Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 18 Oca 2018, 21:33

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

ÖNEMLI DUYURU:

Sayın üyelerimiz,

Yeni yasallaşan SPK yasası , bizim gibi borsa konusunda yorum yazılan siteler ve bu sitelerde yazan herkes için yeni düzenlemeler getirmektedir. Bu nedenle sitemizde yorum yapan, yazı yazan herkesin yazdıkları nedeniyle ciddi sorumluluklar yüklendikleri, yasaya aykırı yazılar nedeniyle de ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceği malumunuzdur.
Bu nedenle, yazdığınız her yazıyı dikkatle hazırlamanız, hisse hakkında kesinlik içeren ifadelere yer vermemeniz, tahminlere dayalı fiyat vermekten kaçınmanız ve hissenin durumunu etkileyebilecek resmi olmayan her türlü duyum ve yorumlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Forumlara yer sağlayıcı pozisyonumuz nedeniyle , yazılan yazılardan sitemiz herhengi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak yasaya aykırı yazılan yazılar nedeniyle , ilgili kişinin sorumlu tutulacağını, yazdıklarınız nedeniyle ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız.
Herkesin yeni yılını tekrar kutluyor, güzel ve kançlı bir yıl diliyoruz.
Saygılarımızla

Hissetüyoları yönetimi

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 178 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 26 Eyl 2012, 15:59 

Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
Analist Yorumu - Gübre Fabrikaları ve Nesma Holding'in sahip olduğu Negmar Eskihisar- Topçular arasında arabalı vapur taşımacılığı başlatacak – Akfen – İDO için negatif

3 feribot ile yapılacak bu taşımacılık yatırımının tutarı 60 milyon TL. Bu işlem için kurulmuş olan Narlı Feribot İşletmeciliği filosunu 5 feribota yükseltecek (her biri 100 araç kapasiteli) ve 25 Ekim’e kadar feribot hizmetine başlayacak. Günlük 2.000 aracın taşınması planlanıyor.

Yorum: Akfen Holding’in %30 iştiraki olan İstanbul Hızlı Feribotları (İDO) i. Eskihisar- Topçular ve ii. Sirkeci – Harem arasında 18 arabalı vapur ile faaliyet gösteriyor. Narlı Feribot 2011 yılında İDO’nun taşıdığı 6,4 milyon adetlik araç ile kıyaslandığında yıl başına 1 milyon araçtan daha az araç taşımayı hedefliyor. Narlı Feribot’un hedefleri İDO ile kıyaslandığında göreceli olarak daha düşük olmakla birlikte yine İDO için bir risk teşkil ediyor. İDO FAVÖK’ünün %85’ini arabalı vapur hatları oluştururken Akfen’in hedef net aktif değerinin de %8’ine işaret ediyor.
akfen için uzun vadede kötü bir haber

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Eyl 2012, 10:46 

Konum: AKILDENEN FENERE İMAN FİTİLİ GEREK YAŞANMAZKİ ALEMDE ALLAHI BİLMEYEREK
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 5
nöron yazdı:
Analist Yorumu - Gübre Fabrikaları ve Nesma Holding'in sahip olduğu Negmar Eskihisar- Topçular arasında arabalı vapur taşımacılığı başlatacak – Akfen – İDO için negatif

3 feribot ile yapılacak bu taşımacılık yatırımının tutarı 60 milyon TL. Bu işlem için kurulmuş olan Narlı Feribot İşletmeciliği filosunu 5 feribota yükseltecek (her biri 100 araç kapasiteli) ve 25 Ekim’e kadar feribot hizmetine başlayacak. Günlük 2.000 aracın taşınması planlanıyor.

