Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 28 Tem 2021, 07:07


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Forum kuralları


[color=crimson]ÖNEMLI DUYURU:

Sayın üyelerimiz,

Yeni yasallaşan SPK yasası , bizim gibi borsa konusunda yorum yazılan siteler ve bu sitelerde yazan herkes için yeni düzenlemeler getirmektedir. Bu nedenle sitemizde yorum yapan, yazı yazan herkesin yazdıkları nedeniyle ciddi sorumluluklar yüklendikleri, yasaya aykırı yazılar nedeniyle de ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceği malumunuzdur.
Bu nedenle, yazdığınız her yazıyı dikkatle hazırlamanız, hisse hakkında kesinlik içeren ifadelere yer vermemeniz, tahminlere dayalı fiyat vermekten kaçınmanız ve hissenin durumunu etkileyebilecek resmi olmayan her türlü duyum ve yorumlardan kaçınmanız büyük önem taşımaktadır. Forumlara yer sağlayıcı pozisyonumuz nedeniyle , yazılan yazılardan sitemiz herhengi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ancak yasaya aykırı yazılan yazılar nedeniyle , ilgili kişinin sorumlu tutulacağını, yazdıklarınız nedeniyle ciddi yasal yaptırımlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız.

Saygılarımızla

Hissetüyoları yönetimi
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 07 Ara 2018, 11:11 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Dün Borsa Gündem'de yapılan haberin linki :

http://www.borsagundem.com/haber/doland ... ti/1367700

Bu haberi şikayet ettim ve Adana Çimento Yatırımcı ilişkilerine başvuru yaptım. Sağolsunlar gereğini yaptılar ve haberde yücel kardeşler değil, ADANA C'deki küçük yatırımcılardı. Spekülasyona açık o kadar yanlış ve yalan haber yapılmıştı ki, borsa gündeme yazmama rağmen gereğini yapmadılar. Şikayet etmekten başka çare kalmamıştı. Yaptığım şikayet de aşağıdadır.

ADANA ÇİMENTO YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA
06.12.2018

Sayın İlgili;
www.borsagundem.com Adresli borsa haber sitesinde, 06.12.2018 tarihinde aşağıda linki ve detayı bulunan haber yer almış ve hisse üzerinde manüpilasyon işlemi gerçekleştirilerek, hem Adana Çimento ve dolayısıyla Oyak üzerinde olumsuz algı yaratılmış, hem de hisse üzerinde manipülatif işlemlere yol açılmıştır. Bu haber yayınlandıktan sonra hisse fiyatı 1.43’leri görmüşken, bu haberden sonra hisseye olan güvenin azalması ile, 1.42 TL ayrılma hakkı söz konusu olmasına rağmen, 1.38’li fiyatlardan dahi satışa yol açılmıştır.
Konu ile ilgili habere geçersek;
http://www.borsagundem.com/haber/doland ... ti/1367700
Dolandırıcılıkla yargılanan Yücel kardeşler köşeye sıkıştıAdana C hisseleri bugün büyük oranda değer kaybetti. Kulislerde, ellerinde yüklü miktarda hisse kalan Yücel kardeşlerin ‘batabilecekleri’ iddiası konuşuluyor…
BORSAGUNDEM.COM – KULİS HABER
Son dönemde sık sık olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine sahne olan Adana C hisseleri bugün yüzde 13 değer kaybederek 1.39 liraya geriledi.
Yeni ortaklık sonrası çağrı yapılmayacağını açıklayan şirket ayrılma hakkını 1.42 liradan kullandırılacağını beyan etti. Ancak bunun için ayrılacak bütçe konusunda bir detay paylaşılmadı. Yüksek miktarda ayrılma talebi gelirse bir üst sınır belirleneceği belirtildi.Manipülasyon Konusu haber ifadesi : Paragrafın başına kasıtlı olarak, bugünkü kap haberiyle hiç ilgisi olmayan ancak hisse hakkında olumsuz kanaat yaratacak “çağrı yapılmayacağı” ibaresiyle başlanmış, ayrılma talebi gelirse bir üst sınır BELİRLENECEĞİ gibi tamamen yalan ve yanıltıcı, hisse fiyatını olumsuz etkileyecek kesin ifade kullanılmıştır. Halbuki şirket açıklaması :
“Yönetim Kurulumuz tarafından, ayrılma hakkı kullanımları sonucunda Şirketimizin katlanmak zorunda kalabileceği toplam maliyet ve/veya işlemin onaylanacağı genel kurul toplantısında olumsuz oy kullanıp muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten pay sahiplerinin toplam paylarının çıkarılmış sermayemize oranına ilişkin olarak üst sınır belirlenmemesine ve bu hususun kamuya duyurulmasını” şeklindedir.
Şirket Kap duyurusundan da anlaşılacağı üzere, habere konu üstteki paragrafta, hisse hakkında olumsuz ve fiyat hareketini etkileyici haber yapılarak

