Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 18 Kas 2017, 02:34

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

ÖNEMLI DUYURU:

Sayın üyelerimiz,

Yeni yasallaşan SPK yasası , bizim gibi borsa konusunda yorum yazılan siteler ve bu sitelerde yazan herkes için yeni düzenlemeler getirmektedir. Bu nedenle sitemizde yorum yapan, yazı yazan herkesin yazdıkları nedeniyle ciddi sorumluluklar yüklendikleri, yasaya aykırı yazılar nedeniyle de ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceği malumunuzdur.
Bu nedenle, yazdığınız her yazıyı dikkatle hazırlamanız, hisse hakkında kesinlik içeren ifadelere yer vermemeniz, tahminlere dayalı fiyat vermekten kaçınmanız ve hissenin durumunu etkileyebilecek resmi olmayan her türlü duyum ve yorumlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Forumlara yer sağlayıcı pozisyonumuz nedeniyle , yazılan yazılardan sitemiz herhengi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak yasaya aykırı yazılan yazılar nedeniyle , ilgili kişinin sorumlu tutulacağını, yazdıklarınız nedeniyle ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız.
Herkesin yeni yılını tekrar kutluyor, güzel ve kançlı bir yıl diliyoruz.
Saygılarımızla

Hissetüyoları yönetimi

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 47 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 18 Ara 2011, 01:45 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
RAPOR-ŞİRKET HABERLERİNİN DEĞERLENDİRMESİ(HSBC YATIRIM MENKUL DEĞERLER)

HSBC Yatırım Menkul Değerler ( http://www.hsbc.com.tr ) Tarafından
Hazırlanan Şirket Haberlerini Değerlendirme Raporu:
"AKSA ENERJİ

Kazancı Holding Aksa Enerji'nin %31.7 hissesini kayıta almak için MKK'ya başvurdu. Aksa
Enerji'nin ana hissedarı Kazancı Holding, Aksa Enerji'nin %31.7'sine karşılık gelen 183.1
milyon lira nominal hissesini borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla kayıta almak için
Merkezi Kayıt Kuruluşu'na başvurdu. Şirketin %15.1 hissesinin Goldman Sachs'a satışı ve
aynı miktarda hissenin teminat olarak verilmesi sürecinin bir parçası olarak gerçekleştirilen bu
kayıt işleminin hisse üzerinde önemli bir etkisi olmasını beklemiyoruz.

Bu raporda bahsi geçen şirketler için HSBC’nin son araştırma notlarında verdiği
tavsiye ve hedef fiyatlar şu şekildedir:
[AKSEN.IS Mevcut Fiyat: 3.15 TL, Hedef Fiyat: 5.20 TL, Endeksin Üzerinde Getiri]

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com

(14/12/2011 - 10:29:30)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Oca 2012, 10:00 

Aldığı teşekkür: 0
bu kiyad icin dusuncesi olan varmidir acaba elimizde cakildi kaldi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Oca 2012, 10:54 

artun yazdı:
bu kiyad icin dusuncesi olan varmidir acaba elimizde cakildi kaldi.

Resim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Şub 2012, 15:35 

15.02.2012 07:25:09 - AKSA ENERJI`NIN VERGI DAIRESINE SUNULAN 12 AYLIK ZARARI 105,862,440 TL
***ACIKLANAN KAR/ZARAR RAKAMI GECICI VERGI BEYANNAMESI`DEKI TABLODA YER
ALMAKTADIR. TABLO SPK MEVZUATINA UYGUN HAZIRLANMAMISTIR. SPK MEVZUATINA
UYGUN RAKAMLAR AYRICA ACIKLANMAKTADIR***

