Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 18 Oca 2018, 21:26

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

ÖNEMLI DUYURU:

Sayın üyelerimiz,

Yeni yasallaşan SPK yasası , bizim gibi borsa konusunda yorum yazılan siteler ve bu sitelerde yazan herkes için yeni düzenlemeler getirmektedir. Bu nedenle sitemizde yorum yapan, yazı yazan herkesin yazdıkları nedeniyle ciddi sorumluluklar yüklendikleri, yasaya aykırı yazılar nedeniyle de ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceği malumunuzdur.
Bu nedenle, yazdığınız her yazıyı dikkatle hazırlamanız, hisse hakkında kesinlik içeren ifadelere yer vermemeniz, tahminlere dayalı fiyat vermekten kaçınmanız ve hissenin durumunu etkileyebilecek resmi olmayan her türlü duyum ve yorumlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Forumlara yer sağlayıcı pozisyonumuz nedeniyle , yazılan yazılardan sitemiz herhengi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak yasaya aykırı yazılan yazılar nedeniyle , ilgili kişinin sorumlu tutulacağını, yazdıklarınız nedeniyle ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız.
Herkesin yeni yılını tekrar kutluyor, güzel ve kançlı bir yıl diliyoruz.
Saygılarımızla

Hissetüyoları yönetimi

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 333 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 19 Haz 2014, 14:02 

Ettiği teşekkür: 64
Aldığı teşekkür: 40
ne zaman yükselse hooop taaak kafasına vuruyorlar.hayır yok gibi bu hisseden

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Haz 2014, 20:27 

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 0
http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbult ... eader=null

onay gelmiş.
hayırlı olsun...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Haz 2014, 20:40 

yıllardır çektiğim acı artık sonamı eriyor?
önümüzdeki son engel mi kalkıyor?
bedelli ile kasaya giren parayla projeler başlayacak mı artık?
projelerle birlikte aylarca yıllarca bekleyen ky yüzü gülecek mi artık?
projelerin başlamasıyla DD olan fiyatlara ulaşabilecek miyiz artık?
?????????????????????????????????????????????????? ????????

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Haz 2014, 16:08 

hissemiz ne zaman %5-6 çıksa hemen satış yiyor ve geri düşüyor.bu hissede alışık manzara.alım çok kuvvetli olması gerekirki satışı baskılasın.aynen 3.86 çıkarken olduğu gibi.bana halen çok saçma geliyor 1yıldan fazladır hisseyi bu rakamda tutmaları.şimdiye kadar çoktan 4ün üzeri haerket etmeleri gerekiyordu.o kadar sabrettik adamların halihazırda yapmaları gerekne projeleri var.bekleyip görelim bakalım.hep diyorduk son virajdayız.ama o virajı bir türlü göremedik.inşallah son kez diyorum.şimdi son virajdayız

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Haz 2014, 22:44 
furkand

Konum: Yazik oldu bütün emeklerime degermiydi senin gibi KALPSIZE...
Ettiği teşekkür: 214
Aldığı teşekkür: 169
Kap : Akıs gayrımenkul yatırım ortaklıgı a.s. / aksgy [] sermaye artırımı hak kullanım tarıhlerı 27.06.2014 15:38:18

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/b...aspx?ıd=367700

kap : Akıs gayrımenkul yatırım ortaklıgı a.s. / aksgy [] sermaye artırımı hak kullanım tarıhlerı 27.06.2014 15:38:18

sermaye artırımı hak kullanım tarıhlerı
---------------------------------------------------------------------------------------------

adres mıralay sefık bey sk. No:11 kat:4 gumussuyu 34437 taksım / ıstanbul 
telefon 212 - 3930100 
faks 212 - 3930102 
yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımı telefon 212 - 3930100 
yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımı faks 212 - 3930102 
yapılan acıklama guncelleme mı? Evet 
yapılan acıklama ertelenmıs bır acıklama mı? Hayır 
ozet bılgı sermaye artırımı hak kullanım tarıhlerı 

