Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 17 Mar 2018, 12:50


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Forum kuralları


ÖNEMLI DUYURU:

Sayın üyelerimiz,

Yeni yasallaşan SPK yasası , bizim gibi borsa konusunda yorum yazılan siteler ve bu sitelerde yazan herkes için yeni düzenlemeler getirmektedir. Bu nedenle sitemizde yorum yapan, yazı yazan herkesin yazdıkları nedeniyle ciddi sorumluluklar yüklendikleri, yasaya aykırı yazılar nedeniyle de ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceği malumunuzdur.
Bu nedenle, yazdığınız her yazıyı dikkatle hazırlamanız, hisse hakkında kesinlik içeren ifadelere yer vermemeniz, tahminlere dayalı fiyat vermekten kaçınmanız ve hissenin durumunu etkileyebilecek resmi olmayan her türlü duyum ve yorumlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Forumlara yer sağlayıcı pozisyonumuz nedeniyle , yazılan yazılardan sitemiz herhengi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak yasaya aykırı yazılan yazılar nedeniyle , ilgili kişinin sorumlu tutulacağını, yazdıklarınız nedeniyle ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız.
Herkesin yeni yılını tekrar kutluyor, güzel ve kançlı bir yıl diliyoruz.
Saygılarımızla

Hissetüyoları yönetimi

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 733 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 09 Mar 2017, 12:49 
Çevrimdışı
ahmetguven10

Kayıt: 10 Haz 2011, 15:31
Mesajlar: 1626
Ettiği teşekkür: 227
Aldığı teşekkür: 2264
ASELSN da feto bağlantıları sebebiyle sabah saatlerinde 86 adrese eş zamanlı baskın yapıldığı bilgisi servis edildi. Şuan için şahıs bazında yapılan alıkoymaların tutuklanmaya gidip gitmeyeceği ve şirket içinde bi zarara uğratılıp uğratılmadığı haberleri bekleniyor olacaktır. Para transferi ya da önemli gizli bilgilerin dışarı çıkartıldığı gibi bir haber akışı henüz yok. Sert çıkışlar yapan hisse de bu ani hareketler olası. Hacim tarihinde hiç olmadığı kadar yüksek bir kaç haftadır. Görünüşe göre artık aselsn da yüksek hacimlere de alışacağız. Şirketi sekteye uğratacak yapılaşma olmayacağına inanıyorum. Belki de MKE nin MPT-76 nın projesini satmaya çalışırken yakalanan müdürü gibi bir durum olabilir.

Olası aktif haberler gelirse paylaşmayı unutmayınız.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ****
*** BURADA YAZANLARA VEYA YORUMLARA GÖRE HAREKET EDERSENİZ TÜM PARANIZI KAYBEDEBİLİRSİNİZ ***
TWİTTER ADRESİ *** https://twitter.com/ahmetguventp


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 21 Mar 2017, 10:20 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 2557
Ettiği teşekkür: 275
Aldığı teşekkür: 3787
Türkiye'nin ilk ticari çip fabrikası AB Mikro Nano, faaliyete geçmesinin ardından ilk sözleşmesini yaptı


21 Mart 2017 Salı, 11:02 Güncelleme: 21 Mart 2017 Salı, 11:03

Teknolojinin ve teknolojiye dayalı sanayilerin gelişimi açısından önemli bir rol üstlenecek olan Türkiye'nin ticari anlamdaki ilk çip fabrikası, ilk üretimini ASELSAN için yapacak.

Bilkent Üniversitesi ve ASELSAN'ın ortaklığında kurulan ve savunma, uzay, haberleşme, enerji sektörlerinin ihtiyaç duyduğu yüksek teknoloji ürünlerinin üretileceği çip fabrikası geçen yıl faaliyete geçti.

