Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 15 Tem 2018, 20:45


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Forum kuralları


ÖNEMLI DUYURU:

Sayın üyelerimiz,

Yeni yasallaşan SPK yasası , bizim gibi borsa konusunda yorum yazılan siteler ve bu sitelerde yazan herkes için yeni düzenlemeler getirmektedir. Bu nedenle sitemizde yorum yapan, yazı yazan herkesin yazdıkları nedeniyle ciddi sorumluluklar yüklendikleri, yasaya aykırı yazılar nedeniyle de ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceği malumunuzdur.
Bu nedenle, yazdığınız her yazıyı dikkatle hazırlamanız, hisse hakkında kesinlik içeren ifadelere yer vermemeniz, tahminlere dayalı fiyat vermekten kaçınmanız ve hissenin durumunu etkileyebilecek resmi olmayan her türlü duyum ve yorumlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Forumlara yer sağlayıcı pozisyonumuz nedeniyle , yazılan yazılardan sitemiz herhengi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak yasaya aykırı yazılan yazılar nedeniyle , ilgili kişinin sorumlu tutulacağını, yazdıklarınız nedeniyle ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız.
Herkesin yeni yılını tekrar kutluyor, güzel ve kançlı bir yıl diliyoruz.
Saygılarımızla

Hissetüyoları yönetimi

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 02 May 2011, 18:10 
Çevrimdışı

Kayıt: 29 Nis 2011, 11:21
Mesajlar: 51
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
HİSSE : ADNAC

İMKB HİSSE SENEDİ KÜNYESİ

Şirket Adı: Adana Çimento Sanayii T.A.Ş.
Faaliyet Alanı : Çimento ve Klinkler Üretim ve Satışı
Sektör : Taş ve Toprağa Dayalı Sanayi
Pazar: Ulusal
Kuruluş Tarihi : 16.06.1993
Halka Aç. Tarihi : 21.02.1991
İlk İşlem Tarihi : 21.02.1991


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 06 May 2011, 17:09 
Çevrimdışı

Kayıt: 06 May 2011, 16:32
Mesajlar: 0
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
hadı be adnac basla harekete hadi temettünün aşkına...


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 15 May 2011, 14:32 
Çevrimdışı

Kayıt: 07 May 2011, 13:20
Mesajlar: 11
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Temettü 31 Mayısta 0.96 maliyet inşallah o zamana kadar maliyeti kurtarırız


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 31 May 2011, 20:59 
    Resim
arkadaşlar mukemmel bır teknıgı ve dalga yapısı olan adnac nıhayet yenılebılecek ,guzel bır trend başlangıcında gibi gorunmektedır.dıkkatle bakınca 0.50 cın-varından baslayan cıkış bır cycle derecede 1. dalga olması muhtemel bır dalga olmuş ve sonrasında bu dalganın duseltmesı klasık olarak %65 cıvarında bir duseltme ile olusmuş ve muhtemel bır 3. dalga nın başlangıcı mart ayuında başlamış gibi gorunmektedır,dikkat edınız muhtemel dıyorum cunku onumuzde olusabılecegı muhtemel olabılecek olan çıkiş dalgası nın bızı taşidigi fıatlara gore daha net bır yorum yapmak muhtemel olacaktır.Ancak onemli bır itkisel dalganın gelmesı olasılıgı çok yuksek gorunmektedır.
HER NEYSE yukardaki tezimiz bikaç haftaya kadar daha net belli olacaktır.gelelim bu gune 31.5.2011 tarıhı itıbarı ile 0.67 den başlayan cıkış 0.97 de sona ermiş ve onun duseltmesıde bıtmiş gibi gorunmektedır ve son hali ile 2 li dip formasyonu olusmuştur. BENİ uzen tek olay bu 2 li dibin çakışan dıp yanı aynı fıatı gormesıdır. keşke 2. dıp bıraz yukarıda kalsaydı dıye dusunuyorum ama fark etmeyecek net goruş daha sonra belli olacak zaten.0.79 dan (bu fıatlar temmettu sonrası olusan fıatlardır.)olusan dıp sonrası bugun 0.84 ile kapanış oldu ve onemli bır dıpten donuş sınyalı olustu.onumuzde 2 li dibin ortak tepesı olan 0.85 sevyesı gecınce muhtemel bır ralli başlamış olabılır dıye dusunuyorum .daha oncade cakısan dıpler ve olusan cıkışları kısa mavi yan cızgı ile gosterdım .RSİ gostergesı de referans deger olan 590 yı aşagıdan kesmek uzeredır ,0.85 gecılınce RSI da 50 yı yukarı kesıp bır donuşu onaylayacaktır.
Dalga yapısı olarak cycl derecedeki 3 . dalganın alt dercedeki 3. dalgasının başlamiş olması çok yuksek olasıklıktır.onumuzdeki gunlerde olusacak agresıf cıkış bu dusuncemi destekler nıtelıkte olacaktır.Elinde malı olanlar sakince çıkış olunca sabredsınler ve erken satış yapmasınlar dıye onerebılırım çunku 0.85 sonrası 0.88 gecılırse adnac ı artık kımse tutamayabılır oyle onemli bir dalganın içinde olunması gerektıgını dusunuyorum.88 gorup satış yapmak rısklı olabılır eger bahsettıgım dalga yapısı olusma olasılıgı var ise. dıye dusunuyorum.ytd.
SONUÇ;dıpten donuş formasyonu 2 li dip olusmuş ve tepesıde 0.85 dır bu sevyelerın gecılmesıne dıkkat dıyorum.ytd.


