Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 20 Oca 2018, 13:27

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Yasal Uyarı
Sermaye Piyasasi Kurulunun Seri : V, No :55 “ Yatırım Danışmanlığı Faaliyetine ve Bu Faaliyette Bulunacak Kurumlara İlişkin Esaslar Hakkinda Teblig’i Uyarinca Yayımlanan Uyarı Notu :"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım
danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.'

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 153 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Merhaba
Gönderilme zamanı: 06 Ağu 2011, 17:06 
9düşün1oyna

Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 160
Burada amacım, Soros karşı Toroslar'ın, yani yabancı sermayeye karşı bu toprağın insanının, Türk insanının elinin güçlendirilmesidir.

Bu topraklarda/Türkiye'de yatırım yapmış Türkler'in şirketleri ortak buluyorlarsa İMKB'de, ortaklıkta ve bundan kazanç sağlamada öncelikli bizler olmalıyız. Yabancı-yerli eşitliği varsa yasalarda ve Türkiye'nin taraf olduğu uluslararası sözleşmelerde; ABD, İsrail, Almanya, Japonya yada Macaristan'dan gelen bir para babasıyla bizim Mustafalar'a, Aliler'e, Ayşeler'e eşit koşullarda yarışın deniyorsa (yabancı ve büyük yatırımcı bilgide ve diğer açılardan önde olmasına karşın), biz küçük yatırımcılar maça 3-0 geride başlıyorsak, biz kazandığımız üç kuruşu yine kendi iç piyasamızda harcıyor ancak yabancı yatırımcı milyarlarca dolar kârını ülkesine transfer ediyorsa, işte biz de kendi içimizde dayanışmacı olmalı ve bilgi paylaşımında bulunarak birbirimizi kollamalıyız.

İşte buradaki paylaşımlarımın tek amacı budur.

Bunun için de satın aldığım ve takip ettiğim orta ve uzun vadeli hisseleri (Mayıs.2011 tarihi itibariyle de alım-satım yaptığım Varantları) ve naçizane (değersiz) yorum-analizlerimi burada paylaşacağım.
Kendi kişisel görüşlerimin, düşüncelerimin ve bilginin paylaşımıdır, bunları asla yatırım önerisi biçiminde ciddiye almayınız. Yatırım tavsiyesi değildir. YTD: "Yatırım Tavsiyesi Değildir"in kısaltmasıdır.

İMKB'de işlem gören hisse senetlerinden alıp-satmak bir gelir sağlama yolu olmamalı, borsa yalnızca bir yatırım aracı olarak görülmelidir. Çünkü Mustafa Kemal ATATÜRK diyor ki: "Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybederler."

Burada yer alan bilgi, görüş ve yorumlar, uzman olmayan benim, yalnızca demokratik ortamda asla yasalar ve hukuk dışına çıkmadan düşüncelerini yazmayı seven benim bilgi ve görüşlerimdir. Bunlar sizin için uygun olmayabilir (çünkü uzman değilim), zarar edebilirsiniz. Her duyduğunuza ve okuduğunuza inanmayınız. Çünkü sanal ortamdayız, aslında kimse kimseyi tanımıyor, bilmiyor. Piyasamızda manipülatif (yönlendirici) ve spekülatif (vurguncu) hareketler yapan, yapmaya çalışan kişilerin olabileceğini unutmayınız! Böyle yasadışı organizasyonlara yem olmayın ve de bu tip organizasyonlara katılmayın! Yatırım tavsiyesi edinmek için ücret karşılığı hizmet veren yasal bir kuruluştan yardım alın.

Allah utandırmasın.

Burada yazılanlar fikirlerimin doğru, kesin yada isabetli olduğu anlamına gelmez, görüş paylaşımı kapsamındadır yalnızca beni bağlar. Yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Ağu 2011, 17:12 
9düşün1oyna

Pek çok kişi ile başka bir siteden tanışıyorduk. Artık burada da yazacağım. Paylaşmak ne güzel şey!

