Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 22 Kas 2017, 22:12

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

ÖNEMLI DUYURU:

Sayın üyelerimiz,

Yeni yasallaşan SPK yasası , bizim gibi borsa konusunda yorum yazılan siteler ve bu sitelerde yazan herkes için yeni düzenlemeler getirmektedir. Bu nedenle sitemizde yorum yapan, yazı yazan herkesin yazdıkları nedeniyle ciddi sorumluluklar yüklendikleri, yasaya aykırı yazılar nedeniyle de ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceği malumunuzdur.
Bu nedenle, yazdığınız her yazıyı dikkatle hazırlamanız, hisse hakkında kesinlik içeren ifadelere yer vermemeniz, tahminlere dayalı fiyat vermekten kaçınmanız ve hissenin durumunu etkileyebilecek resmi olmayan her türlü duyum ve yorumlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Forumlara yer sağlayıcı pozisyonumuz nedeniyle , yazılan yazılardan sitemiz herhengi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak yasaya aykırı yazılan yazılar nedeniyle , ilgili kişinin sorumlu tutulacağını, yazdıklarınız nedeniyle ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız.
Herkesin yeni yılını tekrar kutluyor, güzel ve kançlı bir yıl diliyoruz.
Saygılarımızla

Hissetüyoları yönetimi

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 200 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 06 Ara 2011, 00:38 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
***ALYAG***ALTINYAĞ KOMBİNALARI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : 10035 SOKAK NO:7 A.O.S.B. ÇİĞLİ-İZMİR

Telefon ve Faks No. : 232 3768451 - 232 3768458

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 232 3768451 - 232 3768458

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : Çağrı süresinin sona ermesi.

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

ALTINYAĞ KOMBİNALARI A.Ş (ALYAG)'nin sermayesinin %34,28'ini temsil eden 9.473.590.-TL nominal bedelli
A Grubu imtiyazlı payların Mehmed Nureddin ÇEVİK, Enver ÇEVİK, Masum ÇEVİK ve Ferit Çağrı ÖZALP tarafından
satın alınması sonucunda

SPK'nın 18.11.2011 tarihli ve B.02.6.SPK.0.13.00-110-05-01 2005 sayılı izin yazısı ile Mehmed Nureddin ÇEVİK,
Enver ÇEVİK ve Masum ÇEVİK tarafından Bizim Menkul Değerler A.Ş aracılığıyla 22.Kasım.2011 - 05.Aralık.2011
tarihleri arasında Şirket'in diğer ortaklarının sahip oldukları hisse senetlerine yapılan çağrı işlemi gerçekleştirilmiş
olup 05.Aralık.2011 tarihi itibariyle çağrı işlemi tamamlanmıştır. Çağrı süresince çağrıya karşılık veren pay sahibi
olmamıştır.

05.Aralık.2011 itibariyle ortaklık yapımız ekte yer almakta olup çağrı öncesi ve sonrasında ortaklık yapımızda ve
yönetim yapımızda değişiklik olmamıştır.

A Grubu pay sahiplerinden paylarını B grubuna dönüştürmek isteyenlerin bu talepleri yapılacak ilk genel kurul
toplantısında kabul edilecektir.

Saygılarımızla,

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=179189

IMKB

(05/12/2011 - 17:59:17)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Ara 2011, 20:47 
stag

Aldığı teşekkür: 0
Sn. Polaris değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Ara 2011, 18:46 

Ortaklığın Adresi : 10035 SOKAK NO:7 A.O.S.B. ÇİĞLİ - İZMİR

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 232 3768451 - 232 3768458

Özet Bilgi : Şirketimiz bağlı ortaklığı Gürtaş Tarım Ürünleri Tic.ve San.A.Ş.'nin TT Motor A.Ş.'nin %50'sinin alımı hk.

AÇIKLAMA:

Şirketimiz bağlı ortaklığı olan Gürtaş Tarım Ürünleri Tic.ve San.A.Ş. Ömür Sk.No:7 Mecidiyeköy-Şişli-İSTANBUL
adresinde mukim TT Motor Anonim Şirketi'nin % 50'sinin alımı için görüşmelere başlamıştır.
Alımının gerçekleştirilmesi düşünülen TT Motor Anonim Şirketi hakkında bilgiye www.ttcustomchoppers.com
web adresinden ulaşılmaktadır.

Gelişmeler oldukça Kamuoyu bilgilendirilecektir.