-MATRIKS-

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Şub 2012, 15:37 

28/02/2012 - 07:11
ELEKTRİK ÜRETİCİLERİNİ TEİAŞ’IN ZAMMI ÇARPTI-MİLLİYET

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü (TEİAŞ), EPDK’nın
yaptığı düzenleme sonrası sistem kullanım bedellerini bazı bölgelerde
30 kata varan oranlarda arttırdı. Son zam tüketicinin faturasının
artmasına neden olacağı gibi, elektrik dağıtım ve üretim şirketlerine
önceki bedele göre 30 kata varan ek maliyet yükledi.
Milliyet Gazetesinin haberine göre, Bir elektrik üretim
şirketinin, ürettiği elektriği veya bir dağıtım şirketinin satın
aldığı elektriği kullanması için TEİAŞ’ın sistemlerini kullanması
gerekiyor. Bu zam direk olarak özel elektrik dağıtım ve üretim
şirketlerinin maliyetlerine yansıdı.
Elektrik Üreticileri Dernek Müdürü Obahan Obaoğlu, “TEİAŞ sistem
kullanım bedelllerini inanılmaz arttırdı” diyerek şunları söyledi:
“Metedolojiyi değiştirdiler. 2003’ten bu yana yapısı tamamen ve
bir günde değişti. Santrallerin kârları alındı. Bu bedel santralin
üretim miktarı ile orantılı olarak artıyor. Ne kadar o sistemi
kullanıyorsa o kadar artacak. Ayrıca bölgelere göre de fiyat artacak.
İletim yatırımı da özel sektörün sırtına yüklediler. Sektörün en büyük
elektrik üreticilerinden Aksa’ya bu düzenlemenin maliyeti 30 milyon TL
olacak. Tüm sektöre yaklaşık olarak 250-300 milyon TL ek maliyet
ekleyecek. Biz TEİAŞ ve EPDK ile 2 hafta önce bir araya geldik
itirazımızı yaptık. Biraz indirim yaptılar ama birden böyle bir
düzenlemenin yapılması çok yanlış.”
EPDK’dan bir yetkili, “Türkiye’de elektrik iletim sistemine ciddi
yatırım yapmak gerekiyor. Türkiye’deki kurulu güç 53 bin megavata
geldi ama 100 bin MW daha başvuru var. Bunlar için iletim altyapısı
gerekiyor. TEİAŞ’ın bunu yapabilmesi için bütçeye ihtiyacı var” dedi.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/elektrik ... efault.htm

http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Şub 2012, 15:39 

28/02/2012 - 14:43

***AKSEN***AKSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Gülbahar caddesi 1.Sokak 34212 Güneşli İstanbul
Telefon ve Faks No. : T: +90 212 478 66 66 F: +90 212 657 55 16
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : T: +90 212 478 66 78 F: +90 212 655 61 25
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Basında çıkan haber üzerine

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

28.02.2012 tarihinde basında yer alan, artan sistem kullanım bedellerinin AKSA'ya ek maliyetinin 30 milyon TL olacağı yönündeki haber gerçeği yansıtmamaktadır.

Elektrik Piyasası Kanunu'na göre, Temmuz 2008 sonrası ve Aralık 2012 sonuna kadar ilk defa işletmeye girecek üretim tesislerine işletmeye giriş tarihlerinden itibaren sistem kullanım bedelleri üzerinden %50 indirim yapılmaktadır. Şirketimizin kurulu kapasitesinin yaklasık %83'ü bu kategoriye girdiğinden, şirketimiz bu indirimden yararlanmaktadır. Mevcut kurulu kapasitemiz ile yapmış olduğumuz hesaplamalara göre, sistem kullanım maliyetlerimiz 2012 yılında 2011 yılına kıyasla yaklaşık 14 milyon TL artacaktır. Diğer taraftan, şirketimiz üretim tesislerinin sisteme bağlantıları için şu ana kadar gerekli hat yatırımlarını kendi kaynaklarındalan yaptığı için, yine kanun gereği yatırım bedelleri sistem kullanım bedellerinden düşülmektedir. Bu bağlamda, 2011 yılı sonuna kadar yapmış olduğumuz iletim hattı yatırımlarımızdan yaklaşık 6.5 milyon TL tutarındaki kısmının geçici kabulleri tamamlanmış olup, söz konusu bedeller sistem kullanım bedellerimizden halihazırda düşülmektedir.

Diğer taraftan güncel sistem kullanım ve işletim maliyetleri tüm enerji üreticilerine yansıtılmış olduğundan, bu maliyetin PMUM'da oluşan piyasa fiyatlarına ve serbest tüketici enerji satış fiyatlarına artış yönünde yansıması beklenmektedir. Dolayısıyla, güncel sistem kullanım bedellerinin 2012 kar marjlarımız üzerinde önemli bir etkisi beklenmemektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Şub 2012, 10:37 

29/02/2012 - 10:02
RAPOR-PİYASALARDA GELİŞMELER/BEKLENTİLER(HSBC YATIRIM MENKUL DEĞERLER)

HSBC Yatırım Menkul Değerler ( http://www.hsbc.com.tr ) Tarafından
Hazırlanan Günlük Bülten:

Şirket Haberleri

Aksa Enerji'nin iletim maliyet artışı 2012 performansı üzerinde ciddi bir etki sahibi
olmayacak. Şirket tarafından dün Milliyet Gazetesi'nde çıkan haberlere istinaden yapılan
açıklamada iletim tarifesinde yapılan artışın toplam iletim maliyetlerini 30 milyon TL
değil, 14 milyon TL artıracağı, bunun da 6.5 milyon TL'sinin Aksa Enerji'nin kendi iletim
hatlarının yatırımını yapıyor olması nedeniyle düşüleceğini belirtti. Şirket ayrıca iletim
tarifesi artışının tüm piyasa oyuncularına yansıtılmış olması sebebiyle serbest piyasada
(DUY) elektrik fiyatlarını artıracağını ve toplam 2012 karlılığı üzerinde belirgin bir etki
yaratmasını beklemediklerini belirtti.

[AKSEN.IS Mevcut Fiyat: 3.48 TL, Hedef Fiyat: 5.20 TL, Endeksin Üzerinde Getiri]

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım
danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti,
aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen
bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı
sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve
tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine
dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri
tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer
alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize
uygun sonuçlar doğurmayabilir...

http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Mar 2012, 10:40 

13.03.2012 07:04:51 - AKSA ENERJI`NIN 2011/12 AYLIK KONSOLIDE NET ZARARI 124.489.820 TL (2010/12 AYLIK: 59.647.106 TL)

-MATRIKS-

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Mar 2012, 10:41 

13/03/2012 - 10:03
*GARANTİ YATIRIM, AKSA ENERJİ İÇİN TAVSİYESİNİ 'MARKET-PERFORM' OLARAK KORUDU, 2012 SONU FİYAT HEDEFİ 4.30 TL

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Haz 2012, 10:52 
engelse

Ettiği teşekkür: 98
Aldığı teşekkür: 92
Sn.Üyelerimiz, SOHBET KÖŞE" miz adlı başlığımız açılmıştır.. Siz değerli üyelerimizin bilgisine arz olunur..Ne isterseniz var? En azından bir göz atınız.. Buyrun linki : viewtopic.php?f=44&t=568&start=210
syg

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Tem 2012, 16:27 
engelse

AKSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. / AKSEN [] 13.07.2012 13:33:55

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Barbaros Bulvarı No:91 Beşiktaş, İstanbul
Telefon ve Faks No. : T: + 90 212 478 66 66F: + 90 212 657 55 16
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : T: + 90 212 478 66 66F: + 90 212 657 55 16
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Aksa Enerji yerli kömürden enerji üretecek.

AÇIKLAMA:
Aksa Enerji yerli kömürden enerji üretecek.
Aksa Enerji, Bolu Göynük'te yatırımına başladığı yerli kömürden termik enerji üretim santralinin temel atma törenini T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız'ın katılımıyla gerçekleştirdi.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu'nun kendine ait linyit kömürü sahalarını termik santrali kurulması şartıyla özel sektöre açması sonucunda Bolu Göynük sahasında kömür üretimi ile aynı anda Aksa Enerji Göynük Termik Santrali'nin proje çalışmaları başladı. Bu proje çalışmaları sonucunda bugün Bolu Göynük'te temelleri atılan 270 megawattlık yerli kömür santrali, faaliyete geçmesi ile birlikte kullanacağı yerli kaynaklar sayesinde dışa bağlı kalmadan ülkemize önemli derecede katma değer sağlayacak elektrik üretimini gerçekleştirecektir. Santral 580 milyon TL'lik yatırım sonucunda, yıllık 2 milyar kilowatsaat elektrik üretimi ile 2014 yılında faaliyete girecektir. Bölgeye yapılacak bu yatırım ile 500 kişiye doğrudan 500 kişiye de dolaylı olmak üzere toplam 1.000 kişiye iş olanağı sağlanacaktır. Yatırımın finansmanı için Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası önderliğinde çalışmalara başlanmıştır. Göynük Termik Santrali'nin faaliyete geçmesi ile Aksa Enerji'nin enerji üretiminde yakıt çeşitliliği, doğal ve yerli kaynak kullanım oranları da artmış olacaktır.