Başa Dön
  
 
Gönderilme zamanı: 07 Haz 2011, 22:01 
    Resim
son gun de olusan son durum da gorunum ;20 ve 50 ortalamalar tegetlestı.bollinger bandda daralma sozkonusu ve son gunku mum ile 20 lık ortalamanın henuz ustune cıklıdı (bu trend degısımının onemli bır belırtısıdır.)yukarıdan ortavedede düşüşü gosteren trend çizgisinın ustune cıkıldı hacımsız bır çıkıştı ama nıhatyetınde trend kırılmış gorunuyor zaten yatay donem (taban oluşumu da olustıugu için bu hacımsız çıkışın tuzak olduguna ınanmıyorum kaldıki tarıhı bır tepe gecılmıyor yanlızca orta vadeli trend kırılıyor.)yarın veya bır sonraki gun dıkkat ceken hıssede hacım artişi beklıyorum. fıatın yatay peryodun tepesını gecmesı durumunda ki bu sevye 0.85 useri kapanıştır ve hacımde eşlık edınce guzel bır çıkış trendının başlayacagını dusunuyorum,bu 0.86 sevyesı 50 gunluk ortalamayada tekabul edıyor.
sonuç olarak 0.97 fıatını ile tepe yapan hısse %60 uzerınde duseltme yapmış ve yatay peryodda toparlanmıştır.hisse artı düşememektedir.0.82 de çok onemli destegı olan hıssenın burayı defalarca test etmesıne ragmen aşagı kırmaması artık bır konsensusa sebeb olmustur(0.82 ucuz fıattır.)duseltmenın soın kısmına bakınca kucuk bır ucgen olusumu vardır buda duseltme trendının bıttıgıne delalet eder.artık bkleyıp bugun gelen sınyal tarzındakı artışın devamınıbekleyecegız.ytd.


Başa Dön
  
 
Gönderilme zamanı: 13 Haz 2011, 17:41 
    Resim
Arkadaşlar grafıkteki dıkdortgenlerın oldugu bolumlere ,ozellıklede ortalamaların ve fıatın korelasyonuna dıkkat edın derim.aynısının tıpkısı gıbı ,zaten benzerlıkler borsanın dogasında vardır.ortalamalar bırleşmiş ve yatay gıdışat bıtmek uzeredır.heran fıatlar ortalamaları kesebılecek kadar sıkışma oluşmuştur.
Ayrıca çok yuksek olmasada ozelıkle sabah gelen hacim yukseklıgının yarında devam etmesı durumunda guzel bır çıkış dalgası başlayabılır.Her şey bu çıkış için uygun hale geldı
1.çok ama çok onemli destek duseyınde taban olustu ve destegın ustunde tutunmustur.
2.fıatlar çok daralmış bır band aralıgında 0.80-0.84 aralıgında mukemmel sekılde sıkışmıştır.ve ortalamalar ozelıkle kısa vadeli olanlar uzun vadelı olanların altındadır ve her ana uste gecebılecek durumdadır.
son olarak degışik bır yaklaşimim var onuda soylıyeyım şoyleki,en yakın çıkış dalgası ki muhtemel 1. dalgadır 24.02 de başlamış ve 18.04 te bıtmiştır ve 37 iş gunu surmuştur.arkadaşlar kaide olmamakla beraber genelde olan bır duruma dıkkatınızi çekmek isterım cıkışin oldugu zaman dılımının 1,2 katlarında genelde onemli trend degısımlerı olmaktadır.bu acıdan bakınca duseltmenınde 39 . gunu tamamlanmıştır.zaten 42.ve ya 49. gunler arasında hareket olmalıdır dıye dusununce sıkışma ve sılkeleme peryodunun daha da uzayamayacagına inanıyorum.
peki illakı yukarımı olacaktır hareket dıye sorabılırsınız bende buyuk olasılıkla yukarı dıyorum,spek illede dusurecem derse çok onemli bir destekte çok ml vermesı lazım 0.80-0.79 dan yuklu mıktarda mal cıkması lazım ki fıat duşşssun oysa ki daha onceki grafıkte ne denli onemli bır destek sevyesınde oldugumuzu ve daha once çok onemli bır dırenç sevyesı olarak ta çalıştıgını anlatmıstım.tahmınım aynı zamanda beklentım ve teknık olarak fıatlar yukarı tırmanacaktır dıyorum.ytd.