Yazmaya başlayacağım ancak nereden başlasam diye de düşünüyorum. Biraz geriye giderek, ama güncelliğini yitirmemiş eskilerle, bugün ile bir bütün oluşturması için başlayalım. Geçmişi bilelim ki, geleceği görebilelim, öngörebilelim.

DİKKAT! KESİNLİKLE HİSSE SENEDİ SORU - YANIT işine girmeyeceğim. Kararlıyım. Altından kalkılamaz bir yük ve yoğunluk yaratıyor. Yoğunum, zamanı idareli kullanmam gerek. Bu nedenle kusura bakmayın. Ayrıca sayfaya yazılan "hisse yorumu/sorusu" dışında soruları okuyup, yanıtlayacağım. Daha sonra da bu yazıları sileceğim. Yani sayfalarda yoğunluk-kalabalık yaşanmayacak. Okumak istediğiniz yazımı kolaylıkla bulabileceksiniz.

Sevgi ve saygı.

Burada yazılanlar fikirlerimin doğru, kesin yada isabetli olduğu anlamına gelmez, görüş paylaşımı kapsamındadır yalnızca beni bağlar. Yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Ağu 2011, 15:12 
9düşün1oyna

MALİYET DÜŞÜRME YÖNTEMİM

Örneğin elimizde bir kağıt var 9.00 TL maliyetle, düştü 8.50 TL'den düştü 8.00 TL'den 7.50 TL'den 7.00 TL'den ek alım yaptık diyelim, ancak uzun soluklu bir düşüş döneminde örneğin ek alım yap yap derken nakit kalmayabilir ve kağıda çok para bağlanmış olabilir ve kağıt 4.00 TL'ye gitti diyelim. Biz 7.00 TL'nin altında artık ek alım yapamayacak durumdayken kağıt 4.00 TL'yi görmüş olacak.

Halbuki düştü 8.50 TL'den ek alım yaptık, baktık düşüyor alımı durdurduk, dip yapacağı yere kadar beklesek, 4.00 TL'yi görse ve biz hâla beklesek sonra çıkış başlasa ve 4.50 TL'den alsak 5.00 TL'den alsak 5.50 TL'den alsak. Bakın bu sefer daha düşük maliyetlerden almış olduk birinci duruma göre. Uzun vadeli aşağı gidişatlarda (trendlerde) bu yöntem daha sağlıklıdır diye düşünüyorum.

Birinci durumda ortalama ek alım maliyetimiz 7.50 TL iken, ikinci durumda 5.00 TL oluyor. YTD.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Ağu 2011, 15:14 
9düşün1oyna

DİKKAT:

Genellikle uzun vadeli yatırımcı daha çok kazanır. Kısa vadeli hareket eden, panikleyen, her düşüşte satan her yükselişte alan yatırımcı ise genelde kaybeder. Çünkü:

GARAN:
Nisan.2008 : 3.80 TL civarı
Şubat.2009: 2.00 TL civarı
Ekim.2010: 8.00-9.00 TL civarı

gibi. Buraya daha yüzü aşkın hisse yazabilirim. Kriz öncesi x rakamında, krizde x/2 hatta x/4, x/5 gören hisseler bile oluyor. Ancak krizin dip noktasından yaklaşık 1-2 sene sonra verdiklerini almış hatta üstüne de kârını koymuş oluyor. Bu kâr arada geçen mevduat faiz kaybını da misliyle kapatıyor..!

Aylardır, "nakitteyim, satım varantındayım çünkü" diyerek pek çok madde ile ve risk olasılıklarıyla portföy sayfamda olsun buralarda olsun bilebildiklerimi yazdım. Ben kağıtta olmadığım için sıkıntı yaşamıyorum. Siz de sıkıntı yaşamayın, para için üzülmeye değmez.

Şunu hatırlamak gerek:
Zararda kağıt satılırsa kayıp,
kârda kağıt satılırsa kazanç olur.
Önemli olan kârda yada zararda ilerlemek değil,
yolu kazançla bitirebilmektir.
/ 9düşün1oyna

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Ağu 2011, 13:30 
9düşün1oyna

Gerçek Bir Hikaye:

Genç bir arkadaşım var, yakın arkadaşım, aramızda paranın lafı olmayacak bir arkadaş. Hayatında ilk defa benim telkinlerimle yatırım hesabı açtırıp İMKB'de işlem yapmaya başladı (yıl 2009). Önceleri benim aldıklarımı alır, satınca satardı, kazanırdı.

