Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 23 Nis 2018, 03:42


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Forum kuralları


ÖNEMLI DUYURU:

Sayın üyelerimiz,

Yeni yasallaşan SPK yasası , bizim gibi borsa konusunda yorum yazılan siteler ve bu sitelerde yazan herkes için yeni düzenlemeler getirmektedir. Bu nedenle sitemizde yorum yapan, yazı yazan herkesin yazdıkları nedeniyle ciddi sorumluluklar yüklendikleri, yasaya aykırı yazılar nedeniyle de ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceği malumunuzdur.
Bu nedenle, yazdığınız her yazıyı dikkatle hazırlamanız, hisse hakkında kesinlik içeren ifadelere yer vermemeniz, tahminlere dayalı fiyat vermekten kaçınmanız ve hissenin durumunu etkileyebilecek resmi olmayan her türlü duyum ve yorumlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Forumlara yer sağlayıcı pozisyonumuz nedeniyle , yazılan yazılardan sitemiz herhengi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak yasaya aykırı yazılan yazılar nedeniyle , ilgili kişinin sorumlu tutulacağını, yazdıklarınız nedeniyle ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız.
Herkesin yeni yılını tekrar kutluyor, güzel ve kançlı bir yıl diliyoruz.
Saygılarımızla

Hissetüyoları yönetimi

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 350 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 10 Nis 2018, 11:37 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 2936
Ettiği teşekkür: 321
Aldığı teşekkür: 4366
Geri alım programı
nedeniyle Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (" AKİŞ GYO") nezdinde
bulunan, Şirket sermayesinin %17.39'una
tekabül eden toplam 74.800.803 TL nominal değerli payın Toptan Alış
Satış İşlemlerine ilişkin Uygulama
Esasları kapsamında 1,- TL. nominal değerde pay için ekli listede belirtilen;
AKİŞ GYO ile ilişkili kişilere hesaplanan baz fiyattan, AKİŞ GYO ile ilişkili
olmayan yurtiçi ve yurtdışında mukim
nitelikli yatırımcılara ise Toptan Alış
Satış İşlemlerine ilişkin Uygulama
Esasları kapsamında oluşan sınırlar
içinde kalan fiyat uygulanmak suretiyle satılacaktır.
Satılacak
paylar "Borsada İşlem
Gören" niteliktedir.
Borsa'nıza başvuru tarihimizden
bir iş günü öncesinden başlamak üzere
geçmiş 10 iş günü boyunca oluşmuş ağırlıklı ortalama fiyatların ortalaması
alınıp en yakın fiyat adımına yuvarlanması suretiyle baz fiyat saptanmış ve
Şirketimiz ile ilişkili kişiler için baz fiyat, ilişkili olmayan kişiler için
ise Toptan Alış Satış İşlemlerine ilişkin
Uygulama Esasları kapsamında
oluşan sınırlar içinde kalan fiyat uygulanmak üzere satıcı ve alıcılar tarafından ortaklaşa mutabık kalınarak belirlenmiştir.

İşlemin 10.04.2018 tarihinde ve işlemin takasının da Takasbank-
İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. ve
Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nezdinde gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.
Satışa konu paylar üzerinde devir veya
satışı engelleyici rehin, haciz, teminat v.b. herhangi bir kayıt
bulunmamaktadır.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 10 Nis 2018, 11:38 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 2936
Ettiği teşekkür: 321
Aldığı teşekkür: 4366
Payları Kolektif Yatırım Ürünleri ve Yapılandırılmış Ürünler Pazarı'nda işlem gören Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Şirket), geri alım programı kapsamında aldığı portföyünde bulunan 74.800.803 TL nominal değerli "Borsada İşlem Gören" nitelikteki kendi paylarını, 1 TL nominal değerli pay için ilişkili taraflarına 3,30 TL fiyattan, Şirket ile ilişkili olmayan yatırımcılara 3,22 TL fiyattan Ünlü Menkul Değerler A.Ş. (alıcı ve satıcı üye) aracılığıyla toptan alış satış işlemleri kapsamında 10/04/2018 tarihinde satacaktır.
İşlem öncesi ve sonrası Şirketin ortaklık yapısı ile yatırımcı listesi ekte verilmektedir.