(haberin devamı)
İddialara göre piyasa dolandırıcılığı suçundan (manipülasyon) yargılanan Yücel kardeşler ellerindeki yüklü miktarda payı taşıyamayacak noktaya gelmiş. Kulislerde, ‘bu hissede batabilirler’ diye konuşuluyor.

Manipülasyon Konusu haber ifadesi : Renklendirilen ifadeden de anlaşılacağı üzere, öznesiz bir şekilde, “bu hissede batabilirler” ifadesi kullanılarak, bu hisseye yatırım yapanların batabileceği algısı uyandırılmakta, alenen Manüpilasyon eylemi gerçekleştirilmektedir.
AGRESİF HAREKETLERE DİKKAT!
İddiaya göre bugün ellerindeki blok malları farklı kurumlara dağıtarak yatırımcıların kafasını karıştırmak isteyen Yücel kardeşlerin önümüzdeki dönemde ellerindeki tüm payları çıkmak için daha agresif hareketler yapacağı ileri sürülüyor. En yoğun satıcı ise 5.5 milyon lot ile Piramit Menkul.
Bugün yüzde 13 gerileyen hisselerde yaşanacak hareketlere karşı yatırımcıların dikkatli olması öneriliyor.
ŞİRKETTEN ‘AYRILMA HAKKI’ AÇIKLAMASI
Öte yandan Adana Çimento’dan KAP’a gönderilen duyuruda, C grubu hisselerde ayrılma hakkının 1,42 liradan kullandırılacağı beyan edildi. Ancak söz konusu hakla ilgili olarak ne kadarlık bütçe ayrılacağı açıklanmadı. Açıklamada genel kurulda üst sınırın belirleneceği duyuruldu. Yönetim değişmediği için hissede çağrı yapılmayacak. Ayrılma hakkında ise şirket yönetimi bir rakam belirleyecek ve ancak bu kadar alım yapabilirim diye beyanda bulunacak.
“Yönetim Kurulumuz tarafından, ayrılma hakkı kullanımları sonucunda Şirketimizin katlanmak zorunda kalabileceği toplam maliyet ve/veya işlemin onaylanacağı genel kurul toplantısında olumsuz oy kullanıp muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten pay sahiplerinin toplam paylarının çıkarılmış sermayemize oranına ilişkin olarak üst sınır belirlenmemesine ve bu hususun kamuya duyurulmasını” şeklindedir.
Şirket açıklamasına rağmen, BorsaGündem sitesi tarafından haberin başında verilen ibare, ısrarla son paragrafta da verilmiş, yapılan Manüplasyon işlemi ısrarla işlenmeye devam edilmiştir. Şirket iştirakini satmışken çağrı yapılmayacak ifadesi kasıtlı olarak kullanılarak, sanki çağrı olayı söz konusu edilerek olumsuz algı yaratılmaya çalışılmış, hissede olan küçük yatırımcının bu haberle güven ve talebi yok edilmeye çalışıldığı gibi, ayrılma hakkına binaen şirket üst sınır koymamasına rağmen, sanki bir belirsizlik ve üst sınır uygulanacak, bundan da hissede olanlara kasıtlı olarak kısıtlama getirileceği izlenimi ve düşüncesi uyandırılmaya çalışılmıştır. Adana Çimento Şirket Yönetim Kurulu aldığı kararda, üst sınır koymayarak güven tesis ederken Borsa Gündem sitesi ise tam tersi MANÜPİLASYON eylemi gerçekleştirerek hisse üzerinde olumsuz haber ve izlenim yapmaktadır.
BorsaGündem tarafından haberde sözü edilen kişilere atıfta bulunulduktan sonra hissede bugün en yoğun satış işlemi gerçekleştiren aracı kurumun “Piramit Menkul” olduğu ve 5.5 milyon hisse sattığı belirtilmektedir. Bu da haberin temeli olan hissede sıkışan spekülatör varsa nasıl rahatça satabilmektedir. Üstelik hisse 0.80 TL’lerden yükselerek bugün 1.33-1.63 TL arasında işlem görüyorsa apaçık karlı olduğu, zararda olmadığı ortada değil midir? Bu nasıl habercilik anlayışıdır ki, hissede işlem yaptığı iddaa edilen spekülatörler değil, ADANA C hisseleri ve dolayısıyla OYAK üzerinde şaibe yaratılmaya çalışılmaktadır. Ortada bir suç varsa bu suç SPK’ya şikayet edilir, haberi yapılırken de o hissede bulunan küçük yatırımcıların hakları ve Şirketin imajı ve güvenilirliği korunarak hisse üzerinde spekülasyon ve manüpilasyonlardan kaçınılması gerekir.
Konuyla ilgili tespitlerim ve yorumlarım bunlar olup, bu konu hakkında www.borsagundem.com sitesi ana sayfasında bu habere düzeltme yazısı yazarak yaptığı hatadan dönmesi sağlanmalı ve ayrıca Sermaye Piyasası Kurulu’na da yapmış olduğu haberle ilgili olarak Yönetim Kurulunuz tarafından suç duyurusunda bulunulmasını ve bu konuda Şirketi’nizin KAP Duyurusunda bulunmasını saygılarımla arz/rica ederim.