Sonra aradan vakit geçti, yıl oldu 2011. Bu arkadaşım bana, "Abi, ben şu kağıdın grafiklerine baktım çok iyi duruyor, ne yapayım sence alayım mı?" demeye başladı, nerede spekülatif kağıt var, hepsini sormaya başladı. "Aman" dedim, "alma o kağıdı". Birisi için ise bir konuşmamızda, "şuradan şuraya kadar çıkıp ve inebilir" demişim. Demişim ama ben hatırlamıyorum. 5 gün sonra aradı "Abi tam dediğin yere kadar çıktı, sonra dediğin yere kadar düştü" dedi. "Ben mi dedim bütün bunları sana?" diyorum, "Abi hatırlamıyor musun, sen demiştin ya" diyor. Unutmuşum, demek o kadar değersiz bir kağıtmış. Grafiğini de iyi okumuşum demek ki, tecrübe.

Aradan birkaç hafta, birkaç ay geçti, yaza geldik. "Abi, şu şu kağıtların bir yorumunu yapsana bana" diyor. "Arkadaş dedim, bak ben çıkıyorum İMKB'den, yalnızca varant yatırmcısı olacağım, sen de pek durma istersen, şu yazılarımı oku, gidiş yolumuz yol değil, portföyümü oku, uzmanların yorumlarını oku". Hemen açmış okumuş, okuduğu gün gaza gelmiş "Her şeyimi satacağım" diyordu. Ertesi gün olmuş, unutmuş, çünkü heyecanı geçmiş, çünkü duygusuyla hareket ediyordu, mantığıyla değil.

Neticede pek dinlememiş beni. "Grafiğe baktım, şuraya kadar gidecek, geçen sene şu fiyatlardaymış" vs. şeyler diyordu. "BRKO aldım" dedi. Dedim "manyak mısın, girilir mi bu ortamda bu kağıda", "yok abi öyle değil gerçekten...". Grafik diyor ama, aslında anladığı da söylenemez. Ona bunları yanında durup öğretebilecek kimsesi yok ki! 2 yıldır borsa yatırımcısı oldu, birkaç kez benle birkaç kez de kendisi kazandı ya, kendisini "piyasa-borsa uzmanı" olarak görmeye başladı. Tipik bir borsa yatırımcısı rolüdür.

Uzun lafın kısası, BRKO aldı. Dün konuştuk, Afrika'ya yardım kampanyasından bahsettim, "Yardım yapsana" dedim. Verdiği yanıt, büyük bir ders niteliğindedir "Abi ne yardımı? Tüm Euro'larımı bozdum, abimin emanet parasını da koydum, büyük parayla BRKO aldım, şu an 4500 TL zarardayım". Bu genç arkadaşın aylık maaşının 3-4 misli bir rakam oluyor! Emanet parası da gitti, bir de yeni evli borcu var! Afrika için ver bu parayı desem vermezler, dost tavsiyesi de dinlemezler, ama fötr şapkalı İshak'a, kipalı Salamon'a 4500 TL'yi göz göre göre teslim ederler. Ne diyeyim, maşallah!

"Bu yazıyı kendisini övmek, göstermek" için yazmış diyebilirsiniz. Öyle bir derdim yok, beni bilen bilir. Diyeceğim o ki, borsa çıkarken herkes kazanır, herkes kendisini uzman-tecrübeli sanır, önemli olan düşeceğini öngörmek, düşerken ve krizde kaybetmemek, doğru yolda ilerleyebilmektir.