Yaklaşık 30 milyon dolarlık yatırımla kurulan ASELSAN Bilkent Mikro Nano Teknolojileri Sanayi ve Ticaret AŞ'de (AB Mikro Nano), özellikle III-V yarı-iletken ve benzeri teknolojik malzemeleri içeren mikro ve nano boyutlu aygıtların üretiminin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Fabrika, faaliyete geçmesinin ardından ilk sözleşmesini de imzaladı. Buna göre, ASELSAN için galyum nitrat (GaN) transistörlerin/entegre devrelerin üretimi gerçekleştirilecek.

Üniversite-sanayi iş birliği açısından örnek bir proje olan çip fabrikası ile üniversitede geliştirilen teknolojinin ticarileşmesi sağlanıyor. ABD'de sayıları on binleri bulan bu tür yüksek teknoloji şirketleri, Türkiye’nin kalkınması açısından da büyük önem taşıyor.

Türkiye'nin satın aldığı, bazen istese bile temin edemediği çiplerin çok daha gelişmişleri bu tesiste üretilebilecek. Fabrikada üretilecek nanoteknoloji temelli ürünler ihraç da edilebilecek.

Türkiye, bu tesiste üretilecek galyum nitrat temelli çipler sayesinde savunma radarı, elektronik harp, güç elektroniği, uzay teknolojileri, elektrik iletim altyapısı, elektrikli araba, havacılık, yüksek hızlı tren ve 5G cep telefonu sistemleri eşi stratejik teknolojiler üretebilen dünyanın sayılı ülkeleri arasına girecek.

Galyum nitrat üstün özellikleriyle bu alanda kullanılan diğer ürünlerden ayrılıyor. Galyum nitrat pazarının gelecek 10 yılda hızla büyümesi ve bu alandaki faaliyetlerin önemli ekonomik getirileri beraberinde getirmesi bekleniyor.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 29 Mar 2017, 15:50 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 2557
Ettiği teşekkür: 275
Aldığı teşekkür: 3787
ASELSAN ve SSM arasında sözleşme imzalandı

ASELSAN ile Savunma Sanayi Müsteşarlığı arasında önemli bir adım atıldı. Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacını karşılamaya yönelik Elektronik Harp Komuta Kontrol ve Koordinasyon Sistemi ile V/UHF Elektronik Destek (ED) Sistemi sözleşmeleri imzalandı. Projelerde yerli üretim oranı yüzde 75 olarak gerçekleştirilecek.
Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve ASELSAN A.Ş. arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacını karşılayamaya yönelik olarak "Elektronik Harp Komuta Kontrol ve Koordinasyon Sistemi Sözleşmesi" ile "V/UHF Elektronik Destek (ED) Sistemi Sözleşmesi" imza töreni gerçekleştirildi. Projeye ilişkin bilgi veren Savunma Sanayi Müsteşarlığı Siber Güvenlik ve Elektronik Harp Sistemleri Daire Başkanı Muhammet Sami Ulukavak, "Elektronik Harp Komuta Kontrol ve Koordinasyon Sistemi projemizin ihtiyaç sahibi makamı Kara Kuvvetleri Komutanlığı, yüklenici firmamız ASELSAN A.Ş.'den yurt içi geliştirme modeli tedarik edilen 9 tane sistem bu proje kapsamında alınacak ve Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine teslim edilecek. Aynı zamanda bir adet Elektronik Harp Destek Merkezi de proje kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine teslim edilecek. Sözleşme bedelimiz yaklaşık 93 milyon TL ve 20 milyon dolar. Bu projenin yurt içinden karşılanma oranı yüzde 75" dedi.

Ulukavak, toplamda 9 adet Elektronik Harp Komuta Kontrol ve Koordinasyon Sisteminin 2020 yılının Ocak ayında teslimini Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterine geçmesini öngördüklerini dile getirdi.