Ek : SPK maddesi ve Tebliği (Bilgi Bazlı Piyasa Dolandırıcılığı)


2. Bilgi Bazlı Piyasa Dolandırıcılığı (SPKn md. 107/2)
SPKn'nun 107 nci maddesinin ikinci fıkrasında (107/2), aynı maddenin birinci fıkrasında (107/1) öngörülen işlem bazlı piyasa dolandırıcılığına paralel olarak, sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerini ve yatırımcıların kararlarını etkileyebilecek bilgiye dayanan bazı fiiller cezai müeyyideye bağlanmıştır. Anılan düzenleme, "sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayan ve bu suretle menfaat sağlayan" kişilerin 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılacağını hükme bağlamıştır.
Diğer taraftan, SPKn'nun 104 üncü maddesinde Piyasa Bozucu Eylemler tanımlanmış olup, anılan madde uyarınca hazırlanan VI-104.1 sayılı Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği'nde makul bir ekonomik veya finansal bir gerekçeyle açıklanamayan, borsa ve teşkilatlanmış diğer piyasaların güven, açıklık ve istikrar içinde çalışmasını bozacak nitelikteki eylem ve işlemlerin belirlenmesi ile bu eylem ve işlemleri gerçekleştirenler hakkında uygulanacak yaptırımlar belirtilmiştir.