Kıssadan hisse: Hemen üç beş kuruş kazanınca kendinizi "piyasa uzmanı" olarak, "para sihirbazı" olarak görmeyin. Büyük paralarla borsa yatırımı yapmayın. Gerçekten bu işi bilen insanların, uzmanların yorumlarını okuyup değerlendirin. İMKB çıkacak diyeni de düşecek diyeni de okuyun ve siz bu tez ve antitezlerden bir sentez yapın. Gerekirse uzman bir kuruluştan "ücreti karşılığı" yatırım danışmanlığı hizmeti alın.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Ağu 2011, 16:39 
9düşün1oyna

Asimetrik Ekonomik Hilal Taktiği

Piyasalara yalnızca Türkiye ve ABD olarak bakmayın. Kürenin tamamına bakın, oyunu daha iyi görürsünüz.

Bir süredir şiddetli satışlar görüyoruz. Bunun nedeni, görece fiyattan bağımsız olarak verilen sat emirleridir. Fon yöneticileri bir süredir senetten nakit pozisyonuna geçiyor. Sermayenin değişimi ve yeniden şekillenmesi de bu aşamada söz konusu.

Yunanistan krizinin bile dip yaptığı, Avrupa'yı peşinden sürükleyebilecek mi diye "yaygara" kopartıldığı, bunun aşırı reklam edildiği bir ortamda böyle ve sürekli bir düşüş görmedik. Şimdi, ABD ve Avrupa ülkelerinde olumsuz veriler var. Ancak bugün bu düşüşlere vesile olacak büyüklükte bir "felaket haber" açıklanmamasına karşın şiddetli satışlar var. İşlem hacmi yüksek, düşüş yine şiddetli.

Peki büyük fonlar, büyük para babaları, küresel bankerler neden birkaç haftadır yüklü hacimlerle tüm dünya genelinde bir kağıdı örneğin 8 iken de satıyorlar, 7 iken de satıyorlar, 6 iken de satıyorlar, 5'lere iniyor hâlâ satıyorlar?

Bekledikleri daha ciddi bir "konu/mesele" var. Tepkileri, bu açıklanan günlük veriler/meseleler sonucunda oluşmuyor. Gelecek bir haber yada olay satın alınıyor.

Piyasalarda savaş "asimetrik ekonomik hilal taktiği" ile yürütülüyor (tabir benimdir). Osmanlı'da gördüğümüz hilal taktiğinin, kurt kapanı taktiğinin ekonomik ve düzensiz işleyen modelidir. Daha basit bir anlatımla, gel gel yapılıyor, yem olacak ordu (küçük yatırımcı) gelince de imha ediliyor.

Bu dalgalı piyasalarda siz siz olun, üye ismim gibi, 9 düşünün 1 oynayın. Yatırım tavsiyesi değildir.

Resim

Başa Dön

Mesaj Başlığı: 9düşün1oyna Portföy
Gönderilme zamanı: 05 Eyl 2011, 19:40 
9düşün1oyna

DB Varantlarının Incığını Cıncığını Görmek İçin

http://www.varant.db.com adresine girilir.

Varantların en son değerleri ve durumları: Bültenler ve Yayınlar başlığı altında "Günlük" bültenler kısmında, tüm varantların ayrı ayrı özellikleri yer alır. Varantın delta, teta gibi günlük değişkenlik gösteren değerleri güncel biçimde açıklanıyor. Kağıdınızın günlük olarak iyiye mi gittiğini, kötüye mi gittiğini yada sıfırlanmaya doğru/batışa doğru mu gittiğini görebilirsiniz. Teta dedim, hemen "ben böyle acayip şeylerden anlamam" diye kestirip atmayın. Teta ile (kabaca), varantın dayanak varlığı (hisse senedi) 1 hafta sabit kalsa, varantın ne kadar kaybedeceğini/ayrışacağını görebilirsiniz. Teta: Günlük Zaman Değeri Kaybı, demektir. Peki delta ne demektir?

Varant seçim kılavuzu: Yine Bültenler ve Yayınlar başlığı altında "Varant Bültenleri" başlığı seçilip, tarihe göre en son yayınlanmış dosya açılırsa, birkaç sayfadan oluşan bir pdf dosyası açılır. Bunun ilk sayfaları "Varant seçim kılavuzudur". Hani bizlere sorduğunuz "şu varant alayım mı, ayrışmış mı" sorularının yanıtlarının yazılı olduğu tablolar mevcuttur. Ancak pek fazla güncel kılavuz yayınlanmıyor!