Başa Dön
  
 
Gönderilme zamanı: 08 Tem 2011, 11:18 
Çevrimdışı

Kayıt: 09 May 2011, 08:37
Mesajlar: 29
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
uyu uyu nereye kadar...


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 12 Tem 2011, 16:41 
Çevrimdışı

Kayıt: 07 May 2011, 13:20
Mesajlar: 11
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Sevgili olgunn kardeşim çok iyi grafikler veriyosun teşekkürler ancak bizim hisse teknikten anlamıyo herhalde. Çünkü hiç dedikleriniz gerçekleşmedi nedendir acep


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 05 Eki 2011, 23:53 
Çevrimdışı
kocakurt_oflu

Kayıt: 29 Nis 2011, 11:15
Mesajlar: 1047
Ettiği teşekkür: 35
Aldığı teşekkür: 331
birileri bu kagidi oyle bir topladi ki izlemekten ben yoruldum adam toplamaktan yorulmadi adam 64,65,66 dan mallandi cok guzelce.simdi adamin ortalamasi 0.65 gibi geliyor bana yada ona yakim kusuratli sayilardir.bu adam bunu topladiysa hayrina sadakasina toplamadi artik surme zamani diyorum bu kagit giderse hiccc sasirmam ytd izlemeye deger bir gait diyebilirim ytd

_________________
1)hoca diye gezip ama birşeyden anlamayana sakın aldanma
2)bir kagit cok dillendiriliyorsa o kağıttan hayır olmaz
3)en önemlisi kendin araştır aklına yatarsa al veya sat
4)kendi fikirlerimdir kesinlikle yattım tavsiyesi degildir...


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 11 Nis 2012, 06:16 
Çevrimdışı

Kayıt: 12 Eyl 2011, 09:49
Mesajlar: 1667
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
11.04.2012 07:04:28 - REKABET KURULU, 10 CIMENTO SIRKETINE TOPLAM 49.2 MILYON TL IDARI PARA CEZASI VERDI
REKABET KURULU, CIMENTO SEKTORUNE CEZA
YAGDIRDI. DOGU ANADOLU VE GUNEYDOGU ANADOLU BOLGELERI ILE ADANA VE DOGU
KARADENIZ BOLUMLERINDE CIMENTO SEKTORUNDE FAALIYET GOSTEREN 10 SIRKETE TOPLAM
49 MILYON 165 BIN TL IDARI PARA CEZASI VERDI. EN YUKSEK TUTARLI CEZAYI 10
MILYON 746 BIN ILE ASKALE CIMENTO, 10 MILYON 283 BIN TL ILE LIMAK CIMENTO
SANAYI VE 7 MILYON 758 BIN TL ILE CIMSA ALDI.
REKABET KURULU, CIMENTO
PIYASASINDAKI SORUSTURMASINI TAMAMLAYARAK, DAHA ONCE BILDIRILEN TARIHTEN 2 GUN
ONCE ACIKLADI. REKABET KURULU 16 ARALIK 2010 TARIH VE 10-78/1618-M SAYILI
KARARIYLA, DOGU ANADOLU VE GUNEYDOGU ANADOLU BOLGELERI ILE ADANA VE DOGU
KARADENIZ BOLUMLERINDE CIMENTO SEKTORUNDE FAALIYET GOSTEREN BAZI TESEBBUSLER
TARAFINDAN 4054 SAYILI KANUN’UN 4’UNCU MADDESININ IHLAL EDILIP EDILMEDIGININ
TESPITI ICIN YURUTULEN SORUSTURMAYA ILISKIN KARARI CERCEVESINDE, 10 CIMENTO
SIRKETINE CEZA KESTI. BUNA GORE KURUL, ADANA CIMENTO SANAYII T.A.S., ASKALE
CIMENTO SAN. T.A.S., CIMKO CIMENTO VE BETON SANAYI TICARET A.S., CIMSA CIMENTO
SANAYI VE TICARET A.S., ELAZIG ALTINOVA CIMENTO SAN. TICARET A.S., KARS CIMENTO
SANAYI VE TICARET A.S., KCS KAHRAMANMARAS CIMENTO BETON SANAYI VE MADENCILIK
ISLETMELERI A.S., LIMAK CIMENTO SANAYI VE TICARET A.S., MARDIN CIMENTO SANAYII
VE TICARET A.S., YURT CIMENTO SANAYI VE TICARET A.S.’NIN 4054 SAYILI KANUN’UN
4. MADDESINI IHLAL ETTIKLERINE, REKABET KURUMU BASKANI PROF. DR. NURETTIN
KALDIRIMCI’NIN FARKLI GEREKCESI VE OYCOKLUGU ILE KARAR VERDI.