Bilgi Bazlı Piyasa Dolandırıcılığı
6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn)'nun 107/2 maddesinde bilgi bazlı piyasa dolandırıcılığı sayılan fiiller "sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi verilmesi, söylenti çıkarılması, haber verilmesi, yorum yapılması veya rapor hazırlanması ya da bunların yayılması" olarak sayılmıştır. Söz konusu suçun maddi unsurunun oluşabilmesi için bilgi, söylenti, haber, yorum veya raporun 'yalan, yanlış veya yanıltıcı' olması ve bu suretle menfaat sağlanması gerekmektedir.
Bilgi bazlı piyasa dolandırıcılığı fiilinde maddi unsur olarak aşağıdaki hususların mevcut olup olmadığı önem arz etmektedir.
• Herhangi bir bilgi, söylenti, haber, yorum veya rapor mevcut olup olmadığı,
• Bilgi, söylenti, haber, yorum veya rapor yalan, yanlış veya yanıltıcı olup olmadığı,
• Fiili gerçekleştirenlerin menfaat sağlayıp sağlamadığı,
• Bilgi, söylenti, haber, yorum veya raporun sermaye piyasası araçlarının fiyatını, değerini veya yatırımcıların yatırım kararlarını etkilemek amacını taşıyıp taşımadığı.
Suçun maddi unsurunun oluşması için anılan hususların bir arada bulunması gerekmektedir. Diğer bir deyişle bu hususlardan birinin yokluğu maddi unsurun oluşmaması sonucunu doğurmaktadır.
Diğer taraftan, suçun manevi unsuru, fiilin sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla bilerek ve istenerek gerçekleştirilmesidir.Sermaye Piyasası Kurulunun yayınlamış olduğu "Hisse Senedi Piyasasında Manipülasyon" isimli yayınında manipülasyon fiili için iki farklı şekilde tanımlama yapılmıştır.
- Manipülasyon, insanları yanıltarak bir menkul kıymeti almaya veya satmaya sevk etmek veya menkul kıymetin fiyatını yapay bir seviyede tutmaya yönelik davranışlardır.
- Manipülasyon, menkul kıymet piyasalarında arz ve talebin serbest bir şekilde karşı karşıya gelerek fiyatları belirlemesine yönelik sürecin kasıtlı olarak engellenmesidir.
Yukarıdaki iki tanıma göre Manipülatif eylemler ;
- Arz ve talebin serbest bir şekilde etkileşimini engelleyerek fiyat mekanizmalarına müdahalede bulunmaktır.
- İnsanları yanıltarak ve yanlış yönlendirerek bir menkul kıymette işlem yapmaya sevk etmektir.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 07 Ara 2018, 11:14 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Adana Çimento (ADANA, ADBGR, ADNAC, Sınırlı Pozitif): Şirket'in 06.12.2018 tarihli Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda sermayesine %49 oranında sahip olunan OYKA Kağıt Ambalaj Sanayii ve Ticaret A.Ş.'nin Şirket mülkiyetinde olan hisselerinin tamamının 513,6mn TL bedel ile ana ortaklığın iştiraki olan OYAK Selüloz ve Kağıt Fabrikaları A.Ş.'ye satılmasına ve satış işleminin genel kurul onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Yapılan değerleme çalışması sonucu, Oyka Kağıt Ambalaj Sanayii ve Ticaret A.Ş. toplam değeri 1.048mn TL olarak belirlenmiştir.

Satış sonucu oluşan kar tutarı 333,3mn TL'dir. Satış karının %75'i vergi istisnasından yararlanmak üzere 5 sene süresince Özsermaye hesaplarında tutulacaktır.

Kalan tutarın temettü olarak dağıtılması planlanmaktadır.

İşlem önemli nitelikte bir işlem olarak değerlendirildiğinden pay sahiplerinin veya temsilcilerinin, paylarını Şirket'e satarak ortaklıktan ayrılma hakkına sahiptirler.

Buna göre ayrılma hakkı kullanım fiyatı

A Grubu Paylar için 5,69227 TL,
B Grubu Paylar için 3,94500 TL,
C Grubu Paylar için 1,42045 TL olarak belirlenmiştir.

Söz konusu işleme ilişkin kararın ilk defa kamuya açıklandığı 06.12.2018 tarihinden önceki otuz gün içinde (06.11.2018 - 05.12.2018 dönemi) Borsa'da oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması alınarak hesaplanmıştır.


Eklentiler:
ADNAC AYRIL HAKKI FİYATINA GÖRE POTANSİYEL TABLOSU.PNG
ADNAC AYRIL HAKKI FİYATINA GÖRE POTANSİYEL TABLOSU.PNG [ 30.51 KiB | 1662 kere görüntülendi ]

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.
Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 07 Ara 2018, 14:33 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Arkadaşlar ADNAC 31.12.2018'de GENEL KURUL'u var. BU genel kurula istediğiniz yerden katılmak için e-imza gerekiyor. Bunu da cep telefonunuzun servis sağlayıcısından 1 aylık dahi alabiliyorsunuz. Sonra GENEL KURUL duyurusuna göre aracı kurum ile irtibata geçer gerekli şartları sağlayıp GK'ya katılır ŞERH kaydını GK'ya e-imza ile katılarak kayıt ettirir ve 1.42 TL ayrılma hakkından faydalanabilirsiniz.


https://www.vodafone.com.tr/Servisler/m ... ervisi.php

https://www.turkcell.com.tr/servisler/t ... mobil-imza

https://bireysel.turktelekom.com.tr/mob ... -imza.aspx

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 11 Ara 2018, 08:53 
Çevrimdışı

Kayıt: 11 Tem 2012, 09:15
Mesajlar: 1157
Ettiği teşekkür: 159
Aldığı teşekkür: 1213
.


