Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 21 Kas 2017, 19:15

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

ÖNEMLI DUYURU:

Sayın üyelerimiz,

Yeni yasallaşan SPK yasası , bizim gibi borsa konusunda yorum yazılan siteler ve bu sitelerde yazan herkes için yeni düzenlemeler getirmektedir. Bu nedenle sitemizde yorum yapan, yazı yazan herkesin yazdıkları nedeniyle ciddi sorumluluklar yüklendikleri, yasaya aykırı yazılar nedeniyle de ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceği malumunuzdur.
Bu nedenle, yazdığınız her yazıyı dikkatle hazırlamanız, hisse hakkında kesinlik içeren ifadelere yer vermemeniz, tahminlere dayalı fiyat vermekten kaçınmanız ve hissenin durumunu etkileyebilecek resmi olmayan her türlü duyum ve yorumlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Forumlara yer sağlayıcı pozisyonumuz nedeniyle , yazılan yazılardan sitemiz herhengi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak yasaya aykırı yazılan yazılar nedeniyle , ilgili kişinin sorumlu tutulacağını, yazdıklarınız nedeniyle ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız.
Herkesin yeni yılını tekrar kutluyor, güzel ve kançlı bir yıl diliyoruz.
Saygılarımızla

Hissetüyoları yönetimi

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 333 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 09 Ağu 2012, 15:57 
MReha

Ettiği teşekkür: 281
Aldığı teşekkür: 1771
metis58 yazdı:
sayın mreha araştırma yaparak bi kagıda girmek iyi ve gerekli olduğundan arkadaş yazınca bende tasdikledim sanırım normal bişey sizde okeyleyebilirsiniz. benim netaş maliyetim banka dekontunda 4,68 yazıyor ne kadar eski olduğumu tahmin edersiniz. ben eski köyden buraya geldim yani hep beraber çoğu arkadaşımız gibi ve o siteleride netaş elimde varken daha nolur diye araştırırken buldum neyse zamanında bir hisseye girmek tabiki kazanmanın püf noktasıdır bende egcyh yı 9 mayıs 2011 de bu sitelde kağıtları araştırırken aldım çok yanlış bi tarih de girdiğimi sanmıyorum açıklananlar yazılanlar alım için uygun gibiydi rheag da da hemen hemen aynı şekilde girdim. ve satmadan hala bu tarih olmuş elimde bekliyorum iki kağıdıda zaman da önemli değil kaybetiğimde ihtiyacım olan parayla burda değilim. sizin netaşta isabetli yorumlarınızdan faydalandımda inkar etmem hiç bir zaman teşekkür etmesini de bilirim. etmişdirimde polemiğe girmeyide sevmem lütfen cevap yazmayın. herkeze bol kazançlar saygılar Y.T.D.

Sayın Metis,
Üzerinize alınmayın. Ben ilk yazıyı yazanı muhatap almıştım aslında. Alıntı sizden olmuş. Daha önce yazıya yanıt verme gereği duymamıştım ama siz de alıntı yapınca açıklamak istedim sadece. Yoksa sizi kastetmedim. YAzınıza bir ek yapmak isterim: " Bir hisseyi doğru zamanda doğru yerden almak kadar , doğru yerde satabilmek de kazancı realize etmek demektir". Benim de doğru yerlerde satamayıp ya da satmayıp uzun süre taşıdığım hisselerim var, ama vadem uzun olduğundan zarar ettim demiyorum.
Yanıtınız için teşekkürler. Saygılar bol kazançlar.

Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Ağu 2012, 10:00 
MReha

Akalt, 1.90 başladı ve bugün 2.50 süre 15 gün , oran %31.6 .
Bu durm 1.90-2.0 dan girenler için güzel bir tablo. Bakalım , düşündüğümüz gibi en az DD olan 2.77 yi görecek mi? ve ne zaman? İzliyoruz.

Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Ağu 2012, 09:39 
MReha

Akaltın yeni defter değeri 2.84 olarak açıklandı. Eğer en az defter değerine kadar çağrı nedeniyle gidecekse ilk hedef 2.77 den biraz daha yükseldi. Bakalım neler olacak?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Ağu 2012, 10:41 
MReha

CheeKyCi yazdı:
MReha yazdı:
Akaltın yeni defter değeri 2.84 olarak açıklandı. Eğer en az defter değerine kadar çağrı nedeniyle gidecekse ilk hedef 2.77 den biraz daha yükseldi. Bakalım neler olacak?

mREHA Usta;

2.77 hedefi yapacak oldugu bı ıs netıcesınde mı bulmaya calısır yoksa Çağrı nedeniyle toplama oldugundan mı ?

Hissenin asıl speki , yaklaşık 20 gün önce 1.80 civarlarından topladı hazırdı zaten. Biz 1.90 da başladık. Büyük olasılıkla çağrıdan önce , çağrı fiyatının üzerine çıkması lazım ki, o fiyattan kendileri almak zorunda kalmasınlar. Şu aşamada birleşme ve çağrı hisseyi cazip kılıyor. Sonrasında da yeni bilanço, yeni defter değeri ve AKİŞ le birlikte gelecek olan iş ve değerler hisseye piyasa açısından bir artı değer katabilir. Bunu zamanla göreceğiz.
Son zamanlarda diğer sayfalarda bana yönelik en büyük eleştiri, " tamam bir hisseyi neden alacağımızı söyledin, hisse de yükseldi ama nerede ve ne zaman satacağımızı söylemedin, biz de satmadık, hisse çıktı, döndü, düştü, biz hala hissedeyiz hatta zarardayız" şeklinde oluyor. Burada bir kez daha yazıyorum " BEN BİR HİSSE İÇİN GEREKÇELERİ İLE VE OLASI TAHMİNLERLE YORUM YAPARIM. KENDİM DE ALIRIM. KENDİ HEDEFİMİN NE OLDUĞU KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ. HERKES BİR HİSSEYE GİRDİĞİNDE KENDİ HEDEFİNİ KOYMALIDIR. HİSSE YÜRÜMÜŞSE, KAZANMIŞSANIZ, OKUYUN ARAŞTIRIN, DANIŞIN, AKLINIZI KULLANIN VE NEREDEN SATACAĞINIZA KENDİNİZ KARAR VERİN. KÂR ETTİĞİNİZ NOKTADA BENİM İŞİM BİTER. DÜZCELİ, RHEALI, KOSTİK VS GİBİ TEKNİKÇİ ARKADAŞLARI İZLEYİN, BEN DE SATIŞ İÇİN ONLARI İZLİYORUM." DEMEDİ DEMEYİN.
Bu yazdıklarım size değil, fırsatını bulduğum için herkese.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Ağu 2012, 10:48 
CheeKyCi