---------------------------------------------------------------------------------------------

mevcut sermaye (tl) 128.200.841,360 
ulasılacak sermaye (tl) 200.000.000,000 
artırılan sermayeyı temsıl eden payların nıtelıgı kaydı pay 

pay grup bılgılerı mevcut sermaye (tl) verılecek menkul kıymet 
b grubu,aksgy(eskı),treaıgy00017 115.750.841,360 b grubu,aksgy(eskı),treaıgy00017 
a grubu,ıslem gormuyor(ımtıyazlı),treaıgy00025 12.450.000,000 a grubu,ıslem gormuyor(ımtıyazlı),treaıgy00025 
sırket bazında bılgıler 128.200.841,360 

pay grup bılgılerı ıc kaynaklardan bedelsız ıc kaynaklardan bedelsız 
b grubu,aksgy(eskı),treaıgy00017 19.682.171,840 17,00391 
a grubu,ıslem gormuyor(ımtıyazlı),treaıgy00025 2.116.986,800 17,00391 
sırket bazında bılgıler 21.799.158,640 17,00391 

bedelsız pay alma hakkı kullanım baslangıc tarıhı 30.06.2014 

pay grup bılgılerı ruchan hakkı kullanım tutarı ruchan hakkı kullanım oranı ruchan hakkı kullandırma 
b grubu,aksgy(eskı),treaıgy00017 45.144.338,150 39,00130 1,00 
a grubu,ıslem gormuyor(ımtıyazlı),treaıgy00025 4.855.661,850 39,00130 1,00 
sırket bazında bılgıler 50.000.000,000 39,00130 

ruchan hakkı kullanımı baslangıc tarıhı 30.06.2014 
ruchan hakkı kullanımı bıtıs tarıhı 14.07.2014 
satılamayan payların taahhudune ılıskın acıklama yoktur 

sırketımızın 200.000.000.-tl kayıtlı sermaye tavanı ıcerısınde cıkarılmıs sermayesının 50.000.000 tl'sı nakden karsılanmak suretıyle, 21.799.158,64 tl'sı ıse ıc kaynaklardan karsılanacak sekılde bedelsız olarak, toplam 71.799.158,64 tl tutarında (%56,0052 oranında) artırılarak 128.200.841,36.-tl'den 200.000.000 - tl'ye artırılmasına ılıskın ızahnamenın onaylandıgı sermaye pıyasası kurulu'nun 26.06.2014 tarıh ve 12233903-325.04.01-511 sayılı yazısı ıle ortaklıgımıza bıldırılmıstır. 

Ortaklarımızın ellerındekı payların %39,00130 oranında yenı pay alma hakları bulunmaktadır. Yenı pay alma hakları ızahnamede belırtılen esaslara uygun olarak 30.06.2014 ıle 14.07.2014 tarıhlerı arasında 15 gun sure ıle kullandırılacaktır. Yenı pay alma hakkının kullanılmasında 1 tl nomınal degerlı bır payın ruchan hakkı kullanım fıyatın 1 tl olarak belırlenmıstır. Sermaye artırımına ılıskın ızahnameye kap'ınwww.kap.gov.tr, ortaklıgımızınwww.akısgyo.com.tr ve aracı kurumunwww.bmd.com.tr adreslerındekı ınternet sıtelerınden ulasılması mumkundur.yenı pay alma hakkı kullanılmasından sonra kalan paylar 2 ıs gunu suresınce nomınal degerın altında olmamak kaydıyla borsada olusacak fıyattan halka arz edılecektır. % 17,00391 oranındakı bedelsız payların dagıtımına da 30.06.2014 tarıhınden ıtıbaren baslanacaktır.