Saygılarımızla,

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(14/12/2011 - 16:13:27)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Ara 2011, 18:47 

Özet Bilgi : Şirketimiz bağlı ortaklığı Gürtaş Tarım Ürünleri Tic.ve San.A.Ş.'nin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı hk.

AÇIKLAMA:

Sermayesinin %80,68 'ine sahip olduğumuz Gürtaş Tarım Ürünleri Tic.ve San.A.Ş.'nin
Olağanüstü Genel Kurul'u 13.12.2011 tarihinde yapılmış olup Genel Kurul Toplantı tutanağı
ekte sunulmaktadır.

Saygılarımızla,

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=179927

IMKB

(14/12/2011 - 19:53:27)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Ara 2011, 20:38 
noviraca

sayın polaris
son yolladığınız Alyağ k.a.p haberini yorumlarmısınız

Yukarda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Küfür hakaret spekulasyon manupulasyon amacıyla yazılmamıştır. Eğer bunlardan herhangi birini içeriyorsa sayın yönetici lütfen mesajı silin veya yayınlamayın

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Ara 2011, 22:24 

noviraca yazdı:
sayın polaris
son yolladığınız Alyağ k.a.p haberini yorumlarmısınız

ALYAG şirket adı ve faaliyet konusu kapsamı genişletilecekti fakat bunun maliyet ve işyükü içereceği açıklaması ile Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları San. ve Tic. A.Ş. adı ve faaliyet alanları genişletilerek bunun üzerinden yapılacağı konusunda görüş birliğine varılmış.
Şirketin adı ve evrakları değişmesin diye iştiraklerden birine yüklenmesi üstelik maliyet ve evrak değişikliği işyükü içereceği gerekçesi doğrusu biraz garip. Maliyet kısılması şirket faaliyetleri sırasında yapılır, ancak daha şirketin adının ve evraklarının adının değiştirilmesi işyükü ve maliyet gerekçesiyle bağlı olunan ortaklıklardan birine yüklenmesi ve o şirketin sermaye artışı hissedarlar açısından izleme açısından durumu oldukça karmaşık hale getirebilir.
Umarım Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları San. ve Tic. A.Ş. olarak bilanço ve gelir tabloları gelecek dönemlerde görülebilir.
Çünkü faaliyetler bu şirket üzerinden yürütülecek gibi görünüyor.
Bağlı ortaklıkta olsa geri planda başka bir şirket üzerinden faaliyet yürütülmesi şeffaflık konusunda şüphe uyandırabileceğinden bana güven verici gelmedi.
Üstelik bu şirket üzerinden bir takım yatırımlar yapılacak ve sermaye artışları bağlı olunan şirket üzerinden başka şirketlere yatırımlar durumu dahada karmaşık ve anlaşılmaz şekle dönüştürebilir.
Farklı kişiler farklı şekilde değerlendirebilir. Ben işlemlerin bu şekilde yürütülmesinden rahatsız oldum. Özelliklede 1 TL imtiyazlı hisseleri 0,20 kuruştan alınan ve adı, evrakları değiştirilmesi işyükü ve maliyet içereceği gerekçesi gelecekte büyük şirket imajını yansıtmada yeterli görünmüyor.
Şirketin Sahibi bildiğiniz gibi Enver Çevik ve kardeşleri.
EGEEN'de yaptıkları operasyonu gördünüz sanırım.
Hisseyi 38 TL'den 99 TL ye götürüp 45 TL. ye kadar geri sattılar.
Şirket sahiplerinin geçmiş yıllardaki hisse senetleri üzerindeki uygulamaları ve halen yaptıkları yeni aldıkları bu şirkette böylesi kararlar alınması bana güven vermiyor.
Farklı görüşleri olanlar düşüncelerini yazarsa üzerinde değerlendirme yapabiliriz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Ara 2011, 23:02 
noviraca

sayın polaris
hatırlarsanız egeen sayfasında egeen ciler halinize şükredin ben rheag batağındayım diye bi ara yazmıştım
sanırım egeen 70 lerdeydi
rheag maliyetim 5 üstünde yani yaklaşık % 70 - 80 zarardayım
rheag sanırım ocak - şubatta 1 lerin altına büyük bi ihtimalle düşecek
ben rheag 0.50 lere kadar düşeceğini öngörüyorum
Dolayısıyla şirketleri araştırıyorum ve rheag satıp başka hissede beklemeyi düşünüyorum

düşündüğüm şirketlerden biri Aksen (yabancı ortaklık nedeniyle)