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 5
MReha yazdı:
CheeKyCi yazdı:
MReha yazdı:

mREHA Usta;

2.77 hedefi yapacak oldugu bı ıs netıcesınde mı bulmaya calısır yoksa Çağrı nedeniyle toplama oldugundan mı ?

Hissenin asıl speki , yaklaşık 20 gün önce 1.80 civarlarından topladı hazırdı zaten. Biz 2.90 da başladık. Büyük olasılıkla çağrıdan önce , çağrı fiyatının üzerine çıkması lazım ki, o fiyattan kendileri almak zorunda kalmasınlar. Şu aşamada birleşme ve çağrı hisseyi cazip kılıyor. Sonrasında da yeni bilanço, yeni defter değeri ve AKİŞ le birlikte gelecek olan iş ve değerler hisseye piyasa açısından bir artı değer katabilir. Bunu zamanla göreceğiz.
Son zamanlarda diğer sayfalarda bana yönelik en büyük eleştiri, " tamam bir hisseyi neden alacağımızı söyledin, hisse de yükseldi ama nerede ve ne zaman satacağımızı söylemedin, biz de satmadık, hisse çıktı, döndü, düştü, biz hala hissedeyiz hatta zarardayız" şeklinde oluyor. Burada bir kez daha yazıyorum " BEN BİR HİSSE İÇİN GEREKÇELERİ İLE VE OLASI TAHMİNLERLE YORUM YAPARIM. KENDİM DE ALIRIM. KENDİ HEDEFİMİN NE OLDUĞU KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ. HERKES BİR HİSSEYE GİRDİĞİNDE KENDİ HEDEFİNİ KOYMALIDIR. HİSSE YÜRÜMÜŞSE, KAZANMIŞSANIZ, OKUYUN ARAŞTIRIN, DANIŞIN, AKLINIZI KULLANIN VE NEREDEN SATACAĞINIZA KENDİNİZ KARAR VERİN. KÂR ETTİĞİNİZ NOKTADA BENİM İŞİM BİTER. DÜZCELİ, RHEALI, KOSTİK VS GİBİ TEKNİKÇİ ARKADAŞLARI İZLEYİN, BEN DE SATIŞ İÇİN ONLARI İZLİYORUM." DEMEDİ DEMEYİN.
Bu yazdıklarım size değil, fırsatını bulduğum için herkese.

Bilgi için Tşkler;;

doğru yapıyorsunuz ve büyük harflerle belirtmiş olduğunuz konuyu açıkcası sizin kadar bende katılıyorum Sonuç itibari ile enpati yapmak gerekirse bende sizin yerinizde olsam tabir-i caizse Yoğurdu üfleyerek yerim bu saatten sonra;

Ben sizi 1,5 seneye yakın yazısmalarınızdan ve bılgı aktarınızdan dolayı ızler ve takdır ederım..en başlarda daha açık seçik davranarak yazardınız ama milletin bu yanlış anlama ve negatif durumları 3. kişilere yorması sizide Baya yordu ve yorumlarınızdaki bilgi aktarımındaki ifadeler sadeleşti ve bizim toplum olarak anlamamız gereken seviyeye cekildi bunu yapmanız en güzeli oldu bence :)

Yorumlarınız ve önerileriniz için Tekrardan Tşk ederim..

Ben bilgi almak istedim yeterincede bilgiyi aldım bundan sonrası bende sorum olursa nacizane affınıza sığınarak sorarım :)

İyi Günler..

Başkalarının Değil, Kendinin En İyisi İle Yarış ;

Yatırım Tavsiyesi Değildir..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Ağu 2012, 14:30 
MReha

melmes yazdı:
MReha yazdı:
2.3x seviyeleri Akalt için alım fırsatları verdi. Eğer önemli bir aksilik olmazsa ilk hedef gibi görünen 2.70-80 ler için hareket devam edecek gibi görünüyor.

Sayin Mreha, Allah Sizden razi olsun. Bugün 2.29 dan bende nasiplendim. Tesekkürler

Hayırlı olsun MELMES,
Aman ha, yarın öbürgün bana " neden sat demedin?" deme. Daha şimdiden 0.1 lira kârdasın.
İzle, sor, oku, araştır, danış, yasal yatırım danışmanlarına sor, kendi hedefini koy, alırken nasıl ki kendi kararını verdin, satarken de sakın ola ki bana sorma. Nerde yeter diyeceksen oradan sat.
Artık böyle. Her yazımda " kazandığınız an benim işim biter, nereden satacaksanız sizin işiniz" diye yazacağım.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Ağu 2012, 15:40 
Düzceli

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 61
AKALT'IN BİRLEŞECEĞİ ŞİRKET VE GRUP ŞİRKETLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER :
------------------------------------------------------------
AKİŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI : GRUP ŞİRKETLERİ VE ŞİRKET HAKKINDA GENEL BİLGİLER

YÖNETİM KURULU:
YÖNETİM KURULU BAŞKANI Mehmet Ali Berkman
YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ Raif Ali Dinçkök
YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE GENEL MÜDÜR İ.Gökşin Durusoy
YÖNETİM KURULU ÜYESİ Nilüfer Çiftçi
YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE SATIŞ VE PAZARLAMA GENEL MÜDÜR YARDIMCISI Alize Dinçkök Eyüboğlu

Genel Müdür Mesajı
Geleceği inşa ediyoruz…

Gayrimenkul sektöründeki ilk yatırımını 1993 yılında Akmerkez ile gerçekleştiren Akkök Şirketler Grubu, 2005’te ‘yol haritası’ olarak kabul ettiği stratejik plan doğrultusunda gayrimenkul sektörünü beş ana iş alanından biri olarak belirlemiştir.

