Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 14 Ağu 2018, 16:25


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Forum kuralları


ÖNEMLI DUYURU:

Sayın üyelerimiz,

Yeni yasallaşan SPK yasası , bizim gibi borsa konusunda yorum yazılan siteler ve bu sitelerde yazan herkes için yeni düzenlemeler getirmektedir. Bu nedenle sitemizde yorum yapan, yazı yazan herkesin yazdıkları nedeniyle ciddi sorumluluklar yüklendikleri, yasaya aykırı yazılar nedeniyle de ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceği malumunuzdur.
Bu nedenle, yazdığınız her yazıyı dikkatle hazırlamanız, hisse hakkında kesinlik içeren ifadelere yer vermemeniz, tahminlere dayalı fiyat vermekten kaçınmanız ve hissenin durumunu etkileyebilecek resmi olmayan her türlü duyum ve yorumlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Forumlara yer sağlayıcı pozisyonumuz nedeniyle , yazılan yazılardan sitemiz herhengi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak yasaya aykırı yazılan yazılar nedeniyle , ilgili kişinin sorumlu tutulacağını, yazdıklarınız nedeniyle ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız.
Herkesin yeni yılını tekrar kutluyor, güzel ve kançlı bir yıl diliyoruz.
Saygılarımızla

Hissetüyoları yönetimi

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 05 Mar 2015, 09:27 
Çevrimiçi
Endi

Kayıt: 06 May 2011, 11:00
Mesajlar: 3270
Ettiği teşekkür: 1395
Aldığı teşekkür: 2150
AKBANK T.A.Ş. / AKBNK [] 05.03.2015 09:19:53

KAP...

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Sabancı Center 34330 4.Levent/İSTANBUL
Telefon ve Faks Numarası : Tel: (0212) 385 55 55 Fax: (0212) 319 52 52
E-posta adresi : http://www.akbank.com/tr-tr/genel/Sayfa ... Formu.aspx
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : Tel: (0212) 385 54 45 Fax: (0212) 278 40 28
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Citigroup Hisse Satışı Hk.

AÇIKLAMA:
İlgi: 4 Mart 2015 tarihli açıklamamız.

İlgi'de yer alan açıklamamız ile Citigroup'un Bankamız sermayesinin %9,9'una tekabül eden hisselerini (yaklaşık 396.000.000 hisse lotu) piyasada hızlandırılmış talep toplama yöntemi ile satacağı duyurulmuştu.

Citigroup tarafından yapılan açıklamada satış işleminin tamamlanmış olduğu ve beher hisse lotu fiyatının 7,45 TL olarak belirlendiği bilgisi verilmiştir.

_________________
-------
Burada yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, sadece kişisel görüş ve yorumlarımdır.
Senaryolar tamamen hayali ve kurgusal senaryolar olup kimse için al ya da sat tavsiyesi olamaz.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 09 Mar 2015, 18:05 
Çevrimiçi
Endi

Kayıt: 06 May 2011, 11:00
Mesajlar: 3270
Ettiği teşekkür: 1395
Aldığı teşekkür: 2150
AKBANK...

Kapanış seansında yine birileri epey bir hisse aldı gibi.. Cuma günü de böyle olmuştu sanki..

_________________
-------
Burada yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, sadece kişisel görüş ve yorumlarımdır.
Senaryolar tamamen hayali ve kurgusal senaryolar olup kimse için al ya da sat tavsiyesi olamaz.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 08:16 
Çevrimiçi
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 3978
Ettiği teşekkür: 400
Aldığı teşekkür: 5813
Akbank Bilanço Analizi (Ziraat Yatırım)


Akbank'ın net dönem karı 2016 yılının son çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %1,8 oranında azalarak 1.085mn TL'ye gerilemiş ve bizim beklentimiz olan 1.073mn TL'nin hafif üzerinde piyasa beklentisi olan 1.095mn TL'nin de biraz altında gerçekleşmiştir.

Dördüncü çeyrekteki kar rakamı ile birlikte Akbank'ın 2016 yılındaki net dönem karı 4.529mn TL'ye ulaşmış ve bir önceki yılın aynı dönemine göre %51,2 oranında artarak iyi bir görüntü sergilemiştir.

Akbank'ın yılın son çeyreğinde net faiz gelirleri TÜFE endeksli tahvil getirilerindeki 90mn TL'lik gerilemenin etkisiyle %1,2 oranında gerilemiştir. Diğer taraftan ücret ve komisyon gelirlerinde %5,8 oranında artış yaşanmıştır. Buna ilaveten, kurlardaki dalgalanmaya karşın menkul kıymet alım satım gelirleri %40'lık artışla 387mn TL'ye yükselmiş ve karı olumlu yönde desteklemiştir. Karın çeyreksel olarak ufak çaplı düşüşünde ise, TÜFE endeksli tahvil getirilerindeki azalmanın yanında özel karşılıklardaki %12,3 ve genel karşılıklardaki %55,1 oranındaki artış etkili olmuştur.

