Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 22 Kas 2017, 22:17

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

ÖNEMLI DUYURU:

Sayın üyelerimiz,

Yeni yasallaşan SPK yasası , bizim gibi borsa konusunda yorum yazılan siteler ve bu sitelerde yazan herkes için yeni düzenlemeler getirmektedir. Bu nedenle sitemizde yorum yapan, yazı yazan herkesin yazdıkları nedeniyle ciddi sorumluluklar yüklendikleri, yasaya aykırı yazılar nedeniyle de ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceği malumunuzdur.
Bu nedenle, yazdığınız her yazıyı dikkatle hazırlamanız, hisse hakkında kesinlik içeren ifadelere yer vermemeniz, tahminlere dayalı fiyat vermekten kaçınmanız ve hissenin durumunu etkileyebilecek resmi olmayan her türlü duyum ve yorumlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Forumlara yer sağlayıcı pozisyonumuz nedeniyle , yazılan yazılardan sitemiz herhengi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak yasaya aykırı yazılan yazılar nedeniyle , ilgili kişinin sorumlu tutulacağını, yazdıklarınız nedeniyle ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız.
Herkesin yeni yılını tekrar kutluyor, güzel ve kançlı bir yıl diliyoruz.
Saygılarımızla

Hissetüyoları yönetimi

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 178 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 25 Haz 2012, 00:32 

Ettiği teşekkür: 90
Aldığı teşekkür: 574
Resim

Arkadaslar ben Suan %20 netas ve %80 EGCYO dayim. EGCYO da bu hafta önemli hareketler bekliyorum. Onun yaninda gözüme carpan bir hisse daha Siteye koymak istedim.

AKFEN HISSESI STOP LOSS OLARAK GORULEN YER 8.98. KAGIT SUAN HAREKETLI. AO EGER 9.12 USTU ACARSA
VE BU AO VE ISLEMINI 9.16 USTUNE ATARSA RALLI BASLAYABILIR.
9.26
9.36
EGER 9.36 USTUNE TUTUNUR VE DE BURDA OYALANIRSA O ZAMAN KAGIT 9.54 OLABILIR VE ONUN USTUNDE ISE CIDDI YÜKSEME OLUSABILIR. YALNIZ ENDEKS IYI TAKIP EDILMELIDIR. YTD

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Tem 2012, 09:35 

Ettiği teşekkür: 90
Aldığı teşekkür: 574
melmes yazdı:
Resim

Arkadaslar ben Suan %20 netas ve %80 EGCYO dayim. EGCYO da bu hafta önemli hareketler bekliyorum. Onun yaninda gözüme carpan bir hisse daha Siteye koymak istedim.

AKFEN HISSESI STOP LOSS OLARAK GORULEN YER 8.98. KAGIT SUAN HAREKETLI. AO EGER 9.12 USTU ACARSA
VE BU AO VE ISLEMINI 9.16 USTUNE ATARSA RALLI BASLAYABILIR.
9.26
9.36
EGER 9.36 USTUNE TUTUNUR VE DE BURDA OYALANIRSA O ZAMAN KAGIT 9.54 OLABILIR VE ONUN USTUNDE ISE CIDDI YÜKSEME OLUSABILIR. YALNIZ ENDEKS IYI TAKIP EDILMELIDIR. YTD

25 haziran pazar günü Akfen icin yazdigim yazi. Ayni gün Süriye ucak krizi cikmisti ve Pazartesi bu kagit sanirim 8.92 ler görmüstü. Bende biraz 8.94 den aldim. Aldigimin yarisi 9.58 den %+7 ile verdim. Diger yarisinida yukaridaki yazmis oldugum 9.54 olayi icin bekliyorum. YTD

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Tem 2012, 12:46 

Ettiği teşekkür: 181
Aldığı teşekkür: 74
AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimiz tarafından ihrac edilen borçlanma araçları ile ilgili olarak, ISIN kodu TRSAKFH31411, vadesi 07.03.2014 ve ihraç tutarı 200.000.000 TL olan tahvilden