Grubumuz, bu başarılı deneyimi geleceğe taşımak ve gayrimenkul sektöründe en yenilikçi, en prestijli, en kaliteli projelere imza atmak amacıyla 2006 yılında 2008 Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’yi kurdu.

Akiş, Akkök deneyimi ve kurumsal kültüründen aldığı güçle, kısa sürede sektörün en prestijli projelerine imza atmayı başardı.

Gayrimenkul, Türkiye’de 1985 yılından beri parlayan bir sektör ve gelecek için büyük potansiyel taşıyan bir sektör... Çünkü ülkemizde artan nüfus, yükselen gelir seviyesi, kırsal alandan şehre göç, yenilenme talebi, deprem riski gibi etmenlerle oluşan ciddi bir konut açığı var. Gayrimenkul sektöründe ikinci önemli grubun başını ise son yıllarda sayıları hızla artan alışveriş merkezleri çekiyor.

Ekonominin büyüdüğü, yabancı sermaye girişinin arttığı ve Türkiye'nin Avrupa Birliği’ne aday bir ülke olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, ülkemizde gayrimenkule verilen değerin ve yatırımların daha da artacağını öngörmekteyiz.

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. olarak önceliğimiz; piyasa beklentilerini doğru analiz ederek dünya standartlarında özgün projeler geliştirmek ve aynı zamanda geliştirdiğimiz projelerin keyifli bir yaşam alanı olmalarının dışında karlı birer yatırım aracı haline gelmelerini sağlamaktır.

Bu hedefimizi doğru zamanda, doğru lokasyonda, doğru projelerle yeni trendler yaratarak gerçekleştirebileceğimize inanıyoruz.

Dünyadaki ve ülkemizdeki sosyo-ekonomik değişimleri göz önüne alarak, gerek ülkemiz gerekse grubumuz için katma değer yaratacak projelere imza atmaya; gayrimenkul geliştirme ve değer yaratma konusunda sayılı firmalar arasında yer almak için çalışmaya devam edeceğiz.

YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE GENEL MÜDÜR
İ.Gökşin Durusoy
-------------------------------------------

Akkök Şirketler Grubu
2005 yılından bu yana büyük bir titizlik ve kararlılıkla uygulanan stratejik yol haritası Akkök Grubu’nun gelecekteki yönünü belirliyor. Grup, 2010 yılına dek karşısına çıkan tüm fırsatları değerlendirerek ve büyüme perspektifinden vazgeçmeyerek mevcut işlerle entegre yeni alanlara yönelmektedir.

Yüksek verimlilikle çalışabilme ortamı Akkök Grubu şirketlerinin stratejik planlarında verimlilik artışı sağlamaya yönelik yatırımlar her zaman en büyük paya sahip olmuştur. Yenilikçi bakış açısıyla gerçekleştirilen Ar-Ge ve bilgi teknolojileri alanındaki yatırımlar, Grup şirketlerinin geçmişten bugüne yüksek başarı performansıyla taşınmasının ardında yatan en önemli sebeptir.

Akkök Şirketler Grubu hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız. http://www.akkok.com.tr

Kimya

AKSA AKRİLİK KİMYA SAN. A.Ş.
AK-KİM KİMYA SAN. VE TİC. A.Ş.
Enerji

AKENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.
EGEMER ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.
SEDAŞ SAKARYA ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.
Tekstil

AK-AL TEKSTİL SANAYİİ A.Ş.
AKSA EGYPT ACRYLIC FIBER INDUSTRY S.A.E.
AK-TOPS TEKSTİL SAN. A.Ş.
Gayrimenkul

AKMERKEZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.
AK TURİZM VE DIŞ TİC. A.Ş.
AKİŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.
SAF GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.
Diğer Hizmetler

AK-PA TEKSTİL İHRACAT PAZARLAMA A.Ş.
AKMERKEZ LOKANTACILIK GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. (PAPERMOON)
DİNKAL SİGORTA ACENTELİĞİ A.Ş.
AKPORT TEKİRDAĞ LİMAN İŞLETMESİ A.Ş.
AKTEK BİLGİ İLETİŞİM TEKNOLOJİ SAN. VE TİC. A.Ş.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gayrimenkul sektöründe 1993 yılında Akmerkez yatırımı ile bir ilki gerçekleştiren Akkök Şirketler Grubu, 2005’te oluşturduğu stratejik
plan doğrultusunda gayrimenkul sektörünü beş ana iş alanından biri olarak belirlemiştir. Toplam 1,2 milyon m2 inşaat alanıyla
gayrimenkul sektöründeki yatırımlarını sürdüren Grup, Akmerkez deneyimiyle elde ettiği başarıyı geleceğin prestijli ve kaliteli projelerinde de hayata geçirmek amacıyla 2006 yılında Akiş Gayrimenkul Yatırımı A.Ş.’yi kurmuştur.

Şirket, yatırımlarını hayata geçirirken sektörün sürekli değişen eğilimlerini, sosyoekonomik gelişmeleri ve piyasa beklentilerini ayrıntılı biçimde değerlendirerek kaliteli bir yaşam alanı sunmanın yanı sıra kârlı birer yatırım aracı da olan, dünya standartlarında özgün projeler geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda, Şirket, İstanbul Acıbadem’deki Akasya ve İstanbul’un hızla gelişen, değerlenen bölgesi Esenyurt‘ta yer alan Akbatı Residences&Akbatı AVYM ile aynı bölgedeki Akbatı Beyaz Kule ve Akkoza Konutları’nın birinci ve ikinci fazlarındaki yatırımlarına ek olarak, gerçekleştireceği yeni projeleriyle de gayrimenkul sektöründeki güçlü konumunu daha ileri bir noktaya taşımayı hedeflemektedir.