Bi diğeri Kent (c grubundan cıkması lazım ve 400 lerden 120 altına kadar düştü ve karlılığı ve bedelsiz potansiyeli)
bi diğeri ise BSHEV yüksek karlılık ve 160 yeniden deneyecektir ama zamana ihtiyac var
Alyağda enver bey egeen gibi bi operasyon yaparda hisseyi 4-5 lere kadar cıkarırmı
1-2 haber patlatıp sonrada operasyonu tamamlarmı
işin doğrusu kafam cok karışık :)))
malum zarar cok fazla olunca insan ne diyeceğini ne yapacağını şaşırır
ve işler dahada sarpa sarar
değerlendirmeniz icin teşekkürler
inanın o haberi 2 defa okudum ama o kadar gerginimki aklım hıc bişeyi almıyor

Yukarda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Küfür hakaret spekulasyon manupulasyon amacıyla yazılmamıştır. Eğer bunlardan herhangi birini içeriyorsa sayın yönetici lütfen mesajı silin veya yayınlamayın

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Ara 2011, 01:23 

05.12.2011 Tarihinde Saad A.Alshehri adına 1,82 - 1,87 TL fiyat aralığından 340.000 adet hisse satın alınmıştı.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=179234

15.12.2011 'de ise 1,72 -1,82 fiyat aralığından 386.787 adet satış gerçekleştirilmiş.
Adı geçenin toplam hisse adedi 1.690.000 'den 1.303.213 'e .
Toplam sermaye içindeki payı % 0,6 dan % 0,047'ye gerilemiş.

05.12.2011'deki son yapılan alımların 10 gün sonra alış fiyatının altında bir fiyatla satılmış olması dikkat çekici.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=180075

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Ara 2011, 05:23 

Ben isim işleriyle uğraşmamalarını, artan bir özgüven olarak yorumlamış ve beğenmiştim çünkü Endeks holding makaraya alınan bir tarz olmayada başlamıştı bir yandan ve bir yandan da kimse her işi yaparım abi modundan hazzetmiyor(buda biraz yanlış yorumlanıyor sonuçta yatırım uzmanlığı olarak bakıldığında o kadarda yanlış değil de tabi bu kadarda geniş bizde oluyor işte büyüklüğü bilinmeden, finans kuruluşu olmadan ''yatırım bankası gibi'', birazda çok sayıdaki kötü örnekten ve tam iyi konumlandırılmamasından, açıklanmamasından yapılan işin) ve Altınyağ'da bu süreçte tanındı ve bir marka değeride içeriyor, amaçta daha fazla değer yaratmak olmalı sonuçta, bununda üzerine gidilebilir ileride veya gidilmez, şu anki canlı süreç içerisindeki hareketleri yorumlayarak bunları söylüyorum.. Gürtaş tarım Altınyem'in şirket ismi, yanyanalar zaten, daha önceden de varmış, 2009 öncesi çıkmış sonra gene girmiş, tabi şu an durum tamamen farklı.

En son gelişmeler; Şu suudi, bende anlamadım(Türkiye'ye sonuçta borsa'dan para girdi-çıktı bunun anlamı yok finansal anlamda bu sürede ama tanınma anlamında var, böyle biri varmış), bu kadar kısa süre içerisinde önceden ön görülmeyen bir antlaşmazlık yada bir durum oluşmuş olabilir aynı esnalarda TT motor'un %50'sini aldılar, fiyatta belli değil, bu TT motora'da biraz baktımda oda gelecek vaad eden diğer bir enteresan niş bir iş ama hiç bir şey bilmiyorum en azından şimdiye kadar kaç tane sattı ne kadara maal etti gibi, nasıl bir antlaşmaları beklentileri var onuda bilmiyorum ama altınyağ-yem'den artık fazla bir beklentileri yok gibi anlıyorum, en son sözleşme değişiklikleri(aşağıya almışlar eski işleri yanıltmasın diye sanırım) ve gördüğüm kadarıyla kurdukları yönetim kadrosunda bu işlerle ilgili tecrübesi olan kimsenin olmaması itibari ile.