Projelerde yüzde 75 yerli üretim

Ulukavak, V/UHF Elektronik Destek (ED) Sistemi ile ilgili ise şu bilgileri paylaştı:
"44 adet sistemin tedarikini gerçekleştireceğiz. Sözleşme bedeli 82 milyon TL ve 97 milyon dolar. Elektronik Harp Projeleri çok bilinmese de yerlilik oranının çok yüksek olduğu projeler. Her iki projede de yüzde 75'ini yerli imkanlarla geliştiriyoruz. Yüzde 75'i yerli derken, yüzde 25'i yabancı demek istemiyorum. Çünkü önemli olan tasarım ve üretim kabiliyetlerinin tamamı yurt içinde milli olarak gerçekleeştirilecek. Yurt dışına herhangi bir bağımlılık ortaya çıkmıyor."
ASELSAN Genel Müdürü Faik Eken de, ASELSAN'ın elektronik harp konusunda uzun zamandır yoğun bir faaliyet gösterdiğini kaydetti. Eken, "Mutlaka milli olması gereken çok stratejik bir alan, bu konuda çok önemli kaynakları tahsis etmiş durumdayız. Yurt dışına bağımlılığımızın çok az olduğu bir alan. Kendi antenlerimizi yapıyoruz. Dolayısıyla dışa bağımsız bir şekilde ürün üretebildiğimiz ve geliştirebildiğimiz bir alan" ifadelerini kullandı.

Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir ise projelere ilişkin, "Güvenlik güçlerimizin ihtiyaçlarını azami seviyede milli sistemlerle karşılamak ana unsurlardan birisi. Bu konuda birkaç ülke kendi elektronik harp sistemlerini geliştirebiliyor" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından söz konusu sözleşmeler için imzalar atıldı.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 30 Mar 2017, 09:13 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 2557
Ettiği teşekkür: 275
Aldığı teşekkür: 3787
ASELSAN ile SSM arasında TSK Elektronik Harp Sistemleri ihtiyacına yönelik olarak sözleşme imzalandı


Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

ASELSAN ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı arasında Türk Silahlı Kuvvetlerinin Elektronik Harp Sistemleri ihtiyacına yönelik olarak 82.425.497,- TL ve 97.320.014,- ABD Doları toplam bedelli sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2020-2023 yılları arasında gerçekleştirilecektir.
Bu açıklama Savunma Sanayii Müsteşarlığından alınan 29.03.2017 tarihli izne istinaden yapılmıştır.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 04 Nis 2017, 22:10 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 2557
Ettiği teşekkür: 275
Aldığı teşekkür: 3787
Aselsan Şirket Raporu (Gedik Yatırım)


° Aselsan, 2015 yılı itibariyle küresel savunma sektöründe 58. sıraya yükselmiştir. Şirketin hedefi küresel savunma sektöründe ilk 50'nin içerisinde yer almaktır.
° Aselsan, 2016 yıl sonu itibariyle 2.9 milyar Dolar'lık yeni sözleşme imzalamış olup, bakiye sipariş tutarı rekor düzeye erişmiş, 6.2 milyar Dolar'a yükselmiştir. Bu siparişlerin %70'inden fazlası 2021 yılına kadar teslim edilecek olup, kalan kısmı 2025 yılına kadar olan dönemi kapsamaktadır.
° Hükümetin sektörü destekleyici politikaları (yerli üretim teşviki, dışa bağımlılığın azaltılması) savunma sanayi sektöründe faaliyet gösteren Aselsan'ın sürdürülebilir büyüme hedefini desteklemektedir.
° 2016 yılı Ekim ayı itibariyle Aselsan Araştırma Merkezi, Ar-Ge Merkezi olarak onaylanmıştır. Böylece, Sektör Başkanlıkları bünyesinde yapılanmış mevcut 5 Ar-Ge Merkezi'ne ilave olarak Şirket'in 6. Ar-Ge Merkezi olmuştur. 2016 yılında 1.243 milyon TL'lik Ar-Ge harcaması yapan şirket, Ar-Ge teşvikleri nedeniyle 2023 yılına kadar kurumlar vergisinden muaftır.
° Yüksek seviyede teknolojik birikim sağlamış şirket, bu birikimini savunma dışı alanlara da aktarmak adına 4 ana sektör başkanlığına bir yenisini ekleyerek, 5. sektör başkanlığını kurmuştur. "Ulaşım, Güvenlik, Enerji ve Otomasyon Sistemleri Sektör Başkanlığı" adı altında savunma dışı projelere yer vermektedir.
° Satış gelirlerinin önemli bir kısmını kamu kurum ve kuruluşlarına gerçekleştiren şirket, bu riski dağıtmak için yurtdışı pazar etkinliğini artırmayı hedeflemektedir. Şirketin yıllar itibariyle satış gelirleri içerisindeki ihracat payı artmaktadır.
° Aselsan, 2017 yılsonunda satış gelirlerinde %25 ve/veya üzeri büyüme, %18-20 aralığında FAVÖK marjı gerçekleşmesi öngörmekte olup, 500 milyon TL yatırım harcaması yapmayı planlamaktadır.
Aselsan'ın finansal performansındaki olumlu seyir devam etmekle birlikte, bu performansın hisse fiyatlarına büyük oranda yansıdığını düşünüyoruz. Yaptığımız satış ve kar tahminleri sonrasında ASELS ile ilgili kararımız %6,6 sıınırlı getiri, 18,28 TL hedef fiyat ile Endekse Paralel Getiri şeklindedir.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 21 Nis 2017, 17:26 
Çevrimdışı