AKİŞ’İN KURUMSAL GELİŞİMİNDE YENİ BİR ADIM…

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na dönüşmek amacıyla Ekim 2011 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuran Akiş’in dönüşümü SPK denetiminde halen devam etmektedir. Şirket’in kurumsal gelişiminde önemli bir adım olan bu dönüşümün 2012 yılının ilk yarısında tamamlanması ve ekonomik konjonktürün uygun olması durumunda Şirket’in 2012 yılı içerisinde halka arzı planlamaktadır. Tamamen sermaye artırımı yoluyla gerçekleşmesi düşünülen halka arz sonrasında Şirket’in daha güçlü bir sermaye yapısıyla yeni projelere odaklanması hedeflenmektedir.

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNDE REFERANS PROJELER:

Hayata geçirdiği projelerde yakaladığı kalite standartlarıyla konut ve işyeri sahiplerinin yanı sıra yatımcıların da ilgiyle takip ettiği Akiş projelerinin 2011 yılındaki seyri şu şekildedir.

I - AKASYA PROJESİ: Akasya, Acıbadem’de 121.000 m2’lik bir arazi üzerinde geliştirilmekte olan Akasya Projesi’nde Akiş ve Akkök Grubu
toplam %33,73 hisseye sahiptir. Toplamda 1.349 konuttan oluşan proje Koru, Göl ve Kent olmak üzere 3 etaptan oluşmaktadır.
1. Etabı oluşturan Koru, Ekim 2011’de,
2. Etabı oluşturan Göl Aralık 2011’de teslim edilmeye başlanmış olup, son etabı oluşturan Kent’te ise teslimlere Eylül 2013’te başlanması
planlanmaktadır. Proje içerisindeki 81.000 m2 kiralanabilir alana sahip olan alışveriş ve yaşam merkezinin ise 2013 senesinde faaliyete
geçmesi öngörülmektedir.

Acıbadem’de 182.000 m2 arazi üzerinde Koru, Göl ve Kent etaplarından oluşan proje 85.000 m2 kiralanabilir alana sahip bir alışveriş merkezi, 1.344 adet lüks konut, , ayrıca spor, rekreasyon ve sosyal tesislerden oluşan toplam 650.000 m2 inşaat alanına sahiptir. Akasya projesinden stratejik bir kararla çekilen Corio’nun %7 oranındaki hissesini devralan Akiş Gayrimenkul, Akkök Grubu’nun projedeki payını %35’e çıkarmıştır.

II -AKBATI PROJESİ: Tamamı Akiş’e ait olan Akbatı Residences&Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi İstanbul Esenyurt’ta 242.000 m2
inşaat alanı üzerinde hayata geçirilmiştir. İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan ve 15 Eylül 2011 tarihinden
itibaren ziyaretçileri ağırlamaya başlayan Akbatı AVYM; 200’e yakın mağazayla sunulan marka karması, 9 sinema salonu, çocuk oyun ve
eğitim alanları, sosyal aktiviteler için sunulan lounge alanları, 5.000 kişi kapasiteli Festival Parkı ve dünya mutfaklarını buluşturan
Restaurantlar Meydanı ile bir yaşam merkezi olarak tasarlanmıştır. Akbatı AVYM üzerinde bulunan Akbatı Residences’ta ise, 350
rezidans bulunmaktadır. Bölgede büyük beğeni ile karşılanan Akbatı Residences’da teslimlere 31 Aralık 2011 öncesinde başlanmıştır. Kalite ve konforun ön planda tutulduğu Akbatı Residences’ta yer alan “Akıllı Ev Otomasyonu” Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları
Yarışması’nda hem halkın hem de jürinin beğenileriyle 2 ödüle birden layık görülmüştür.

Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi Esenyurt'ta yer almaktadır. 50.838 m2’lik arsa üzerinde yer alan Akbatı, alışveriş merkezi ve rezidanslarıyla kalite ve konfor anlayışını en üst seviyelere taşıyacak bir yaşam merkezi olarak tasarlanmıştır. 242.000 m2 inşaat alanına sahip olan Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde 65.400 m2 net kiralanabilir alan içerisinde; 200’e yakın mağaza, 9 sinema salonu, dünya mutfaklarını buluşturan restoranlar, çocuk oyun, eğitim alanları ve ayrıca proje içerisinde 5.000 kişi kapasiteli bir festival alanı yer almaktadır. Akiş’in %100 hisseye sahip olduğu projede, 4 katlı Alışveriş ve Yaşam Merkezi üzerinde bulunan 21 katlı Mavi Kule ve 11 katlı Yeşil Kule’de 1+1 den 4,5+1 kadar uzanan düz dairelerin yanı sıra loft, teraslı, penthouse ve dubleks daire seçenekleri de mevcuttur. AVYM içinde yer alan mağazalar kiralanmaktadır. Akbatı Residences’ta teslimler Aralık 2011 sonunda başlayacak olup, Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi Eylül 2011’den itibaren ziyaretçilerini ağırlamaya başlamıştır

III - AKBATI BEYAZ KULE PROJESİ : Akbatı Beyaz Kule İstanbul Esenyurt’ta yer alan Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne çok yakın bir noktada, yaklaşık 3 dönüm arazi üzerinde gerçekleştirilecek ve 120 rezidanstan oluşan Akbatı Beyaz Kule’de; 1+0 ile 4+1 arasında
farklı daire tipleri bulunmaktadır. Akbatı Beyaz Kule’nin altında yer alan restoran ve ticari alanlar ile ev sahiplerinin kullanımına açık olacak kapalı sosyal tesis ve Sky Lobby projenin öne çıkan özelliklerindendir. Haziran 2011 tarihi itibarıyla satışa sunulan ve Ekim 2013’te teslimlere başlanması beklenen projenin, 2011 yıl sonu itibariyla yaklaşık %65’ı satılmıştır.