En son truva tarafından 31 Ara 2011, 04:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Ara 2011, 12:43 

Sn.Truva ve hisse konusunda bilgisi olanların paylaşımda bulunması herkes için yararlıdır.
Hisse 23.09.2011 'de EGEEN ile aynı tarihte yukarı hareketine başlamış.
18.10.2011'de tarihi zirve 2,23 TL görülmüş.
19.10.2011'de bu noktadan görülen satışlar 03.11.2011'e dek sürmüş.
Ardından 2 TL Seviyesini test eden ancak başarılı olamayan hisse yatay aşağı hareketini sürdürmüş.
Fiyat hareket bandı giderek daralmakta.
9 - 21 - 52 - 100 Günlük ortalama 1,75 - 1,76 - 1,64 - 1,45 TL.
Trend ortalaması 1,76 TL.
Yukarı yöndeki hareket kanal üst bandı 1,87 TL.
Aşağı yöndeki hareket kanal alt bandı 1,66 TL.
Hisse 9 - 21 Günlük ortalamaların altında seyretmekte.
1,66 Desteğin kırılması durumunda 100 günlük ortalama 1,45 TL.
Ancak hissenin EGEEN ile aynı günde başladığı yukarı yöndeki hareketinin sonlandığı düşüncesi yerleşirse satış baskısı görülmesi olasıdır.
26.10.2011'de MACD kısa vadeli hareketli ortalamaların altına gelinmesi sonrasında yatay aşağı hareketin sürdüğü gözlenmekte ve eksene yaklaşılması kritik seviyelere gelindiğine işaret etmekte.
Eksenin aşağı kırılması durumunda hisse boğa piyasasından ayı piyasasına geçme olasılığı nedeniyle yeni bir AL sinyali görülünceye dek yeni almayı düşünenler için BEKLE sinyali geçerlidir.
Y.T.D.

Resim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Ara 2011, 17:57 

***ALYAG***ALTINYAĞ KOMBİNALARI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Düzeltme) )

Orjinal Açıklamanın KAP'ta Yayın Tarihi ve Saati : 21.12.2011 - 16:06:08

Yanlış Açıklanan Bilginin İçeriği : Sehven "kalan 435.000 EURO 'luk bedel 15.02.2011 tarihinde ödenecektir." yazılmış olup ilgili tarih "15.02.2012" olarak düzeltilmiştir.

Özet Bilgi : Şirketimiz bağlı ortaklığı Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları San.ve Tic.A.Ş.'nin %96 hissesi Adnan POLAT'a ait "Meltem Enerji Elektrik Üretim A.Ş."nin sermayesini temsil eden hisselerin toplam satış tutarı olan 2.500.000 EURO'luk satışın % 87'sini 2.175.000 EURO bedel ile satın alması.

AÇIKLAMA:

Şirketimiz bağlı ortaklığı Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları San.ve Tic.A.Ş. Büyükdere Caddesi No: 87/9
Mec idiyeköy -İSTANBUL adresinde mukim %96 hissesi Adnan POLAT'a ait "Meltem Enerji Elektrik Üretim A.Ş."nin
sermayesini temsil eden hisselerin toplam satış tutarı olan 2.500.000 EURO'luk satışın % 87'sini 2.175.000 EURO
bedel ile satın almış bulunmaktadır.

Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları San.ve Tic.A.Ş. 'nin payına düşen 2.175.000 EURO bedelin 1.740.000 EURO 'luk
kısmı 21.12.2011 (bugün) tarihinde ödenmiş olup, kalan 435.000 EURO 'luk bedel 15.02.2012 tarihinde
ödenecektir.

Hisselerinin alımı gerçekleştirilen Meltem Enerji Elektrik Üretim A.Ş. İzmir ili, Kemalpaşa ilçesinde yeralan
7 Megawatt'lık Ege Rüzgar Enerjisi Santralinin (EGERES) sahibidir.

Saygılarımızla,

IMKB

(21/12/2011 - 16:38:07)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Ara 2011, 17:59 

Özet Bilgi : Şirketimiz bağlı ortaklığı Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları San.ve Tic.A.Ş.'nin "Meltem Enerji Elektrik Üretim A.Ş." nin sermayesini temsil eden hisselerin satın alınması ile ilgili Hisse Satış Sözleşmesi ve Hisselerin Devri hk.

AÇIKLAMA:

Şirketimiz bağlı ortaklığı Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları San.ve Tic.A.Ş.'nin "Meltem Enerji Elektrik Üretim A.Ş." nin
sermayesini temsil eden hisselerin satın alınması ile ilgili ekte yeralan Hisse Satış Sözleşmesine istinaden hisselerin
alıcılara devredilmesi Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) izninin alınmasına müteakip yapılacaktır.