Kayıt: 25 Eki 2013, 17:21
Mesajlar: 207
Ettiği teşekkür: 162
Aldığı teşekkür: 69
Ahmet bey iyi akşamlar. Sizden bi aselsan değerlendirmesi alabilirmiyiz.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 08 May 2017, 16:27 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 2557
Ettiği teşekkür: 275
Aldığı teşekkür: 3787
Aselsan-Katmerciler İşbirliğiyle Geliştirilen Türkiye'nin İlk Hibrit Zırhlı Konsepti IDEF'17 Fuarında- Basın Açıklaması


Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF'17, Aselsan ve Katmerciler ortak çalışmasıyla hayata geçirilen projeyle Türkiye'nin ilk hibrit konsept zırhlı aracına tanıklık edecek. Milli savunma sanayiinin dışa bağımlılığının azaltılmasında büyük önem taşıyan bu yenilikle, Aselsan tarafından geliştirilen elektrikli motor, Katmerciler tarafından geliştirilen ve üretime hazır durumdaki HIZIR'a entegre edilecek. İki şirketin üzerinde birlikte çalıştığı proje, her iki şirketin standında aynı anda tanıtılacak.

Türk savunma sanayiinde segmentinin en güçlü muharebe aracı olan HIZIR, bu yenilikçi atılımla birlikte aynı zamanda sektörünün ilk hibrit aracı ünvanını kazanacak. HIZIR'la başlayan hibrit zırhlı araç konsepti, yeni zırhlı araç geliştirmede de çığır açacak bir yenilik olacak.

" Katmerci: Dışa Bağımlılığı Azaltacak
Katmerciler İcra Kurulu Başkan Vekili Furkan Katmerci, Aselsan gibi, sektörde çok önemli yere sahip bir kuruluşla birlikte, milli savunma sanayiinde ufuk açacak bir projeye imza atmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını belirterek, hibritli araç konseptinin başarıyla hayata geçmesinin, yeni nesil araçların geliştirilmesi için büyük imkanlar sunacağını belirtti. Savunma sektöründe yeniliklere ilgi duyan herkesi hibrit konseptini ve bu konseptle geliştirilecek ilk zırhlı araç olacak HIZIR'ı yerinde görmek üzere standlarına davet eden Katmerci, sözlerini şöyle sürdürdü:

"HIZIR, yol ve performans testleri başarıyla tamamlanmış, üretime hazır, NATO standartlarında, balistik olarak güçlendirilmiş, mayına karşı yüksek korumalı, segmentinin en güçlü 4x4 taktik tekerlekli zırhlı muharebe aracı. Şimdi bu aracımıza, bir teknoloji üretim merkezi hüviyetindeki milli değerimiz Aselsan tarafından geliştirilen elektrikli motoru entegre ederek, karasal zırhlı araçlar alanında sektöre farklı bir boyut kazandıracağız. Elektrikli motorun devreye girmesiyle araçlarda bazı parçalara gerek kalmaması ve daha küçüük hacimli yakıt motorları kullanılabilmesi, daha küçük, manevra kabiliyeti daha yüksek, daha hızlı araç geliştirme imkanı sağlayacak. Bu araçlar, sadece yakıttan tasarruf sağlamakla kalmayacak, bir müdahale sırasında düşmana sessiz yaklaşma imkanı sunarak, zırhlıyı çok daha etkili ve vurucu bir güç haline getirecek."

Yeni nesil zırhlı araçlar tasarlayıp geliştirmede hibrit motor konseptinin çok önemli imkanlar sunacağını vurgulayan Katmerci, savunma sanayi alt yapı sistemlerinde yurt dışına olan bağımlılığı azaltacak olmasının, bu projenin en önemli kazanımlarından birisi olacağının altını çiziyor.

" Katmerciler Geniş Savunma Portföyünü Sergileyecek
Katmerciler, Türkiye'nin ilk hibrit zırhlısı HIZIR'la birlikte, zırhlı personel taşıyıcı KHAN, ilk kez sergileyeceği zırhlı ambulansı ve NEFER zırh sistemiyle, 8'inci salondaki 807 nolu standında ziyaretçilerini ağırlayacak.

HIZIR, 2016 yılında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla gerçekleştirilen bir lansmanla sektörüün ilgisine sunulmuş, büyük beğeni toplamıştı. Zırhlamada ülkemiz için yenilikçi bir çözüm olan NEFER zırh sistemi de aynı lansmanda tanıtılmıştı. Katmerciler, ilk hibrit zırhlı aracı yanı sıra ilk kez IDEF Fuarında sergileyeceği 4x4 zırhlı ambulansıyla başka bir yeniliğe daha imza atmış olacak. Balistik korumalı zırhlı ambulans, yüksek riskli bölgeler için ulaşım, ilk yardım ve hastaların nakli amacıyla tasarlanıp geliştirildi.

Katmerciler'in savunma sektörüne yönelik geniş ürün portföyü içerisinde ayrıca, TOMA, koruma kalkanı, uzaktan kumandalı zırhlı paletli ekskavatör, zırhlı kazıcı yükleyici iş makinesi, zırhlı otobüs, zırhlı damper, zırhlı lowbed treyler, zırhlı su tankeri ve zırhlı ADR'li tanker bulunuyor.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 09 May 2017, 19:48 
Çevrimdışı
ahmetguven10

Kayıt: 10 Haz 2011, 15:31
Mesajlar: 1626
Ettiği teşekkür: 227
Aldığı teşekkür: 2264
telsiz21 yazdı:
Ahmet bey iyi akşamlar. Sizden bi aselsan değerlendirmesi alabilirmiyiz.Kusura bakmayın çok geç yazıyorum. Aselsn da kar satışı devam ediyor. Son 2 gün hariç son bir haftada citi bank 4 milyon daha satarak deutsche bankla birlikte yıl başından beri 15 milyon lot sattılar. Aselsn 6 katına yakın bir değerlen işlem görüyor ve yükselişle ilgili özel durumumuz yoktur mesajı yayınlanıyor şirket tarafından. Kısaca yatırımcılar da aselsn da ilk kez gerçekleşen bu durumdan bi hayli rahatsız. Biraz spekülasyon da var gibi. Çünkü satıcı bir kaç kurum dışında o kadar çok alıcı var ki en büyükler en küçüklere devrediyor lotları. Bu da 6 katından işlem gören aselsn için daha önce karşılaşmamamıza rağmen sert hareketler de gelebilir mesajı veriyor. Daha önce gerçekleşmemiş bir düşüş ihtimali yok değil. Çünkü hisse düşerken genellikle ana hissedarlar mal toplar satmaz. Ama yükseltip yükseltip basıyorlar şuanda. Hisse gelecekte çok büyüyecek ancak ederininde bu kadar üzerinde olması daha ucuz hisselere yönlenilmesine sebep olabilir. Gördüğüm kadarıyla şuanda yerli yatırımcı sadece aselsn a güveniyor ve yabancı bu şansını çok iyi kullanıyor. Çok riskli görüyorum bu seviyelerden. Doymuş durumda.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ****
*** BURADA YAZANLARA VEYA YORUMLARA GÖRE HAREKET EDERSENİZ TÜM PARANIZI KAYBEDEBİLİRSİNİZ ***
TWİTTER ADRESİ *** https://twitter.com/ahmetguventp


