Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 21 Kas 2017, 19:10

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

ÖNEMLI DUYURU:

Sayın üyelerimiz,

Yeni yasallaşan SPK yasası , bizim gibi borsa konusunda yorum yazılan siteler ve bu sitelerde yazan herkes için yeni düzenlemeler getirmektedir. Bu nedenle sitemizde yorum yapan, yazı yazan herkesin yazdıkları nedeniyle ciddi sorumluluklar yüklendikleri, yasaya aykırı yazılar nedeniyle de ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceği malumunuzdur.
Bu nedenle, yazdığınız her yazıyı dikkatle hazırlamanız, hisse hakkında kesinlik içeren ifadelere yer vermemeniz, tahminlere dayalı fiyat vermekten kaçınmanız ve hissenin durumunu etkileyebilecek resmi olmayan her türlü duyum ve yorumlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Forumlara yer sağlayıcı pozisyonumuz nedeniyle , yazılan yazılardan sitemiz herhengi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak yasaya aykırı yazılan yazılar nedeniyle , ilgili kişinin sorumlu tutulacağını, yazdıklarınız nedeniyle ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız.
Herkesin yeni yılını tekrar kutluyor, güzel ve kançlı bir yıl diliyoruz.
Saygılarımızla

Hissetüyoları yönetimi

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 147 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 16 Şub 2012, 12:56 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
elbette haklısın ama ortada bir afyon gerçeği var. 120 deyken kardaydım satayım dedm, azıcık daha bekleyeyim dedim. keşke satsaymışım şimdi çok daha rahat olucaktım ama nasipten ötesi sadece ah ve vah...

şimdi bir de çağrı fiyatı vs.dilleniyor...ne demek oluyor yani bu?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Şub 2012, 12:58 

Çimsa 6 aylık ortalamadan toplama yapmayada bilir... Eğer verdiği teklif geçerli olursa Allah korusun 30 lu fiyatlara hazırlıklı olmak lazım...

2. seans ne olacak bakalım...Bendeki veriler kendi görüşlerim...

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını yazarsa daha aydınlatıcı olur...

KENDİ GÖRÜŞLERİMDİR...KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Şub 2012, 13:07 

maliyet 113 300lot, 2. seans vereyim gitsin diyorum! 30 lu rakamlar korkunç !!

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Şub 2012, 13:17 

ÇİMSA, AFYON ÇİMENTO'YU SATIN ALIYOR

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş,
PARCIB SAS'ın sahip olduğu Afyon Çimento Türk Sanayii A.Ş.'nin
sermayesinin %51'ini temsil eden 153.000.000 adet ve 1.530.000 TL
nominal değerli hisselerin tamamının alımına ilişkin hisse devir
anlaşmasını 15 Şubat 2012 tarihinde imzaladı.
Hisse devir anlaşmasına göre, Çimsa'nın PARCIB SAS'ın sahip olduğu
Afyon Çimeto Sanayii Türk A.Ş. sermayesinin yüzde 51 'ne tekabül eden
153.000.000 adet hissesi için 57.530.000 TL hisse devir bedeli
ödeyeceği açıklandı.
Çimsa tarafından yapılan açıklamada, hisse devrinin ve hisse
devir bedelinin ödenmesinin, Rekabet Kurulu'nun izninin alınmasından
ve hisse devir sözleşmesinde öngörülen diğer işlemlerin yerine
getirilmesinden sonra kapanışta gerçekleştirileceği belirtildi.

BURADAKİ DEĞERLERE GÖRE HİSSE BAŞI 37.6 TLYE GELİYOR...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Şub 2012, 13:21 

ŞİRKET DAHA SONRA ŞÖYLE AÇIKLAMA GELDİ

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimizce, 15.02.2012 tarihinde yapılan özel durum açıklamasında Afyon Çimento Sanayii Türk A.Ş.'nin sermayesinin % 51'ini temsil eden 153.000.000 adet ve 1.530.000 TL nominal değerli hisselerin tamamının 57.530.000 TL bedelle satın alınmasına ilişkin hisse devir anlaşmasının imzalandığı ve gerekli yasal izinlerin alınmasını takiben hisse devirlerinin yapılacağı ve düzeltmeye tabi olacak devir bedelinin ödeneceği kamuya duyurulmuştu.
Bu alıma ilişkin olarak SPK'nun Seri IV , No: 44 Sayılı Çağrı yoluyla Ortaklık Paylarının Toplanmasına İlişkin Esaslar Tebliğ'i gereği "çağrı "yükümlülüğümüz bulunmaktadır. Çağrı, söz konusu Tebliğin Md: 8 / (1) hükmü uyarınca hisse alımı için ödeyeceğimiz bedel üzerinden yapılacaktır.