Akbank'ın Net Faiz Marjı 4. çeyrekte 19 baz puan azalarak (TL kredi mevduat makasındaki 38 baz puanlık artışa karşın, YP mevduat maliyetlerindeki artış ve TÜFE endeksli tahvil getirilerindeki düşüşün etkisiyle) %3,22'ye gerilemiştir. Özsermaye ve aktif karlılığı ise sırasıyla %14,3 ve %1,6 olarak gerçekleşmiştir. Diğer taraftan, Banka'nın gider / gelir oranı bir önceki çeyrekteki %36,1 oranını korumuştur.

Akbank'ın sermaye yeterlilik rasyosu, yüksek kar rakamına karşın kur ve faizlerdeki artışın olumsuz etkisiyle bir önceki çeyreğe göre 73 baz puan azalarak %14,30 seviyesine gerilemiştir.

Akbank'ın hedef hisse fiyatını, 2016 yılı gerçekleşmelerinin ardından
tahminlerde yapmış olduğumuz değişiklikler ve güncellemelere bağlı olarak 9,30TL'den 9,80TL'ye yükseltiyoruz.

Akbank hisseleri güncellediğimiz hedef hisse fiyatına göre %10,1 oranında iskontolu işlem görmektedir.

Bu nedenle, hedef hisse fiyatını yükseltmemize karşın Akbank için daha önceki "EKKLE" önerimizi koruyoruz.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 26 Nis 2017, 18:19 
Çevrimiçi
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 3978
Ettiği teşekkür: 400
Aldığı teşekkür: 5813
Akbank Mali Analiz Raporu (Şeker Yatırım)


Akbank, yılın ilk çeyreğinde beklentilerin üzerinde 1.405 milyon TL konsolide olmayan net kar açıklamıştır. Açıklanan rakam çeyreksel yüzde 30, geçen senenin aynı çeyreğine göre yüzde 39 artışa işaret etmektedir. Yeni sorunlu kredi girişlerinin azalması ve genel karşılıkların normalleşmesi sonrasında beklentiden daha fazla düşen karşılık giderleri güçlü sonuçları açıklamaktadır.
Akbank'ın çekirdek gelirleri, çeyreksel olarak genişleyen kredi getirisi/mevduat gideri makası, TÜFE'ye endeksli menkul kıymet getirilerinin artması ve artan komisyon gelirleri sayesinde yüzde 13 yükselmiştir. Bu çeyrek, net faiz marjı 38 baz puan yukarı çıkmıştır. Sorunlu kredi tahsilatları artarak yeni sorunlu kredi girişlerinin yüzde 47'sini karşılamıştır.
Özel karşılık oranı ise rakiplerinden oldukça yüksek olup yüzde 97 seviyesindedir. Basel 3 uyumlu sermaye yeterlilik oranı bu çeyrek duran varlıkların yeniden değerlenmesi sonrası yüzde 15,7'e yükselmiştir (4Q: yüzde 14,3).
Para swaplarının artan maliyetlerinden dolayı sermaye piyasası işlem zararı yazılmıştır.

İlk çeyrek sonuçları neticesinde 2017 yıl sonu karlılık büyüme beklentimizi yıllık yüzde 13, 2018 için ise yüzde 20 olarak koruyoruz.

Buna bağlı olarak, hisse için yüzde 16,5 sermaye maliyeti, yüzde 5 uzun vadeli büyüme oranıyla Gordon Büyüme Modelini kullanarak hesapladığımız
12 aylık hedef fiyatımızı 9,33TL; tavsiyemizi ise "TUT" olarak koruyoruz.

2017 tahmini 1,1 fiyat/defter değeri ve 7,5 fiyat/kazanç oranı ile işlem gören Akbank rakip bankalara göre sırasıyla yüzde 38 ve yüzde 30
primlidir. Bankanın 2017 tahmini sermaye getirisi yüzde 16 olup 3 yıllık bileşik kar büyüme beklentimiz ise yüzde 16'dır.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Akbank şirket Analizi (Ziraat Yatırım)


Akbank'ın 2017 yılının ilk çeyreğindeki net dönem karı bir önceki çeyreğe göre %29,5 oranında artarak 1.405mn TL'ye yükselmiş ve hem bizim beklentimiz olan 1.264mn TL, hem de piyasa beklentisi olan 1.248mn TL'nin üzerinde gerçekleşmiştir. Tahminimizdeki sapmada, karşılık giderlerinin ve operasyonel giderlerinin beklentilerimizden daha düşük gelmesi etkili olmuştur.