Yorum: Akfen Holding’in %30 iştiraki olan İstanbul Hızlı Feribotları (İDO) i. Eskihisar- Topçular ve ii. Sirkeci – Harem arasında 18 arabalı vapur ile faaliyet gösteriyor. Narlı Feribot 2011 yılında İDO’nun taşıdığı 6,4 milyon adetlik araç ile kıyaslandığında yıl başına 1 milyon araçtan daha az araç taşımayı hedefliyor. Narlı Feribot’un hedefleri İDO ile kıyaslandığında göreceli olarak daha düşük olmakla birlikte yine İDO için bir risk teşkil ediyor. İDO FAVÖK’ünün %85’ini arabalı vapur hatları oluştururken Akfen’in hedef net aktif değerinin de %8’ine işaret ediyor.
akfen için uzun vadede kötü bir haber

akfen için tek iş değil iş hayatında bunlar olur çok olumsuz bir durum yok bu ihaleyi çok dikkate aldıklarını sanmam akfen için bir çok faliyet sözkonusu ve akfen piyasada oldukça emin adımlarla ilerliyor hisseyi aşağı bastılar bilinçli yapılan şeyler her inişin bir çıkışı olacaktır bu bütün hisselerde geçerlidir sayın spek daha ne kadar basacaksın hisseye verilen hedefler belli ve akfenin durumu ortada ha çıkış 3 harekete bakar diyorsan peki biz burdayız bekliyoruz deriz

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Eyl 2012, 10:51 

yok ben zaten hisseyi kötülemek degil bilği amaçlı verdim inandıgınız hisseden kesınlikle cıkmayın derim çünkü ben öyle yapıyorum

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Eyl 2012, 15:45 

Aldığı teşekkür: 0
sayın zengin ben 70 binlira zararla çıkmak zorunda kaldım.benim tahammülüm buraya kadar kardeşim. kalan paramla oğluma bir daire aldım.eger bir gün senin zararını kurtardını buradan okursam çok sevineceğim. artık borsada yokum.zararda olanlar için dua edecem.ve nesillerime vasiyetim var borsa ya girerlerse yüksekten girmemeleri ve koçun şirketlerinin dişında hisse almamalarını vasiyet edecem.zarar kes yaparak borsaya veda ettim.bu günkü ido ile ilgili haberleri okursanız bana hak verirsiniz. saygılarımla .ALLAH yardımcınız olsun.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Eyl 2012, 16:08 
Düzceli

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 61
Sayın tunga;
Gerçekten durumunuza üzüldüm, umarım herşey gönlünüzce olur. Size selamlar sunar, hayırlı günler dilerim.

AKFEN yatırımcıları son tablo pek iç acıcı değil, hep bahsettiğim gibi; trend varsa sorun yok, trend bozulmuş/kırılmış ise akıntıya kürek çekmek için ya çok paranız ya da bu paraya hiç ihtiyacınız olmaması gerekiyor ki, geri dönüşlerde maliyeti düşürerek yükselişle beraber zararınızı kara dönüştürüp ayrılasınız. Sayın tunga'nın dediği gibi IDO haberleri hisseyi olumsuz yansımış görünüyor ve şelale düşüşü yaşandı. Yabancılar ve yerlilerin beraber satışı ile (aylık takas verilerinde durum daha net) bu düşüş meydana geldi ama şirketin kalitesi ve satışların bu kurumların elindeki lotlara kıyası yapıldığında sabrı olan için eninde sonunda geri dönüşü olacaktır ama kaybedilen zaman (zaman=para) olacaktır. 8,72'lerdeki yatay destek bölgesi çalışırsa belki buralarda tutunabilir.
Selamlarla.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Eyl 2012, 19:45 