"çağrı "yükümlülüğümüz bulunmaktadır...BU DURUMDA HİSSE NİN DEĞERİ 37 TL CİVARI OLUYOR

ben buralara kadar düşeceğine inanmak istemiyorum...Spekulasyona açık bır karar...İZLEYİP GÖRECEĞİZ...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Şub 2012, 13:44 

Bu durumda sadece beklemek lazım arkadaşlar gelişmeleri izleyip göreceğiz...AFYON TAVAN-TAVAN da gidebilir...TABAN-TABAN da....

Benzer durum sanırım UCAK ta da olmuştu...Hisse TAVAN-TAVAN gitti...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Şub 2012, 14:11 
kocakurt_oflu

Ettiği teşekkür: 35
Aldığı teşekkür: 313
dun ben yerımde soyle bır yazı yazdım afyon 100 bandına dogru gıdıyor bır arkadasımız da 118 den mallandım dedı ve suan ıcın cok olumsuz havası var demıstım keske yazılar ve yapılan yorumlar dıkkatlıce okunsa kımse zarar etmez,ytd

4)kendi fikirlerimdir kesinlikle yattım tavsiyesi degildir...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Şub 2012, 14:19 

Vaziyet 30 ları göreceğe benziyor satış yapabilen varsa helal olsun trenın durmasını bekliyeceğiz artık...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Şub 2012, 14:33 

bu durumda satsan ne olur ki? zaten satamıyorsun?

peki çimsa nasıl satıcak hisselerini? 30 lara inecekse kim neden alsın?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Şub 2012, 14:40 

selam ustadlar, çağrı fiyatı dediğiniz nedir yani? bunlar %51 ini 37 küsurdan almışlar, tamam. yani şimdi de kar satışımı yapıyorlar. ne biçim iş anlamak mümkün değil.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Şub 2012, 14:51 

AreS yazdı:
bu durumda satsan ne olur ki? zaten satamıyorsun?

peki çimsa nasıl satıcak hisselerini? 30 lara inecekse kim neden alsın?

Benimkisi düz mantık adam zaten hissenın yarısını 37den almış...kaybedeceği bir şey yok...hissenin tamaını 37 indirirse karlı bır yatırım yapmış olacak...Benım tahminim 4-5 taban yeriz...YTD

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Şub 2012, 14:55 

1AY ONCE 83 LERDEN ALDILAR MİLLETE 110-120 DEN SALLADILAR.O.Ç. ları... hisse yarın belki taban bozarak 80 lerde durur bir ihtimal...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Şub 2012, 15:18 

kahvekeyfi, seni konya topic ten biliyorum. afyon hissesi var mı, maliyet?

teselli arıyorum kendime :))

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Şub 2012, 15:31 

AreS yazdı:
kahvekeyfi, seni konya topic ten biliyorum. afyon hissesi var mı, maliyet?

teselli arıyorum kendime :))

Sayısını bosver bende kalsın...maliyet 90da vardı dun 110 dan aldım sabahta 103 ten durduğu yerden yuklu tekrardan alacağım...

Teselli istiyorsan sana vereyim dostum hisseyi alan SABANCI bu yeter sanırım:)))

Şimdi taban gittiğine bakma belli olmaz kımseye alım fırsatı vermeden tavan tavanda çevirebilir...

Sabancı yatırımlara başladıkça haberler geldikçe tavan tavan gider...

Allah ıma şükür şu fransız........ dan kurtulduk......

yatırım tavsiyesi değildir...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Şub 2012, 15:48 

ii öyle diyorsan öyle olsun...

neden sabah 103 den aldın, anlamadım? ben sana 100 den verirdim :)

bence temiz 1 tabanımız daha var, sonrasında bakarız...ama ben tavan tavan bir daha beklemiyorum...hayırlısı

konya da durum ne sence? konya dan her zaman kar ettik, tekrar girmeyi düşünüyorum, hangi seviyelerden alım yapılır sence?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 147 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 39 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.