Aksa Enerji, 90'lı yılların sonuna doğru enerji sektörünün özel sektöre açılmasıyla elektrik santralleri kurarak elektrik üretimine başladı. 1997 yılında Türkiye'nin ilk Biyogaz Santrali'ni Bursa'da faaliyete geçiren şirket Ali Metin Kazancı Antalya Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali'nin devreye girmesi ile elektrik enerjisi üretiminde kurulu güç bakımından Türkiye'nin en önemli enerji şirketleri arasında yerini aldı. Bugün 2.036 megawatt kurulu gücü ve aylık 1 milyar kilowattsaat elektrik üretimiyle sektördeki en büyük serbest elektrik üreticisi konumundadır. Temel atma töreni ile santral portföyüne katılacak yerli ürün grubu olan kömür santrali ile üretimini çeşitlendirerek enerji alanında büyümeye devam edecektir.

Aksa Enerji, enerji üretiminde, 2017 yılında hedeflenen 4.500 megawatt kurulu güç, aylık 2,1 milyar kilowatsaat üretim gerçekleştirmek için yakıt çeşitliliğini artırarak su, rüzg r ve kömür gibi yerli üretim kaynakları ve yenilenebilir kaynaklara artan oranda eğilmeyi planlamaktadır. Bu bağlamda Aksa Enerji, üzerinde çalışmakta olduğu çok sayıda yeni projeyi devreye almaya hazırlanmaktadır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Eyl 2012, 09:20 
engelse

AÇIKLAMA:

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 7 Eylül 2012 tarihli kararı uyarınca;

Aksa Enerji Üretim A.Ş.'nin %99,99 oranında bağlı ortaklığı Aksa Göynük Enerji Üretim A.Ş.'ne ait, 13 Temmuz 2012 tarihli Özel Durum Açıklamamızda da bilgisi verilen 270MW kurulu güce sahip yerli kömür santrali yatırımımızın finansmanı için T.Garanti Bankası A.Ş. ve Türkiye İş Bankası A.Ş. ile 240 milyon Amerikan Doları tutarında yatırım kredisi gorüşmeleri kapsamında 30 milyon Amerikan Doları tutarında köprü kredi anlaşması imzalanmıştır.

Toplam 240 milyon Amerikan Doları tutarındaki ana krediye de teminat teşkil edecek şekilde Aksa Göynük Enerji Üretim A.Ş.'nin yaklaşık %100 oranındaki hissesi bahsi geçen iki banka lehine rehnedilmiştir.

240 milyon Amerikan Doları tutarındaki ana krediye ilişkin görüşmeler devam etmekte olup, tamamlandığında kamuya bilgi verilecektir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Eyl 2012, 11:00 

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 14
Hissetuyolari.com yazdı:
VIP ÜYELİK HAKKINDA
Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Eki 2012, 10:25 

Ettiği teşekkür: 181
Aldığı teşekkür: 74
AÇIKLAMA:

Aksa Enerji Üretim A.Ş.'nin bağlı ortaklıklarından Rasa Enerji Üretim A.Ş.'nin Şanlıurfa OSB'de Temmuz 2011'de devreye almış olduğu doğalgaz yakıtlı enerji santralinin atık ısı kazanları ve 11.7MW gücündeki buhar türbini yatırımı ile kombine çevrim yatırımı tamamlanarak devreye alınmıştır.

Santralin toplam gücü 128.5 MW'a çıkmış olup, toplam verimliliği %52'ye yükseltilerek yakıt tüketiminden yaklaşık %10 tasarruf sağlanmıştır.

Böylece, Şirketimizin bütün doğalgazlı santrallerinin kombine çevrim yatırımları tamamlanarak optimum verimlilik hedeflerine ulaşılmıştır.Söz konusu yatırımın tamamlanmasıyla Şirketimizin toplam kurulu gücü ise 2,045MW'a ulaşmıştır.

Kapasite ve verim artışlarının 2012/4.çeyrekten itibaren ciro ve kar rakamlarımıza katkı sağlaması beklenmektedir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Kas 2012, 09:43 
Big_Boss

Aldığı teşekkür: 58
AKSEN– Grup şirketi Aksa Elektrik Toptan Satış AŞ’nin Suriye’ye 1 yıl süreli 500MW elektrik ihracı onaylandı. İhraç
edilecek elektrik AKSEN’den ve diğer bağlı ortaklıklardan alınacak. Hatırlanacağı üzere AKSEN 2 ülke arasındaki gerginlik yüzünden 11 Ekim’de ihracata ara verildiğini bildirmişti. Bölgeye yapılan satışlar şirketin yıllık üretiminin %14- 15’ine denk gelmektedir.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 47 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: immortal18, Majestic-12 [Bot] ve 52 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.