Varant tabirleri: İşte bu pdf dosyasının ilk sayfalarını oluşturan "varant seçim kılavuzu"ndan sonra "Yeni Başlayanlar İçin" başlığıyla, gayet açık ifadelerle teknik tabirler, mesela "etkin kaldıraç", "delta", "teta" gibi terimlerin açıklamaları yer alır.

Böylelikle, varantlara artık daha teknik/bilimsel yaklaşımla bakabilir, bazı durumları tecrübe etmeden öngörebilir/öğrenebilirsiniz.

Yine sitenin sol tarafındaki başlıklar altında yer alan "Yeni Ürünler" başlığının altındaki "En Son Çıkan Varantlar" başlığı altından, yeni çıkmış varantların bilgisine ulaşabilirsiniz. Böylelikle "DB yeni varant çıkardı mı bu aralar?" gibi soruları kolaycı yaklaşımla siteye yazarak başkalarına sorarak öğrenmek yerine, DB sitesi ile bizzat siz öğrenebilirsiniz. Yatırım tavsiyesi değildir.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Cvp: 9düşün1oyna Portföy
Gönderilme zamanı: 06 Eyl 2011, 14:55 
9düşün1oyna

Borçlu ülkeler deniyor, GSYH'sına göre borç stoğu yüksek ülkeler deniyor ve önümüze sürekli ABD ve Yunanistan çıkarılıyor. Ancak bu, fotoğrafın tamamını görmememiz için eksik ve manipülatif (yönlendirici) bir bilgi. Aslında borç stoğu yüksek, borç stoğu GSYH'sına oranla yine yüksek başka ülkeler de var!

Borç stoğu en yüksek 5 ülkeyi ve borç rakamlarını paylaşıyorum.

1) ABD - 15 trilyon USD
2) Japonya - 14 triyon USD
3) Almanya - 3 trilyon USD
4) İtalya - 2.75 trilyon USD
5) Fransa - 2.50 trilyon USD

Bunlar kamu borçları. Özel sektörün borçları bu rakamlar içine dahil değil. Örneğin ABD-15 trilyon USD, ABD federal hükümetinin yaptığı borçlanma tutarı. Bunun içinde ABD vatandaşı bankerlerin devlete verdiği borçlar da var, Çin'in aldığı tahviller de var, Rockefeller da var, Rothschild de var...

Kamu, tabi tahviller kanalıyla yada türlü araçlarla iç ve dış borçlanmaya gidebiliyor. Borcu olmayan devlet (kamu borcu kapsamında) var mı, günümüz otoritelerince söylenen borçsuz ülke olmadığı (tabi ülkelerin hazinelerini tek tek bilemiyoruz). Önemli olan borcun çevrilebilirliği. Ne zaman ki borcunuz çevrilebilir olmaktan uzaklaşır, yada borcu ödeyemeyeceğinize dair güçlü bir kanı oluşur yada böyle bir kanı varmış gibi Küresel sistem tarafından dezenformasyon yapılır yada küresel bankerler borç vermeyi keserler yada notunuz haklı/haksız düşürülür yada siyasi istikrarsızlık olur yada resesyon başlar (resesyon: üst üste en az 2 çeyrek ekonominin/GSYİH'nın küçülmesi) yada ekonomik krizler nedeniyle borçlanabilme kapasitesi düşer faizler yükselir... bu, borç krizine doğru yol alınmasına neden olur. Borcun GSYİH'ya (gayri safi yurtiçi hasıla, gayrı safi yurt içi hasıla, GSYH=GSYİH)) oranı kadar rakamın yüksekliği de önemlidir, ayrı ayrı değerlendirilmeli. Peki GSYİH'nın GSMH'dan farkı nedir?

GSYİH = GSMH - Net dış alem gelirleri (yurtdışında yaşan vatandaş gelirleri - yurtiçi yabancı gelirleri)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Eyl 2011, 19:36 
9düşün1oyna

BU SUDAN DEĞİL

Resim

BU SUDAN İÇSİNLER

Resim

Bu çocuklar sizin yardımlarınızla açılacak su kuyularının suyuna hasret, sizi-bizi bekliyorlar.