- 07 Haziran 2012 tarihinde, 100.000 nominal 101,50 TL fiyattan, 07 Haziran 2012 valörü ile
- 17 Temmuz 2012 tarihinde, 100.000 nominal 102,00 TL fiyattan, 17 Temmuz 2012 valörü ile
- 25 Temmuz 2012 tarihinde, 25.000.000 nominal 102,10 TL fiyattan, 25 Temmuz 2012 valörü ile,

geri alim işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Şirketimiz tarafından bugüne kadar yapılan borçlanma aracı geri alım toplamı

- ISIN kodu TRSAKFHA1313 olan tahvilde 9.060.000 TL nominal (toplamın %11,33'ü),
- ISIN kodu TRSAKFH31411 olan tahvilde 45.910.000 TL nominal (toplamın %22,96'sı)

seviyesine ulaşmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Ağu 2012, 09:32 
engelse

Ettiği teşekkür: 98
Aldığı teşekkür: 92
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimizin bağlı ortaklıklarından Akfen Hidroelektrik Santrali Yatırımları A.Ş.'nin bağlı ortaklığı PAK Enerji Üretimi Sanayi Tic. A.Ş.'nin, Kale ilçesi, Denizli'de bulunan, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından verilen EÜ/1424-2/1034 lisans numaralı, DEMİRCİLER HES Projesi'nin 5,317 MW'lık kısmının T.C. Enerji Bakanlığı tarafından 27.08.2012 tarihinde geçici kabulü yapılmış ve santral mevzuata uygun olarak 24:00 itibarıyla ticari enerji üretimine başlamıştır. 03.08.2012 tarihinde devreye alınan 3,124 MW kurulu kapasite ile birlikte Demirciler HES tüm üniteleri ile faaliyete geçmiştir. Santralin lisans tadili sonrasında yeni kurulu gücü 8,4 MW, yıllık beklenen enerji üretimi ise 30,5 GWs'tir.

Şirketimiz Akfen Holding A.Ş., yatırım programına uygun şekilde HES santrallerini ticari enerji üretimi için devreye almaya devam etmekte olup, 28 Ağustos 2012 tarihi itibarıyla, bağlı ortaklıkları vasıtasıyla faaliyet gösterdiği hidroelektrik santrallerinde toplam 133,4 MW kurulu güç kapasitesine ve yıllık toplam 584,6 GWs üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Eyl 2012, 16:24 

Konum: AKILDENEN FENERE İMAN FİTİLİ GEREK YAŞANMAZKİ ALEMDE ALLAHI BİLMEYEREK
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 5
sayın tunga 10.20dan aldım bakalım dediğin tutarda bu hisse 18 leri görürse netaştan yaptığım zararın büyük kısmı hallulur ve sana dua edrim yoksa duanın şekli değişir haberin ola hahaha ytd...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Eyl 2012, 18:17 

Aldığı teşekkür: 0
sayın zengin ben size alın demedim sadece kararımı yazdım.çok güçlü gelişme prejeksiyonu olan karlı bir şirket.en az yükselme potansiyeli 13.30 en yüksekte 18.bize 16 bile yeter.beklyeceksem burda beklerim.inşallah duana mazhar olurum.fk sı çok düşük.pdd si çok düşük.netaşa oranla çok avantajlı.umarım iyi karar vermiş oluruz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Eyl 2012, 18:39 

akfeninf/k:2,31---pd/dd:0,89. ilk yarı karı sermayesinin 633.185000:145.500000=4.36 katı.bu verileri netaşla karşılaştırdığımızda ,mantıklı olarak akfeni tercih etmeliyim.bir kereakfenin bedelsiz potansiyeli %1500 yılsonu tahmini.heslerden gelecek karlar şirketi çok cazip kılıyor.yılsonu muhteşem bir kar yazabilir.iştiraklerine bakıldığında karlılığı çok yüksek görünüyor. ayrıca yeni ihalelerle(köprü ve otoyol)şirket şuanki degerini katlayabilir.eger akfende kara vermesem çimbetona girecektim. akfen ağır bastı inşallah hayırlı olur.sayın zengin kardeşim kaybımız eşit gibi kararımız ortak umarım pişman olmayız.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Eyl 2012, 19:20 