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 10 May 2017, 10:49 
Çevrimdışı

Kayıt: 25 Eki 2013, 17:21
Mesajlar: 207
Ettiği teşekkür: 162
Aldığı teşekkür: 69
ahmetguven10 yazdı:
telsiz21 yazdı:
Ahmet bey iyi akşamlar. Sizden bi aselsan değerlendirmesi alabilirmiyiz.Kusura bakmayın çok geç yazıyorum. Aselsn da kar satışı devam ediyor. Son 2 gün hariç son bir haftada citi bank 4 milyon daha satarak deutsche bankla birlikte yıl başından beri 15 milyon lot sattılar. Aselsn 6 katına yakın bir değerlen işlem görüyor ve yükselişle ilgili özel durumumuz yoktur mesajı yayınlanıyor şirket tarafından. Kısaca yatırımcılar da aselsn da ilk kez gerçekleşen bu durumdan bi hayli rahatsız. Biraz spekülasyon da var gibi. Çünkü satıcı bir kaç kurum dışında o kadar çok alıcı var ki en büyükler en küçüklere devrediyor lotları. Bu da 6 katından işlem gören aselsn için daha önce karşılaşmamamıza rağmen sert hareketler de gelebilir mesajı veriyor. Daha önce gerçekleşmemiş bir düşüş ihtimali yok değil. Çünkü hisse düşerken genellikle ana hissedarlar mal toplar satmaz. Ama yükseltip yükseltip basıyorlar şuanda. Hisse gelecekte çok büyüyecek ancak ederininde bu kadar üzerinde olması daha ucuz hisselere yönlenilmesine sebep olabilir. Gördüğüm kadarıyla şuanda yerli yatırımcı sadece aselsn a güveniyor ve yabancı bu şansını çok iyi kullanıyor. Çok riskli görüyorum bu seviyelerden. Doymuş durumda.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 12 May 2017, 11:00 
Çevrimdışı

Kayıt: 11 Tem 2012, 09:15
Mesajlar: 977
Ettiği teşekkür: 142
Aldığı teşekkür: 972
ASELSAN ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında 80.730.413,- TL tutarında bir sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2023 yılında tamamlanacaktır.


Bu açıklama, müşterinin 11.05.2017 tarihinde Şirketimize ulaşan iznine istinaden yapılmıştır.

kap.gov.tr

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ****
*** BURADA YAZANLARA VEYA YORUMLARA GÖRE HAREKET EDERSENİZ TÜM PARANIZI KAYBEDEBİLİRSİNİZ ***
*** HABER, BİLGİ VE YORUMLARI KENDİ AKIL SÜZGECİNİZDEN GEÇİREREK SON KARARI KENDİNİZ VERİNİZ ***


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 06 Haz 2017, 19:18 
Çevrimdışı

Kayıt: 11 Tem 2012, 09:15
Mesajlar: 977
Ettiği teşekkür: 142
Aldığı teşekkür: 972
Açıklamalar
ASELSAN ile OTOKAR Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. arasında SARP Uzaktan Komutalı Silah Sistemi tedariki ile ilgili olarak 20.07.2016 tarihinde imzalanan sözleşmeye ilişkin 29.05.2017 tarihinde değişiklik yapılmıştır. Sözleşme değişikliği ile ASELSAN'a toplam 15.500.000,- EUR tutarında ilave sipariş verilmiştir. Söz konusu sözleşme değişikliği kapsamında teslimatlar 2017 yılında tamamlanacaktır.