Saygılarımızla,

akıs gayrımenkul yatırım ortaklıgı a.s.
---------------------------------------------------

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Tem 2014, 15:57 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 6
Sayın moderatör ve arkadaşlar
Aksgyde bedelliye giriyor muyuz,uzun süredir bekleşmekteyiz buralarda,moderatörümüz hisseyi listeden cıkarmıstı en son,ben elimde yuklu miktarla bedelliye gırecek gibiyım,kac kişiyiz ,doğrumu yapıyoruz,bızde moderator gıbı cıkarmalı mıyız elımızden..bıraz bılgı verebılcek olursa mutessekkir olucam,saygılar

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Tem 2014, 21:46 

Ettiği teşekkür: 142
Aldığı teşekkür: 951
Cizvit yazdı:
Sayın moderatör ve arkadaşlar
Aksgyde bedelliye giriyor muyuz,uzun süredir bekleşmekteyiz buralarda,moderatörümüz hisseyi listeden cıkarmıstı en son,ben elimde yuklu miktarla bedelliye gırecek gibiyım,kac kişiyiz ,doğrumu yapıyoruz,bızde moderator gıbı cıkarmalı mıyız elımızden..bıraz bılgı verebılcek olursa mutessekkir olucam,saygılar

Sayın Cizvit; Aşırı finansman yükü ve apartmanların satın alınışı esnasındaki hesapsızlık nedeniyle bunları eleştirmiş ve hisseden çıkmıştım. Bedelli sermaye artışı kaçınılmazdı ve şirket 50 milyon TL kaynak yaratmak için durumu değerlendirdi. Satın alınan apartmanların konumuna diyecek birşey yok, projelerle elbette yatırımların karşılığı alınacaktır ancak bu biraz zaman alacak gibi duruyor. Gelinen bu noktada ACAR'ın maliyetleri bu seviyelerde olduğu için çok aşağı salınacağını düşünmüyorum, salınma olsa dahi fazla uzun süreli olmayacağını, bu durumda ACAR'ın bu kadar bekleyip de zarar yazdıracağını düşünmüyorum. Bence 2 şık var, portföy müsaitse rüçhanların tümünü kullanıp bedelliye katılmak ya da rüçhan hakkı pazarında portföye göre bir miktarını satıp rüçhan yükünü hafifletmek. Durumunuzu bilemediğim için net yorum yapamıyorum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Tem 2014, 01:52 
furkand

bende bedlliye katiliyorum
bukadar zamandir bekledik.artik sonunu görmek istiyorum
okadar zamandir hisseyi tasiyipta onlara vermeyi hicmi hic düsünmüyorum
kaymagini kendim yiyecegim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Tem 2014, 06:48 

Aldığı teşekkür: 6
Yorumlar cesaret verdi,hepinize tesekkurler

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Tem 2014, 10:10 
furkand

Bedelliye katilmak istemeyenler icin bugun Ruchanlari satmak icin son gun

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Tem 2014, 01:04 

Aldığı teşekkür: 2
sayın moderatör veya bilen arkadaşlara bir sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim. Elimde bir miktar aksgy'den bulunmakta. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle hisseyi takip etmedim. Hisse bu esnada bedelli/bedelsiz sermaye artırımına gitmiş. Daha önce hiç bedelli sermaye artırımda bulunmadım ve hissedeki ort.maliyetim 3,22'den 2,76'a düşmüş. Hesabımda hisse bu durumdan dolayı eksi gözüküyor ve hesabımdan bedelli sermaye artırımı için de herhangi bir bedel kesilmemiş. Bu durumda benim yapmam gereken bir şey var mı? veya yapmış olmam gerekip de yapmadığım bir husus var mı? Açıkçası bedelliye katılmak istiyorum, hisseye güveniyorum. Bu durumda olan tecrübesiz kardeşinizi aydınlatırsanız sevinirim.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Tem 2014, 08:28 

diver35 yazdı:
sayın moderatör veya bilen arkadaşlara bir sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim. Elimde bir miktar aksgy'den bulunmakta. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle hisseyi takip etmedim. Hisse bu esnada bedelli/bedelsiz sermaye artırımına gitmiş. Daha önce hiç bedelli sermaye artırımda bulunmadım ve hissedeki ort.maliyetim 3,22'den 2,76'a düşmüş. Hesabımda hisse bu durumdan dolayı eksi gözüküyor ve hesabımdan bedelli sermaye artırımı için de herhangi bir bedel kesilmemiş. Bu durumda benim yapmam gereken bir şey var mı? veya yapmış olmam gerekip de yapmadığım bir husus var mı? Açıkçası bedelliye katılmak istiyorum, hisseye güveniyorum. Bu durumda olan tecrübesiz kardeşinizi aydınlatırsanız sevinirim.