Hepinizi susuzluktan ölen insanlara, insanlık namına su vermeye davet ediyoruz.

AFRİKA için SOS veriyoruz.

9000 TL gerekli, 7810 TL toplandı, yalnızca 1190 TL eksiğimiz kaldı.

http://www.hissetuyolari.com/viewtopic.php?f=113&t=542 AYRINTILAR -2- (BAĞIŞ NASIL VE NEREYE YAPILACAK) sayfası.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Eki 2011, 22:49 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
hocam ah sızı ne sevdıgımızı bı bılsenız burda arkadaslarlada paylastım hepımızz sookkk:) olduk.ınsallah kıtabınızı okuyacagız..(hocam ozur dılerım yerı degıl ama netasla ılgılı ongorulerınız nedır acaba?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Ara 2011, 23:59 
arhisa

Ettiği teşekkür: 2
Üstad merhaba,
Öncelikle kitabın hayırlı uğurlu olsun. Bugün aldım ve yaklaşık 40 sayfayı bir çırpıda bitirdim. Emeklerine sağlık.
Buradaki yorum ve yazılarını da bekliyorum.
Hayırlı akşamlar dilerim...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Ara 2011, 20:30 
noviraca

Ettiği teşekkür: 0
sayın 9 düşün 1 oyna
merhaba nasılsınız
benim iş malesef olmadı
benden önce 3-4 kişiyle görüşülmüş ve dosyaları cv. genel müdüre yollandığı için benim cv. me gerek duyulmadı
(bi arkadaşım işten bahsetmişti gelip şansımı denemek istedim ama biraz geç kalmışım)
(10 yıldır güvenlik sektöründeyim güvenlik müdürlüğü için gelmiştim)
dolayısıyla bodruma geri dönüyorum mecburen mecburiyetten
zaten demiştim ben şanssız bi işsizim diye
sevgi saygı

not: arkadaşlar kusura bakmayın alakasız bi konu biliyorum

Yukarda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Küfür hakaret spekulasyon manupulasyon amacıyla yazılmamıştır. Eğer bunlardan herhangi birini içeriyorsa sayın yönetici lütfen mesajı silin veya yayınlamayın

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Ara 2011, 20:46 
9düşün1oyna

Novirica, üzüldüm ama hakkında hayırlısı olsun. Kısmet diyeceğiz. Gidişat bazen hep olumsuz giderken bir anda her şey olumluya dönebiliyor. Umarım böyle olur. Selamlar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 05 Oca 2012, 21:32 
9düşün1oyna

ASELS:

Savunma Sanayi İcra Komitesi bugün Başbakan'ın başkanlığında toplandı. Toplantı 2,5 saat sürdü. Bu toplantılarda, askeri işlerin ihalelerinin kararı bağlanması gibi bir dizi kararlar alınır. Genel olarak ASELSAN'a ihale verilir, Aselsan'a verilmese bile Aselsan, ihale alan firmalardan taşeron olarak iş alır. Eğer bu sefer için de böyle bir durum varsa, yakında haberi KAP'a düşer.

Burada yazılanlar, fikirlerimin doğru, kesin yada isabetli olduğu/olacağı anlamına gelmez. Burada yazılanlar yalnızca fikir/görüş paylaşımı kapsamındadır yalnızca beni bağlar. Yatırım tavsiyesi değildir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Oca 2012, 20:12 
9düşün1oyna

Rauf Denktaş (Kahraman, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı, Türk Dünyası Lideri)

Mustafa Kemal Atatürk'ten sonra bu milletin yetiştirdiği en değerli kişiydi Rauf Raif Denktaş, Kıbrıs Fatihi'ydi. Gerçek devlet adamıydı, tam bir mücadeleciydi, sürekli çalışırdı, ömrünü Türklüğe ve Kıbrıs Davası'na adamıştı, zalimlere karşı yıkılmaz bir duvardı. O yine de yıkılmadı! Vefatını öğrendik, büyük üzüntü yaşıyoruz. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. 9düşün1oyna

Resim

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 153 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.