Eklentiler:
D2275E0C-B9E9-468D-B79C-F0BEB15E2EC1.png
D2275E0C-B9E9-468D-B79C-F0BEB15E2EC1.png [ 337.31 KiB | 1543 kere görüntülendi ]

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ****
*** BURADA YAZANLARA VEYA YORUMLARA GÖRE HAREKET EDERSENİZ TÜM PARANIZI KAYBEDEBİLİRSİNİZ ***
*** HABER, BİLGİ VE YORUMLARI KENDİ AKIL SÜZGECİNİZDEN GEÇİREREK SON KARARI KENDİNİZ VERİNİZ ***
Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 22 Şub 2019, 21:09 
Çevrimdışı

Kayıt: 11 Tem 2012, 09:15
Mesajlar: 1157
Ettiği teşekkür: 159
Aldığı teşekkür: 1213
Pay Dışında Sermaye Piyasası Aracı İşlemlerine İlişkin Bildirim (Faiz İçeren)
Özet Bilgi
TRFADNA21918 ISIN KODLU FİNANSMAN BONOSUNUN İTFASI
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ?
Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ?
Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ?
Hayır
Yönetim Kurulu Karar Tarihi
16.10.2017
İlgili İhraç Tavanı Bilgileri
Para Birimi
TRY
Tutar
250.000.000
İhraç Tavanı Kıymet Türü
Borçlanma Aracı
Satış Türü
Nitelikli Yatırımcıya Satış
Yurt İçi / Yurt Dışı
Yurt İçi
İhraç Edilecek Sermaye Piyasası Aracı Bilgileri
Türü
Finansman Bonosu
Vadesi
22.02.2019
Vade (Gün Sayısı)
165
Faiz Oranı Türü
İskontolu
Faiz Oranı - Yıllık Basit (%)
26,5
Faiz Oranı - Yıllık Bileşik (%)
28,44
Satış Şekli
Nitelikli Yatırımcıya Satış
ISIN Kodu
TRFADNA21918
Aracılık Hizmeti Alınan Yatırım Kuruluşu
OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
Tertip İhraç Belgesi Onay Tarihi
17.11.2017
Satışa Başlanma Tarihi
07.09.2018
Satışın Tamamlanma Tarihi
10.09.2018
Vade Başlangıç Tarihi
10.09.2018
Satışı Gerçekleştirilen Nominal Tutar
25.000.000
İhraç Fiyatı
0,89302
Kupon Sayısı
0
İtfa Tarihi
22.02.2019
Kayıt Tarihi
21.02.2019 * Hak sahiplerinin belirlendiği tarih.
Yatırımcı Hesaplarına Ödenme Tarihi
22.02.2019
Anapara / Vadesonu Ödeme Tutarı
25.000.000
Döviz Cinsi
TRY
Ödeme Gerçekleştirildi mi?
Evet
İhraca İlişkin Diğer Gelişmeler
Şirketimiz tarafından nitelikli yatırımcıya ihraç edilen 25.000.000 TL nominal değerli, 165 gün vadeli, ISIN Kodu TRFADNA21918 olan finansman bonosunun 25.000.0000 TL tutarındaki ana para geri ödemesi 22.02.2019 tarihinde gerçekleştirilmiş ve itfa edilmiştir.

kap.gov.tr

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ****
*** BURADA YAZANLARA VEYA YORUMLARA GÖRE HAREKET EDERSENİZ TÜM PARANIZI KAYBEDEBİLİRSİNİZ ***
*** HABER, BİLGİ VE YORUMLARI KENDİ AKIL SÜZGECİNİZDEN GEÇİREREK SON KARARI KENDİNİZ VERİNİZ ***


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 40 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.