seferde en büyük savunma sanayisi ihracatını yapmış oldu.

Savunma sanayiinde dev anlaşma
Türkiye ile Pakistan arasında 30 adet T129 ATAK helikopterinin satışına yönelik imzalar atıldı. Böylece tek seferde en büyük savunma sanayisi ihracatı gerçekleştirildi.

Savunma Sanayii Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile Pakistan Savunma Üretim Bakanlığı arasında devam eden T129 ATAK helikopteri sözleşme görüşmeleri nihai sonuca ulaştı. İki kardeş ülke arasında 30 adet T129 ATAK helikopteri satışına yönelik resmi sözleşme imzalandı. TUSAŞ bu satışın yanı sıra, lojistik, yedek parça, eğitim ve mühimmat anlamında geniş bir sözleşme paketi üzerinde uzlaşma sağladı.

Zorlayıcı iklim ve coğrafya koşullarına uygun olarak geliştirilmiş tasarımıyla T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri, yeni nesil görev ve silah sistemleri ve sınıfındaki en üstün performans ve manevra özellikleriyle Türk Silahlı Kuvvetleri ve İçişleri Bakanlığı envanterinde kullanılıyor. ATAK, bu özellikleriyle küresel pazarlardaki rekabette en önemli oyuncular arasında yer alıyor.

Pakistan Kara Kuvvetleri tarafından Türkiye ve Pakistan'da kapsamlı testlere tabi tutulan T129 ATAK helikopteri, tüm testleri başarıyla geçerek gereksinimleri karşıladı. ATAK, dünyada kendi sınıfındaki en etkin taarruz helikopteri olma özelliğini de bir kez daha ispat etti.

Bu sözleşmeyle Türkiye Cumhuriyeti tarihinin tek seferde yapılan en büyük savunma sanayisi ihracatı gerçekleştirilmiş oldu.

Takvim Gazetesinden alıntıdır.

.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 24 Tem 2018, 08:19 
Çevrimiçi

Kayıt: 09 May 2011, 10:17
Mesajlar: 335
Ettiği teşekkür: 8764
Aldığı teşekkür: 355
Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında 11.05.2017 tarihinde imzalanan "FIRAT-M60T Projesi Sözleşmesi" kapsamında yapılan ilavelere bağlı olarak, 96.755.000,- Avro ve 25.000.000,- TL sözleşme artış bedeli için sözleşme değişikliği imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2018-2020 yıllarında gerçekleştirilecektir.

Bu açıklama Savunma Sanayi Başkanlığı'ndan alınan 23.07.2018 tarihli izne istinaden yapılmıştır.

Bu da KAP haberiyle ilişkili açıklama. Star gazetesinden alıntıdır.

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde ASELSAN tarafından modernize edilen M60T tanklarının sahada göstermiş olduğu yüksek başarı doğrultusunda ordu envanterindeki tüm M60T tanklarının modernize edilmesi kararlaştırıldı. Bu doğrultuda SSB ile ASELSAN arasında 1 No’lu Sözleşme Değişikliği imzalandı.

SSB ve ASELSAN arasında imzalanan FIRAT-M60T Projesi kapsamında yapılan ilavelere bağlı olarak 96,7 milyon avro ve 25 milyon TL artış bedeli için sözleşme değişikliği imzalandı. Gerçekleştirilen değişiklik ile sözleşme toplam bedeli 206 milyon avro ve 50 milyon TL oldu.

Sözleşme değişikliği kapsamında ayrıca PULAT Aktif Koruma Sistemi M60T tanklarına entegre edilmeye başlanacak. PULAT Aktif Koruma Sistemi sahip olduğu yüksek teknoloji radar ile M60T tanklarına yöneltilen tanksavar füzelerini havada tespit ederek füzeleri tanklara çarpmadan önce uygun mesafede imha ediyor. PULAT Aktif Koruma Sistemi ile tanklara tam koruma kalkanı sağlayacak olup aynı anda birden çok füze havada imha edilebilecek.

FIRAT-M60T Projesi, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Operasyonları devam ederken ivedilikle hayata geçirildi ve modernize edilen tanklar ordumuzun kullanımına sunuldu. M60T modernizasyonu kapsamında dünya üzerindeki en modern tanklardan biri elde edildi. Tankların gerek yakın-orta mesafe atış kabiliyetleri, gerek yakın-uzak mesafe beka ve savunma yetenekleri gerekse de tankların ve personelin idamesine yönelik yetenekler üst seviyelere çıkarıldı.

Entegrasyonu gerçekleştirilen her bir tank, Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından doğrudan operasyonlarda kullanıldığı için modernize edilen tanklar askeri personel ile birlikte çok yoğun testlere tabi tutuldu. Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Operasyonuna katılan tankçı personel tarafından ASELSAN modernizasyonu sonrasında tankların ATGM tanksavar füzelerine karşı çok büyük bir başarı sağladığı ve aynı zamanda meskun mahalde tankların operasyonel yeteneklerinin arttırıldığı bildirildi. ASELSAN tarafından üretilen sistemler muharebe ortamında başarısını ispat ederken (Combat-Proven) modernizasyonu gerçekleştirilen tanklar halen aktif olarak göreve devam ediyor.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 24 Tem 2018, 18:41 
Çevrimdışı

Kayıt: 10 May 2018, 12:46
Mesajlar: 57
Ettiği teşekkür: 150
Aldığı teşekkür: 62
Sn. Analizci merhaba, bugün ki ASELSAN kapanışı yükseliş trendini kırıp düzeltmeye mi geçti? Yorumlarsaniz sevinirim. Saygılar...


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 818 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55  Sonraki


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.