-6 SIRKETE YILLIK GAYRI SAFI GELIRLERININ YUZDE 2’SI KADAR CEZA-


REKABET KURULU 6 SIRKETE 2011 MALI YILI SONUNDA OLUSAN VE KURUL TARAFINDAN
BELIRLENEN YILLIK GAYRI SAFI GELIRLERININ TAKDIREN KURUL UYESI RESIT
GURPINAR’IN FARKLI GEREKCESI VE OYCOKLUGU ILE YUZDE 2’SI ORANINDA CEZA VERDI.
BU CERCEVEDE CEZA ALAN SIRKETLER VE CEZA MIKTARLARI SOYLE:
`ADANA CIMENTO
SANAYII T.A.S.’YE 4 MILYON 959 BIN 857,04 TL, CIMKO CIMENTO VE BETON SANAYI
TICARET A.S.’YE 3 MILYON 376 BIN 238,67 TL, CIMSA CIMENTO SANAYI VE TICARET
A.S.’YE 7 MILYON 758 BIN 16,08 TL, KARS CIMENTO SANAYI VE TICARET A.S.’YE 1
MILYON 120 BIN 842,98 TL, KCS KAHRAMANMARAS CIMENTO BETON SANAYI VE MADENCILIK
ISLETMELERI A.S.’YE 2 MILYON 957 BIN 990,69 TL, MARDIN CIMENTO SANAYII VE
TICARET A.S.’YE 2 MILYON 502 BIN 165,95 TL.`

-4 SIRKETE YILLIK GELIRLERININ YUZDE 3’U KADAR CEZA VERILDI-

REKABET KURULU AYRICA 4
SIRKETE KURUL UYESI RESIT GURPINAR’IN FARKLI GEREKCESI VE OYCOKLUGU ILE 2011
MALI YILI SONUNDA OLUSAN VE KURUL TARAFINDAN BELIRLENEN YILLIK GAYRI SAFI
GELIRLERININ TAKDIREN YUZDE 3’U ORANINDA OLMAK UZERE IDARI PARA CEZASI
VERILMESINE KARAR VERDI. BU CERCEVEDE CEZA ALAN SIRKETLER VE CEZA MIKTARLARI
SOYLE:
`ASKALE CIMENTO SAN. T.A.S.’YE 10 MILYON 745 BIN 776,24 TL, ELAZIG
ALTINOVA CIMENTO SAN. TICARET A.S.’YE 2 MILYON 902 BIN 958,76 TL, LIMAK CIMENTO
SANAYI VE TICARET A.S.’YE 10 MILYON 283 BIN 220,47 TL, YURT CIMENTO SANAYI VE
TICARET A.S.’YE 2 MILYON 557 BIN 954,55 TL.` BOYLECE REKABET KURULU, 10 CIMENTO
SIRKETINE TOPLAM 49 MILYON 165 BIN TL TUTARINDA IDARI PARA CEZASI KESTI.
KURUL’UN DAHA SONRA TEBLIG EDECEGI GEREKCELI KARARA DANISTAY YOLU ACIK
OLACAK.

-ANKA-

_________________
Yapmis oldugum Yorum benim sahsi görüsüm olup, hicbir teknik analize dayanmamakla birlikte yatirim tavsiyesi degildir. Lütfen alim ve satimlarinizi bu yorumlara dayanarak yapmayiniz.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 22 Haz 2012, 10:42 
Çevrimdışı
engelse

Kayıt: 09 May 2011, 12:01
Mesajlar: 1281
Ettiği teşekkür: 98
Aldığı teşekkür: 92
Sn.Üyelerimiz, SOHBET KÖŞE" miz adlı başlığımız açılmıştır.. Siz değerli üyelerimizin bilgisine arz olunur..Ne isterseniz var? En azından bir göz atınız.. Buyrun linki : viewtopic.php?f=44&t=568&start=210

syg

_________________
Hayalperestim.. Varolmak ancak hayal ederek ve onun peşinden koşarak anlamlı.. Siz sakın benim peşimden koşmayınız...


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.