IV - AKKOZA PROJESİ : Akkoza Akiş’in Garanti Koza ortaklığıyla Esenyurt’ta gerçekleştirdiği bir başka proje olan Akkoza Projesi, 335.000 m2 inşaat alanına sahiptir. Projenin birinci ve ikinci faz konutları %75 Garanti Koza ve %25 Akiş ortaklığı ile gerçekleştirilmektedir. Birinci
faz konutların teslimleri 2011 yılında yapılmış olup, ikinci faz konutların ise inşaatlarının 2012 yılında tamamlanarak teslimlere başlanması planlanmaktadır. Akiş’in inşaat sorumluluğunu üstlendiği 2C Etabı ve Restaurantlar Meydanı’nın inşaatına ise halen devam edilmektedir. Akbatı AVYM’nin en önemli geçiş noktalarından biri olan Restaurantlar Medyanı’nda yer alan cafe ve restaurantlar, üst düzey markalar arasından seçilmiş hazır kiracıları ile yatırımcıların ilgisini çekmiş olup, Akiş’e ait olan 8 adet dükkanın satışları çok kısa bir sürede tamamlanmıştır. 2012 yılında 2C Etabının teslimlerine başlanması ve Restaurantlar Meydanı’nın hizmete açılması planlanmaktadır.

Esenyurt'ta gerçekleştirilmekte olan Akkoza Projesi'nin 1.ve 2. etaplarında Garanti Koza %75, Akiş %25 hisseye sahiptir. Satışa çıkan 3.etapta Akiş yer almamaktadır. Proje içerisinde 14.000 m2 üzerinde yer alacak TED Koleji ve 21.000 m2 üzerinde yer alan spor klübü bulunmaktadır.

V - RESTAURANTLAR MEYDANI PROJESİ : Eğlencenin Merkezindesiniz! Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. olarak yapımını üstlendiğimiz 2C etabı kapsamında gerçekleştirilen Restaurantlar Meydanı; bir çok kişinin ortak buluşma noktası haline gelmesi planlanan şık cafe ve restaurantlarıyla, aynı zamanda Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin en önemli geçiş noktalarından biridir. Açık hava alanlarıyla ayrı bir değere sahip bu cafe ve restaurantlar, üst düzey markalar arasından seçilmiş hazır kiracılarıyla da siz değerli yatırımcılarımıza hızlı ve kolay bir geri dönüş sağlayacaktır.
Sadece Yedi Kişi Bu Şansa Sahip Olacak!
Lokasyonu nedeniyle en seçkin konuma sahip olan Restaurantlar Meydanı’nda sadece yedi adet dükkan sahipleriyle buluşacak. Üstelik, kiracı garantisiyle…

AKİŞ’TEN “YEŞİL BİNA” SERTİFİKALI YAŞAM MERKEZİ :Akiş, iklim değişikliği ve çevre kirliliğinin tüm ülkelerin ortak sorunu haline geldiğini göz önünde bulundurarak bina tasarımlarında çevreye duyarlı bir yaklaşım benimsemektedir. Akiş tarafından İstanbul/Esenyurt’ta gerçekleştirilen Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi&Akbatı Residences projesi, enerji verimliliği ve optimizasyonu dikkate alınarak “Yeşil Bina” sertifikalandırma ölçütleri çerçevesinde tasarlanmıştır. “Yeşil Bina” sertifikasına sahip olması planlanan Akbatı Alışveriş ve
Yaşam Merkezi &Akbatı Residences, bu amaca yönelik malzeme seçimi ve uygulama tercihleri ile çevre dostu bir duruş sergilemektedir.
Tasarımından kaynak yönetimine, iklimlendirme sisteminden yönetim anlayışına kadar tüm süreçleri çevresel etki gözetilerek tasarlanan
Akbatı AVYM; sağlıklı yaşam, enerji verimliliği, ulaşım olanakları, su yönetimi, malzeme kaynakları, atık yönetimi, ekoloji ve çevre kirliliği
kriterlerinin değerlendirildiği “Yeşil Bina” sertifikasını alma sürecindedir.

Akbatı AVYM, aynı zamanda, Türkiye’de uygulamaya yeni geçen ‘Enerji Kimlik Belgesi’ni bina olarak en üst sınıflarda almayı hedeflemektedir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Akbatı, Çevre Bilinci ve Enerji Verimliliği alanında çalışan ve bunu belgelendiren ilk alışveriş ve yaşam merkezlerinden biri olacaktır.

* 2007 yılında AKKOZA inşaatına başladı.

* 2009 yılında Akkoza Projesi’nde Garanti Koza ile Corio’nun alışveriş merkezine ait ortaklık paylarını devralarak Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi ve Akbatı Residences’ın %100 sahibi oldu.

* 2011 yılında Akiş tarafından İstanbul Esenyurt’ta 242.000 m2 inşaat alanı üzerinde projelendirilen Akbatı Residences&Akbatı Alışveriş ve
Yaşam Merkezi tamamlanarak mülk sahipleri ve ziyaretçilerin hizmetine sunuldu

* 2011 yılında İstanbul Esenyurt’ta 242.000 m2 inşaat alanı üzerinde gerçekleştirilen Akbatı Residences & Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi yıl içerisinde tamamlanarak hizmete açılmıştır. İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Akbatı AVYM; 200’e yakın
mağazayla sunulan marka karması, 9 sinema salonu, dünya mutfaklarını buluşturan restoranlar sokağı, çocuk oyun ve eğitim alanları, sosyal aktiviteler için sunulan lounge alanları ve 5.000 kişi kapasiteli Festival Parkı ile bir yaşam merkezi olarak tasarlanmıştır.

* Grup’un bağlı ortaklığı konumunda bulunan Akiş Gayrimenkul Yatırımı A.Ş. (Akiş), 31 Ekim 2011 tarihinde elinde bulundurduğu
Akdünya Eğitim Eğlence Sanat Yatırımları ve Dış Ticaret A.Ş. (“Akdünya”) hisselerini ARD Holding A.Ş.’ye ve NDÇ Holding A.Ş.’ye
devretmiştir. Grup’un 31 Aralık 2010 tarihi itibariyle finansal yatırımları konumunda bulunan Akdünya, 31 Aralık 2011 tarihi itibariyle
konsolide finansal tablolara yansıtılmamıştır. 