[quote="tunga"]sayın zengin ben 70 binlira zararla çıkmak zorunda kaldım.benim tahammülüm buraya kadar kardeşim. kalan paramla oğluma bir daire aldım.eger bir gün senin zararını kurtardını buradan okursam çok sevineceğim. artık borsada yokum.zararda olanlar için dua edecem.ve nesillerime vasiyetim var borsa ya girerlerse yüksekten girmemeleri ve koçun şirketlerinin dişında hisse almamalarını vasiyet edecem.zarar kes yaparak borsaya veda ettim.bu günkü ido ile ilgili haberleri okursanız bana hak verirsiniz. saygılarımla .ALLAH yardımcınız olsun.[/quot

kısmetten ötesi olmuyor demekki yapacak bir şey yok allah hepimize saglık sıhhat versin en önemli şeyde o zaten .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Eki 2012, 19:36 

bilgisayar kasam yandı bir kaç gündür yazamıyor vede takibini yapamıyordum hisse aşağıları test etmiş ve yukarı dönüşe başlamış inanın iyikide bakmamışım yoksa çok üzülürdüm düzceli hocamında dediği gibi artık dönüş var ve hissenin hedefi belli o yüzden bu düşüşleri kale bile almıyorum sayın tunga ben zararı çıkarana kadar beklerim zaten akfen öyle çok çıkmış çok düşmüş bir hisse değil yani atağa geçtiğinde güzel pirim yapabilecek bir hisse bekleyeceğim tam 2 yıl netaşı bekledimde 3ay akfenimi beklemeyeceğim tunga borsa sabır işidir düşünce çıkılmaz yükselince çıkılır ama biz hep tersini yapmışız bu sefer 15-20 aralığını mutlaka bekleyeceğim bu zaman zarfında inişler ve çıkışlar olacaktır ama benim temennim artık yukselmesi yönünde bunada gücü yeter...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Eki 2012, 18:58 

gidişat güzel aslanaım benim böyle devam et emin adımlarla

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Eki 2012, 00:20 

akfen değerini koruyor borsanın çalkantılı döneminde netaşı %90 nını satarak aldığım akfenle iyi yaptığımı görüyorum netaşı 13 ten verdim şimdi 10 larda akfen ise 10 maliyet şimdi 9larda şuan netaşa göre çok iyi konumda beklentiside öyle keşke %10luk kısmınıda çıksaydım ve buraya geçseydim diye hayıflandım ama olsun neden hepsini geçmedim belki bir umut netaş 14 olur dedim ama yanılmışım sular durulmaya başlayınca akfenimde ii olacak şuan suriye savaşı olacağını pek düşünmüyorum gidişat önlem al ama savaşa asla gibi duruyor buda doğru olanıdır zaten savaşla hiç birşey kazanılmaz 20.yuzyılda ekonomiler konuşur bence borsa hassas davranıyor buda doğası gereğidir ama olumsuzluk yok ekonomi pozitif iran bıraz sıkıntılı belki bizi biraz etkiler ama sadece birz diye düşünüyorum şuan beklemek daha doğrusu bence akfenle sağlam gemideyiz şahsım adına ben korkmadan bekliyorum insanlar yazmıyor nedeni hava da sis var güneş illaki açacak ve bu sayfamızda şenlenecek

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Eki 2012, 08:50 

zengin yazdı:
akfen değerini koruyor borsanın çalkantılı döneminde netaşı %90 nını satarak aldığım akfenle iyi yaptığımı görüyorum netaşı 13 ten verdim şimdi 10 larda akfen ise 10 maliyet şimdi 9larda şuan netaşa göre çok iyi konumda beklentiside öyle keşke %10luk kısmınıda çıksaydım ve buraya geçseydim diye hayıflandım ama olsun neden hepsini geçmedim belki bir umut netaş 14 olur dedim ama yanılmışım sular durulmaya başlayınca akfenimde ii olacak şuan suriye savaşı olacağını pek düşünmüyorum gidişat önlem al ama savaşa asla gibi duruyor buda doğru olanıdır zaten savaşla hiç birşey kazanılmaz 20.yuzyılda ekonomiler konuşur bence borsa hassas davranıyor buda doğası gereğidir ama olumsuzluk yok ekonomi pozitif iran bıraz sıkıntılı belki bizi biraz etkiler ama sadece birz diye düşünüyorum şuan beklemek daha doğrusu bence akfenle sağlam gemideyiz şahsım adına ben korkmadan bekliyorum insanlar yazmıyor nedeni hava da sis var güneş illaki açacak ve bu sayfamızda şenlenecek