Sayın diver35;

Bugün acil olarak aracı kurumunuzu arayıp AKSGY'nin bedelli için rüçhan haklarını kullanmak istediğinizi söyleyip hesabınızda para yoksa acilen para yatırmanız gerekiyor. Çoğu aracı kurum hesapta para olduğunda bu işi otomatik olarak zaten yapar ama bir aksilik olmaması için vakit kaybetmeden aracı kurumunuzu arayın yoksa haklarınız yanar.
Selamlar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Tem 2014, 13:08 

moderator kardeşim aksgy beklenen zaman geldi.2 yıldır takibinizde bizde yaklaşık 1,5 yıldır aldık bekliyoruz.o kadar şey yazıldı çizildi ama hissse pek bir performans göstermedi.artık bedelsiz ve bedelliden sonra ne olacaksa olacak diye bekliyorduk.bedelli için millet ekstra parasını yatırdı.inşallah haaftadan itibaren bir hareket başlasın diyoruz.sizin beklentiniz ne bedelli sonrası.sizce artık bedelliden gelen parayla projelere başlarlar mı?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Tem 2014, 10:47 

Dinçkök kardeşlerin anlaşmazlığı mahkemeye taşındı

Türk iş dünyasının en önemli gruplarından Akkök Holding hisarları Ali Raif Dinçkök ve Ömer Dinçkök kardeşler, aralarındaki sorunu mahkeme çözecek.
14.07.2014

Dinçkök kardeşlerin anlaşmazlığı mahkemeye taşındı
Türk sanayisinin önde gelen gruplarından Akkök Holding hissedarları Ali Raif Dinçkök ve Ömer Dinçkök kardeşler arasında bir süredir var olan yönetime dair anlaşmazlıklar iyice su yüzüne çıktı. Akkök Sanayi Yatırım Geliştirme A.Ş’nin 31 Ekim 2013 olağanüstü genel kurulunu takiben olağanüstü genel kurulun iptali için açılan davayı yeni davalar izliyor. Başta Akkök Holding olmak üzere iki kardeşin ortak oldukları şirketlerin 2013 genel kurullarına da bu anlaşmazlık damgasını vurdu. Aksa Akrilik ve Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 2013 genel kurul görüşmelerinde Ömer Dinçkök temsilcisi aracılığı ile hemen hemen her maddeye red oyu verip, muhalefet şerhi koyup mahkemeye taşıyacağını ilan etti. Ömer Dinçkök, 30 Haziran 2014’te bir adım daha atarak Aksa Akrilik 2013 yılı genel kurulunda alınan bazı kararların iptali için de İstanbul 31’inci Asliye Ticaret Mahkemesi’nde dava açtı. 22 Ekim 2014 tarihinde ilk duruşması yapılacak olan bu davayı yenilerinin izleyeceği görülüyor. Nitekim Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 2013 genel kurulunda da birçok maddeye muhalefet şerhi koyan Ömer Dinçkök, burada da hukuki haklarını kullanacağını belirtiyor.