* 31 Aralık 2011 tarihi itibariyle tam konsolidasyon yöntemi ile konsolide finansal tablolara dahil edilen GAC Gayrimenkul Yatırımı
A.Ş. tüm aktif ve pasifleri ile bir bütün halinde, 30 Haziran 2011 tarihinde Akiş Gayrimenkul Yatırımı A.Ş. ile birleşmiştir.

* Akkök ve bağlı ortaklınının AKİŞ Payı: %20, Dinçkök Ailesi Üyelerinin Payı: %64,17 Grup Genel Toplam Payı: % 84,17

* 2012 yılında Akiş’in Akbatı Beyaz Kule ve Akkoza projelerini tamamlayarak gayrimenkul sektörüne nitelikli katkılar sunmaya devam etmesi hedeflenmektedir.

* Grup’un bağlı ortaklıklarından Akiş Gayrimenkul Yatırımı A.Ş.’nin 200.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 83.000.004 TL çıkarılmış sermayeli “Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.” unvanlı bir gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşümüne ilişkin esas sözleşme değişikliğinin uygun görülmesi talebi Sermaye Piyasası Kurulunca öngörülen şartların yerine getirilmesi kaydıyla olumlu karşılanmıştır. Şartların yerine getirilmesi sonucu esas sözleşme değişikliği 19 Nisan 2012 tarihinde onaylanmıştır.

* Akiş Gayrimenkul Yatırımı A.Ş.
Miralay Şefik Bey Sokak No: 11 K: 4-5-6 Gümüşsuyu 34437 İstanbul
Tel: 0212 393 01 00
Faks: 0212 393 01 07
http://www.akisgmy.com
info@akisgmy.com

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Ağu 2012, 15:40 
Düzceli

Düzceli yazdı:
AK-AL GAYRIMENKUL'UN 2012/6 AYLIK KONSOLIDE OLMAYAN NET KARI 11.168.492 TL (2011/6 AYLIK: 4.607.273 TL)

Şirket bilançosunda dikkat çeken ayrıntılar;
1. Şirket dönüşümü öncesinde faaliyet alanının terk edilmeye başlanması ile oluşan Nakit ve nakit benzerleri: 64.893.228
2. Toplam Özkaynaklar: 116.505.240 Ödenmiş Sermaye: 41.091.670
3. NOT 26 –BİLANÇO TARİHİNDEN SONRAKİ OLAYLAR
31 Temmuz 2012 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında, 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 136’ıncı maddesi ve birleşme ile ilgili diğer maddeleri, Kurumlar Vergisi Kanunu'nun 18., 19. ve 20. maddeleri hükümleri ve Sermaye Piyasası Kanunu ve SPK’nın Seri:1 No: 31 sayılı tebliği hükümleri çerçevesinde AKİŞ GYO A.Ş.'nin, tüm aktif ve pasifleriyle birlikte küllen Şirket’e devrolunması suretiyle iki şirketin
birleşmesine ve faaliyetlerine gayrimenkul yatırım ortaklığı olarak devam etmesine karar verilmiştir.

DEĞERLENDİRME: Şirket özvarlıklarının önemli kısmı nakit (30 gün ve daha az vadeli hesaplarda) ve gayrimenkullerden oluşmakta ve şirket birleşmesi ile yeni faaliyet alanına hazır bir görünümdedir. Bilançosu oldukça sade ve sağlam bir görünümdedir. Akiş GYO hakkında genel bilgiler önceki mesajda verilmiş olup, grup şirketlerinden AKMGY'nin borsa performansı hesap edildiğinde birleşme ile görülecek bilanço yapısı ile daha net analizlerle bir yol haritası çıkarılabilir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Ağu 2012, 17:09 
Düzceli

AKALT: Hissede yukarı aşağı silkelemeler devam ediyor, hisseye güvenmeyenlerin elinden hisseler alındı, şu an 2.40 seviyesinde işlem görüyor.
6 aylık Bilançosunda karmaşık hiç bir şey yok, şirket yeni faaliyet alanına göre hazırlandığı için oldukça nakit ve çok temiz bir bilanço görünümüne ulaşıldı ve 11.1 milyon tl bilanço karı açıklandı. Defter değeri ise 2.84 seviyesine yükseldi. İzlemeye devam ediyoruz.

Hissede kısa vadeli göstergeler al teyidi verdi ancak orta vadeli göstergeler geri dönüş işareti vermekle beraber al teyidi vermedi, al teyidi verdiğinde hissede yeterince alım gelecek ve bu durumda da daha farklı şeyleri konuşuyor olabiliriz.

AKALT SON GÖRÜNTÜ:

Resim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 17 Ağu 2012, 15:27 
MReha

Kim ne derse desin,
Akalt , başlangıçta Sayın Cebir'in dikkat çektiği ve bizim de katıldığımız gibi adım adım ilerliyor. 1.90 başladı, 2.58 gördü, şimdi de 2.50. Zamanında girenler için güzel bir tablo.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 17 Ağu 2012, 17:49 
Düzceli

KAP : AK-AL GAYRIMENKUL GELISTIRME VE TEKSTIL SANAYII A.S. / AKALT [] OZEL DURUM ACIKLAMASI (GUNCELLEME) 17.08.2012

BU HABERIN KAP 'IN SITESINDEKI ORJINAL HALI VE EKLI DOSYALARINI GOREBILMEK ICIN ASAGIDAKI LINK'I TIKLAYINIZ!
HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILD ... ?ID=232485

KAP : AK-AL GAYRIMENKUL GELISTIRME VE TEKSTIL SANAYII A.S. / AKALT [] OZEL DURUM ACIKLAMASI (GUNCELLEME) 17.08.2012 17:58:08