vallaha dostum inşallah doğru karar vermişizdir seni dünkü yazışmlarda sammi buldum benim borsa tecrubem netaşladır başka hisseye pek bulaşmazdım ama baktımkı bir nugyo 9 kat yapmış bizimki 2 verdi 3 geri aldı buraya geçişim melmes kardeşinde tavsiyesi ve nataşın 8milyon lot olayı benide korkutuyordu ve netaştan bir cacık olmayacağı kesin gibi belki gider ama bu korkuyla zor gider gibi adamlar gidecek gibi yapıyor sonra kucağa inanın gına geldi birde dediğin gibi 4-8 arasına düşerse halim nice olur bu riski göze alamam zaten zarar belli bunun bir kısmını bile kurtarsam şükür diyeceğim inşallah bu hisse bedelliye kadar 16 bedelliyle birbakmışsın 30 lar 40lar belkide 50 ler neden olmasın beklersem bari burayı bekliyeyim diye aldım yanlız sana şunu sorsam bizim bu beklentimiz sence nekadar birzamanda gerçekleşme durumu var olur yada olmaz yani senin bu konudaki tahminini merak ediyorum ytd....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Eyl 2012, 20:27 

sayın zengin uluslar arası ihalelere katılan akfen holdingin ana sermayesi çok düşük hissede bedelsiz potansiyeli yükseliyor.HES lerin satılmasıda gündemde olunca hisse 10 liralarda kalmıyacağı görülüyor.inşallah köprü ve yol ihalelerinide alırsa hisse çok yükseklere gidebilir.netaşta beni korkutan ana ortağın dünyanın en büyük spekülatörü olması.hele onur tokmak gibi birinin ilişkili olması netaşı çok karanlık bir dehlize soktu.8 milyonlot satılmaya başlarsa bırakın 4 tle leri netaş 1 tlye bile düşebilir.hiç bir yatırım kurumu akfen için %40 ın altında yükseliş potansiyeli göstermiyor akfene.bu bile bizin zararımızı minimize eder.bankalardan çıkış başlayınca sıra holdinklere gelince umarım bu yıl içinde ciddi yükseliş bekliyorum hissede.çünkü holdinkler bankalar kadar pirimlenmedi

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Eyl 2012, 21:44 

eyvallah dostum ağzından bal damlıyor bende biraz baktım inşallah güzel şeyler olacak netaş ne olur artık umrumda değil çünkü 13.0dan verdim gitti alana hayırlı olsun diyorum daha nediyeyim akfen 10.20den aldım inşallah güzel şeyler olur bekleyip göreceğiz hepimize bol kazançlar allaha emanet olasın ..ytd

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Eyl 2012, 23:26 

sayın zengin kardeşimbu bilgiler için paragaranti ye gir sol üstte hisse senetleni tıkla listedn akfeni seç orada grafiğinide izlersin.ben grafiklere inanmıyorum.çünkü para grafiği bozar.benim anladiğim temel analiz.şayet zararımı kurtarırsam kurban kesecem. borsa gündemde borsa yükselirken alınacak 8 hisse başlıklı yazıyıda okuyun lütfen.eger sabırlı olursak bu hissede ben çok güzel şeyler olacağına inanıyorum.yılsonu 800 milyon civarında gelebilecek karın %40nı temettü olarak verseler hisse başına 2,5 tl temettü düşerki bu da hisseyi 20 li fiatların üzerine atar ozaman ciddi oranda karımız olur. bırakın 2 tl temettü verse benim yıllık gelirim 25 binlira olurki süper bişey.incelemem sonucunda inandımki en hızlı büyüyen en karlı holding.yani gelişigüzel almadım bu hisseyi.hisseninm dibi 7 tl.büyük yatırımlar nedeniyle zarar açıkladığı yılda borsanında bir yıl içindeki dibinde yaklaşık 7 liraya düştü. eger köprü ihalelerini alırsa hisse uçar.köprüler para makinası. hayırlısı dostum artık rahat uyuyacam çünkü netaş nezaman dip yapar korkusuyla uykularım kaçmıyacak.biliyorsunuz netaşın defter değeri yaklaşık 4,25 tir. akfenin defter değeri yaklaşık 11 tl. yani bu kadar karlı şitket defter değerinin altında işlem görüyor.netaş gibi zarar eden şirket defter degerinin yaklaşık 3 katında işlem görürken akfen müthiş yatırımlarıyla defter degewrinin altında işlem görüyor.HES ler İDO ,tavın %21i akfen gyo ,medine hava alanı akfen inşaat vsvs büyümesi göz kamaştırıyor.inşallah 2 tl hisse başı kar versin bu topikte bayram olur.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Eyl 2012, 01:44 