Dinçkök kardeşler arasında yaşanan sorunların detayına geçmeden önce Dinçkök ailesi ve sahip oldukları Akkök Holding kısaca bakmakta yarar var. Dinçkökler Türkiye’nin en köklü sanayici ailelerinden. Temelleri 1952 yılında merhum Raif Dinçkök tarafından atılan Akkök Holding, bugün kimya, enerji, gayrimenkul, tekstil ve hizmet sektörlerinde aktif faaliyet gösteren 17 şirket ve 18 üretim tesisiyle alanlarında etkin faaliyet veriyor. Akkök Holding’in 2013 yılı sonu konsolide 1.1 milyar dolar net satış gelirine sahip olduğunu görüyoruz. Holding geçen yıl sonu itibariyle 166 milyon FAVÖK ve 74 milyon dolar net kar açıkladı. Bugün Akkök Holding de , merhum Raif Dinçkök’ün çocukları Ömer Dinçkök, Ali Raif Dinçkök ve Nilüfer Dinçkök Çiftçi eşit paya sahipler. Akkök Holding’in ortaklık yapısına baktığımızda da A.R.D Holding(Ali Raif Dinçkök’e ait), Atlantik Holding (Ömer Dinçkök’e ait) ve N.D.Ç Holding (Nilüfer Dinçkök Çiftçi) yüzde 33 oranında eşit hisseye sahip. Holdin yönetimine baktığımızda da Ali Raif Dinçkök’ün yönetim Kurulu başkanı, Nilüfer Dinçkök Çiftçi’nin yönetim kurulu başkan vekili olduğunu ancak Ömer Dinçkök’ün yönetimde yer almadığını görüyoruz.

Ali Raif Dinçkök, Nilüfer Dinçkök Çiftçi ile Ömer Dinçkök kardeşler arasında su yüzüne çıkan yönetim veya hissedar anlaşmazlığının en somut göstergesi Mart sonunda yapılan Aksa Akrilik genel kurulunda ortaya çıktı. Aksa Akrilik genel kurul tutanakları incelendiğinde Ömer Dinçkök’ün temsilcisi aracılığı ile toplantının başından sonuna kadar neredeyse tüm görüşme maddelerine itiraz ettiği, her maddenin görüşülmesi sırasında çok önemli sorular sorduğu ve sonuçta maddelerin hemen hepsine red oyu verdiği görülüyor.

Aksa genel kuruluna Ömer Dinçkök damgası
Ömer Dinçkök, Aksa Akrilik 2013 genel kurul toplantısının birinci maddesi olan genel kurul toplantısına Mehmet Ali Berkman’ın başkanlık etmesi önerisi ile başlayarak hemen hemen tüm gündem maddelerine red oyu veriyor. Genel kurul tutanaklarında, Ömer Dinçkök temsilcisinin red oyu verdiği ve muhalefet şerhi düştüğü maddelere ilişkin dikkat çekici sorular sorduğu görülüyor.

Görüş ayrılığını net bir şekilde ortaya koyan genel kurul gündem maddelerinden önemli bir kaçına göz atalım; Aksa Akrilik 2013 genel kurul toplantı gündeminin beşinci maddesi yönetim kurulunun ibrası. Ömer Dinçkök temsilcisi, yönetim kurulu üyelerinin ayrı ayrı ibra edilmesi önergesi veriyor ancak kabul görmüyor. Ömer Dinçkök’ün önerisinin aksine yönetim kurulu üyelerinden Ali Raif Dinçkök, Nilüfer Dinçkök Çiftçi, Raif Ali Dinçkök, Ahmet Cemal Dördüncü, İzer Lodrik, Cengiz Taş ve bağımsız yönetim kurulu üyeleri Timur Erk ve Ant Bozyaka 2013 yılı faaliyetlerinden dolayı oy çokluğu ile birlikte ibra ibra ediliyor. Ancak Ömer Dinçkök temsilcisi, bağımsız yönetim kurulu üyeleri için kabul, bu üyeler haricindeki yönetim kurulu üyeleri için red oyu kullanıp muhalefet şerhi düşüyor. Keza üç yıl süreyle görev yapacak yeni yönetim kurulunun oylanmasında da Ömer Dinçkök’ün temsilcisi bağımsız yönetim kurulu üyeleri ve Bülent Bulgurlu dışındaki yönetim kurulu üye seçimlerini reddettiğini beyan ediyor. Gündemin altıncı maddesi olan kar dağıtım teklifi de yine Ömer Dinçkök’ün red oyuna karşın oyçokluğu ile kabul ediliyor.