OZEL DURUM ACIKLAMASI (GUNCELLEME)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ORTAKLIGIN ADRESI : GUMUSSUYU MAHALLESI, INONU CADDESI, MIRALAY SEFIK BEY SOKAK, HAYRUN APT., NO: 13, D:3, PK 34437 BEYOGLU/ISTANBUL
TELEFON VE FAKS NO. : 0(212) 377 49 00 / 0(212) 377 49 09
ORTAKLIGIN YATIRIMCI/PAY SAHIPLERI ILE ILISKILER BIRIMININ TELEFON VE FAKS NO.SU : 0(212) 377 49 00 / 0(212) 377 49 09
ORJINAL ACIKLAMANIN TARIHI : 31.07.2012
YAPILAN ACIKLAMA ERTELENMIS BIR ACIKLAMA MI? : HAYIR
OZET BILGI : SERMAYE PIYASASI KANUNU VE SERMAYE PIYASASI KURULU'NUN SERI:1, NO: 31 SAYILI TEBLIGI HUKUMLERI CERCEVESINDE SIRKETIMIZIN TUM AKTIF VE PASIFLERIYLE BIRLIKTE KULLEN AKIS GYO A.S.'NE DEVROLUNMASI

---------------------------------------------------------------------------------------------
ACIKLANACAK OZEL DURUM/DURUMLAR:

-AK-AL GAYRIMENKUL GELISTIRME VE TEKSTIL SANAYII ANONIM SIRKETI'NIN YONETIM KURULU UYELERI SIRKET MERKEZINDE TOPLANARAK ASAGIDAKI KARARLARI ALMISLARDIR:

1. AK-AL GAYRIMENKUL GELISTIRME VE TEKSTIL SANAYII A.S. ALTINDA BIRLESME ISLEMINE ILISKIN YONETIM KURULUMUZCA ALINMIS OLAN 31/07/2012 VE 23 SAYILI KARARIN, YAPILAN DEGERLENDIRMELER UZERINE BIRLESME SURECLERINDE OPERASYONUN DAHA HIZLI VE EFEKTIF BIR SEKILDE GERCEKLESEBILMESI ICIN, BIRLESME ISLEMININ AKIS GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S. ALTINDA OLACAK SEKILDE REVIZE EDILMESINE,
2. SIRKETIMIZIN 6102 SAYILI TURK TICARET KANUNU'NUN 136'INCI MADDESI VE BIRLESME ILE ILGILI DIGER MADDELERI, KURUMLAR VERGISI KANUNU'NUN 18., 19. VE 20. MADDELERI HUKUMLERI VE SERMAYE PIYASASI KANUNU VE SERMAYE PIYASASI KURULU'NUN SERI:1 NO: 31 SAYILI TEBLIGI HUKUMLERI CERCEVESINDE TUM AKTIF VE PASIFLERIYLE BIRLIKTE KUL HALINDE AKIS GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S.'YE DEVROLUNMASI SURETIYLE IKI SIRKETIN BIRLESMESINE VE FAALIYETLERINE GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI OLARAK DEVAM ETMESINE,
3. BIRLESMENIN, SIRKETLERIN SERMAYE PIYASASI KANUNU'NUN ILGILI DUZENLEMELERINE GORE HAZIRLANAN BAGIMSIZ DENETIMDEN GECMIS 30.06.2012 TARIHLI MALI TABLOLARI UZERINDEN GERCEKLESMESINE,
4. BU ESASLAR CERCEVESINDE YUKARIDA SAYILAN VE ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK UZERE, BIRLESME ISLEMI NIHAI OLARAK SONUCLANINCAYA KADAR YAPILACAK OLAN VE YAPILMASI ICAB EDEN HER TURLU VE TUM ISLEMLERI ICRA ETMEYE, HER TURLU RESMI BASVURULARI YAPMAYA VE SONUCLANDIRMAYA,

OYBIRLIGI ILE KARAR VERILMISTIR.

-ALINAN BU KARAR GEREGI DE AYNI TARIH ITIBARIYLA SERMAYE PIYASASI KURULU'NA BASVURU YAPILMISTIR.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 17 Ağu 2012, 18:10 
Düzceli

AKALT'TAKİ SON HABERİN GETİRECEĞİ SONUÇLAR :

2.84 defter değerine haiz olan AKALT'ın Tüm Aktif ve Pasifleriyle Birlikte Kul halinde AKİŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.'ye devorulunması suretiyle birleşmesi ile aşağıdaki süreçler yaşanacaktır;

1. Bu birleşmeye katılmayak istemeyen yatırımcılar 2.84 (30.06 mali tablosuna göre) defter değeri ile elindeki tüm hisseleri birleşme esnasında çağrı fiyatından satabilirler.

(SON GELİŞMELERLE BİRLEŞME AKİŞ'TE GERÇEKLEŞECEK VE MEVZUATA GÖRE DE ÇAĞRI ZORUNLULUĞU BULUNMADIĞI İÇİN 1. MADDE GEÇERLİLİĞİNİ YİTİRMİŞTİR.)

2. Bu birleşmeye katılmak isteyenler de hiç bir şey yapmaksızın bu birleşme esnasında ellerindeki hisseler oranında yeni şirketin hisselerine sahip olacaklardır.

3. S.P.K.'na yapılan başvuru ve sonrasında alınacak onay ile gerekli yasal süreç ve prosedürler yerine getirilerek işlem tamamlanacaktır.

4. Birleşme sonrasında AKİŞ GYO'nun GYO olması sıfatıyla halka açıklık oranı asgarı %25 olması gerektiğinden hareketle, mevcut AKİŞ GYO'nun sermayesi 83.000.004 tl, AKALT'ın ise 41.091.670 tl ve halka açıklık oranı %38,6'dir.(15.895.052 lot) Birleşme sonrasında %25'lik halka açıklık oranının nasıl sağlanacağı da önemlidir. Eğer AKİŞ GYO'nın sermayesi değiştirilmez ve mevcut sermayesi 83 milyon tl ile yola devam edilirse, en az 20.750.000 adet payın halka açık olması gerekmektedir. AKALT'ın 15.895.052 i halka açık olduğuna göre geriye 4.854.948 lotun daha halka açılması gerekmektedir.