gerçekten akıllı bir karar verip cıktınız yoksa zararınız kat ve kat buyeyecekti biz netaş sayfasındada aynı görüşlerimizi dile getirınce tepkı aldık oyuzden fazla yazmak ıstemıyorum orda artık özelikle bu sene iyi temettu verecegını düşünuyorum hissenın zaten guzel projeleri var saglıcakla kalın

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Eki 2012, 10:55 

Aldığı teşekkür: 0
.

En son tunga tarafından 10 Eki 2012, 16:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Eki 2012, 22:16 

nöron yazdı:
zengin yazdı:

gerçekten akıllı bir karar verip cıktınız yoksa zararınız kat ve kat buyeyecekti biz netaş sayfasındada aynı görüşlerimizi dile getirınce tepkı aldık oyuzden fazla yazmak ıstemıyorum orda artık özelikle bu sene iyi temettu verecegını düşünuyorum hissenın zaten guzel projeleri var saglıcakla kalın

sayın nöron bu hisseyi illaki götürecekler başka yolu yok nedeni karlılığı ve temettü miktarı bence bedelsiz bile olabilir yani burda netaştaki gibi bir zarar sözkonusu değil çünkü şişirilmiş değil kağıt değeri altında bence biz karlı ayrılacağız biraz zaman lazım diyorum ama her an kalk gidelim diyebilir ve bunu yaparken enaz 12i üzerine atacaktır sonrasını değerlendiririz akfen güçlü vede bilançosu umut verici ben buralardan alımdan yanayım çokta bekletmez çünkü dönem sonuna girecek ve yıl sonu olmadan iyi bir yukseliş kanadına girmeli diye düşünüyorum umarım yanıltmaz

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Eki 2012, 16:45 

yükselme sırası akfende çıkış fırsatı verilen hisselerdende gelenlerle burası şenlenecek netaş bu gun bizimde tahmin ettiğimiz üzere çıkış fırsatı sundu birissasa öyle e geriye yatırım yapılacak hisselerin başında akfen gelmekte hal böyle olunca sanırım akfende kısa zamanda 10 üzeri yapacaktır

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 17 Eki 2012, 19:04 

sayın düzceli akfenin zamanı gelmedimi borsa bu kadar yükselmişken neden hala bekletiliyor yoksa bzim akfen ahkkında düşündüklerimiz doğru değilmi bence şuan bile 12 olmalıydı birtürlü anlamıyorum biz para yatırdıkca hisseyi basık tutuyorlar yuh diyorm başkada bişey demiyorum sence bişeyler yanlışmı gidiyor yoksa birden alıp götürecekler ve hissenin dikkat çekmesinimi sağlayacaklar nedersin yada boşunamı bekliyoruz diyeceğim ama kara ve temettü verme potansiyeline bakıyorum illaki gidecek diyorum ama bayağı bekletti bu kadar olmamlı sen ne dersin aydınlatıcı bir yazı yazarsan şukranlarımı sunarım

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Eki 2012, 10:03 

sayın tunga borsadan ayrıldınmı hiç yazmıyorsun ben pörtföyümün büyük kısmııyla akfende beklemeye devam ediyorum akfen için ne düşünüyorsun yıl sonuna adım adım yaklaşırken artık akfeninde 12 li rakamlara gelmesi gerektiğini düşünüyorum buralarda yeterince bekledi diyeceksinki 2 harekete bakar zaten yükselen hisseler 2 -3 gün de yükselir düşünce aylarca bekletir bu bizde bir kural olmuş bezdirme politikası ama ben 15 i görmeden akfeni terk etmem kasım ayı akfenin ayı olacak inşallah

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 178 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.