Akbank'ın yılın ilk çeyreğinde net faiz gelirleri, bir önceki çeyreğe göre, TÜFE endeksli tahvil getirilerindeki 125mn TL ile kredilerden elde edilen faizlerdeki 271mn TL'lik artışların etkisiyle, %16,1 oranında artarak 2,4 milyar TL'ye yükselmiş ve net dönem karının bir önceki çeyreğe göre artmasında önemli etken olmuştur. Buna ilaveten, karşılık giderlerindeki %29,1 oranında düşüş karı destekleyen bir diğer unsur olurken, diğer faaliyet gelirleri de 130mn TL artmıştır. Banka ayrıca bu çeyrekte 46mn TL temettü geliri elde etmiştir. Operasyonel giderler ise bir önceki çeyreğe göre %3,9 oranında gerilemiştir.

Akbank'ın Net Faiz Marjı çeyreklik bazda ilk çeyrekte kredi mevduat makasındaki artış ve menkul kıymet getirilerindeki yükselişin etkisiyle 35 baz puan artarak %3,57 seviyesine ulaşmıştır. Özsermaye ve aktif karlılığı ise sırasıyla %17,4 ve %2,0 olarak gerçekleşmiştir. Diğer taraftan, Banka'nın gider / gelir oranı bir önceki çeyrekteki %36,1 seviyesinden %33,7'ye gerilemiştir.

Akbank'ın sermaye yeterlilik rasyosu, yüksek kar rakamı ile birlikte maddi duran varlıklar yeniden değerlemesi ve kullanılan sermaye benzeri kredinin etkisiyle, 900mn TL'lik temettü ödemesine karşın, çeyreksel bazda 140 baz puan artarak %15,70'e yükselmiştir. Banka'nın 1,8 milyar TL'lik genel karşılık tamponu ve 200mn TL'lik serbest karşılığı mevcut sorunlu kredilerin yarısını karşılamaktadır. Banka'nın Mart sonu itibariyle, Kredi Garanti Fonu kaynaklı kredi kullandırımı yaklaşık 4 milyar TL olurken, bunun %71'i yeni kredi olarak verilmiştir.

Akbank'ın hedef hisse fiyatını, 2017 yılı ilk çeyrek gerçekleşmelerinin ardındann tahminlerde yapmış olduğumuz değişiklikler ve güncellemelere bağlı olarak,
9,80TL'den 10,70TL'ye yükseltiyor ve daha önceki "EKLE" önerimizi koruyoruz.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akbank Mali Analiz raporu(Vakıf Yatırım)


Akbank 1Ç17 için 1,27 mlr TL olan beklentimizin ve Research Turkey konsensüs tahminlerinin %12 üzerinde 1,40 mlr TL net kar açıkladı. Bu rakam bir önceki çeyreğe göre %30, yıllık bazda ise %39 yükselişe işaret etmektedir.

Temel olarak beklentimizin üzerinde diğer faaliyet gelirleri ve tahminlerimizin altında gerçekleşen karşılık giderleri nedeniyle net kar beklentimizin %10 üzerinde geldi.

Son 1 aylık dönemde banka hisselerinin BIST-100 endeksine göre %7,3 daha iyi performans sergilediği görülmektedir. Bu performansı ve hissenin sınırlı yükselme potansiyelini göz önünde bulundurarak Akbank için kısa vadeli önerimizi "Endeks Üzeri Getiri"den "Endekse Paralel Getiri" olarak güncelliyoruz.

Ayrıca Akbank için 9,20 TL olan hedef fiyatımızı ve Uzun Vadede ise "TUT" önerimizi koruyoruz.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 26 Eki 2017, 08:20 
Çevrimdışı

Kayıt: 11 Tem 2012, 09:15
Mesajlar: 974
Ettiği teşekkür: 142
Aldığı teşekkür: 998
AKBNK: 2017 3.çeyrekte 1.6 milyar TL net kar açıklamıştır. 2016 3.çeyrek net kar: 1.2 milyar TL.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ****
*** BURADA YAZANLARA VEYA YORUMLARA GÖRE HAREKET EDERSENİZ TÜM PARANIZI KAYBEDEBİLİRSİNİZ ***
*** HABER, BİLGİ VE YORUMLARI KENDİ AKIL SÜZGECİNİZDEN GEÇİREREK SON KARARI KENDİNİZ VERİNİZ ***


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 31 Oca 2018, 18:00 
Çevrimiçi
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 3978
Ettiği teşekkür: 400
Aldığı teşekkür: 5813
Akbank'ın 2017 net karı beklentiyi aştı

31 Ocak 2018 - 18:40

Akbank, 2017'de 6.04 milyar lira net kar açıkladı

Akbank, 2017 yılına ait bilançosunu açıkladı. Bankanın yıl genelindeki toplam net karı, 5.82 milyar lira olan beklentileri aşarak 6.04 milyar lira olarak gerçekleşti.

Akbank'ın 2016 yılındaki toplam net karı ise 4.5 milyar lira seviyesindeydi.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 36 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.