Selamlarla.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Ağu 2012, 14:33 
MReha

Fiilen AKAL Tekstil diye bir şirket kalmamıştı, şimdi de resmen kalkacak. Birleşme AKİŞ içinde olacak. Bu da bence zaten zorunlu olan çağrıyı tartışmasız zorunlu hale getirdi ve bu da DD nin altında olamaz. Böylece AKALT için kısa vadede (15-45 gün) en az fiyatın 2.84 olacağı da neredeyse kesin gibi. Hisse 1.80-1.90 dan itibaren düzenli ve istikrarlı bir şekilde 2.50 seviyelerine kadar geldi. Şu aşamada dahi 1 ayda %33-35 civarı kazandırdı ve üzerine de en az %13-14 lük bir kazanç daha görünüyor.
Patronların 1.7-1.9 aralıklarından en az 3-4 milyon lot topladıkları da takaslardan izleniyor. Düzceli'nin belirttiği toplam 4.850.000 lotu da eklersek yaklaşık 8-9 milyon lotun piyasaya satılması söz konusu. Bunun eldeki 3-4 milyonunun doğrudan burada, halka açılması gereken kısmının da , tahsisli, ikincil halka arz gibi yöntemlerle satılması mümkün . Ancak, sermaye artırımı yolu ile de (örneğin bedelsiz artış) ellerine satılabilecek hisse gelmesi ve bunun da doğrudan borsada satılması da mümkün. Bu senaryoda ( iyimser senaryo) , Hisse belli bir seviyeye ( örneğin 3-4-5 gibi, BU RAKAMLAR FARAZİDİR) çıkartıldıktan sonra bir de bedelsiz artışla hem hisseye çok talep çekmek, hem derinliği artırmak , hem de elllerindeki hisseleri oldukça karlı bir şekilde çok daha yüksekten piyasaya satmak mümkün. Bu konuda çok fazla olasılık var, henüz bir çok şey kesinleşmiş değil.

Önümüzdeki dönemde gelişmeleri izleyerek daha net yorumlar yapmak mümkün olabilecek. Ancak şu aşamada 1.90 civarından başladığımız yolculuk en azından 2.80-3.0 aralığına kadar gidecek gibi görünüyor.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Ağu 2012, 16:19 
Düzceli

tuncay35 yazdı:
evet gider sonra rheag netaş gibi elinize verirler

Sayın tuncay35;
Aynen dediğiniz gibi. AKİŞ Gayrimenkulle ilgili projelerini ve şirket hakkında genel bilgilerini okumuşsanız orta ve uzun vadede çok daha farklı beklentiler de gerçekleşebilir. Ancak tıpkı sizin dediğiniz gibi, tıpkı RHEAG ve NETAŞ'ta olduğu gibi sadece seyredip rüyalara dalarsanız o dalganın altında kalırsınız. Sonra da yine buradaki mesajınıza benzer bir mesaj kaleme alıp birilerinin peşine düşersiniz. Ne diyeyim, yolunuz ve bahtınız açık olsun.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 Ağu 2012, 11:57 
MReha

Akalt ın kısa vade yükseliş trendi durmuş görünüyor. 1.80-90 lardan 2.50 seviyesine kadar istikrarlı bir şekilde taşındı ve şimdilik buralarda bekleyerek bir süre dinleneceği gibi izlenim veriyor. Hissenin yeniden hareketlenmesi ancak şirketin AKİŞ le birleşme konusundaki gelişmeler doğrultusunda olacaktır.
Henüz kapalı kutu durmunda bulunan Akiş in finansal durumu hakkında ortada net bilgiler yok. Ancak Akiş in, Akalt tan 2-3 kat daha büyük olabileceğini düşünmek uçuk bir hesaplama olmayacaktır. Yani 1 birimlik Akalt, ortalama 2.5 birim değerinde bir şirkete katılıyor. Birleşme ile de ortaya 3.5 birimlik bir şirket çıkıyor. Elinde Akalt hissesi olan yatırımcının da 1 birimlik hissesinin 2.5 birim olabileceğini söylemek de matamatiksel olarak mümkün. Bu birleşmenin şu anki Akalt hissesine de bir değer ve ivme kazandıracağı da aşikar. Ancak burası borsa ve hisse oldukça sığ. Ana oyuncuların aklında neler olduğunu bilemeyiz. Önümüzde yıl sonuna kadar 4 aylık bir süre var. İki şirketin birleşmesi, bürokratik işlemler, izinler raporlar vs. derken bu işlerin Eylül den itibaren yıl sonuna kadar bitirilebileceği de görünüyor. Zaten, bu yıl bütün işlemleri tamamlayarak, yeni mali yıla yeni şirketle başlamak da gayet mantıklı.
Sonuç olarak , 1.80-90 / 2.5 hareketi ilk etap olarak tamamlanmış durumda ve bundan sonra da en az 2 ayrı etap daha düşünüleblir.
Birincisi yıl sonuna kadar sürecek olan birleşme süreci. Bu süreçte hissenin 3 lü rakamları (Belki de daha üstü) deneyerek yeni bilenço ve defter değerlerine göre kendine bir yer seçmesi.
İkincisi de daha uzun vadeli ve yıl başından sonra oluşan yeni yapının ilk 3-4 ayda göstereceği performans. Bunun ne olabileceği konusunda da şu aşamada ne desek boş. Ama büyük olasılıkla daha iyi bir rakam düşünmek pek de hayal olmaz.
Sonuç olarak, 1. etapta ortalama %35 civarında kazandıran hissenin, 2. etaptaki bu 4 ayda da benzer bir potansiyel göstermesini umuyorum. Herşeye rağmen , her an dikkatli olmak, sürekli izlemek ve gelişmelere göre karar vermek gerektiğini bunların her yatırımcının yapması gereken şeyler olduğunu bir kez daha hatırlatıyorum.
Saygılar bol kazançlar.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 333 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 39 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.