Saygılarımızla,

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=180464

IMKB

(21/12/2011 - 19:14:11)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Ara 2011, 18:00 

GÜRTAŞ TARIM, MELTEM ENERJİ'NİN YÜZDE 87'SİNİ SATIN ALDI

Altınyağ Kombinaları A.Ş, bağlı ortaklığı
Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin, Meltem Enerji Elektrik
Üretim A.Ş'nin sermayesini temsil eden hisselerin toplam satış tutarı olan 2
milyon 500 bin avroluk satışın yüzde 87'sini 2 milyon 175 bin avro bedelle satın
aldığını bildirdi.
Altınyağ Kombinaları'nın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan
açıklamasında satın almaya ilişkin bilgi verildi.
Açıklamada, şirketin bağlı ortaklığı Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları'nın
Mecidiyeköy İstanbul'daki yüzde 96 hissesi Adnan Polat'a ait Meltem Enerji
Elektrik Üretim A.Ş'nin sermayesini temsil eden hisselerin toplam satış tutarı
olan 2 milyon 500 bin avroluk satışın yüzde 87'sini 2 milyon 175 bin avro bedel
ile satın almış bulunduğu belirtildi.
Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları'nın payına düşen 2 milyon 175 bin avro
bedelin 1 milyon 740 bin avroluk kısmının bugün ödendiği ifade edilen açıklamada,
kalan 435 bin avroluk bedelin 15 Şubat 2012 tarihinde ödeneceği kaydedildi.
Hisselerinin alımı gerçekleştirilen Meltem Enerji Elektrik Üretim
A.Ş'nin, İzmir ili Kemalpaşa ilçesinde yer alan 7 megawatt'lık Ege Rüzgar
Enerjisi Santralinin (EGERES) sahibi olduğu hatırlatıldı.

AA

(22/12/2011 - 06:46:04)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Ara 2011, 18:01 

Özet Bilgi : Şirketimizin Bunge Gıda San.ve Tic.A.Ş. ile 13.10.2011 tarihli sözleşmesine istinaden yapılan 450.000.-USD ödeme hk.

AÇIKLAMA:

Şirketimizin Bunge Gıda San.ve Tic.A.Ş. ile 13.10.2011 tarihinde yapılan
"Mutabakat, Fesih ve Borç Tasfiyesi Sözleşmesi"ne istinaden 23.12.2011 (bugün)
tarihinde 450.000.-USD ödeme gerçekleştirilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

IMKB

(23/12/2011 - 16:05:49)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Ara 2011, 18:02 

Özet Bilgi : Bağlı ortaklığımız Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş' nin TT Motor A.Ş' ne iştirak etmesi ve iştirak işlemleri hk.

AÇIKLAMA:

Bağlı ortaklığımız Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş yönetim kurulu
bugün yaptığı toplantıda, TT Motor A.Ş ne iştirak edilmesine karar vermiştir.

İştirak prosedür ve işlemleri yapılan sözleşmeye göre aşağıdaki şekilde olacaktır

1. TT Motor A.Ş'nin sermaye artırımına iştirak edilmesi
TT Motor A.Ş.'nin Sermayesinin 1.500.000.-TL'den 2.000.000.-TL'na artırılması esnasında,
artırılan 500.000 adet nominal değerli hisse senedi TT motor A.Ş ortaklarının rüçhan hakları
kısıtlanmak suretiyle 3.750.000.-TL bedelle Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş'ne
tahsisli olarak satılacaktır.

Bu işlemle Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş, TT Motor A.Ş'nde ilk aşamada % 25
oranında pay sahibi olacaktır.
TT Motor A.Ş' nin sermaye arttırımı için Altınyağ Kombinaları A.Ş., 28.12.2011 tarihinde ortakları
Enver ÇEVİK ve Masum ÇEVİK' ten avans olarak 3.750.000.-TL alacaktır.

2. TT Motor A.Ş ortağı Fatma Neslihan Telli'den hisse senedi alma opsiyonu
Yapılan sözleşme ile Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş'ne , TT Motor A.Ş. büyük ortağı
Fatma Neslihan Telli'den 500.000 adet nominal değerli hissesini 15.02.2012 tarihinden sonra, 3.750.000.-TL
bedelle satın alması opsiyonu tanınmıştır.

Yukarıda belirtilen her iki hisse alım işleminin gerçekleşmesinden sonra Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları Sanayi ve
Ticaret A.Ş, TT Motor A.Ş'nin sermayesinin % 50'sine sahip olacaktır.

Saygılarımızla,

IMKB

(27/12/2011 - 15:51:43)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 200 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.