Bu açıklama müşteriden alınan 06.06.2017 tarihli izne istinaden yapılmıştır.


Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

kap.gov.tr

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ****
*** BURADA YAZANLARA VEYA YORUMLARA GÖRE HAREKET EDERSENİZ TÜM PARANIZI KAYBEDEBİLİRSİNİZ ***
*** HABER, BİLGİ VE YORUMLARI KENDİ AKIL SÜZGECİNİZDEN GEÇİREREK SON KARARI KENDİNİZ VERİNİZ ***


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 18 Ağu 2017, 23:09 
Çevrimdışı
9düşün1oyna

Kayıt: 11 May 2011, 21:10
Mesajlar: 378
Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 161
Bakalım ASELSAN'ın 2.çeyrek bilançosu nasıl gelecek. Genel olarak bu dönem firmalarda (holdingler, bankalar...) beklentinin üstünde kârlar göze çarpıyor.
Büyük olasılıkla ASELSAN verileri de bu hafta içinde açıklanır ve umarım beklenti üstü kâr gelir.

_________________
"Bilgiyi uygularsanız büyürsünüz, Paylaşırsanız efsane olursunuz."

Burada yazılanlar fikirlerimin doğru, kesin yada isabetli olduğu anlamına gelmez, görüş paylaşımı kapsamındadır yalnızca beni bağlar. Yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 21 Ağu 2017, 13:07 
Çevrimiçi

Kayıt: 09 May 2011, 10:17
Mesajlar: 192
Ettiği teşekkür: 6192
Aldığı teşekkür: 143
Merabayın Sayın/Sevgili 9düşün1oyna,

Çok oldu siz buralara uğramayalı...

Aselsan'a çoook öncelerden ilgili olduğunuzu biliyorum.
İnşallah sizin de söylediğiniz gibi bilanço iyi gelir.

ASELSAN ile ilgili güncel düşünceleriniz, kısa, orta ve uzun vadede tahminleriniz/beklentileriniz nelerdir?

Selamlar...


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 21 Ağu 2017, 17:59 
Çevrimdışı
9düşün1oyna

Kayıt: 11 May 2011, 21:10
Mesajlar: 378
Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 161
Merhaba kutlu dost.

Ben ASELS'de uzun vadeli yatırımcıyım. BES gibi benim için adeta bir emeklilik planı. Son bir yılda %170in üstünde getiri sağlamış bir kağıt. Her zaman söylediğim bir şey var ASELSAN için. İşler iyiyken Borsa genel çapta yukselirken bu da yükselir. İşler kötü gidecek olursa, en kötü senaryo nedir, terör çatışma sınır ötesi harekat yada savaş. En.kötü senaryo dahi ASELSAN'ın aslında en iyi durumda olacağı zamanlardır. Allah kötü günler göstermesin vatanımıza ancak somut durum bu.

Selamlar.

_________________
"Bilgiyi uygularsanız büyürsünüz, Paylaşırsanız efsane olursunuz."

Burada yazılanlar fikirlerimin doğru, kesin yada isabetli olduğu anlamına gelmez, görüş paylaşımı kapsamındadır yalnızca beni bağlar. Yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 30 Ağu 2017, 16:54 
Çevrimdışı
9düşün1oyna

Kayıt: 11 May 2011, 21:10
Mesajlar: 378
Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 161
ASELS bilanço geldi.

Net Dönem Karı veya Zararı

564.575 (2017 ilk 6 ay)

795.191 (2016 yıllık)

_________________
"Bilgiyi uygularsanız büyürsünüz, Paylaşırsanız efsane olursunuz."

Burada yazılanlar fikirlerimin doğru, kesin yada isabetli olduğu anlamına gelmez, görüş paylaşımı kapsamındadır yalnızca beni bağlar. Yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 733 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49  Sonraki


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.