Ömer Dinçkök’ün temsilcisinin red oyu ve muhalefet şerhinin yanında genel kurulda hemen her görüşme maddesine yönelik önemli sorular sorduğu görülüyor. Bu sorulardan bir kısmı Ali Raif Dinçkök yönetimine yönelik ciddi suçlamalar içeriyor. Gündemin 11’inci maddesine yönelik yapılan görüşmede Ömer Dinçkök’ün temsilcisi “Yönetim kurulu, kendi üyelerinden herhangi birinin bağımsız olmadığı bir konuda karar almış mıdır? Almışsa bu kararlar hangileridir?” sorusunu yöneltiyor. Divan heyetinden Eren Ziya Dik bu soruya “Aktops şirketinin yüzde 40 hissesinin alınmasıyla ilgili yönetim kurulu kararında işleme taraf olan şirket yönetim kurulu üyeleri bu kararı imzalamadığı, ilgili karardan tüm yönetim kurulu üyeleri bilgilendirildiği, bu kararın fiili bir yönetim kurulu kararı ile icra edilmeyip elden dolaştırılarak imzalandığı, tüm yönetim kurulu toplantılarına üyelerin katıldığı ancak karar aşamasında imzaların elden dolaştırılarak alındığı” cevabını veriyor Yine Ömer Dinçkök’ün temsilcisi “Aksa Akrilik Ak Havacılık’tan uçak kiralamakta mıdır, bu araçlar hangi amaç ve hangi bedelle kullanılmakta?” sorusunu soruyor. Eren Ziya Dik, Ak Havacılık’tan uçak kiralandığı ve bunun 10 yıldır rutin olduğu cevabını veriyor. Ömer Dinçkök’ün temsilcisinin sorduğu bir diğer ilginç bir soru ise “Ali Raif Dinçkök ve Nilüfer Dinçkök Çiftçi’nin sahibi olduğu Akkon’dan Aksa’nın yaptığı 15 milyon tutarlı yüzde 15 kar marjlı alımların mahiyeti nedir? 2011 yılında kurulmuş ve 50 bin TL sermayeli şirket bu işlemleri yapabilir mi? Akkon’a yaptırılan bu işler için başka şirketlerden teklif alınmış mıdır?” Bu soruya genel kurul sırasında cevap verilmiyor. Genel kurul toplantısı sonrasında ise “Aksa Yalova fabrikasında yapılan inşaat, tadilat, yenilemeye yönelik işlerin bir kısmı Akkon Yapı Tahhüt İnşaat tarafından projelendirilerek tamamlanmaktadır.” cevabı veriliyor.

Aksa’da ilk duruşma 22 Ekim’de
Genel Kurul sonrasında Ömer Dinçkök, genel kurul kararlarının iptali istemiyle İstanbul 31. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde dava açtı. Aksa tarafından 7 Temmuz 2014 tarihinde yapılan özel durum açıklamasında; şirket hissedarlarından Ömer Dinçkök’ün 2013 genel kuruld alınan bir takım kararların iptali için 30 Haziran tarihinde dava açtığı ve davanın ilk duruşmasının 22 Ekim 2014 tarihinde yapılacağı belirtiliyor.