Eklentiler:
Akiş Yatırımcılar listesi.PNG
Akiş Yatırımcılar listesi.PNG [ 704.62 KiB | 142 kere görüntülendi ]
akiş ortaklık yapısı.PNG
akiş ortaklık yapısı.PNG [ 266.93 KiB | 142 kere görüntülendi ]

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.
Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 10 Nis 2018, 11:42 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 2936
Ettiği teşekkür: 321
Aldığı teşekkür: 4366
Gönderim Tarihi
10.04.2018 11:40:09
Bildirim Tipi
DKB
Yıl
-
Periyot
-
BISTECH Pay Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu A+ A-
Özet Bilgi
Toptan Satışlar İşlemi
İlgili Şirketler
[AKSGY]
İlgili Fonlar
[]
BISTECH Pay Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-

Bildirim İçeriği

Açıklamalar
AKSGY.E, Alıcı Üye: UNS, Satıcı Üye: UNS, (Fiyat: 3,22 TL, Miktar: 39.545.000 adet)

AKSGY.E, Alıcı Üye: UNS, Satıcı Üye: UNS, (Fiyat: 3,30 TL, Miktar: 35.255.803 adet)

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 10 Nis 2018, 11:43 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 2936
Ettiği teşekkür: 321
Aldığı teşekkür: 4366
Akiş GYO/Durusoy:EBRD'nin yaptığı bu yatırım gayrimenkul sektöründe stratejik konumlanma anlamında doğru noktada olduğumuzun bir göstergesidir


Akkök Holding'in gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren firması Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin yüzde 17.39'luk hissesi Ünlü Menkul Değerler A.Ş.'nin aracılığı ile, BİST Toptan Alış Satış İşlemleri Uygulama Esasları kapsamında, aralarında Avrupa Kalkınma ve İmar Bankası'nın da (EBRD) olduğu yabancı ve yerli kurumsal ve nitelikli yatırımcılara satıldı. Bu işlem ile EBRD ilk kez Türkiye'de halka açık bir gayrimenkul yatırım ortaklığına yatırım yapmış oldu.

Avrupa Kalkınma ve İmar Bankası (EBRD), Akiş GYO hisse satışından 102 milyon TL alım gerçekleştirdi. EBRD, bu yatırımıyla şirketin çevre dostu ve sürdürülebilir gayrimenkul projeleri geliştirmesine destek olacak ve şirket portföyüne değer kazandıracak.

Akiş GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İ. Gökşin Durusoy ise yaptığı açıklamada EBRD'yi şirket ortağı olarak görmekten duyduğu mutluluğu dile getirirken, "EBRD ile çıktığımız bu yolculuk sadece şirketimize değil aynı zamanda ülkemiz geleceğine de yapılan bir yatırımdır. Akiş GYO, Akkök Holding çatısı altında yıllardır gayrimenkul sektörünün öncü şirketlerinden biri olmuştur. EBRD'nin yaptığı bu yatırım gayrimenkul sektöründe stratejik konumlanma anlamında doğru noktada olduğumuzun bir göstergesidir. EBRD'nin iş yaptığı ülkelerdeki tecrübelerinin Akiş GYO vizyonuyla birleşmesiyle gayrimenkul sektöründeki yerimizi daha da kuvvetlendireceğiz" dedi.

Durusoy sözlerine şu şekilde devam etti: "EBRD'nin şirketimize sermaye yatırımı yapması aynı zamanda bir kaldıraç etkisi de sağlamış oldu. EBRD'nin ana yatırımcı olduğu satışta hisseler için satış tutarından çok daha fazla talep geldi. Bunun yanında biz şirket olarak özellikle çevresel ve sosyal gelişim alanlarımızı EBRD'nin tecrübesi sayesinde çok daha hızlı şekillendirip, hem yeni projelerimizde hem de var olan gayrimenkullerimizde en yüksek standartları uygulayarak tüm paydaşlarımız için maddi ve manevi artı değer oluşturmak istiyoruz".

İşleme aracılık eden, ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı Mahmmut L. Ünlü, "Başarıyla tamamlanan bu arz, yabancı ve yerli yatırımcıların gayrimenkul piyasasına ilgi göstermesi yönüyle büyük önem taşıyor. Toplanan yüksek talep sonucu başarıyla gerçekleşen plasman, yatırımcıların Türk sermaye piyasalarına duyduğu güvenin yeni bir göstergesi olmuştur" dedi.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 11 Nis 2018, 10:15 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 2936
Ettiği teşekkür: 321
Aldığı teşekkür: 4366
AKSGY : 3.22-3.25 ARALIĞINDAN DÜN TAKİBE ALDIĞIMIZ HİSSE, AN İTİBARİYLE 3.32-3.35 ARALIĞINA GELMİŞTİR. BİLGİ

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 350 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 20, 21, 22, 23, 24


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.