teşekkür ederim mali tabloları karşılaştırdım dediğin gibi bu hisse çok güzel vede keşfedildimi piyasa değeride buna eklenirki bu mütiş olur geçmekle iyi yaptım inşallah tahta yapıcısıda yönetimide sağlamdır bizi yanıltmaz buda bize yeter benim beklentim netaş zararını kurtarmak tek istediğim 55 bin tlyi netaşa hibe ederek geldim burda beklentimi koydum hedefe varınca çıkacağım bu sefer beklemek yok hedefim belli 20 olunca başabaşa gelirim duruma göre belki hedef yükseltiriz ozamanda bunu değerlendiririz şimdilik bu civarlar inşallah beklediğimize değer bakalım mevla neyler neylerse elbet güzel eyler ytd...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Eyl 2012, 17:53 
ahmetguven10

Ettiği teşekkür: 226
Aldığı teşekkür: 2264
senet bu kadar önemli projelerin başında gelirken ve kar marjının rekor seviye de olmasına rağmen citi ve d.bankın satış yapmasının sebebi ne olabilir. haziran ayından beri citi nerdeyse 1 milyon lota yakın satış gerçekleştirdi.

*** genelde onlar hedef değerlere geldiği zaman satış yaparlar. ve citi ve d. bank bu senette ağırlıklı mal sahibi olduğu sürece çok ciddi (20 tl) bir yukarı hareket kısa vade de beklememek gerek. ama karlılık konusunda bence çok daha iyi yerlere 14-15 en az getirilmeliydi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Eyl 2012, 23:48 

sayın Ahmet güven ,sizi burada görmek çok güzel.sayın engelseyide gördüm sevindim.citi ve doce genelde hemen her hisseden ciddi oranda çıkış yaptığı görülmüştür.biliyorsunuz hisse 12,50 tlden halka arz edildi.bu karlılıkla hissenin artık buralarda duramıyacağı görüşü hakim.kısa vadede 14-15 hedefini görmesi gerektiğine inanıyorum.bu sadece bir umut .sayın Ahmet güven bey sizce bu hissede citi doce piyayasa degeri 11,45 olan hisseden neden çıkıyorlar .bu çıkışlar devam edebilir mi.öngörüleriniz bizim için çok degerli.bilgi ve birikimlerinizi paylaşırsanız çok seviniriz.saygılarımla.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Eyl 2012, 00:07 

ahmetguven10 yazdı:
senet bu kadar önemli projelerin başında gelirken ve kar marjının rekor seviye de olmasına rağmen citi ve d.bankın satış yapmasının sebebi ne olabilir. haziran ayından beri citi nerdeyse 1 milyon lota yakın satış gerçekleştirdi.

*** genelde onlar hedef değerlere geldiği zaman satış yaparlar. ve citi ve d. bank bu senette ağırlıklı mal sahibi olduğu sürece çok ciddi (20 tl) bir yukarı hareket kısa vade de beklememek gerek. ama karlılık konusunda bence çok daha iyi yerlere 14-15 en az getirilmeliydi.

sayın ahmet hocam bizim sayfada bize önderlik edecek bir kaç cümleniz bizi ihya eder sağ olun ve yazılarınızı eksik etmeyin malumunuz netaş faciasından cıktık bir umut ve karlılığıda göz önüne alarak beklentilere cevap niteliğinde buraya geldik inşallah güzel şeyler olur ama bizi tehlikeli zamanlarda uyarırsanız size minnet duyarız şuan ki olması gereken 14-15 civarı buda %50 demek ben yıl sonu en kötü 20 civarı bir rakam tahmin ediyorum işler yolunda giderseki sanırım öyle olur nisan mayıs aylarında belki daha iyi rakamlardan söz edebiliriz gibi geliyor bu benim tahminim sizde bu kdar zamanda bu tahminler olurmu yoksa aşağısımı yukarısımı yada böyle beklenti yanlışmı bize yol gösterirseniz memnun oluruz saygılar ytd.....

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 178 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.