Akmerkez’de de anlaşmazlık
Dinçkök kardeşler arasında yaşanan sorunlar sadece Aksa ile sınırlı değil. Nitekim Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 2013 genel kurul toplantısında da benzer sorunların yaşandığını, Ömer Dinçkök’ün alınan kararların neredeyse tamamına red oyu verdiğini görüyoruz. Tıpkı Aksa’da olduğu gibi Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı genel kurulunda da Ömer Dinçkök temsilcisi hemen tüm görüşme maddelerine red oyu verip muhafelet şerhi düşüyor. Burada da Ömer Dinçkök’ün temsilcisinin sorduğu bazı sorular kardeşler arasında yaşanan sorunun boyutlarını ortaya koyması bakımından ilginç.
Ömer Dinçkök temsilcisinin, “Dış cephe yalıtım gideri olarak gösterilen 644.084 lira neden yapılmakta olan yatırımlardan çıkarılarak esas faaliyetlerden diğer giderlere aktarılarak zarar kaydedilmiştir?” sorusuna genel kurul sonrasında yazılı cevap veriliyor. Bu soruya yazılı olarak verilen cevapta şöyle deniyor; “Yatırım harcamaları, 2008 yılında başlamış olup, aynı yıl büyükşehir belediyesi tarafından dış cephenin tadilat ruhsatı ile değiştirilemeyeceği gerekçesine istinaden dış cephe işlerinin yapımı durdurulmuştur. O dönemde Akmerkez için özel üretilen camlar henüz montajı yapılmadan depolanmak zorunda kalınmıştır. İzin süreci uzun sürdüğünden, üretici firma cam bedellerini Akmerkez Ticaret Merkezi’nin profesyonel yönetim şirketi olan Üçgen’e fatura etmiştir. Üçgen’de işe aracı olduğundan bu cam bedellerini Akmerkez GYO’ya fatura etmiştir. 2013 yılı Aralık ayında dış cephe yapı ruhsatı alınmış ve yapımına başlanmıştır. Ancak montaj yapılamayan eski camlar kontrol edildiğinde, uzun süre depoda muhafaza edilmek zorunda kalınması sebebiyle camların bir kısmının özelliğini kaybettiği ve bozulduğu tespit edilmiştir. Daha önce yatırım maliyetine alınan cam bedeli, camların artık kullanılmayacak olması nedeniyle maliyetten çıkarılmış ve değer düşüklüğü karşılığı ayrılarak gidere yazılmıştır.” Ömer Dinçkök temsilcisinin sorduğu diğer önemli bir soru ise Üçgen Bakım’a ödenen avanslara yönelik. Dış cephe işini Akkon yaparken, Üçgen Bakım bu işin neresinde yer alıyor ve neden yüksek avanslar ödeniyor şeklinde bir çok soru soruyor. Bu sorulara verilen cevaplarda da Üçgen Bakım’ın dış cephe, apart otel, koridor ve sinema yenilemeleri ile ilgili avanslar ödendiği belirtiliyor. Verilen cevap sonrasında Ömer Dinçkök temsilcisi bu maddelerin oylamasına red oyu vererek muhalefet şerhi düşüyor.

Gerek Aksa gerekse Akmerkez genel kurullarında yaşanan sorunlar ve Ömer Dinçkök’ün hemen her madde için ayrıntılı sorular sorup sonrasında da bu maddeleri ibra etmemesi, iki kardeş arasındaki ayrışmayı ortaya koyuyor. Bugün mahkemeye taşınan bu uyuşmazlıkların nasıl sonuçlanacağı Akkök Holding’in geleceği açısından da merakla bekleniyor.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Tem 2014, 10:49 

sabırtaşı42 yazdı:
moderator kardeşim aksgy beklenen zaman geldi.2 yıldır takibinizde bizde yaklaşık 1,5 yıldır aldık bekliyoruz.o kadar şey yazıldı çizildi ama hissse pek bir performans göstermedi.artık bedelsiz ve bedelliden sonra ne olacaksa olacak diye bekliyorduk.bedelli için millet ekstra parasını yatırdı.inşallah haaftadan itibaren bir hareket başlasın diyoruz.sizin beklentiniz ne bedelli sonrası.sizce artık bedelliden gelen parayla projelere başlarlar mı?

Sayın sabırtaşı42;
AKSGY'de durgunluğun sebebi anlaşıldı, haberde de belirtildiği üzere kardeşler arasında anlaşmazlık grup şirketlerini de etkiliyor ancak AKSGY bunlar içerisinde en sığ olanı. Tabi etkileyecek şey bundan sonraki karar mekanizmaları ve projelerde ne yapılıp ne yapılmayacağı. Bunları da şimdiden öngörmek bizler için imkansız. Ben sadece izlemedeyim ve gelişmeleri takip ediyorum.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 333 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.